PDA

View Full Version : Справка за "КРИМИНАЛЕН" контингент - всеки път, много досадно!!!!



alfonco147GTA
21-07-2011, 08:01
Колеги, проблема е следният преди години се наложи да пренощувам в едно софийско РПУ заради нанесен побой.
Случаят на кратко е следният, таксиметров водач ми открадна мобилния телефон, след което ми поиска 50лв за да ми върне Сим картата (което аз не можах да докажа, но това беше самата истина), както сами се досещате аз не издържах и го понатупах, за мой лош късмет в този момент минаха случайно органите на реда, бла бла що биеш ти човека бе айде с нас в районното.......минаха доста години, аз си пораснах и сега след като ме спрят по късните часове на ноща за проверка и справка, веднага се почват едни тарашеници на колата, на самия мен.....това е в общи линий, супер досадно е!!!!!! МОГА ЛИ ДА НАПРАВЯ НЕЩО ПО ВЪПРОСА????

п.с по случая ми наложиха административно наказание АКТ. който е платен преди много време ако това има някакво значение.

п.с2 даже има случай бяхме се събрали с колеги на 202ра и след като "органите на властта" събраха около 100лични карти и сигурно 2часа чакане, почнаха да товарят всички който са били заключвани някога, независимо кой за какво, след като ни закараха във 2ро РПУ,буквално 2 мин по късно ни пуснаха.......

rovshan
21-07-2011, 09:02
Адвокат щети свърши работа пише се молба зада бъдеш свален от криминалния масив:thumbup:

Stefan Caromov
21-07-2011, 13:17
По закон ,нямат право да ти тарашат колата ,без съответната заповед. Могат ,само при основатолно съмнение ,но трябва да ти кажат какво търсят . Аз колко пъти съм спал по районните ,затова че отказвам да си отворя багажника....Колкото до контингента, ако в течение на една година от изпълнение на наказанието не си извършил друго престъпление (чл.86 ал.1 т.3 НК )

Как се справих аз с вечните заключваници ( до преди 4-5 години) просто в рамките на една година ,пуснах около 20 Жалби в военна прокуратура ,и една искова молба за нанасяне на неимуществени вреди. Куките сега се обръщат на другата страна като ме видят .

lordliness
21-07-2011, 16:00
И аз доколкото знам да ти ровят из колата е незаконно,това е частна собственост,и се изисква заповед от прокурор,както когато трябва да ти ровят из апартамента.

Stefan Caromov
21-07-2011, 16:25
И аз доколкото знам да ти ровят из колата е незаконно,това е частна собственост,и се изисква заповед от прокурор,както когато трябва да ти ровят из апартамента.

Така е по закон (чл 161 ал.1) иска се разрешение от съответния орган - съдия от съответния съд. ПРИ наличието на ДОСЪДЕБНО ПРОИЗВОДСТВО. ал2 В неотложни случаи ,когато това е единствената възможност за събиране и запазване на доказателствата,органите на ДОСЪДЕБНОТО ПРОИЗВОДСТВО ( следователи ,и/или дознатели) могат да извършат претърсване и изземане и без разрешението по ал1 ,като протоколът за изв. действие ,се представя на наблюдаващия прокурор за одобряване от съответния съдия незабавно,но не по-късно от 24 часа.
Тоест ,при условие ,че те спрат за проверка НЯМАТ право да ти бъркат из колата по никакъв повод ! Обикновенно в случай на отказ (визирам себе си ) задържат със полицейска заповед за 24 часа по ЗМВР (чл 63 ал 1,2,3,4,5,6) ,но няма ли данни и доказателства за завеждане на ЗМ срещу теб, отново НЕ могат да ти доближат колата. В такъв случай при задържането ти ,трябва ,или да НЕ предаваш клучовете от колата си (и да поискаш ,да стоят на видно за теб място ,или да запечатат колата ти с лепенки с печат пред теб ,които да са непокътнати в момента на освобожсаването ти.
С такива случаи съм се сблъсквал много (като на колегата) затова научих правата си на изуст.
П.П. Малко дълго става но ето и един примерин вариант в свободен текст:
Полицай : добра вечер ,сержант ....... докувентите за проверка моля
Спрян : Добра вечер ,ето
П. Бихте ли излезли от колата и ,бихте ли отворили багажника з апроверка ?
С. На какво основание ?
Тук ,ако не ви отговори ,че срещу вас има заведена преписка за извършването на умишлено престъпление ,просто отказвате. Съответно ...няма да отворя нищо без съответната заповед ,както е в НПК чл ...... и цитирате закона
П. Ако не отворите багажника за проверка ,ще бъдем принудени да ви закараме в районното за доизясняване .
Ако не ви пука и искатесамо и само да отстоявате правата си се пригответе за преспиване в районното (както аз обикновенно правя)
Естествено ,напоследък започнаха все повече хора да знаят правата си и ,полицията минава с номера ..Я да видим аптечка и триъгълник...затова аз никога не ги държа в багажника.

