PDA

View Full Version : Странно скърцане отпред в дясно!



val_mcrae
13-07-2011, 17:38
От известно време се появи едно скърцане като от гумен тампон. Когато разлюлея колата върху предно дясно колело и се чува това скърцане като от стара пералня. :) Да но това скърцане го няма когато колата е студена. Освен това когато започне да скърца от полюшването по неравностите на пъти има и едно тропане при подаване и отпускане на газта, когато колата е на скорост!? Първото ми предположение беше за тампон на скоростна кутия но не е!
Сега си мисля за тампон на макферсона...
Има ли някой идея дали може да е от там или ако не от къде? Сблъсквал ли се е някой с подобно нещо?

AnastasKOSTOV-REX
13-07-2011, 17:44
Десния унибал ти е дал фира.Незнам при 166 един ли е на колело,повече ли са.

lordliness
13-07-2011, 20:24
Включи я на първа вдигни капака и я бутай рязко докато спре, като я оставяш да се връща сама,да се люлее напред назад,така имитираш рязкото подаване на газ и докато колата се клати напред назад слушай от къде е звука.

mian4o
13-07-2011, 21:10
Преди около година ми скърцаше отпред отляво. Смених доста неща докато накрая излезе че е от тампоните на горният носач които уж си бяха наред. Смених ги и всичко спря. От около месец започна да скърца и от ляво. Не е започнало да ме дразни толкова но съм пртиготвил тампони и за там.

Поздарви

val_mcrae
13-07-2011, 22:54
Преди около година ми скърцаше отпред отляво. Смених доста неща докато накрая излезе че е от тампоните на горният носач които уж си бяха наред. Смених ги и всичко спря. От около месец започна да скърца и от ляво. Не е започнало да ме дразни толкова но съм пртиготвил тампони и за там.

Поздарви

Значи грешката е моя, не споменах че подмених горен носач точно там, защото имаше и тропане. И все пак скърцането остана! Даже бих казал че се увеличи!

danchev63
14-07-2011, 08:58
Преди една седмица се появи и при мен такова скърцане - все едно стържеш гума в асфалт или нещо подобно. отидох на преглед всичко ОК. Качих майстора да покара и той чу звука с ушите си. Върнахме се и с една спринцовка инжектира на десен долен болт през гумата нещо - може би смазка. От тогава няма никакъв звук и скърцане. Може и при теб да е това опитай.

val_mcrae
31-08-2011, 18:45
Чак днес успяхме да открием проблема по тропането, но скърцането остана!
Оказа се че централния болт на полуоската се развил и колелото има луфт! Как не съм се пребил някъде незнам! Скърцането - доста го търсихме но си остана неразкрито. Надявам се скоро и него да го хвана къде е като намажа всички тампони с грес :)

kiko73
31-08-2011, 19:04
От болта (гайката) на полуоската не можеш да се пребиеш, а скърцането започнете с "инжектиране" на някаква смазка под маншоните на шарнирите, има голяма вероятност да ти скърцат новите тампони на горните носачи - на колегата Чимев му се случи същото доста скоро след като ги беше сменил

lordliness
31-08-2011, 20:41
От болта (гайката) на полуоската не можеш да се пребиеш, а скърцането започнете с "инжектиране" на някаква смазка под маншоните на шарнирите, има голяма вероятност да ти скърцат новите тампони на горните носачи - на колегата Чимев му се случи същото доста скоро след като ги беше сменил
И аз смятам,че е тампоните ,ябълковидните болтове скърцат някак по -остро,когато минавам през легнали полицаи се чува много отчетливо как скърца гумата,иначе смазването на ябълковидните болтове без разглобяване става точно със спринцовка,като е добре да се разтопи грес и да се инжектира тя защото после се втвърдява отново,ефекта е незабавен и много добър ,ако не са износени.

mate545
18-09-2011, 17:03
За да не пускам нова тема ще попитам в тази. От някоко дена нещо скърца отзад и от ляво и от дясно , може ли да са носачи

digitalundgrd
18-09-2011, 17:36
взимаш една спринцовка и хакваш малко масълце в "скърцащите" втулки ;)

savoibul
19-09-2011, 10:15
За да не пускам нова тема ще попитам в тази. От някоко дена нещо скърца отзад и от ляво и от дясно , може ли да са носачиКолега на 95% са тампони на задна стабилизираща щанга.

balev64
20-09-2011, 07:59
Да се включа и аз.При мен има скърцане от пред в дясно но само когато колата е студена,от опит знам че това е признак на заминаващи втулки(тампони) на носачите.Имам обаче едно потропване от зад и си мисля че е от стабилизиращата щанга но ще видим.Дразни ме много, но нямам време да му отделя внимание на този проблем.Най лошото от всичко това е че колата беше обслужена само преди някакви си 10 месеца но аз съм напълно ясно както с качеството на предлаганите резервни части така и със състоянието на милите ни родни пътища.

