PDA

View Full Version : Въпрос към "болярите" от В.Търново!



kachaka
20-07-2011, 17:07
Моля някой който е от В.Търново и знае нещо за тази красавица, да каже в какво състояние е, че съм нов и мисля да я купувам и да не се набутам! Благодаря! :cheers:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11310129008920578&f1=details

_power_
20-07-2011, 20:01
Моля някой който е от В.Търново и знае нещо за тази красавица, да каже в какво състояние е, че съм нов и мисля да я купувам и да не се набутам! Благодаря! :cheers:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11310129008920578&f1=details
Колега мисля че предната броня е от 1-ва фаза а, тази кола уж е 2-ра + не е напасната добре ...пасажерския Еърбег е гърмян:starwars: липсват и задните емблеми:clown:
Това виждам от снимките + забрави да е на 99к км.
не съм от Търново...това виждам
А, да и дори е без кожа на тази цена...според мен не е удачен вариант:saint:

kachaka
20-07-2011, 22:31
Ееее...направо ме разочарова! Нека и Търновчани си кажат мнението, но за сега не смеят да се обадат?!

dilian alfa gtv
21-07-2011, 10:21
Ееее...направо ме разочарова! Нека и Търновчани си кажат мнението, но за сега не смеят да се обадат?!
Колата има удар най вероятно,колегата е прав че пасажерския airbag е гърмян,а след това обшит със друга кожа.
За километрите не знам вътре изглежда запазена ,но едва ли е на тези които са посочени.

kachaka
21-07-2011, 10:45
Ок. А за тази 147-ца някой да знае нещо...от Свищов е...
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11310054797003488&f1=details

badmadafaka
21-07-2011, 11:18
Ми освен, че няма нищо общо с ГТВ... :lupe:
На онова ГТВ капака на еърбега просто е от първа фаза - повечето първа фаза модели са без пасажерски еърбег и там си стои обвит в кожа като останалата в колата, капак (точно като този на снимката). За втора фаза е по-малко вероятно колата да е излязла от завода без пасажерски бег...
За ударите, със сигурност всяка кола на 10+ години е имала... Обаче пък как ги виждат повечето колеги по снимка от мобиле, не мога да си обясня... :pp:

Според мен има една истина за абсолютно всички употребявани спортни коли (или спортни изпълнения с големи мотори): Никой не си я е купил (навремето) за да ходи да си купува вестници с нея. Такава кола е правена да се изнасилва и през целия си живот точно това е видяла. Затова ако ще караш такава, виж колко пари можеш да си позволиш и си купи кола, която струва точно наполовина на това, което можеш да дадеш - с останалите пари (за още една кола) я оправи и стегни всеки дребен проблем който колата има, за да можеш и ти да си я караш така, както тя е проектирана да бъде карана.
Ако не искаш да направиш това, давай си всичките пари за нещо лъскаво и след като осъзнаеш, че за да "тръгне" трябва да изсипеш поне още толкова вътре, обявявай, че алфите (и като цяло италиянските коли) са най-големите боклуци, продавай и повече не се "прецаквай" с такава кола. :spoko:

kachaka
21-07-2011, 11:44
Благодаря за изчерпателния отговор badmadafaka (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=14133)! Наистина ли предната броня е от 1-ва фаза? Да не колата да си е 1-ва фаза, а човека да е объркал годината? Много се интересувам от 147-та за която съм дал линк! Някой ако знае нещо да пише! Поздрави!

bouncer
21-07-2011, 11:58
Брониите на първа и бтора фаза нямат разлика. Бадмадафака е прав, интериора е малко сбирщайн - капака на еърбега е от фаза 1, а останалото е от фаза 2. Предната броня е завидон добре напасната за този модел автомобили. Изглежда много запазена отвътре но чак пук на под 100 000 лм няма как да е.

Съветвам те да я заведеш на майстор, който да й пусне една диагностика и да я прегледа за най-честите проблеми при модела. Много внимателно разгледай задното окачване, защото там е по-скъпата част. Останалото е поносимо. Ако имаш още някакви въпроси питай.

badmadafaka
21-07-2011, 12:29
А ти ГТВ (с имитации на задни седалки и без багажник) ли искаш или 147 4-врата (направо малка семейна кола)..? :spoko:

kachaka
21-07-2011, 13:26
Ориентирам се твърдо към 147-та! Няма да имам възможност да извадя още толкова да я стегна както каза и ти. А и разхода между двете е огромен! За това като първа кола 147-та е може би по-удачния вариант. Макар и да ми харесва повече GTV-то!:) Моля който може нещо да ме посъветва за тази от Свищов да пише да знам дали да я вземам! Нов внос е и нищо не се знае...иначе човека казва, че е много запазена отвътре и отвън...ама докато се не види на място нищо не се знае! Има ли някой който разбира от тези коли да дойде с мен от този регион - Ловеч-Търново-Свищов-Плевен - с компютъра и да я проверим преди да я платя? Разбира се срещу заплащане!:)

BatVas
21-07-2011, 15:57
За ГТВ-то колегите ти казаха повечето неща.
За 147-цата изглежда по читава и като гледам къде е снимана в Свищов (от там съм но си ходя рядко) Нов внос е, като гледам къде е снимана там си снимат колите едни момчета от отсрещната автомивка , карат предимно много запазени екземпляри , не са точно професионални джамбази (преди време гледах една много запазена астра внесена от тях и едно ауди - не че ще купувам , ама от любопитство докато ми миеха ГТВ-то ) Все пак трябва да я погледнеш , диагностика (може да отидеш на диагностика в сервиз в Свищов - Красимир Кирилов (Срещу Топливо е сервиза) Виж как се кара , турбината надува ли както трябва, огледай внимателно за удари, да я вдигнат в сервиза да оглредаш и отдолу дали има следи от удар .....и това мога да ти кажа за сега.

kachaka
21-07-2011, 15:58
Благодаря много! На този Красимир Кирилов може да се разчита - така ли? Човека от автокъщата каза, че навремето се е занимавал с внос на коли, после на камиони и сега пак почнал с коли...ако това нещо ти говори?! Щом си от там, ако може разбира се, да врътнеш някой номер на твой познат от Свищов и да поразпиташ дали е читава? Много ще ти бъда благодарен - ама многооо!!!:)

BatVas
22-07-2011, 11:56
Благодаря много! На този Красимир Кирилов може да се разчита - така ли? Човека от автокъщата каза, че навремето се е занимавал с внос на коли, после на камиони и сега пак почнал с коли...ако това нещо ти говори?! Щом си от там, ако може разбира се, да врътнеш някой номер на твой познат от Свищов и да поразпиташ дали е читава? Много ще ти бъда благодарен - ама многооо!!!:)

Може да разчиташ на Краси Кирилов- той е собственика на сервиза и със сигурност и продавача на колата го знае и следва да се съгласи да направиш диагностика там (все пак като отидеш за диагностика търси Кирилов и му кажи , че Васко Василев от София те праща и ти ще платиш диагностиката и прегледа, а не продавача)
в раздела за срещи има теми за срещи в Свищов - свържи се с някои от колегите ходещи по срещите в Свищов и те могат да поразпитат или да я огледат ако имат време за да ти кажат поне начални впечатления преди да си отишъл на място. Аз както казах рядко си ходя, а Кирилов няма да има време да разпитва ако му поръчам.

kachaka
22-07-2011, 12:16
Благодаря! Другата седмица ще ходя да я гледам, че човека не е в БГ и ще пиша какво е положението. Как се казва сервиза? Ако имаш номера на Краси Кирилов, моля да ми го дадеш да се разбера с него! Поздрави!