Old Fox
21-07-2011, 16:30
Бе така е ама - една вечер в районното срещу един багажник... Аз вечерите си ги ползвам за други работи:-).
Апропо, а имат ли право да те водят в районното, след като си имаш документи и т.н.?

ФЕРАРИСТ
21-07-2011, 16:38
Апропо, а имат ли право да те водят в районното, след като си имаш документи и т.н.?
Разбира се - заподозират те в нещо и си там......

---------- Post added at 16:38 ---------- Previous post was at 16:35 ----------


Я да видим аптечка и триъгълник...затова аз никога не ги държа в багажника.
Мда, сега това е модерно напоследък, на последния фиш не им показах аптечки и прочее, и чак тогава искаха да отворя багажника......а аз го направих по възможно най - съмнителния начин, все едно има заредена атомна бомба вътре, беше много забавно.......провериха ме отвсякъде, справки по станциите 10 минути се правеха, а аз се стараех да изглеждам максимално съмнителен, оглеждах се притеснен, държах се нервно, единия чак ме пита дали съм бълзал за някъде и се наложи да му кажа че ставам такъв когато ме спират безпричинно докато си карам с 50 през Нова Загора, нещо което рядко ми се случва......

Stefan Caromov
21-07-2011, 16:44
Бе така е ама - една вечер в районното срещу един багажник... Аз вечерите си ги ползвам за други работи:-).
Апропо, а имат ли право да те водят в районното, след като си имаш документи и т.н.?

В РПУ-то имат прав ода те задържат с полицейска заповед за 24 часа при следните условия :
1. за което има данни, че е извършило престъпление;
2. което след надлежно предупреждение съзнателно пречи на полицейски орган да
изпълни задължението си по служба;
3. което показва тежки психични отклонения и с поведението си нарушава
обществения ред или излага живота си или живота на други лица на явна опасност;
4. малолетен нарушител, който е напуснал своя дом, настойник, попечител или
специализирана институция, където е бил настанен;
5. при невъзможност да се установи самоличността му в случаите и по начините,
посочени в чл. 61, ал. 2;
6. което се е отклонило от изтърпяване на наказанието лишаване от свобода или от
местата, където е било задържано като обвиняем в изпълнение на разпореждане на
полицейски орган или на орган на съдебната власт;
7. обявено за международно издирване по искане на друга държава във връзка с
неговата екстрадиция или в изпълнение на Европейската заповед за арест;
8. в други случаи, определени със закон.

Така е ,всички ние предпочитаме да прекараме вечерите си другаде ,но замисли се докога ще има такъв полицейски произвол и налагане на подчинение ,чрез заплахи и превишаване на дадените им права от държавата. Конституцията е първостепенния закон на една държава,всички останали се пишат съобразно нея. Закон ,който противоречи на конституцията ,се счита за невалиден . При всички положения 1-2-3-4-5 задържания без причина са противоконституционни ,от което следва да подадеш Искова молба и да осъдиш МВР.
Освен това имат кодове ,които си говорят по станциите. Всички са запознати ,че като си пуснал 2-3-4 жалби за незаконно задържане ,при евентуално ново такова ,отново ще го напарвиш и, гледат да не се занимават с теб ,ако нямат сериозно основание. При мен лично случая е ,че като контингент ме задържаха в месеца поне по 2-3 пъти. След поредната жалба до СГПр и успоредно с нея до СВПр ,вече близо 5 години,като ме спрат (било с кола ,било пеша) ,ме проверяват ,излиза ,че съм контингент недействащ (това само те си го знаят що за позивна е )и ме оставят на мира на секундата

