PDA

View Full Version : Как мога да свържа LED светлини, диодни бели към габаритите 147



oTBpaTuTko
31-07-2011, 22:43
С риск да ме наплюат първите 5 коментирали, че ще правя колата си голф искам да попитам нещо. Как мога да свържа LED светлини, диодни бели към кабаритите например. Не искам да извеждам копче в купето на колата. Трябва ли да слагам по-голям бушон? Безопасно ли е за халогените крушки - габаритите. Не искам да казвам какво искам да правя на колата защото ще ме наплюете. Просто искам Ел. съвет тези лампи няма да са на фара. С какво мога да ги закрепя/залепя? Те имат ли си кабелчета в комплект или аз трябва да ги вързвам.

myato
01-08-2011, 08:51
Просто ги свързваш успоредно на габарита.
Ако са готови ленти или рингове,няма нужда от нищо повече.Ако са отделни диоди,ще трябва да посмяташ и за баластен резистор.
Готовите ленти може да ги залепиш с хубава двойно лепяща лента.

oTBpaTuTko
01-08-2011, 19:38
На дали ще ми свършат работа. Аз и нищо не обясних, този триъгълник, който е на аватара ми искам да го осветя, но не искам през деня да си личи:book:

mian4o
01-08-2011, 20:57
Хубаво си го замислил обаче аз с предната ми кола го бях направил така да свети синичко но господата от МВР ми направиха огромен проблем че видиш ли съм имитирал автомобил със специален режим на движение. Иначе вземаш + от габаритите и някъде закачаш минуса и си готов.

Поздрави

oTBpaTuTko
01-08-2011, 23:03
Твойта си е червена. Знаех, си че ще ме подигравате, но искам да подчертая решетката на A.L.F.A.
Мисля с бели диоди и ако мога да ги затъмна по някакъв начин или по-скоро да са скрити, за да не е много ярка но да образува триъгълник!!

mik mik
02-08-2011, 00:10
Колега, по-подчертано от това на къде...


п.с. Пробвай се просто да я пребоядисаш в някакъв контрастен цвят ;)

Nimi
02-08-2011, 10:25
Аз като споменах, че мисля за червени светодиоди бях съвсем сериозен... купил съм си вече яркосветеща лента за под вратите и за отпреде само чакам да остане достатъчно свободно време.
Малко се замислям сега за предницата след подобно становище от полицията...

oTBpaTuTko
02-08-2011, 22:45
С какво мога да пребоядисам тези ленти никелираните??