View Full Version : проблем при палене на 145
Здравейте :) имам проблем от 2 седмици.сутрин колата пали мноооого трудно стартера върти поне 30 секунди докато запали колата като 4е ли се дави :( искам да отбележа че колата има газ пали на бензин и автоматично прехвърля на газ. говориме за 1,3 боксер
След като запали после няма проблем и пали от раз но сутрин е голям проблем.Някой има ли представа какво може да е?
Съветвам те да започнеш с измерване на налягането на горивото в горивопровода. Възможно е да губи налягане от някъде.
може ли да е от газта?един газаджия ми каза че може да е от някакъв клапан на газта които не се затваря и влизала газ в кулекторите и колата се давела :Suicide:
определено може това да е проблема. проверява се лесно. на бутилката отзад затваряш 2-та крана и караш на бензин. на другата сутрин ще се разбере.
определено може това да е проблема. проверява се лесно. на бутилката отзад затваряш 2-та крана и караш на бензин. на другата сутрин ще се разбере.
та
Така ще направя да пробвам :) утре сутринта на бензин ли да запаля?
виж сега. на бутилката имаш 2 крана. единия е за зареждачката, другия е за газта към двигателя. ако не знаеш кой кой е - завиваш и 2-та за да не отива газ към двигателя. като го направиш това, колата няма да работи на газ. това го правиш вечерта. след това палиш на бензин и я продухваш малко да изкараш останалата газ и я оставяш със затворени кранове. сутринта я палиш на бензин както е със затворените кранове. ако запали без проблем - газовия клапан изпуска.
Проблема е ясен клапана е за смяна :) благодаря на колегата КОЛЕВ за помоща клапана на газта е за смяна
нормално ли запали със спряна газ. изпарителя ти ланди ли е. да ти кажа че клапана изпуска щото вътре в него има една пружинка която губи еластичност. по принцип има ремонтни комплекти. ако намериш такъв, няма нужда да сменяш целия клапан. някои газаджии просто разтягат пружинката, но тя вече е загубила еластичността и след месец, два пак почва да изпуска.
Powered by vBulletin® Version 4.2.3 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.