PDA

View Full Version : Хидравлика



bobi_kz
03-08-2011, 18:53
Значи днес като си прибирах колата в гаража навивам пълен десен и се чу някъкво свирене мисля че е хидравликата на волана като задържа волана и се чува като го пусна спира от какво може да е??

kolev
03-08-2011, 19:02
като навъртиш пълен , товариш помпата максимално, така че може и ремъка да приплъзва.

митака-пловдив
03-08-2011, 19:03
Или ремъка е станал на ластик и преплъзва или ти е малко хидравличната течност.

bobi_kz
03-08-2011, 19:07
ами ще долея течност като за начало тя може даже хич да не е сменяна (поне аз не съм) само да долея или да я сменя ?? течността ми е някъква кафяво-черна такава ли трябва дае по принцип на цвят? :lupe:

georgi`jelev
03-08-2011, 19:11
Ако чуваш бълбукания,то тогава маслото ти е малко и влиза въздух в системата.
Обикновено се чува клапана,ако е навит до дупка волана.Мисля че на всички коли се чува така
Ако е чисто,маслото трябва да бъда тъмно червено на цвят-водят го АТФ.Не слагай обикновено хидравлично МХ,защото ще разкажеш играта на рейката.

bobi_kz
03-08-2011, 19:12
да мисля че се чуват бълбукания ... а направо да го сменя колко събира и как се сменя :)

kolev
03-08-2011, 19:13
като е нова е червеникаво розовееща, колкото по-използвана , толкова по към лайняната гама отива :D

bobi_kz
03-08-2011, 19:15
ясно кажете ми как да я сменя, ква да наливам и колко ми трябва че почивните дни само с колата ще се занимавам явно хах 1000 работи се насъбраха за смяна....

митака-пловдив
03-08-2011, 19:47
ясно кажете ми как да я сменя, ква да наливам и колко ми трябва че почивните дни само с колата ще се занимавам явно хах 1000 работи се насъбраха за смяна....


Литър,гледай на кутията да пише ATF Dextron ||

bobi_kz
03-08-2011, 19:49
Ок а как се сменя трудно ли е??

kolev
03-08-2011, 19:54
масово се продава декстрон 3. то е по-добро и може да се смесва с декстрон 2. това масло също е познато като масло за скоростни кутии. не е скъпо.
източва се от най-ниския възможен маркуч на изгасен двигател като волана се върти -пълно ляво,пълно дясно.
като го напълниш, пак правиш няколко пълни завиртания (така се обезвъздушава). чак тогава палиш двигателя и пак въртиш волана.

bobi_kz
03-08-2011, 20:12
масово се продава декстрон 3. то е по-добро и може да се смесва с декстрон 2. това масло също е познато като масло за скоростни кутии. не е скъпо.
източва се от най-ниския възможен маркуч на изгасен двигател като волана се върти -пълно ляво,пълно дясно.
като го напълниш, пак правиш няколко пълни завиртания (така се обезвъздушава). чак тогава палиш двигателя и пак въртиш волана.
най-ниския маркуч?къде по точно се намира той никога не съм се сблъсквал с тоя проблем и малко ми е неясно :)

tonov
03-08-2011, 21:45
Отпред под радиатора има една серпентина, в която влизат маркучите. Поогледай и ще видиш. Не е сложно.

bobi_kz
03-08-2011, 21:59
мисля че се сетих една тръба точно под радиатора в която влизат 2 маркуча нали така махам 1-я и източвам въртя докато изтече и така дано съм разбрал правилно Благодаря за отговорите на всички ;)