PDA

View Full Version : Само за НЕсериозни тунинг проекти



oTBpaTuTko
26-08-2011, 12:03
Добър ден!
Има раздел Тунинг и подзаглавието е "Само за сериозни тунинг проекти".
Не може ли да има и раздел Мунинг за "Несериозни тунинг проекти", защото аз нямам толкова финансови средства за да си купя вал, мал, чип чисто нови дискове джанти гуми и незнам си какво и всички да ми кажат: "Евалаа, ти си пълен Маниак" , "Уоооу, браво пич страшна е колата!".
Много ясно, че ще е "страшна" като са вкарани маса пари в колата за мен и за някои студентоподобни.
Хора като мен искат да направят нещо дребно, също толкова стилно на колата си. Еди какво си решение за облепяне на джанти, стъкла. Поукрасяване на интериора, екстериора на колата. Как да подобрим усветлението и т.н. и т.н. Не говоря за "цигански" работи тип: Лилав ксенон и червен неон отдолу. 3 спойлера отзад и диско топка над главата + поставка за 50мл. ракиени чашки. Знаете за какво иде реч.
Умолявам управата да се създаде нов раздел или поне тема, която да не бъде закрита или превърната в общ чат от 3ма от София, които си пият ракията във форума всяка вечер и се хулят кой бил Туин Спарк кой бил корав ЖеТеДе или кой карал FIAT!!

И Благодаря предварително! :notify:

pr_00f
26-08-2011, 13:12
И
Все
Пак
Защо
В
Този
Раздел?

badmadafaka
26-08-2011, 13:27
Има си цял раздел, който е озаглавен "Представете се", или ти не просто искаш да покажеш колата а държиш към нея да се реферира като "тунингована"..? :kicking:

Gelew
26-08-2011, 13:29
И
Какво
Очакваш да се
Пише и показва в
Тази тема, кога съм си сменил маслото и накладките ли?

valjo
26-08-2011, 13:36
е така малко по лесно се чете... :disgust:

и като отговор, наистина не разбирам на колегата щението ...


за пример ще дам моята кола, която според неговите определения има "несериозен" тунинг ....

ама аз ли съм такъв характер какво ли ? ама съм си ги описал в темата с "ремонти и подобрения" и стига толкоз. всеки раздел има такива - така че що да не си ги описваш там :)

или желанието да има "уха" "браво" ... преобладава?

oTBpaTuTko
26-08-2011, 17:49
Не ме разбирате найстина или по-точно аз не си формулирах правилно поста.

Не искам аз само да си показвам колата. Искам други хора да показват не само колите си еми неща, които са си ги правили те или им е хрумвало и са поставяли, преправяли допълнителни "неща" по колата си. Не желая някой да прави ихаа на колата ми. Говоря съвсем сериозно и ако може се отнесете така към мен като потребител, имам пълното право да изисквам нещо от модераторите. Темата ми е точно за тук, защото се отнася към сайта. Моля просто да бъде отворена тема от Модератор или някой доверчив човек, защото ако го направя аз както съм се мъчил да правя преди 1 година ще бъда оплют и нахокан от "разбирачи".

Пак повтарям, не искам тема където да показвам какво съм направил аз а тема където може да обсъждаме неща по колите за всички модели говоря, не само за моя и т.н. Двигател, екстериор и интерио.

Във въпросните теми Подобрения и ремонти не пише това, което имам предвид, а неща от сорта на....

Иванчо: Аз смених следното по моята кола.

1.ремъци
2.ролки
3.гуми
4.Преден носач
5.Тампони на стабилизираща щанга.
6. Ох, боже излезе скъпо!
7.Смених колата си

Разбрахте какво имам впредвид, всеки изрежда какво бил сменим с някви цени и това е.

Явно форума е под странна форма на управление. Не търпи промяна както по интерфейса така и по раздвижване на теми и нови екстри. Приятен ден.

---------- Post added at 17:47 ---------- Previous post was at 17:33 ----------


И
Все
Пак
Защо
В
Този
Раздел?

Много си остроумен, но ще ти отговоря. Сложих темата в този раздел, защото е свързана с допълнение към форума. Кажи ми ти къде да я сложа? Мислиш, че с тази тема искам да се покажа като тъп селянин или да си покажа СКЪПАТА КОЛА за 5000лв. ??? Какъв ти е проблема?

