PDA

View Full Version : Впечатления от Аlfa 8C Spider



tanatos
31-08-2011, 17:47
Е аз и затова пиша щото ще бъде изтрито :)

Това ми прилича на ситуацията в която казвам на някой циганин "ей мангал" и той се обижда. :)

Моето мнение не е миродавно, а обективно с оглед на това което съм усетил.Такива са нещата за мен, за други не са.Имал съм възможност да карам ужасни много автомобили и вероятно от пишещите във форума само г-н прецедателя на КАРБ е карал повече. И още повече карал е 8ц попитайте него като журналист, какво му е мнението за тази кола като качества и характеристики, не като дизайн.Като визия колата е уникална, няма такава стойка и такива форми.Тези дни в ютубата гледах топ гиър когато са тествали модела.Кларксън е прав, това е произведение на изкуството и не е нужно да е приложимо в реалния свят.Няма как да кажа добра дума за тази кола след като има двигател на Мазерати, и интериора и спартански във всяко едно отношение.Бавна е в сравнение с други, дърпах се по аутобаните и с поршета и с ламбота, мерцедеси, астон някакъв..сравнение с тях е бавна.Но самото усещане да стойш в точно тази кола е уникално и в това е смисъла.

Бояне точно Блек-а ли..Същото като за Алфата ще напиша, само дето двигателя си е техен и е зверски.Иначе си е пак така дискомфортен. Поне интериора му става :)

Кофти е, че се говори така за марката..ама какво да ти кажа.Мога да напиша един милион хвалебствия дето няма да се вярни.

Много ми се иска Пинко да напише нещо за колата и то не като фен. Ако е пускал статия някъде моля дайте ми линк да разбера аз ли съм стар за такава кола или крив :)

Bobo
31-08-2011, 20:42
Е аз и затова пиша щото ще бъде изтрито :)

Това ми прилича на ситуацията в която казвам на някой циганин "ей мангал" и той се обижда. :)

Моето мнение не е миродавно, а обективно с оглед на това което съм усетил.Такива са нещата за мен, за други не са.Имал съм възможност да карам ужасни много автомобили и вероятно от пишещите във форума само г-н прецедателя на КАРБ е карал повече. И още повече карал е 8ц попитайте него като журналист, какво му е мнението за тази кола като качества и характеристики, не като дизайн.Като визия колата е уникална, няма такава стойка и такива форми.Тези дни в ютубата гледах топ гиър когато са тествали модела.Кларксън е прав, това е произведение на изкуството и не е нужно да е приложимо в реалния свят.Няма как да кажа добра дума за тази кола след като има двигател на Мазерати, и интериора и спартански във всяко едно отношение.Бавна е в сравнение с други, дърпах се по аутобаните и с поршета и с ламбота, мерцедеси, астон някакъв..сравнение с тях е бавна.Но самото усещане да стойш в точно тази кола е уникално и в това е смисъла.

Бояне точно Блек-а ли..Същото като за Алфата ще напиша, само дето двигателя си е техен и е зверски.Иначе си е пак така дискомфортен. Поне интериора му става :)

Кофти е, че се говори така за марката..ама какво да ти кажа.Мога да напиша един милион хвалебствия дето няма да се вярни.

Много ми се иска Пинко да напише нещо за колата и то не като фен. Ако е пускал статия някъде моля дайте ми линк да разбера аз ли съм стар за такава кола или крив :)

Няма да коментирам нищо от това мнение - само ще кажа "се едно аз го написах'!

tanatos
31-08-2011, 21:34
Не не не Боян хубаво е извадил мнението ми от другата тема ама там почти нищо не съм написал..

Ето това е мнението ми за колата.

Пълен боклук, не си заслужава и 1/10 от парите.Адски неудобна и дискомфортна.Адски лоша возия. Управлението на климатика е по-сложно от програмиране..Емблемата е избеляла.Неможе таблото да е от 159, вентилационните отвори също.Ключа е като на 156-ца. Единственото заради което не я бутнах от ферибота на дъното на морето е двигателя.Уникален звук, страхотни вибрации по гърба.Евала на Мазерати за мотора и кутията.

В допълнение когато се кара в градски условия возията е още по-лоша.Стол с пирони ще ми е по удобен.Другото е за управлението.Не е никак отзивчиво или поне по мойте представи.

badmadafaka
31-08-2011, 21:57
Хехе, всичкото това не се ли отнася за (почти) всяка алфа..? :smartass:

nightroller
31-08-2011, 22:00
Хехе, всичкото това не се ли отнася за (почти) всяка алфа..? :smartass:

Ами не баш :)

dilian alfa gtv
31-08-2011, 22:00
Не не не Боян хубаво е извадил мнението ми от другата тема ама там почти нищо не съм написал..

Ето това е мнението ми за колата.

Пълен боклук, не си заслужава и 1/10 от парите.Адски неудобна и дискомфортна.Адски лоша возия. Управлението на климатика е по-сложно от програмиране..Емблемата е избеляла.Неможе таблото да е от 159, вентилационните отвори също.Ключа е като на 156-ца. Единственото заради което не я бутнах от ферибота на дъното на морето е двигателя.Уникален звук, страхотни вибрации по гърба.Евала на Мазерати за мотора и кутията.

В допълнение когато се кара в градски условия возията е още по-лоша.Стол с пирони ще ми е по удобен.Другото е за управлението.Не е никак отзивчиво или поне по мойте представи.

