PDA

View Full Version : високи обороти алфа 146 1.3 боксер



bat_borko_
19-07-2011, 00:06
Здравеите.Появи се следният проблем(алфата е 146 1.3 боксер)значи като е запалих и започна да даржи високи обороти от порядака на 2-3000,Вчера в продалжение на 30 тина км.ми светеше лампата с диузата и колата си варвеше много добре.После лампата си изгасна и нямаше проблеми до преди няколко часа когато дигна ооротите гасих е няколко пати но фаида нямаше и зех да разкачам букси,откачих ландасондата и моторчето за ниските оборотиколТ си остана на 1000 и си варви добре но лампичката с диузата пак почна да пресветкa и като светне колата забива а ако е на гас гарми и предполагам 1е няма да е един проблема,и повече ме притеснява че като ида на елкон казват че сичко и е наред поне до сега и незнам кои сервиз са по кадарни да могат да е разберат.ако някои знае проблема от какво мойе да е или добар сервиз нека да пише.Благодаря

ivan dimitrov
19-07-2011, 01:27
---

bat_borko_
19-07-2011, 17:34
от пловдив сьм ,обикновенна е газовата има си симолатор колата е с едни и са6ти проблеми и при закачена сонда и моторче и при откачени, само като са откачени си даржи нормални обороти. гарменето е и в двата случая

ivan dimitrov
20-07-2011, 17:29
---

mordohy
20-07-2011, 21:53
Заяждащо жило на газта, спукан маркуч, особено на МАП сензора, датчика за температура на въздуха тоже!

bat_borko_
20-07-2011, 23:07
какав е този МАП сензор,маркучите ги прегледах и уш са здрави,температурата на таблото си ми е показва нормално няма проблем или ако има няква друга роля каде е този датчик

mordohy
20-07-2011, 23:44
какав е този МАП сензор,маркучите ги прегледах и уш са здрави,температурата на таблото си ми е показва нормално няма проблем или ако има няква друга роля каде е този датчик
Между дросела и филтъра, на пластмасовата тръба е датчика за температура на втздуха. Много често се бъзика. МАП сензора е вързан за едно от малките макручета на колектора

ivan dimitrov
21-07-2011, 00:18
---.

bat_borko_
21-07-2011, 07:34
този атчкик на температурата го бях зачиствал с един спреи ще хварля едно око и на другите работи ама маи елкона ще е наи доброто решение ако попадна на маистор де да несменям сичко.и мерси за савеите

kolev
21-07-2011, 14:08
според мен веднъж ти е изпаткала газовата. сцепила е някой маркуч и сега от време на време се отваря и смуче въздух.

bat_borko_
21-07-2011, 17:22
нямаш си на идея колко пати от 1 седмица насам.но мисля че е някаде по електрониката защото и 2 3 пати като си каам светва кода на клиуча и докато немахна акомулатора няма палене

bat_borko_
21-07-2011, 19:00
и тоз мап сензор така и него открих каде ама сигурно засхтото нз какво представлява

kolev
22-07-2011, 10:01
ключа ти светва от лоша връзка на антената на имобилайзера и няма нищо общо с оборотите. аз ти казвам, огледай всички маркучета за сцепване изваждане.
от кой град си. имай в предвид че и в софия трудно ще намериш кой да ти направи свястна диагностика на това еку.

bocko
22-07-2011, 10:40
А адванс процесор има ли колата?Възможно е да се е прецакал.На гас да не дава необходимото предварение,а на бензин да не превключва оригиналните настройки/но това трябва да излезе на диагностиката/
На първо място ако не дърпа въздух от никъде,кабели и свещи щом гърми на гас.Извади свещите и виж дали всички са работели нормално.

bat_borko_
22-07-2011, 12:39
от пловдив сам, маркучите ги гледах поне тези които са по достапни и ми се видяха здрави само сервото е много завряно и немога там да видя че отвреме на време става тварда спирачката и маи е точно в него проблема,закачих си сички букси и засега нямам проблем порачал сам свещи и кабели и като ги сменя ще видя как е,миналата седмица си играх и изкарах двете свещи нямаха нито нагар нито нищо но са на 20-25 000 км и маи им е време да се сменят затова парво ще ги сменя и ако пак има проблем ще гледам и другите работи

kolev
22-07-2011, 14:40
ми честито, какво има да се чудиш. щом ти стават твърди спирачките, значи губиш вакум или от маркучите или от самото серво , а те с гледане не се проверяват. хубаво е да си оправиш проблема навреме да не останеш без спирачки точно когато най-много ти трябват.

bat_borko_
22-07-2011, 18:18
та така реших да закарам колата в наи добрия пловдивски сервиз динекспрес и казах че е карам за това че даржи високи обороти и след няколко неуспешни опита да се сваржи с компа на колата ,реши че компа и е изгорял и заради това неможело да се изчистат грешките при секи опит да изтрие някоя грешка светваше кода и нищо неставаше.и така взех си колата в същото састояние в каквото е закарах и човека реши да ми вземе скромните 40 лв.явно за паркинга кадето е стояла колата но разбирасе сметнах ,че е малко скап паркинга реших да нему платя.и катп имам време ще е разглобя час по час маркуч по маркуч за да е оправя или ще си карам без стапков мотор

kolev
22-07-2011, 19:03
абе колега, проверяваш маркучите и ако са ок - сменяш сервото и свиркаш.
за това че ти свети ключа - имаш една кръгла антена на имобилайзера -под пластмасите на патрона. почисти и буксата и си готов. има теми за това.
хубаво че не си му платил на тоя. аз ти казах, ако намериш някъде да правят истинска диагностика на тия екута - станало е чудо :D

bat_borko_
22-07-2011, 19:15
в неделя ще го сваля да видим :)