---------- Post added at 17:49 ---------- Previous post was at 17:47 ----------

Очаквам да кажеш, че мислиш да преправиш бронята си по еди какъв си начин или че мислиш да добавиш осветление в краката и вратите и ще прекараш кабелите от еди къде си. И ти забавничиш "майсторе".

drigata
26-08-2011, 18:58
Такива теми има почти във всеки раздел.

И не спори с хората,темата ти е на правилното място,вмомента.

oTBpaTuTko
26-08-2011, 22:02
Добре, няма да споря. Благодаря, че ме излушахте и благодарности към управата. А от към колегите не се и съмнявах в тяхното отношение - високомерно както винаги. Да се заключи, сгъне и хвърли в кошчето темата, даже може и да я изгорите ако е по-лесно ;).
Просто исках да дам някоя идея като колега( за модераторите). Спирам с безполезните си идеи и продължаваме по старому.. ;]

valjo
26-08-2011, 22:38
....

Явно форума е под странна форма на управление. Не търпи промяна както по интерфейса така и по раздвижване на теми и нови екстри. Приятен ден.
....

странна едва ли е думата. но все пак, към момента ние не сме оправили докрай "баш" тунинга... нито ремонтите и подобренията...

и поради тази причина започването на нов проект "нещо по средата" направо не ни е по силите.

в момента има други технически приоритети по форума, които трябва да се решат, и след като всичко е стабилно, може да помислим и за нови екстри

твоето предложение не е пренебрегнато, просто в момента такава е ситуацията

easy :)

digitalundgrd
27-08-2011, 02:43
Не може ли да има и раздел Мунинг за "Несериозни тунинг проекти", защото аз нямам толкова финансови средства за да си купя вал, мал, чип чисто нови дискове джанти гуми и незнам си какво и всички да ми кажат: "Евалаа, ти си пълен Маниак" , "Уоооу, браво пич страшна е колата!".
Много ясно, че ще е "страшна" като са вкарани маса пари в колата ....
[

Колега според мен имаш погрешни виждания за раздела "Тунинг". С малко пари, но вложени правилно в колата пак могат да ти кажат "Евала и браво пич"...Парите не са критерия ;)

Не разбирам въобще защо тезата ти се върти главно около това, кой колко финансови средства има и какви "хвалебствия" са щели всички да кажат по негов адрес...

Общо взето виждам, че явно има какво да ни покажеш и напишеш. Ами напиши го, където сметнеш за добре;) Ако не си за там, то най-вероятно ще те преместят, но какво от от това? Дали темата ти ще е в "Тунинга" или в "общите приказки" да речем - хората пак ще я видят, прочетат и дадат съответното мнение, но най-важното е, че ти ще си ни показал твоя несериозен/сериозен проект. Не е ли това целта ти в крайна сметка ?

nicola 59
30-08-2011, 19:45
Здравейте колеги ето да се опитам и аз да кажа нещо ,значи аз го разбирам момчето така ,че има желание за една тема в която може да се пише от всички които имат желание да си подобрят колите по по аматьорски начин като мене например.И момчето смята както и аз че трябва място за тази цел без да пишеш в темата за тунинг. На пример аз имам 155 1.7 и искам да си подобря спирачките ,като си сложа дискове и апарати от 155 2.0 16 к,ако пусна тази тема в темата за тунинг веднага ще получа отговори от рода ,че това не е добре разликата ще е малка ,и най добре да си сложа керамично Брембо с 8 буталца ,което за момента е най доброто. Та говориме за една тема за новобранци които искат да постигнат нещо без да се впускат в приключения .Тама на която истинските капацитети просто няма да обръщат внимание ,а и ние по абните няма да гадаем термини ,като Блоу оф ,ремап ,буст ,и други такива от китайския език .

