PDA

View Full Version : Въпрос за пистовия ремък



ihalachev
24-07-2011, 18:28
Здравейте колеги. Преди седмица смених пистовия ремък и от тогава само ядове. Сега при палене има едно яко прецикване. Колкото е по загряла колата толкова по силно цика. След като запали иначе работи перфектно. Не се чува никакъв шум от към ремъка. Единствено не прециква сутрин при първотао палене. След това почват ядовете. Майстора твърди че е от обтягащата ролка, но със стария ремък такъв проблем не съм имал. Някакви идеи какво може да е?

Jivko7777
24-07-2011, 18:38
Ми малко докато се понаместят така става...И аз съм забелязъл, че като сменя ремъка първите км е така :) скоро ще отшуми :)

ihalachev
24-07-2011, 18:45
Ми малко докато се понаместят така става...И аз съм забелязъл, че като сменя ремъка първите км е така :) скоро ще отшуми :)
И аз така знам ама вече минах 2000км. и нищо. Цикането е само при палене, след това звяра мърка като коте.

Jivko7777
24-07-2011, 18:48
Погледнете обтегача, и сменял ли си го ?

ihalachev
24-07-2011, 18:51
Погледнете обтегача, и сменял ли си го ?
Не съм го сменял. Със стария ремък такова чудо нямаше, от както го смених почнаха ядовете. Не че е болка за умиране но много ме дразни.

Jivko7777
24-07-2011, 18:53
Не съм го сменял. Със стария ремък такова чудо нямаше, от както го смених почнаха ядовете. Не че е болка за умиране но много ме дразни.

Ако стария ремък не е толкова стар и не е нацепен, върни го щом толкова де дразни цъкането ;)

kiko73
24-07-2011, 18:59
Какъв ремък сложи, щото на мен с "Дайко" всичко си беше ок, след като ми гръмна компресора и в бързината взех някакъв измислен "Гудиър" започна да ми го прави същото - и при палене и при гасене ама... за него си е

ihalachev
24-07-2011, 19:15
Какъв ремък сложи, щото на мен с "Дайко" всичко си беше ок, след като ми гръмна компресора и в бързината взех някакъв измислен "Гудиър" започна да ми го прави същото - и при палене и при гасене ама... за него си е
Абе незнам какъв е ама беше най скъпия който ми предложиха.

balev64
25-07-2011, 21:28
Ами при мен и със стария и със новия ремък все си препищява.Стария беше сменян в Германия и беше дайко,тук смених ролките,включително и саморегулиращата дето е спружина и амортесьор и ремъка -гейтс но си пищи.Даже вече си мислех че това е нормално.

danchev63
26-07-2011, 09:25
а дали е точния размер. ако е с няколко милиметра по дълъг обтегача го опъва но малко не му достига за да е както трябва. тогава при пускане ще приплъзва и ефекта е изсвирване. провери размера на ремъка.

kiko73
26-07-2011, 10:20
а дали е точния размер. ако е с няколко милиметра по дълъг обтегача го опъва но малко не му достига за да е както трябва. тогава при пускане ще приплъзва и ефекта е изсвирване. провери размера на ремъка.
Това не го ли компенсира втората обтяжна ролка

lordliness
26-07-2011, 10:43
Може наистина да е хлабав ремъка,ако не е натегнат правилно при монтажа и да буксува.

ihalachev
26-07-2011, 12:12
Може наистина да е хлабав ремъка,ако не е натегнат правилно при монтажа и да боксува.

Днес ще я закарам да го натегнат малко и ще пиша за резултата.

lordliness
26-07-2011, 13:04
Натягането е фиксирано точно-имам една тема за смяна на ремъка.

danchev63
26-07-2011, 20:29
Това не го ли компенсира втората обтяжна ролка
обтягането е с точна стойност. ако е по дълъг ремъка пак ще има обтягане но зацепващата сила на триене няма да е достатъчна и при първоначален максимален момент ще има кратко приплъзване. Затова ремъците са с определени размери. Ако ремъка не е точния а с близка стойност както писах по горе няколко милиметра то се получава този ефект.

ihalachev
26-07-2011, 21:51
Интересното при мен е че сутрин при първото палене няма и помен от цикане. Секунда след това да запаля и вече го има цикането.

lordliness
27-07-2011, 08:03
''Цикането'' може да е и от обтягащата ролка,а няколко милиметрта разлика в дължината на ремъка едва ли са от значение,обтягащата ролка може да поеме няколко десетки милиметра,колегата вероятно си е сложил ремък по каталог.Най-лесния начин ,както знаете да проверите дали ремъкът ви буксува е като го напръскате с вода.Продават се и химикали, които повишават сцеплението на ремъците.

ihalachev
27-07-2011, 17:06
Колеги проблема е в самия ремък. Днес го натегнахме но нямаше ефект. Свалихме го и цикането изчезна. Сложихме го и го напръскахме със спрей и се успа. Иначе ремъка е чисто нов и е Гейтс.