PDA

View Full Version : Активиране на антивирусната-защо?



lordliness
03-08-2011, 21:00
Всеки път влизайки в сайта се активира антивирусната, изписваме име на някои потребители и блокиран IP адрес.Защо наистина?

Gh0stRider
03-08-2011, 21:05
И при мен днес на няколко пъти същото.. с NOD32

morfius
03-08-2011, 21:51
Аваст, никаква реакция през 3 браузера (Опера, Файърфокс, ИЕ9)

Принт-скрийн на съобщенията и ги пуснете тук.
Само сайта или и сайта и форума стартират предупреждението?

lordliness
03-08-2011, 22:10
Аваст, никаква реакция през 3 браузера (Опера, Файърфокс, ИЕ9)

Принт-скрийн на съобщенията и ги пуснете тук.
Само сайта или и сайта и форума стартират предупреждението?
По скоро форума-един от блокираните адреси е твоя.Снимах съобщението с телефона :)

Gh0stRider
03-08-2011, 22:17
При мен го изписва само при отваряне на някои теми... например на тази: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=47321&page=5

lordliness
03-08-2011, 22:31
Adress has been blocked.url adress:’’morfius.bg/mycars.jpg’’ip address:195.24.39.97;80.-това е моето

morfius
03-08-2011, 22:56
Някой пак е репортнал хит.бг като зловреден сайт... случва се от време на време.
Това дето го виждате са линковете на снимките в сигнатурите.
Предния път подобен ефект имаше подписа на Мим ако не греша :)

PEPI-2ALFA
04-08-2011, 00:03
От 3-4 дни като отворя страница от форума с твое (морфиус) мнение, ми изписва съобщение морфиус.хит.бг тинтири-минтири (май кар каточели) и даже цифрите на ай пи адреса ти :)

morfius
04-08-2011, 00:28
Това не е моя ИП адрес, а този на хит.бг :)

Ще взема да я преместя тая картинка от там...

Едит: преместена, има ли пак съобщения?

PEPI-2ALFA
04-08-2011, 00:46
Едит: преместена, има ли пак съобщения?
Не, сега не реагира.
Междувременно докато обикалях в Общи, още 2 пъти реагира на други потребители на мненията.

mim
04-08-2011, 10:01
старият ми хост го разкарах, ако още излиза такова съобщение на мои картинки, то е някакъв остатък на стари неща, но би трябвало да няма, щото и сайта не работи

morfius
04-08-2011, 14:07
Явно трябва да се преместят и другите от хит.бг :)

Tonimir
13-12-2011, 08:14
Препоръчвам ви Microsoft Security Essentials (http://windows.microsoft.com/en-US/windows/products/security-essentials) (нужен е само активиран Windows OS)
Мисля, че само бачка на Visa и 7цата.

morfius
13-12-2011, 09:35
Имам активирани Уиндоус навсякъде... пробвал съм я.
Аваст фрии я бие от всякъде... АВГ е по-добра от нея също.

nicola 59
01-03-2012, 23:53
Аз колеги понеже нямам много опит с компютрите и вирусите та питам дали е верно че Епъл нямат вируси и са по бързи и по лесно се работи с тях понеже искам да си купя такъв

morfius
02-03-2012, 10:47
Аз колеги понеже нямам много опит с компютрите и вирусите та питам дали е верно че Епъл нямат вируси и са по бързи и по лесно се работи с тях понеже искам да си купя такъв

Mac OS може да се качи и на нормален компютър, тествай и си прецени сам.
Основния софтуер го има и за Мак
"Вируси" има за всичко, просто вида и начина по който те заразяват е различен.
Основния метод да се предпазиш е да се научиш да нямаш доверие и на себе си :)
На Уиндоус от 95 до 7 съм завъждал нещо само когато съм давал на външен човек да пипа машината без да му огранича достъпа.
И това е било 2 или 3 пъти за 15 години.

Ако е до желязото Ейпъл отдавна спряха да си правят РС хардуер, ползват Интел базиран такъв (но надценен сериозно заради логото с ябълката).

Основното предимство на Мак ОС е в ергономията всъщност, основния недостатък (извън времето за свикване с нова ОС) е, че извън базовия софтуер и игри, много неща нямат порт/версия за Мак ОС.

nicola 59
09-03-2012, 16:19
Колега без да ти изопачавам темата в дискусия,ма става въпрос пак за вируси и анти вирусни програми,а съм останал с впечатление ,че ти разбираш от компютри,та за човек като мене ,кадето компа му трее главно да пуска и да получава поща повечето контакти са с непознати хора,от много страни,приемем в скаипа постоянно непознати хора ровя в обяви и линкове на непознати за мене кое е за предпочитане от страна на вирусите като защита МАС или Уиндилс.

morfius
09-03-2012, 17:39
След като ти стартираш линковете/приложенията няма с какво да те спаси дори Юникс базирана ОС.
Шанса е по-малък там, но пък и нещата които може да се оплескат са доста.
Съвета ми е да се научиш да работиш с потребител със силно ограничени права.
По този начин нещата които стартираш няма да имат права да мажат по системата.
За Мак - Виндовс, без да опиташ няма как да знаеш...

Tonimir
13-03-2012, 11:03
Колега без да ти изопачавам темата в дискусия,ма става въпрос пак за вируси и анти вирусни програми,а съм останал с впечатление ,че ти разбираш от компютри,та за човек като мене ,кадето компа му трее главно да пуска и да получава поща повечето контакти са с непознати хора,от много страни,приемем в скаипа постоянно непознати хора ровя в обяви и линкове на непознати за мене кое е за предпочитане от страна на вирусите като защита МАС или Уиндилс.

Макар и да звучи сложно, но твоето перфектно решение е "Виртуална машина" (Virtual Machine) - примерно на "VMware Workstation".

Правиш си такава виртуална машина с някакъв уиндоуз , и всичко което те притеснява, го пускаш в нея. И да гръмне и да лепне вирус, то си остава във виртуалката.

Създаването на такава виртуалка не е сложна операция, да не говорим, че в нета има такива готово направени, които само се свалят. Ако тази идея ти върши работа и ти трябва помощ, мога и да ти помогна, макар в нета доста ще намериш писано по темата :)

Omni
13-03-2012, 11:20
Много е вероятно да ви се активират антивирусните защото засичат, така наречените: tracking cookies. Не е нещо важно, трябва отвреме на време да се чистят тези пумии.

morfius
13-03-2012, 17:11
Много е вероятно да ви се активират антивирусните защото засичат, така наречените: tracking cookies. Не е нещо важно, трябва отвреме на време да се чистят тези пумии.

В конкретните случаи иде реч за уеб шилдове, работят с бази на заразени хостове (а доста български попадат в такива), кукичките нямат общо.

Omni
13-03-2012, 17:15
Ясно. Моята антивирусна е нортан и често при проверка засича кукитата.

morfius
13-03-2012, 17:41
При проверка повечето засичат някои, но при цъкане на линк не пищят заради кукички, а заради репортнат хост.

l_angel
21-03-2012, 14:27
Eй този троянец се разхожда из форума:

Trojan:JS/BlacoleRef.A (http://www.microsoft.com/security/portal/Threat/Encyclopedia/Entry.aspx?Name=Trojan%3aJS%2fBlacoleRef.A)
Description: Trojan:JS/BlacoleRef.A is a JavaScript trojan that modifies webpages by inserting malicious iFrames into HTML pages.
Published Date: Sep 06, 2011
Alert level: Severe