Linkestis
30-08-2011, 20:07
Заглавие
Любителски тунинг
под заглавие
Всичко което е свързано с непрофесионалният тунинг на вашият автомобил

nicola 59
30-08-2011, 21:46
Заглавие
Любителски тунинг
под заглавие
Всичко което е свързано с непрофесионалният тунинг на вашият автомобил


Точно така колега ,това имах в предвид:clap:

drigata
30-08-2011, 22:27
Здравейте колеги ето да се опитам и аз да кажа нещо ,значи аз го разбирам момчето така ,че има желание за една тема в която може да се пише от всички които имат желание да си подобрят колите по по аматьорски начин като мене например.И момчето смята както и аз че трябва място за тази цел без да пишеш в темата за тунинг. На пример аз имам 155 1.7 и искам да си подобря спирачките ,като си сложа дискове и апарати от 155 2.0 16 к,ако пусна тази тема в темата за тунинг веднага ще получа отговори от рода ,че това не е добре разликата ще е малка ,и най добре да си сложа керамично Брембо с 8 буталца ,което за момента е най доброто. Та говориме за една тема за новобранци които искат да постигнат нещо без да се впускат в приключения .Тама на която истинските капацитети просто няма да обръщат внимание ,а и ние по абните няма да гадаем термини ,като Блоу оф ,ремап ,буст ,и други такива от китайския език .



Колега,за примера който си дал ти отговарям,директно.

Та той е за 155 раздела,както и на колегата темата е за 147 раздела.

Не е нужно друг да ви прави теми и прочие,сами можете да си отворите правилните теми в правилният раздел.

dilian alfa gtv
01-09-2011, 15:49
Е нали има общ технически раздел ,не е ли достатъчно за подобни теми,кой какво е преправил или постигнал по автомобила си ИЛИ Млад Техник имаше раздел мисля.:beer:

mordohy
15-09-2011, 01:29
Да освежа малко тая тема!
Отвратителния Отвратитко изобщо не го разбрахте!
Тунинг раздела ни се свежда до няколко неща:
Турих една турбина от Камаз, две разтоварващи бибитки, смених горивната карта, смених дисковете от калибра, а апаратите са от москвич и колата ми стана много убава.
Освен това, срязах си пружините и си наклепах фаровете и сега звяра гледа много свирепо.
За Бога!
Това не е тунинг, а напълно си отговаря за една култова тема в "Общи" - селски тунинг.
Преди да си отворите устата и да ме анатемосате си помислете, до колко сте на пътя!
Освен това , влезте в Тунинг.бг и вижте колко вариации на тема тунинг има!
Не гледайте едностранчиво!

V_A_N_K_A_T_A
15-09-2011, 04:00
Тук не съм съгласен:
Тунинг раздела ни се свежда до няколко неща:
Турих една турбина от Камаз, две разтоварващи бибитки, смених горивната карта, смених дисковете от калибра, а апаратите са от москвич и колата ми стана много убава.
Освен това, срязах си пружините и си наклепах фаровете и сега звяра гледа много свирепо.
За Бога!
Това не е тунинг, а напълно си отговаря за една култова тема в "Общи" - селски тунинг.
Сигурно изглежда лесно,но така написан,поста ти умаловажава труда на доста хора.Много лошо,ако всички смятат,че така става....една турбина от Камаз и две бибитки+дискове от Калибра.....Ако показаните досега проекти са селския тунинг,то кое би трябвало да е истинския?Да си боядисаш централната конзола в розово или да си облепиш стъклата с лилаво?Радвам се на всеки,който се опитва да постигне нещо или да промени нещо към по-добро по автомобила си...Но,какво би последвало?....Всеки,който си сложи лети джанти,ще си пуска тема в "тунинг проекти".Не е сериозно,при положение,че в този раздел не са си пуснали теми,дори собствениците на известни с резултатите си коли във форума! ;)
В "Тунинг проекти" става въпрос за подобрения по двигателя и ходовата част,с цел повишена мощност и подобрено поведение на пътя.Участващите там са се заели с нещо,което имат намерение да развиват и съответно да получат конкретни резултати.Това става благодарение на много труд,нерви и не на последно място,сериозни финансови вложения.И тези проекти,в повечето случаи са почти безкрайни.Винаги има още нещо за доизпипване.Затова и няма такова нещо,като евтин силов тунинг.И основната цел,определено не е да те четкат или да те обсипват с хвалебствия,а да помогнеш и евентуално да ти помогнат.
Иначе интериорния и екстериорен тунинг са прекрасни неща.Ето,например ludkanar се е ориентирал много правилно,според мен и темата му е на много правилно място.
Така или иначе,съм сигурен,че ще бъде намерено компромисно решение в най-скоро време.Било то,с промяна в настоящите или създаване на нов раздел.


Между другото се сетих,за едно интересно сравнение на Еньо за тунинга в друг виден форум,а именно нещо от сорта:
"Тунинга трябва да се възприема като френска кухня,а не като ядене просто за да оцелееш"... :)

drigata
15-09-2011, 10:44
Да освежа малко тая тема!
Отвратителния Отвратитко изобщо не го разбрахте!
Тунинг раздела ни се свежда до няколко неща:
Турих една турбина от Камаз, две разтоварващи бибитки, смених горивната карта, смених дисковете от калибра, а апаратите са от москвич и колата ми стана много убава.
Освен това, срязах си пружините и си наклепах фаровете и сега звяра гледа много свирепо.
За Бога!
Това не е тунинг, а напълно си отговаря за една култова тема в "Общи" - селски тунинг.
Преди да си отворите устата и да ме анатемосате си помислете, до колко сте на пътя!
Освен това , влезте в Тунинг.бг и вижте колко вариации на тема тунинг има!
Не гледайте едностранчиво!




Ако в тунинг проекти темите са за "общи -селски тунинг",то трябва оптичния да не е по далече от коша.

Ще ти дам един пример:

Ако искам да направя цялата 145-ца карбонова(от истински карбон) ще ми излезе до 10 000лв.,а ако поискам да си доразвия 145-та от към двигател,трансмисия,окачване ще ми излезне няколко пъти по 10 000 лв.

Кое според теб е сериозен тунинг?

badmadafaka
15-09-2011, 11:22
"Тунинга трябва да се възприема като френска кухня,а не като ядене просто за да оцелееш" :respect:

Въпроса на drigata сигурно трябва да идва като реторичен, ама ако направя цялата кола карбонова, си мисля, че доста ще увелича hp/kg, така, че според мен пак ще си е сериозен проект... :roll: Понеже не съм сигурен, че разбрах правилно въпроса - идеята е, че мерим колко пари са набити вътре ли..?

drigata
15-09-2011, 12:08
Не,това беше образно показно ,че силовият тунинг си е доста сериозна инвестиция и не е за птренебрегване,както се опита да ни обеди колегата .

С този си пост се опитах да разгранича едното от другото.

И никъде в Тунинг раздела не пише ,че няма да се допуска оптичният туниг,а по скоро се цели самият проект да има цялостност и завършек,а не да си сложа предна броня от Гоуф и да се мацна в Тунинг проекти.

badmadafaka
15-09-2011, 14:23
Аз го разбрах в смисъл, че все едно да направиш колата 200 кила не е нищо в сравнение с това да ъпгрейднеш мотора :innocent: Моя грешка :handshake:

bobaka
15-09-2011, 15:53
само да попитам може ли някои да ми обясни защо тематами беше заключена. мисля че колата ми е доста ,,тунингована,, в всякакъв смисъл модераторите вместо да трият постовете на постоянно пишещите разбиращи и осиращи на хората темите ми заключиха темата без предупреждение.а сега гледам един колега сложил предна броня и хоп в тунинг проекти .е тои със сигурност е по сериозен от моя тунинг но беше грубо това с заключването.казахте че нямам снимки е как бях пуснал, скапа се форума и надругия ден пак съобщения да си оправя темата и т.н. явно този форум е само за избрани хахахах

MrX
15-09-2011, 16:21
Май доста голяма част от пишещите не са наясно с понятието "тунинг".
Оптиката и фънтифлюшките не са тунинг! Преведете си думата и ще ви светне, че тунинг е само и единствено подобряване управлението и представянето на автомобила, а не "разкрасяването" му!

badmadafaka
15-09-2011, 17:02
Ми то с един хубав спойлер примерно се подобрява управлението на колата в завой, а пък и си е "разкрасяване" ;)

bobaka
15-09-2011, 17:53
е моита тема няма нито една пластмаса мисля, само турбо мурбо и т.н. ама няма значение явно има лични отношения в фоума

