PDA

View Full Version : Запитване за автомобил



AlfaFen145
12-08-2011, 19:35
Колата от която се интересувам е 124-ка 2.3i.

Ако може да получа малко инфо ,относно плюсовете и минусите на колата,подръжката и ремотните дейности.
Като цяло,всичко полезно което мога да знам,преди да я купя .

Мерси предварително

toki4a
12-08-2011, 19:45
Колата от която се интересувам е 124-ка 2.3i.

Ако може да получа малко инфо ,относно плюсовете и минусите на колата,подръжката и ремотните дейности.
Като цяло,всичко полезно което мога да знам,преди да я купя .

Мерси предварително

незнам !,според мен това беше единнствения модел ,както и 190 ката! като здравина на мерцедес,колега просто си и провери окачване ,мотор,разни шумове и така нататак!

и като погледнеш тази кола !,:cheers: ако те впечетли от пръв поглед това е твоята кола!:handshake:

santo_traficante
12-08-2011, 20:25
Защо ти е тоя Мерцедес :calc:Някоя Алфа 156 няма ли да ти хареса повече:super: Иначе 124 е един от най здравите Мергели:naughty:

AlfaFen145
12-08-2011, 20:40
Защо ти е тоя Мерцедес :calc:Някоя Алфа 156 няма ли да ти хареса повече:super: Иначе 124 е един от най здравите Мергели:naughty:


Защото ми е ,защо ... (:

tanatos
12-08-2011, 20:46
С какъв акъл пускаш такава тема в този форум, ще те разкъсат момчееее

Иначе това е пословично здрава кола, ако ти е оферта и е в прилично състояние хич не го мисли.

AlfaFen145
12-08-2011, 20:54
С какъв акъл пускаш такава тема в този форум, ще те разкъсат момчееее

Иначе това е пословично здрава кола, ако ти е оферта и е в прилично състояние хич не го мисли.


Доло пише каква кола карам,пише и каква кола съм имал преди тва ,мисля че и от снимката ми се разбира какво ми харесва.
Това че ще има мерцедес не означава нищо (:

santo_traficante
12-08-2011, 21:18
С какъв акъл пускаш такава тема в този форум, ще те разкъсат момчееее

Иначе това е пословично здрава кола, ако ти е оферта и е в прилично състояние хич не го мисли.Хората са казали "всеки в един момент се отправя към трилъчевата звезда":razz:
Иначе какво му е н афорума?Човека си пита в офф топик и няма лошо:hehe:

cassillas
12-08-2011, 21:27
Ти май от Алфа форума ще минаваш към "автомобилен клуб ретро" http://www.bacretro.com/ , за какво ти някой 20+ годишен кафез. То вече няма и по моргите такива. Някога може и да е бил здрав ама е било докато е бил млад, ако си забелязвал вече почти изчезнаха от улиците тези мерцедеси.

nblagoev
13-08-2011, 14:17
Такъв Мерцедес го гледай най-вече за ръжда! ;) Всичко останало при него са бели кахъри. Страшно здрава кола!

BillyBoy`
13-08-2011, 14:57
Ти май от Алфа форума ще минаваш към "автомобилен клуб ретро" http://www.bacretro.com/ , за какво ти някой 20+ годишен кафез. То вече няма и по моргите такива. Някога може и да е бил здрав ама е било докато е бил млад, ако си забелязвал вече почти изчезнаха от улиците тези мерцедеси.Кои ти каза че няма такива и по моргите?Във Пловдив знам една морга която е само за Мерцедеси.Както казаха някои колеги по горе ако намериш читава такава взимаи я.

AlfaFen145
13-08-2011, 15:23
http://www.cars.bg/u402159

Е на това съм спрял око:
Харесва ми защото е D и кожен салон..изглежда ми запазена и пазена...като се върна в София ,ако я има още ще ходя да я пазаря..

nblagoev
13-08-2011, 17:05
http://www.cars.bg/u402159

Е на това съм спрял око:
Харесва ми защото е D и кожен салон..изглежда ми запазена и пазена...като се върна в София ,ако я има още ще ходя да я пазаря..

Тази изглежда пазена, обаче е '88 година и би трябвало да е със старата маска отпред. Сменени са преден капак, фарове, брони, стоповете отзад, волана и е цялостно боядисана. Това на пръв поглед поне. На снимките изглежда добре, но задължително трябва да се погледне отдолу. :grandpa:

Peak1
13-08-2011, 23:22
124-ката е невероятна машина, но е вече морално остаряла. Голяма е като размери, а вътре е тясна. По комфорт не може да стъпи на малкия пръст на капата, возията им е еднаква. Както ти казаха колегите много внимателно проверявай за ръжда! Особено в областта на праговете!

Mind_Control
14-08-2011, 19:43
Вземи възможно най- нова 124-ка. 95-та примерно, не се хвърляй на кола от 80-те. Баща ми има 124-ка от 95-та с 3.2 литровия бензинов двигател. В момента колата е свалена от регистрация и от 4-5 години не се кара. Една година не беше палена и запали от раз и се движи. Ел. инсталацията на двигателя обаче е за смяна и има проблем с някой от цилиндрите или някоя гарнитура, но понеже не се кара никой не си е правил труда да отваря мотора.

Обаче едно мога да ти кажа- като ергономия тази кола е на светлинни години от много по- нови коли, а особено с този 3.2 двигател няма такъв кеф да се кара. Е вярно харчи към 17 градско :(

sheim
15-08-2011, 10:49
124-ката е невероятна машина, но е вече морално остаряла. Голяма е като размери, а вътре е тясна. По комфорт не може да стъпи на малкия пръст на капата, возията им е еднаква. Както ти казаха колегите много внимателно проверявай за ръжда! Особено в областта на праговете!

Колега ти явно в 124-ка не си се качвал!!!

koolio
15-08-2011, 12:11
124 е от последните истински Мерцедеси, така че ако ти се кара такъв кораб и намериш запазен екземпляр - не му мисли ;).

RUNNING WILD
15-08-2011, 12:33
124-ката е невероятна машина, но е вече морално остаряла. Голяма е като размери, а вътре е тясна. По комфорт не може да стъпи на малкия пръст на капата, возията им е еднаква. Както ти казаха колегите много внимателно проверявай за ръжда! Особено в областта на праговете!

абсолютно съм съгласен на 100 процента от зад е по тясна от Пасат дори.

---------- Post added at 09:27 ---------- Previous post was at 09:13 ----------

аз съм карал 5 такива,от старите 88 ма година с 4 скорости до 95 година дето се води е-класа,карал съм купето 94 та автоматик май беше 136 коня,нищо не ме кефи в тия коли,седалките са ужасни,волана е огромен и грозен като тепсия е,седалките се кривят на ляво на дясно,като вози се клати като патица,почти винаги скърцат щото нали имали 32 тампона от зад та за правене ще си доволен,гниене яко,слаби фарове нощтно време или на мен така ми се струва,много много тясна от зад приклещва ти краката предната седалка,задна седалка много некомфортна май е с пружини като матраци ТЕД и те полюшва имаш чувството че ще те изстреля на някъде като се залюлее,тромави коли за 2.0 тежки,зимата е драма въртял съм се не 1 път,наклон зимата почти умираш гумите трябва да са много истински и задължително 4 нови,старите модели патят с бензинови помпи те са до двигателя механични са май така се водят,интересно е само ръчната спирачка в тая кола с педала и горе с дръжката дето пускаш,хубава страна-много са добри за удар на Малинов преди 8 години ни удари един човек от моята страна щото карахме с 130 и не ни видя с 405 пежо ни тресна почти ни завъртя сукахме се яко 100 метра ама не се завъртя,яки са гредите и колоните-нищо ми нямаше,маневрена е няма спор там къде завърта не мога да завъртя с алфата,кола да седнат 4 човека да се возят по магистралата до тука,3 пъти по конфортен е 123 и на седалка и возия а класиката си е пурата щото 124 е големият 190 все тая....

---------- Post added at 09:33 ---------- Previous post was at 09:27 ----------

колега внимавай да не те врътнат забравих да ти кажа щото като сменят задният капак дето има праг на него и предният капак да е отделена емблемата горе на капака и е широка лайсна 91 ва примерно и фаровете и белият стоп и махагона вътре и си отиде на е-класа като ги направят тия неща може да те треснат с 95 та регистрация като нищо,има комбита 124 и са 96 та последните та внимавай...иначе има пройзведени май 2 000 000 броя от тях,има морга в Германия само за модела 124.

AlfaFen145
15-08-2011, 13:11
абсолютно съм съгласен на 100 процента от зад е по тясна от Пасат дори.

---------- Post added at 09:27 ---------- Previous post was at 09:13 ----------

аз съм карал 5 такива,от старите 88 ма година с 4 скорости до 95 година дето се води е-класа,карал съм купето 94 та автоматик май беше 136 коня,нищо не ме кефи в тия коли,седалките са ужасни,волана е огромен и грозен като тепсия е,седалките се кривят на ляво на дясно,като вози се клати като патица,почти винаги скърцат щото нали имали 32 тампона от зад та за правене ще си доволен,гниене яко,слаби фарове нощтно време или на мен така ми се струва,много много тясна от зад приклещва ти краката предната седалка,задна седалка много некомфортна май е с пружини като матраци ТЕД и те полюшва имаш чувството че ще те изстреля на някъде като се залюлее,тромави коли за 2.0 тежки,зимата е драма въртял съм се не 1 път,наклон зимата почти умираш гумите трябва да са много истински и задължително 4 нови,старите модели патят с бензинови помпи те са до двигателя механични са май така се водят,интересно е само ръчната спирачка в тая кола с педала и горе с дръжката дето пускаш,хубава страна-много са добри за удар на Малинов преди 8 години ни удари един човек от моята страна щото карахме с 130 и не ни видя с 405 пежо ни тресна почти ни завъртя сукахме се яко 100 метра ама не се завъртя,яки са гредите и колоните-нищо ми нямаше,маневрена е няма спор там къде завърта не мога да завъртя с алфата,кола да седнат 4 човека да се возят по магистралата до тука,3 пъти по конфортен е 123 и на седалка и возия а класиката си е пурата щото 124 е големият 190 все тая....

---------- Post added at 09:33 ---------- Previous post was at 09:27 ----------

колега внимавай да не те врътнат забравих да ти кажа щото като сменят задният капак дето има праг на него и предният капак да е отделена емблемата горе на капака и е широка лайсна 91 ва примерно и фаровете и белият стоп и махагона вътре и си отиде на е-класа като ги направят тия неща може да те треснат с 95 та регистрация като нищо,има комбита 124 и са 96 та последните та внимавай...иначе има пройзведени май 2 000 000 броя от тях,има морга в Германия само за модела 124.

Мерси за изчерпателния отговор!
Полезна информация

nicola 59
15-08-2011, 14:40
Ти май от Алфа форума ще минаваш към "автомобилен клуб ретро" http://www.bacretro.com/ , за какво ти някой 20+ годишен кафез. То вече няма и по моргите такива. Някога може и да е бил здрав ама е било докато е бил млад, ако си забелязвал вече почти изчезнаха от улиците тези мерцедеси.

Колегата е прав този кафез не ти трябва ,но да не забравяме че е Мерцедес и от него става разкошен гълабарник.

tanatos
15-08-2011, 19:46
Дам а от алфата става чудесен курник или кочина, зависи от модела :)

AlfaFen145
15-08-2011, 20:13
Мисля ,че получих информацията,която исках да получа.
Темата може да се локне (::anarchy:

Peak1
17-08-2011, 20:16
Колега ти явно в 124-ка не си се качвал!!!

Ми не съм, само пред блока си я държах и й се радвах от разтояние.

sheim
18-08-2011, 08:10
Ми не съм, само пред блока си я държах и й се радвах от разтояние.

Най вероятно така е било!!

morfius
18-08-2011, 11:23
Темата се изчерпа, храната не я прави по-съдържателна.