Освен това ,когато си задържан с полицейска заповед за 24 часа ,задържането ти отпада в момента ,в който отпадне основанието поради което си бил задържан - тоест задържат те за установяване на самоличност ,в момента ,в който те установят ,са длъжни да те пуснат ,а те те установяват за около 10 мин( ве помня точно кой члев от змвр е ,но при нужда ще го намеря ,че сега не ми се чете )

lordliness
21-07-2011, 17:58
Веднъж едни с автомати много напираха ,ама и аз не се давах,накрая ми омръзна и за да не е на тяхната все пак ,им предложих ,ако искат да им покажа резервната гума :) ,хората не си знаят правата и масово се злоупотребява май.Аз се дразня ,като ми говорят полицаите на малко име и на ти и едвали не като ги видя трябва да си обърна и джобовете.Ако са възпитани и говорят нормално бих им съдействал с удоволствие.

Mind_Control
22-07-2011, 12:45
Аз лично не мога да разбера, какъв ви е проблемът да си отворите багажниците, след като хората си вършат работата!? Интересно ми е как ще се правите на интересни в Германия, като от задния джам на черно БМВ ти излезе надпис FOLGEN, и ти претарашат колата из основи, както често се случва с българските коли. И дали според вас и немците избиват комплекси и се правят на властни, като ви претърсват или просто имат лош опит с нас.

Stefan Caromov
22-07-2011, 13:33
Аз лично не мога да разбера, какъв ви е проблемът да си отворите багажниците, след като хората си вършат работата!? Интересно ми е как ще се правите на интересни в Германия, като от задния джам на черно БМВ ти излезе надпис FOLGEN, и ти претарашат колата из основи, както често се случва с българските коли. И дали според вас и немците избиват комплекси и се правят на властни, като ви претърсват или просто имат лош опит с нас.

Проблемът ми е ,че ми нарушават личното пространство ,с опита си за обиск ме унижават и,на последно място ,но не и по важност ,нарушават конституционните права !!! Не са ме спирали в Германия , но съм един милион процента сигурен ,че няма без причина да ме спрат там ,било с кола ,било пеша. Знам в Швейцария как е ,а там без причина няма да те спрат никога

stelt
22-07-2011, 20:42
В Германия нашите микробуси ги спират постоянно и безпричинно-няколко различни видове служби. И тарашат яко. Ако им се опънеш те прибират до изясняване на обстоятелствата.
Личен опит.

tanatos
23-07-2011, 16:40
Автомобила е лична собственост (без значение фирмен или личен). Без заповед за тараш конкретно на този автомобил с конкретно този номер нямат право да ви бъркат или ровят по колата. Когато искат да погледнат в багажника обикновенно казват да си извадите аптечката и пожарогасителя. По този начин надникват в багажника. Нямат право да пипат нищо по автомобила да викарат да отваряте подлакътници, жабки и други подобни.

BLUE1
23-07-2011, 20:27
Повечето полицаи са тъпи и невъзпитани парчета. Проверка на целият автомобил може да се направи и по време на СПО, но се съставя протокол задължително . Аз смятам, че ако проверяващите не ви провокират към инат да не го проявявате, конфронтацията може да ви навлече единствено неудобства и проблеми. Даже и без СПО повод за проверка може да се измисли и то съвсем законно.

tanatos
23-07-2011, 21:05
Е точно това е, че в повечето случай се правят на тежкари и тона е някак заповеднически.Когато съвсем културно бъде обяснено какъв е повода на проверката и тона не е от типа "аз съм закона" нямам нищо против да погледнат. Това обаче са еденични случай. Повечето се държат нагло и съответно получават същото.

Stefan Caromov
23-07-2011, 21:24
Повечето полицаи са тъпи и невъзпитани парчета. Проверка на целият автомобил може да се направи и по време на СПО, но се съставя протокол задължително . Аз смятам, че ако проверяващите не ви провокират към инат да не го проявявате, конфронтацията може да ви навлече единствено неудобства и проблеми. Даже и без СПО повод за проверка може да се измисли и то съвсем законно.

Какво значи тази абревиатура - СПО ?