Dob4i
19-09-2011, 17:35
Според мен трябва да има един такъв раздел. Раздела тунинг проекти да си остане само за сериозния силов тунинг, както е и сега. Но и да има един раздел, в който да споделяме идеи отностно визията на автомобилите ни, или някои хитринки. Пример: някой си боядисва оригиналните джанти и иска да сподели начина и резултата който е получил, или пък друг пример : http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=55383 (евала за труда му супер е станала), подобренията му са предимно визуални - всмисъл не е тунинг проект(според Мр-х). Общо взето както в един друг форум, ще е хубаво да има силов тунинг и оптичен тунинг раздел.

nickyto
19-09-2011, 21:18
Хм... мисля, че идеята на тамата е друг ? До колкото разбирам автора, желанието му е да се споделят идеи и проекти за подобрение на автомобила /независимо какъв тунинг ще го наречете/ с малко средства и много желание и труд от страна на собственика му. Дали ще е в тоя раздел или в друг, все едно е ! Темата я има ! Ами споделяйте ! Защо си чешете пръстите чоплейки произволно избрани изрази извадени от контекста ?
Незнам дали ще се съгласи автора с мен, но мисля, че най-добрия вариант е модераторите да изчистят всички постове и темата да си стартира от начало със споделяне, а не с тълкуване на думи, изречения и писания.

bager
19-09-2011, 22:15
Трябва да се направи раздел с название : "Промените по моята "Алфа Ромео".
В този раздел трябва да има подраздели като "Оптичен тунинг", "Перформънс", "Аудио & мултимедия" и "Други"
В този раздел ще попадат всички теми, които не са свързани с ремонт на дадена кола, а промяна на част, визия, или просто добавяне на нещо, което го няма в колата оригинално.
Това естествено, е мое мнение :) .

badmadafaka
20-09-2011, 18:54
Ако има такова нещо ще стане като в един друг авто-форум: 10-тина снимки на 5-литрова туба масло (някакво под "средното" като качесто, не е от тия за по над 300 лева тубата), до него 10 снимки на маслен и въздушен филтър (от типа за по 5 лева бройката), оттам 20 коментара от типа на "Ееее, батеее как я глезиш тая колаа!!!", ":notworthy:", "Ти си луд фен!" и т.н...
Това ли искате..? Мога да ви кажа кой е форума, ма трябва да смените марката... :biggrin:

mordohy
20-09-2011, 19:40
Ако в тунинг проекти темите са за "общи -селски тунинг",то трябва оптичния да не е по далече от коша.

Ще ти дам един пример:

Ако искам да направя цялата 145-ца карбонова(от истински карбон) ще ми излезе до 10 000лв.,а ако поискам да си доразвия 145-та от към двигател,трансмисия,окачване ще ми излезне няколко пъти по 10 000 лв.

Кое според теб е сериозен тунинг?
Що е то сериозен тунинг, адаша го е казал по-горе!
Мисълта ми е, че трябва да се поогледате в тоя раздел.
Проявете малко повече толерантност към хората, които не са чак толкова напреднали.
Отдавна тунинг не се възприема в началното си понятие.
Има оптичен, аудио и още цяла кохорта.
Това, че цялата ви група сте кибритлии е ясно, но оставете и другите да си покажат идеите.
От двадесет тъпотии, все може да излезе нещо градивно.
На останалото ще се позабавляваме!:boo:
Единственото нещо, което ме дразни в раздела е прекомерното му задръстване с английски термини!
Ако някой си мисли, че така ще стане по-разбран или , че това е признак за елитарност- жестоко се лъже!
Все пак, правилата на форума изискват да се пише на български!

Иначе и аз искам титанови биели, ковани бутала, керамичен....
Абе мечти!

Dob4i
20-09-2011, 20:22
badmadafaka, останал съм с впечатлението, че специално в нашия форум влизат и пишат почти само фенове на марката. И просто не ми се връзват твоите прогнози за развитие, при положение знаеш "алфистите" какви болни глави са и какви пари хвърлят за алфата си... Пък и си мисля, че във форума ни няма от тези селяци, за които говориш...
Както и да е има си хора които ще решат, дали да има такъв раздел, решението е тяхно...