View Full Version : Крайслер 300С 5,7 vs Алфа 166 3.0
http://chrysler.testdrive.bg/modification/7912/300C-Touring-5.7iV816V340Hp.html
Исках така да разбера какви показатели има този модел на Крайслер и оооо ужас та той гори колкото Алфа 166 3.0 v 6
http://alfa-romeo.testdrive.bg/modification/363/166-936-3.0iV624V220Hp.html
Кво правим сега,истина ли е ,как мислите възможно ли е.:screwy:
santo_traficante
09-08-2011, 16:32
По голям кокал от 300ц няма:priest: Имам един клинент с такъв кокал с хеми мотор:hehehm: Реве че харчи като змей:-P Отделно като я спре под наклон купето се усуква...и не му се затваря задния капак щото се разминава:new_Eyecrazy:
Аз не съм почитател на Крайслер,но останах изумен че разхода е идентичен с тоз на 3.0 литровия мотор на Алфа.Изглежда Алфовите 6-таци са доста жадни.Ето още един пример
http://bmw.testdrive.bg/modification/4817/5er-E39-540i286Hp.html
4,4 литровия на БМВ харчи също (или с малка разлика)колкото 3.0 л на Алфа
и от 0 до 100 за 6,2 сек,ако се вярва на тези данни от този сайт.Най добре ще е някой собственик на 3.0 в6 да ме опровергае.Направо не е истина.:screwy:
Stoyan Georgiev
09-08-2011, 18:26
този осмак ако не го натискаш работи на 4 цилиндъра, от там ниския разход :)
Истината е, коя кола ще почна да лапа бензина повече като я настъпиш до максимума. Еми по-мощната. . Те тези данни са при нормално каране, където разлика голяма не може да има.
Тодор Живков
09-08-2011, 19:57
Пък, този С300 е единственото тяхно туловище, което може да завива, като нормална кола. И човешки да се намества в тясни места и завъртяни улички. За разлика от много други негови сродници.
Късите скорости на Алфа пият бензина, а и повечето немски машини лъжат с километража.
santo_traficante
09-08-2011, 20:32
този осмак ако не го натискаш работи на 4 цилиндъра, от там ниския разход :)
Ххаха тва ми го каза моя познат преди да го купи:naughty: А сега метанче ше му слага след 3 месеца по София и едно ходене до морето:calc:
най-добре изглеждащата кола, с възможно най-здравия двигател и най-калпавото качество. Брат ми имаше такава с црд мотор и добре, че я размаза (колкото и кофти да звучи) иначе аз щях да мина отгоре и. Нема по-голямо дърво като управление и като усещане.
Най– вероятно в този сайт, както и в доста други сайтове за автомобили нямат реална информация за някои по–редки, (така да се каже) автомобили:screwy:
По голям кокал от 300ц няма:priest: Имам един клинент с такъв кокал с хеми мотор:hehehm: Реве че харчи като змей:-P Отделно като я спре под наклон купето се усуква...и не му се затваря задния капак щото се разминава:new_Eyecrazy:
ееее неее,това за усукването е нереално нали:screwy:
RUNNING WILD
09-08-2011, 23:17
мене ме кефи става,то си е Мерцедес половината,е с 235/60/18 гуми и с тоя двигател колко да харчи,бе става.
мене ме кефи става,то си е Мерцедес половината,е с 235/60/18 гуми и с тоя двигател колко да харчи,бе става.
А и бавареца е със сериозен мотор 4,4i v8 а разхода същия почти.Тук да вметна,не става въпрос за масрафа на колата като цяло,а само за разхода на бензин.:tequilla:
tokata_pz_flex
10-08-2011, 09:23
Аз се бях навил да си взимам такъв дзвер , щото е като танк ... и това ми харесва . Карах един с 2,7 мотор и ми се стори много умрял . Вътре не ми вдъхна усещането за лукс , което искам . Пежото ми е по-луксозно ... За разход не мога да говоря , защото нямам впечатления , а това за усукването е несериозно ... може да е блъскан въпросния автомобил и да не е направен като хората .
Абе на пръв поглед е готина машина , но си има много кусури за дялане .
Абе аз на каталожните данни много много не вярвам, а какво остава ако са публикувни в някакъв сайт.
Виж тук по можеш да добиеш представа
http://www.spritmonitor.de/en/overview/11-Chrysler/75-300.html?fueltype=2&power_s=300&minkm=15000&powerunit=2
Филтъра за търсене е - над 15000 км въвведени, над 300 коня, бензин.
А ето ти търсене за 166 със 3 литров двигател
http://www.spritmonitor.de/en/overview/1-Alfa_Romeo/8-166.html?fueltype=2&power_s=200&minkm=15000&powerunit=2
При алфите средният разход е 12.83
При 300ц 14.37.
Данните при алфите са само за 3 автомобила.
Изводите си ги правиш сам.
santo_traficante
10-08-2011, 10:10
а това за усукването е несериозно ... може да е блъскан въпросния автомобил и да не е направен като хората .
Що не си купи и да видиш:spiteful: Крайслер комби спрян под наклон с посукано купе:spiteful:Петата врата я отворих и неможах да я затворя защото се разминаваше с малко:metal:Вярвай ми колата не е блъскана:)Просто е един голям кенеф:hehehm:
Powered by vBulletin® Version 4.2.3 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.