BLUE1
23-07-2011, 21:26
Специализирана Полицейска Операция -СПО

Stefan Caromov
23-07-2011, 21:49
Специализирана Полицейска Операция -СПО

Аааа,не направих асоциацията. И моля те цитирай ми закон ,в който при СПО ,имат право да ти обискират автомобила ,без причина ? Да го прочета ,че нещо никак не ми се вярва. А в допълнение ще кажа ,че ако има наистина хайка( така да го кажем ) ,още със спирането ,трябва да ти представят заповед подписана от Министъра ,че има такава ,а не е празнодумие

BLUE1
23-07-2011, 22:06
(2) (Изм. - ДВ, бр. 88 от 2010 г., в сила от 09.11.2010 г.) Проверка на превозно средство и на вещите, превозвани в него, може да бъде извършена, когато:
1. има данни за извършено престъпление или нарушение на обществения ред;
2. има сигнал в ШИС за извършване на специфичен контрол.


Не ме карай да ти го тълкувам, така записано в закона може да разтягам локуми до утре.

Stefan Caromov
23-07-2011, 22:23
(2) (Изм. - ДВ, бр. 88 от 2010 г., в сила от 09.11.2010 г.) Проверка на превозно средство и на вещите, превозвани в него, може да бъде извършена, когато:
1. има данни за извършено престъпление или нарушение на обществения ред;
2. има сигнал в ШИС за извършване на специфичен контрол.


Не ме карай да ти го тълкувам, така записано в закона може да разтягам локуми до утре.

Няма да те карам да го тълкуваш ,но ,при подобно искане от тяхна страна ,мотивирайки се на някое от горепосочените причини,те преди всичко са длъжни да представят:

- законовата разпоредба, на която се позовава
- конкретното нарушение с идентификация на сигнала за него
- по какъв начин то налага да бъдат ограничени свободите на претърсвания (ако сигналът е конкретно срещу него - връзката е ясна)
Не се ли аргументират ,духат. Аргументират ли се писменно ,тогава ние духаме ... но не ни се нарушават правата. Освен това всяко тяхно действие трябва да се обжалва по АПК

П.П. Ето така трябва да се процедира !!!
http://www.youtube.com/watch?v=K8hcf1flFHA&feature=related

BLUE1
23-07-2011, 22:39
Така, в края на седмицата ще се проведе СПО по линия на грабежите в гр. Х. От извършеният анализ е установено че на територията на града са извършени 213 грабежа от началото на годината, при 58 от тях извършителите са използвали автомобил -светъл на цвят не определена марка и модел. Изготвеният план е одобрен и съгласуван с Районна прокуратура и директора на ОДП. Част от операцията включва и проверка на ВСИЧКИ съмнителни автомобили. Оставяме СПО и взимаме рутинна проверка. Спират те и те приканват да отвориш багажника, ти питаш на какво основание, а те ти отговарят - във връзка с разследване на престъпление при което е използван автомобил отговарящ на описанието на вашият. Ти естествено отказваш защото ти е кеф. Те те отвеждат в РУП за изясняване на случая. Пристига дежурният дознател- разследващ полицай и извършва претърсване на автомобила ти по една от десетките преписки за каквото се сетиш престъпление извършено с автомобил. На теб ти съставят акт за неизпълнено полицейско разпореждане и си тръгваш по живо, по здраво с няколко десетки или стотина лева назад.....

Stefan Caromov
23-07-2011, 22:56
Така, в края на седмицата ще се проведе СПО по линия на грабежите в гр. Х. От извършеният анализ е установено че на територията на града са извършени 213 грабежа от началото на годината, при 58 от тях извършителите са използвали автомобил -светъл на цвят не определена марка и модел. Изготвеният план е одобрен и съгласуван с Районна прокуратура и директора на ОДП. Част от операцията включва и проверка на ВСИЧКИ съмнителни автомобили. Оставяме СПО и взимаме рутинна проверка. Спират те и те приканват да отвориш багажника, ти питаш на какво основание, а те ти отговарят - във връзка с разследване на престъпление при което е използван автомобил отговарящ на описанието на вашият. Ти естествено отказваш защото ти е кеф. Те те отвеждат в РУП за изясняване на случая. Пристига дежурният дознател- разследващ полицай и извършва претърсване на автомобила ти по една от десетките преписки за каквото се сетиш престъпление извършено с автомобил. На теб ти съставят акт за неизпълнено полицейско разпореждане и си тръгваш по живо, по здраво с няколко десетки или стотина лева назад.....

