PDA

View Full Version : Как понася ГТВ оригинален конус?



_power_
13-07-2011, 00:26
Пак съм аз:comphits:
Питането е кратко и ясно....
Как понася дебитомера на ГТВ поставянето на конусен марков филтър?
Някой от вас колеги поставял ли е и ако може да постне снимка :static:

badmadafaka
13-07-2011, 11:05
И аз пак съм аз... Имайки предвид позицията на филтъра, най-добре понася "панелен" (в кавички щото както знаеш тук оригиналния си е цилиндричен на форма) в оригиналната кутия... Иначе вероятността да се подмокри в някоя локва според мен е сериозна, освен ако не правиш някоя заигравка с разни ламарини, въздуховоди, щитове и т.н...
Ето малко инфо за тоя, за който аз говоря:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=49795

_power_
13-07-2011, 11:16
И аз пак съм аз... Имайки предвид позицията на филтъра, най-добре понася "панелен" (в кавички щото както знаеш тук оригиналния си е цилиндричен на форма) в оригиналната кутия... Иначе вероятността да се подмокри в някоя локва според мен е сериозна, освен ако не правиш някоя заигравка с разни ламарини, въздуховоди, щитове и т.н...
Ето малко инфо за тоя, за който аз говоря:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=49795
Ако трябва да съм откровен на ГТВ въздуховода хич не ми харесва....както и не ми харесва тоя ''висящ'' филтър:roll:
Имам идея как да си изолирам конуса....но изпитвам малко страх че нали уж всички викат че дебиломера бил консуматив:dyrvo_v_kenefa:

Fear
13-07-2011, 11:37
Преди да си сложа K&N replаcement филтъра, който си е с размерите на стандартния филтър, бях с някакъв конус на YED, с който купих колата.
Въпросният конус пак си беше в кутията, закрепен по стандартния начин. Не съм имал проблеми с него. :)
Ако вече питаш за конус, но монтиран извън стандартната кутия, тогава вече не знам как стоят нещата.

_power_
13-07-2011, 12:29
Преди да си сложа K&N replаcement филтъра, който си е с размерите на стандартния филтър, бях с някакъв конус на YED, с който купих колата.
Въпросният конус пак си беше в кутията, закрепен по стандартния начин. Не съм имал проблеми с него. :)
Ако вече питаш за конус, но монтиран извън стандартната кутия, тогава вече не знам как стоят нещата.
Именно за монтаж извън кутията говоря:yes:

bouncer
13-07-2011, 12:32
Ами добре стоят нещата. След трансплантацията на мястото на филтърната кутия имам интеркулер и поради таз причина съм с конус Кингдрагон. Сега не знам дали там където е моя ще може да влезне при стоково ГТВ, но е възможно. Също така при монтирането на конус категорично препоръчвам и монтирането на термощит.

bouncer
13-07-2011, 12:36
ето и конуса

_power_
13-07-2011, 12:46
И аз виждам монтажа по същия начин, благодаря за снимките.
още едно въпросче...има ли смисъл да подменям и въздуховодните ''гуфрирани'' тръби със алуминиеви + силиконови колена или няма смисъл?

bouncer
13-07-2011, 13:21
ако колата е със стоков двигател няма никакъв смисъл. Но пак казвам аз сега съм без термощит и мисля да слагам.

_power_
13-07-2011, 13:26
ако колата е със стоков двигател няма никакъв смисъл. Но пак казвам аз сега съм без термощит и мисля да слагам.
Сток е бабичката, само с леко поизправена генерация, и така или иначе би трябвало да се чипне:innocent:
Термо щит ще има и при мен:biker:

_power_
26-07-2011, 21:47
Поставих конуса в оригиналната кутия и....СЪМ АДСКИ ДОВОЛЕН!! Колата се посъбуди в ниските. Горещо препоръчвам монтаж по този начин:prescription:
Хем е изолиран в кутията хем е предпазен от вода + не е особено шумна колата :)
Снимки няма как да кача...апаратаняма как да го набия в кутията:pp: