PDA

View Full Version : Светът отбелязва Международния ден на пивото :)



MUROMAN
05-08-2011, 11:16
Светът отбелязва Международния ден на пивото :)

Време е за една студена, потна биричка

Истински празник отбелязват на днешния 5 август любителите на бирата. Прохладният августовски петък е датата, на която светът отбелязва Международния ден на пивото.

Всъщност датата се чества сравнително отскоро – от 2007 година, когато в град Санта Круз в Калифорния за първи път е проведено първото честване на светлия за бираджиите празник.

На много места в света по повод датата ще се състоят стотици малки и големи бирени партита, на които любителите на пенливата течност ще се насладят на вкуса на любимото питие.

Е, за съжаление в България подобно грандиозно тържество поне днес няма да има, но пък винаги може да изпиете по някоя бира в компанията на верни приятели.

http://www.dnes.bg/mish-mash/2011/08/05/vreme-e-za-edna-studena-potna-birichka.125680

По темата ,ако има желаещи може да направим едно скромно форумно отбелязване на празника.
Ако има желаещи и навити нека се уговорим за час и място и да метнем по 1-2 биричка.
Ако НЕ всеки самосиндикално да почете Светлия Ден.
Наздраве.:cheers::beer::big_beer:

old alfist
05-08-2011, 11:24
Да ни е Честит Празника :cheers: !!!
Синът ми има днес Рожден Ден и от днес започваме тридневен фест - даже съм в отпуска.
Заредили сме се с 4бр. каси и два стека метални кенове - дано да ни стигнат 128бр. екземпляра, макар, че нищо не ни бърка да си вземем още !!

DerMeister
05-08-2011, 11:34
Аз случайно съм започнал празнествата още снощи... :biggrin:

old alfist
05-08-2011, 11:45
Аз случайно съм започнал празнествата още снощи... :biggrin:
Това твоето не се зачита, защото е с прекъсване, освен ако не продължаваш все още и в момента.

MUROMAN
05-08-2011, 11:56
Аз случайно съм започнал празнествата още снощи... :biggrin:

Аз до вчера празнувах на морето,на за жалост се върнах.
Ако знаех за празника по-рано нямаше да направя тази ужасяваща глупост.:biggrin:

Хайде на по бира довечера съфорумници ,може дори да не е в заведение ,а в някой парк на въздух??? :waving:

JAMAL
05-08-2011, 13:04
Чак сега разбирам, че има международен ден на пивото и то точно на 5 август. Интересното, е че преди 2007г от когато се чества този ден, седейки с приятелчета, напичани от безпощадното слънце и пиейки поредната бира, решихме че трябва да има такъв ден. Без нещо конкретно, се спряхме на датата....5 август:biggrin:. Чудно съвпадение.
Марияне, засега съм 50/50 да пием биричка довечера.

MUROMAN
05-08-2011, 14:57
Довлечи се към Левски ,няма да съжаляваш.:biggrin:

Ramsezsh
05-08-2011, 20:34
Честит празник на всички биропиещи!
Незнаех, че има такъв, но идеята ми харесва.
Направо го възприех като мой личен празник.

fred
05-08-2011, 21:07
И аз не знаех, че има такъв празник, а наздраве