Така е ,съгласен съм ,в РУ ,да проверяват ,като са задължени да ми намерят свидетели , да ми представят протокол и дадат копие от нега ( за обиск) Да ми напишат акт (което е спорен въпрос) ,защото никой съд няма да подмине акта ей така без да го отмени. Съгласи се ,че на улицата нито могат да ми напишат протокол за претърсване , ако е 4 сутринта примерно ,няма откъде да вземат свидетели, освен това , отказвам да ми направят обиск на личното имущество без съответната заповед ,или разпоредба ,каквато може би в РУ ще има ,но не и на улицата. Акта за неизпълнение на сл разпореждане ще бъде грубо нарушение на конст. ми права. Акт за пречене на пол разследване е невъзможно да ми бъде направен по ЗМВР ,защото аз не преца ,аз просто не съдействам ,което не епротивозаконно. Те трябва да упражнят контрол ,не да обръщат всичко на горе с краката . Така ,или иначе до консенсус с теб няма да стигнем ,защото си служител (според мен) просто кратко и ясно е ,че интерпретацията е много различна ,номр.уредба не е направена качествено , но без писмени причини ,нищо не могат да направят ,освен да те закарат в някое РУ

BLUE1
23-07-2011, 23:06
Ами не съм служител. Бивш такъв съм, но пропускаш нещо много важно- длъжен си да се подчиниш на полицейско разпореждане неговата законност може да оспорваш след това, и това е напълно логично. Иначе протокол за претърсване и изземване както е пълното му име мога да ти напишат по всяко време на денонощието, свидетелите не са никакъв проблем трябва само едно обаждане до дежурната на някой СОТ или диспечерката на някое такси, веднага пристигат да садействат- това от опит ти го казвам. За да ти претърся автомобила изобщо не е необходимо да ти представям писмена заповед, разпореждането ти го давам лично аз, въпроса е да се аргументирам после в рапорта, а що се отнася за съдействието то ти отново си длъжен освен в случаите когато то би те принудило да извършиш престъпление.

Чл. 8а. (Нов - ДВ, бр. 69 от 2008 г.) Държавните органи, организациите, юридическите лица и гражданите са длъжни да оказват съдействие и да спазват разпорежданията на органите на МВР, издадени при или по повод осъществяване на определените им със закон дейности.

AlfaMan
23-07-2011, 23:10
Аз лично не мога да разбера, какъв ви е проблемът да си отворите багажниците, след като хората си вършат работата!?
Ами колега, елементарно! Законите се пишат, уж за да се спазват от всички, и точно полицията трябва да ги познава най-добре. По нашите закони, това е частна собственост и е регламентирано законово как става тарашенето и. Ти ще пуснел ли някой полицай да дойде да ти тараши жилището без да има заповед за обиск ??? Обзалагам се, че няма. Колата е същата работа. Той или те трябва да се обосноват на какво основание искат да ровят из нея. Мен на времето са ме спирали много пъти при разни очевидни акции ( маскирани) и съвсем културно са ми обяснявали, че се издирва нешо си и да си отворя багажника. Ама не като "помиярите" дето висят като бръснарски каиши нощем по ъглите и като няма за какво да се заядат те карат да отвориш багажника, без да ти дават обяснения. Иначе Германия си е Германия и там си имат други закони, ние живеем в България и спазваме българските закони. Обзалагам се, че това, което го правят техните служби е законово обосновано, а не някакъв полицейски произвол, защото ако беше такъв, досега потърпевшите да бяха осъдили съответните служби.

Satanism
23-07-2011, 23:18
Аз, доколкото знам, багажника имат право да го проверяват, нямат право да проверяват купето....
Иначе в германия и мен са ме тарашили...ем не съм с бус...но го правят културно, поне....и винаги са любезни...
А иначе вчера виках на едни катаджии, че ни спират 3ма на куп и ме карат, да обикалям 10км без документи, за да стигна от другата страна на околовръстното, където беше патрулката и то за кво...щото съм нямал заверка на пожарогасителя и съм седял на лафче на ОМВ Бояна, накрая ми обясниха как аз съм пубер и нищо не ми разбира главата и ме пуснаха, да си ходя...

