PDA

View Full Version : Гърми предпазител service (Дедра)



Mupo
03-08-2011, 18:15
Здравейте. Днес автомобила реши да си покаже магариите отново - Дедра 1,8 ввт. По време на движение, напълно своеволно реши да изгори бушон service. Единствения консуматор беше радиото. Вследствие на неговото изгаряне не работят - таблото (всички видове уреди), стоп светлини, фарове, пръскалката за чистачките. Работят мигачи, чистачки и таблото за климатроника. Проблема е че при смяната му всеки път гърми предпазителя. Най-вероятно някъде има късо. Не са правени никакви щуротии по инсталацията. Ако някой може да ме посъветва къде да погледна за евентуален проблем - триещ се кабел или слабо място. Благодаря :)

Da_Fuse
03-08-2011, 21:07
Като за начало колега извади цд-то и го изключи от буксите, за да видиш дали не е в него проблема. :)

Mupo
04-08-2011, 11:46
По абсолютно своеволния начин проблема се реши. Днес отново всичко е наред. Благодаря ти Тоци Бегали :mrgreen: . В интерес на истината маи таблото за предпазителите прави проблем, но сега няма време и нерви да се разправям и с него.

morfius
04-08-2011, 14:27
Здравейте. Днес автомобила реши да си покаже магариите отново - Дедра 1,8 ввт. По време на движение, напълно своеволно реши да изгори бушон service. Единствения консуматор беше радиото. Вследствие на неговото изгаряне не работят - таблото (всички видове уреди), стоп светлини, фарове, пръскалката за чистачките. Работят мигачи, чистачки и таблото за климатроника. Проблема е че при смяната му всеки път гърми предпазителя. Най-вероятно някъде има късо. Не са правени никакви щуротии по инсталацията. Ако някой може да ме посъветва къде да погледна за евентуален проблем - триещ се кабел или слабо място. Благодаря :)

146 та ми изигра същия номер веднъж, оказа се късо съединение между масата на антенния кабел (поизхлузила се от капачето на антенната букса) и друг кабел в съседство където е захранването на плеъра.
Извадете плеъра и прегледайте основно връзките там...