ФЕРАРИСТ
23-09-2011, 18:17
Колега на 95% са тампони на задна стабилизираща щанга.
Бих казал т.нр скърцащи втулки......

alfastar
23-09-2011, 21:12
Отпред в дясно втулки 1000%. Днес ходих за същия проблем . Втулките струват 13лв.

mate545
23-09-2011, 21:18
НЕ слагайте Powerflex окачването се разбива за месец и започва да скърца.

moniiii
24-09-2011, 21:46
Е как така бе колега,аз мойта 166ца я взех преди 3 год с вече монтиран пауърфлекс и даже и сега си е ок.

Tasho
26-09-2011, 10:06
Не скърца много моята,дори доста леко и понякога като нацеля по-голяма дупка не умекотява както преди ,а направо .....no comment.Взел съм всичките тампони обаче нещо ме домързява да започна да ги подменям обаче тая седмица ще се захващам.За долните носачи преса за тампоните,а за горните или там може и без преса?

kiko73
26-09-2011, 10:36
То за горните че може, може, ама като така и така ще носиш долните на преса....

danchev63
15-09-2012, 14:46
Колеги да съживя малко темата за да получа малко инфо ако е възможно.
Смених втулки на горен десен носач, защото беше почнала да тропа. След интервенцията всичко се оправи. Но - винаги има едно "но" - реших да си проверя реглажа. Направиха ми реглаж и на следващия ден се появи скърцане - при завиване на волана и наляво и на дясно.Направих рекламация казаха че някакъв наклон е мръднал и пак регулираха - без заплащане. Скърцането си остана. Ходих на друг стенд и там регулираха пак. Казаха, че ако и този път не изчезне скърцането ще е от гумите щото реглажа е перфектен. Скърцането и до днес си го има. Когато колата е намясто или се движи бавно- при потегляне - се чува как скърца. При по голяма скорост няма абсолютно никакво скърцане. Вкарах малко спрей смазка къде докачих по дясното колело , но ефекта е нулев. Когато потеглям сутрин след като е почивала през нощта няма скърцане, след каране между 3 и 5 км различно в различните дни започва леко да прискрибуцва и след още малко каране започва яко скърцане. Само да добавя проверено е окачването и по думите на специалистите всичко по него е на шест. На три места е проверявано. Двете са със стенда, преди реглаж проверяват окачването, а третото е проверка отделно. Майстора при последната проверка ми каза, че има съвсем лек луфт в рейката но бил пренебрежимо малък и невярва оттам да е проблема.
Очаквам споделяне на идеи къде да търся за да го елиминирам проблема.

Boby
15-09-2012, 19:12
А сигурен ли си, че скърцането идва от предното окачване? При мен със същите симптоми скърцаше втулка на заден долен носач.

lordliness
15-09-2012, 19:42
Може ли някой да опише как се сваля желязото(шенкела) където е набита сърцащата втулка.По специално датчика и има един инбус 14 в центъра, като време колко отнема. Колебая се сам или на сервиз.

Doomguy
15-09-2012, 19:49
И моята скърца отпред в дясно, казаха ми, че имам някакъв скъсан тампон. При мен е обратното обаче, скърца докато е студена, след малко пробег се оправя.

danchev63
15-09-2012, 20:02
А сигурен ли си, че скърцането идва от предното окачване? При мен със същите симптоми скърцаше втулка на заден долен носач.
Сигурен съм. Тествах и на свален прозорец. Карах и приател да слуша отвън докато аз върта с леко движение. Звука е отпред в дясно. Утре ще сменя мястото на гумите - лява с дясна - да видим какво ще стане. Казаха ми че може да е от самите гуми и това ще пробвам макар да знам че не е от това.

Ruger_SP101
17-09-2012, 17:16
При мен е абсолютно същото - разглобяваха предницата, защото имахме съмнение за тампони на горните носачи но не бяха те. Решихме с майстора да карам докато не започне да тропа. Тогава ще се разбере от къде е.

trop4i
17-09-2012, 21:01
При мен е абсолютно същото - разглобяваха предницата, защото имахме съмнение за тампони на горните носачи но не бяха те. Решихме с майстора да карам докато не започне да тропа. Тогава ще се разбере от къде е.
Това че скърца не значи че трябва да е разбито нещо. Пробвай като напръскаш тампоните на двата носача обилно с вода.

qpwo
18-09-2012, 09:20
И моята скърца отпред в дясно, казаха ми, че имам някакъв скъсан тампон. При мен е обратното обаче, скърца докато е студена, след малко пробег се оправя.
И при мен е така...

MartiniAlfa166
20-09-2012, 20:27
Ако са тампоните на стабилизиращата щанга днес ги смених с нови,ако са горните носачи и тях ги смених с нови , ако са тампоните на долните носачи смених ги и тях с нови и скапаното скърцане не спира и не спира.Утре ще свалиме и тампоните на амортесиора от дясно и ако тогава не се оправи ще чакам някой да реши проблема.