Stefan Caromov
23-07-2011, 23:59
Ами не съм служител. Бивш такъв съм, но пропускаш нещо много важно- длъжен си да се подчиниш на полицейско разпореждане неговата законност може да оспорваш след това, и това е напълно логично. Иначе протокол за претърсване и изземване както е пълното му име мога да ти напишат по всяко време на денонощието, свидетелите не са никакъв проблем трябва само едно обаждане до дежурната на някой СОТ или диспечерката на някое такси, веднага пристигат да садействат- това от опит ти го казвам. За да ти претърся автомобила изобщо не е необходимо да ти представям писмена заповед, разпореждането ти го давам лично аз, въпроса е да се аргументирам после в рапорта, а що се отнася за съдействието то ти отново си длъжен освен в случаите когато то би те принудило да извършиш престъпление.

Чл. 8а. (Нов - ДВ, бр. 69 от 2008 г.) Държавните органи, организациите, юридическите лица и гражданите са длъжни да оказват съдействие и да спазват разпорежданията на органите на МВР, издадени при или по повод осъществяване на определените им със закон дейности.




Започваме да изпадаме в голосвовие . Спора не може да се реши от тия в народно събрание ,камо ли от нас тук. Това е ЗМВР ,което си цитирал ,който е в противовес с конституцията на РБ,и всески знае ,че тогава се дава предимство на текста в конституцията ,а именно чл 17 ал3
И тук споря трябва да спре ,според мен. Ако (както ) всички полицаи ,било то тъпи ,умни ,начетени ,или аграри си превишават правата с някакви самонаписани нормативни актове ,какъвто е ЗМВР ,който е в тотален противовес с конституцията на нашата мила (или не толкова) родина ,това НЕ ЗНАЧИ ,че трябва да им се ходи по гайдата!
Ела без разрешение да ми преровиш колата на улицата ,или по горепосочените точки (изложени от теб по ЗМВР) и ще бъдеш поредния осъден служител ( не визирам теб ,а полицията като цяло) .Това ,че ние не си знаем правата ,не значи ,че трябва те да ги превишават тотално и безнаказано. Все едно у вас наистина да дойдат ,да ти звъннат ,да те избутат от вратата и да си правят квото си щат .
Аз не казвам хората какво да правят ,или да не правят . Казвам ,че трябва да си знаем правата и да знаем до къде се разпростират. Още има мнооого сол да ядем докато ги стигнем цивилизованите страни ,в които ЛИЧНА собственост наистина значи нещо свято. Но докато не се опълчим ,няма да се оправим . Още повече както започна да става тая държава милиционерска .Абсолютно погазване на гражданските ни права.

П.П. Въпреки че съм адски негативно настроен към МВР като цяло ,ако дойде шапкаря и ме помоли най-учтиво ,обясни ми защо иска да направи ОГЛЕД ,а не обиск (предполагам знаеш каква е разликата) говори ми с подходящ тон и в подходящата уважителна форма ,няма да имам абсолютно нищо против ,да му отворя багажника и да му позволя да погледне и да светне с фенерчето си. Случвало ми се е и това ,един път и тогава дори жабката си отворих ,без да ме молят . Но хората явно са били на разменни начала някъде на запад ,защото говореха като по учибник и се държаха така

BLUE1
24-07-2011, 00:40
За отношението и за полицейщината в нашето МВР съм напълно съгласен с теб. Моята теза е, че един полицай ако е добър професионалист ще направи пълна проверка на автомобила ти без да те кара да се чувстваш унизен или с нарушени права, но и за идиотите които така или иначе си съществуват професионалиста ще си свърши работата използвайки правата дадени му от закона. А за конституционните права е съвсем друга тема която сега не ми се подхваща, но формалното им нарушение от страна на полицията при извършване на основната и цел, а именно да служи и защитава обществото е напълно допустимо не само в България , а и по целия цивилизован свят.

Stefan Caromov
24-07-2011, 01:20
но формалното им нарушение от страна на полицията при извършване на основната и цел, а именно да служи и защитава обществото е напълно допустимо не само в България , а и по целия цивилизован свят.

Само ,когато става въпрос за заплаха над националната сигурност.

