PDA

View Full Version : Алфа Ромео 156 въпрос за уредите



d3v1l
10-08-2011, 16:44
Здравейте на всички, чета си много отдавна форума писал съм съвсем малко, и от известно време вече съм и горд собственик алфа :metal:
Засега да чукна на дърво няма никакви проблеми колата, само имам едно питане. Конзолата е карбоново (т.е. фолиото) и съответно е с черните уреди светещи оранжево. Допреди малко гледах друга такава и за разлика от моята климатроника и също светеше оранжево, а при мен си свети зелено. Аз отдавна го подозирам това нещо, та затова да попитам тук по-компетентни хора, при мен ли е проблемът или в другата кола са сменявани крушки за по-добър вид.
Благодаря много:cheers:

undy
10-08-2011, 18:13
Аз мисля,че трябва да свети в зелено...

donMirkoni
10-08-2011, 18:35
Аз мисля,че трябва да свети в зелено...
и при мен е така свети в зелено

JoRiX
10-08-2011, 18:48
Някой може ли да ми обясни заводски ли излизат с червените километражи и каква е разликата освен цвета ?

donMirkoni
10-08-2011, 18:54
Някой може ли да ми обясни заводски ли излизат с червените километражи и каква е разликата освен цвета ?
за разликата незнам,но тези с червените уреди и карбонова конзола са версия дистинктив или при някои модели версия спорт,да заводски са

d3v1l
10-08-2011, 19:03
Мерси много за отговора :cheers:

Ако може да използвам тази тема да попитам и още нещо, че да не отварям нова. Като вали (както в момента) стъклото се изпотява нищо необичайно, но не се оправя ;д пускам парното на топло, на студено и нищо не става, има леки подобрения но след много дълго време, та дали е от филтъра на купето или нещо друго. И другото е свързано, същото но за задното съкло, реотаните не греят, мислех че е заради бушон, все още не съм проверил дали е това, но като натисна копчето си светла отдолу лампичката ...

cassillas
10-08-2011, 19:08
Някой може ли да ми обясни заводски ли излизат с червените километражи и каква е разликата освен цвета ?
До колкото съм запознат с карбонова конзола има само червени уреди. Ако са бели значи е сменяна конзолата. Което е разбираемо, защото карбоновата е най-харесвана.

kompotq
10-08-2011, 19:19
Като вали (както в момента) стъклото се изпотява нищо необичайно, но не се оправя ;д пускам парното на топло, на студено и нищо не става, има леки подобремия но след много дълго време, та дали е от филтъра на купето или нещо друго.

замърсен поленов филтър ?

d3v1l
10-08-2011, 19:24
А къде се намира този филтър, да го сменя и да видя ефекта

undy
10-08-2011, 19:30
Под дясната ти чистачка.Маха се пластамасата,държи се на 3 винта и щипки.Издърпваш я внимателно и филтъра е отдолу,ще го видиш...
...за задното стъкло-или е бушонче или прекъснат кабел,тука вече нещата опират до някой който е в час с кабеляците и т.н.

d3v1l
10-08-2011, 19:32
Ок, мерси много събота ще сменя филтъра и дано се оправи, а за задното дано да е бушона ... Поздрави

undy
10-08-2011, 19:37
за разликата незнам,но тези с червените уреди и карбонова конзола са версия дистинктив или при някои модели версия спорт,да заводски са
...ми моята се води дистинктив,но не е с червени и не е с карбон....имаше някъде тема за това ,какво ниво на обурудване е колата и т.н.

morfius
10-08-2011, 20:48
Като сваляш филтъра почисти дренажа му - намира се почти по-средата, пак под същата решетка... ако там събира вода, прелива във филтъра.
Стъкла се отпотяват най-лесно на крайно дясно положение на дясната врътка (Max def)

d3v1l
10-08-2011, 21:12
Ще изчистя всичко и дано да стане иначе няма какво друго да е .. Иначе се досетих че в най-дясно е за най-мощно все пак пише МАКС ;д, но пак не се справя

morfius
10-08-2011, 21:35
Най-дясното е размразяване всъщност, пуска всичко на максимум + нагревателите на задното стъкло и на огледалата.
Но и за начално отпотяване става... после почва да става едно горещо в колата.
Ако и това не се справя ... по филтъра сигурно се е зародил нов живот, а дренажа направо е с връх.

nicks1
10-08-2011, 23:32
До колкото съм запознат с карбонова конзола има само червени уреди. Ако са бели значи е сменяна конзолата. Което е разбираемо, защото карбоновата е най-харесвана.

Карбоновата конзола върви с кожен волан. Има и с червени, има и с бели уреди. Доколкото знам, всички селета са със карбонова конзола. Пък имат уреди и в двата цвята.