PDA

View Full Version : Смяна на тампони



Tasho
26-08-2011, 15:44
Здравейте колеги!Днес си взех всички тампони за предните - горни и долни носачи на моята 166.Зимата ходих на стенд и ми казаха,че имам 2-3 за смяна ,но реших да взема всички.И така като гледам за всички ми е ясно що годе как да ги сменя,обаче,гледам ,че тези за горните носачи са от две части.Как е процедурата при тях - слага се тампона и тогава металната част или се монтира направо сглобен?За избиванете как е - на цяло или първо се избива металната част?
Мерси!

Linkestis
26-08-2011, 20:09
Виж в страницата на Ферариста,/за неговите тампони/обяснено е много добре има и снимки на процедурата.

Tasho
26-08-2011, 21:31
Мерси ,колега!Явно с горния носач ще е играчката.
А това за долните и прегарянето нещо не схванах.Ние имаме само един подобен тампон на долния носач - задния и него ли трябва да прегоря ,няма ли друг начин за демонтаж?

Linkestis
26-08-2011, 21:50
Другият вариант е да ползваш преса.С горелката ще стане по-бързо за споменатия тампон,за другия мисля че с пресата ще е по-удобно,за махане и слагане.

Dob4i
27-08-2011, 10:34
На горните носачи тампоните се избиват лесно само с чук. После можеш пак с чук и с някакво дървено трупче да ги набиеш, ако нямаш преса.

Tasho
28-08-2011, 13:34
За долните ще видя ...или някъде ще ги занеса на преса или ще се помъча тези дни да си направя някой и друг дорник.