В примерите ,които визирахме и двамата ,такава не съществува. Гледа ли клипчето за хоумленд в щатите ?
Съгласи се ,че ако това стане тук ,шофьора ще бъде пребит и замлечен в някое районно ,пък и дело по 325 НК може да му спретнат .
Слаб народ ,слаба държава ... типичен пример .
Мен преди ме задържаха винаги след проверка и отказ . Естествено ,нито един път до момента не са ми правили обиск ,без мое съгласие .От едно извесно време - няколко години хич не искат и да се занимават с мен ,камо ли да се опитат да ме накарат да направя каквото и да било. Независимо как се тълкуват наредбите тук ,винаги има две страни ,които тълкуват по съвсем противоположен начин нещата. Затова съм решил и 2 камери в колата да инсталирам ,ей така пък после да пълня ютуб с клипове ,не дай си боже

BLUE1
24-07-2011, 09:56
Само ,когато става въпрос за заплаха над националната сигурност.



Това изобщо не е вярно, но честно да ти кажа не ми се спори, просто защото за много от нещата ти си прав- става въпрос за отношението, професионалната подготовка, компетентността на полицейските служители, но за законите тълкованията ти се погрешни и не пълни :drunk:

Stefan Caromov
24-07-2011, 11:57
Това изобщо не е вярно, но честно да ти кажа не ми се спори, просто защото за много от нещата ти си прав- става въпрос за отношението, професионалната подготовка, компетентността на полицейските служители, но за законите тълкованията ти се погрешни и не пълни :drunk:

Да не спорим тогава :) :drunk::drunk:въпреки че както казвах по- горе тълкуванията на даден текст се интерпретират по много и различни начини ( просто ,щото нямаме ясно направени и безспорни закони,всеки ги тълкува както му изнася и ,всеки е прав) :handshake:
Дай да пием по една две водки и да се усмирим .Тия дебати аз си ги водя и в лекс бг ::))

Alexandrov70
24-07-2011, 23:50
Сблъсквал съм се с много ситуации , бил съм и "контингент".Наблюдението ми е , че доста голям процент от полицаите се държат добре и възпитано.Не се чувствам унизен когато ме попитат може ли да погледнат в багажника- нямам какво да крия.Но когато (ако се замислим всеки го е правил)спреш с колата си на полицай и с първата дума се опитваш да му покажеш , че си велик , това си е провокация и предизвиква ответната реакция, било то законово обоснована или не.Защо се ровите да търсите поводи и начини да пречите на хората да си вършат работата?Редовият полицай на улицата не е създал системата и също като нас е нейна жертва(понякога си мисля ,че даже повече от нас е жертва).Нямате ли си друга работа ,освен да търсите поводи да се заяждате с хората.Народа го е казал - Блага дума ,желязна врата отваря!

mordohy
25-07-2011, 00:37
Има два типа полицаи.
Ловци и жертви!
Не дай си боже, да попаднеш на типа жертва!
Той се държи авторитарно и издава заповеди и команди. От това просто ти се доповръща и съвсем естествена е реакцията на противопоставяне на обикновенния човек.
Тогава стават и арестите, и актовете, и обжалванията и всичко, за което до сега писаха мнозина.
Ловеца ви спира любезно, поздравява ви и ви обяснява тоя факт, че и той трябва нещо да върши. Преглеждайки документите ви, той си бъбре с вас и давайки ви информация за времето и пътната обстановка, се осведомява на къде сте се запътили, от къде идвате и ред друга информация, която му е нужна, без дори и да се усетите.
Съвсем естествено ви помолва да отворите и багажника,защото някакъв е откраднал една овца, та да приключите и изобщо ви забаламосва, до като колегата му ви направи пълна справка.
Насочвайки ви към нещо, което изобщо не се връзва с ващата личност, вие с готовност му отваряте багажника, въпреки, че откровенно ви е излъгал, но...
Жертвата ви гледа авторитарно и строго и още преди да гъкнете, вече ви заплашва и ...
По закон, първо изпълняваш разпореждането, а чак после го обжалваш, независимо от това, доколко законно е.
В практиката ми съм имал случай, когато отказа да се изпълни напълно нередовно разпореждане е довело до: Наказание на полицая, защото разпореждането му е действително незаконно и акт за неизпълнение на полицейско разпореждане на ищеца!
Пълна лудост, ако ме питате мене, но основанието за това решение на съда се оказа Постановление на Върховния съд от далечната 1966 год.
В общи линии, положението у нас е: Царя дава- пъдаря не дава:prescription:
Ха наздраве!