Да обаче ако описанието ти беше различно от първия пост ,значи тази кола няваше да носи името Алфа Ромео ,без значение дали е 8с ,така както описваш колата си е типично за марката,без значение дали е нова или на 10г,това е просто типична алфа,но пък от друга гледна точка тази си е доста скъпа,съответно се очаква да получиш доста повече но НЕ............със две думи :изисква се голяма доза мазохизъм да притежаваш подобна кола,а и изобщо алфа.
Може би ако бяха коструирали тази кола по друг начин ,нямаше да бъде толкова уникална,а също би си загубила феновете,както си казал колега във твой пост:може да ти харесва пък че ще се счупи всеки момент и ще останеш на пътя,но въпреки това те кара да се чустваш неописуемо............е това си е пак малка доза мазохизъм проявил собственика към самия себе си.:smackbum:

:beer::beer::beer:

code
31-08-2011, 22:10
Да обаче ако описанието ти беше различно от първия пост ,значи тази кола няваше да носи името Алфа Ромео ,без значение дали е 8с ,така както описваш колата си е типично за марката,без значение дали е нова или на 10г,това е просто типична алфа,но пък от друга гледна точка тази си е доста скъпа,съответно се очаква да получиш доста повече но НЕ............със две думи :изисква се голяма доза мазохизъм да притежаваш подобна кола,а и изобщо алфа.
Може би ако бяха коструирали тази кола по друг начин ,нямаше да бъде толкова уникална,а също би си загубила феновете,както си казал колега във твой пост:може да ти харесва пък че ще се счупи всеки момент и ще останеш на пътя,но въпреки това те кара да се чустваш неописуемо............е това си е пак малка доза мазохизъм проявил собственика към самия себе си.:smackbum:

:beer::beer::beer:
Много се накефих как го обясни, евала, аз отдавна минах границата, до която можех да обясня покупката и поддръжката на моята, ама явно можело :lol_sign:
По темата - единствената "разумна" покупка на суперкола е GTR, останалото много ясно, че са изгъзици и разпрани джобове :lol_sign: Колата е уникална и това е най-голямото и предимство, а не че е по-добра от другите :flirt:

koolio
31-08-2011, 22:34
Не не не Боян хубаво е извадил мнението ми от другата тема ама там почти нищо не съм написал..

Ето това е мнението ми за колата.

Пълен боклук, не си заслужава и 1/10 от парите.Адски неудобна и дискомфортна.Адски лоша возия. Управлението на климатика е по-сложно от програмиране..Емблемата е избеляла.Неможе таблото да е от 159, вентилационните отвори също.Ключа е като на 156-ца. Единственото заради което не я бутнах от ферибота на дъното на морето е двигателя.Уникален звук, страхотни вибрации по гърба.Евала на Мазерати за мотора и кутията.

В допълнение когато се кара в градски условия возията е още по-лоша.Стол с пирони ще ми е по удобен.Другото е за управлението.Не е никак отзивчиво или поне по мойте представи.

Аз съм малък и глупав, затова моля за разяснение от по-големите и знаещи: човек не си ли купува кола тип 8ц заради усещането за спортна кола, двигателя и управляемостта, а не заради меката возия?

nightroller
31-08-2011, 22:55
Аз съм малък и глупав, затова моля за разяснение от по-големите и знаещи: човек не си ли купува кола тип 8ц заради усещането за спортна кола, двигателя и управляемостта, а не заради меката возия?


Кольо е прав, ще ви дам жокер - Алфа Ромео е много известна марка, която е запазила едно усещане, което е останало непроменено и до днес - затова тези кабриолети са изкупени затова и 8c са изкупени затова всеки път когато Алфа изкара нов модел ( не масов ) той се изкупува веднага - защо? питам?

А да ми кажете кое е тва нещо у Алфа дето го правят адски добре и могат да си позволят да искат за него много пари?

жокер - не е дизайн но ако сте учили или се интересувате от история на промишления дизайн може да се досетите :)

Stoyan Georgiev
31-08-2011, 23:02
отличимост и "cash-in" на лаврите и успехите на марката от преди това :)

nightroller
31-08-2011, 23:16
отличимост и "cash-in" на лаврите и успехите на марката от преди това :)

мне, не е - всички марки са отличими - говоря за марките с история.

Stoyan Georgiev
31-08-2011, 23:20
мне, не е - всички марки са отличими - говоря за марките с история.

ама бояне, прочети кво съм написал бе !

pininfarina
31-08-2011, 23:20
Кольо е прав, ще ви дам жокер - Алфа Ромео е много известна марка, която е запазила едно усещане, което е останало непроменено и до днес - затова тези кабриолети са изкупени затова и 8c са изкупени затова всеки път когато Алфа изкара нов модел ( не масов ) той се изкупува веднага - защо? питам?

А да ми кажете кое е тва нещо у Алфа дето го правят адски добре и могат да си позволят да искат за него много пари?

жокер - не е дизайн но ако сте учили или се интересувате от история на промишления дизайн може да се досетите :)

И затова www.mobile.de се понапълни с такива :lol_sign:

tanatos
31-08-2011, 23:24
koolio Ауди Р8, Ламборгини всеки нов модел, Астон Мартин, Мазерати дори и Ферари и още и още "супер" автомобили с уникално окачване и возия. Идеята на 8ц е друга, тази кола няма качества на супер автомобил, и тоя двигател е сложен просто за да подхожда на визията на колата.

А са направили 500 коли щото горе долу са толкова феновете на марката :) Изкувството струва пари..

pininfarina (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=1288) прав си, те от хубаво ги продават :) ма верно има доста.

pininfarina
31-08-2011, 23:27
koolio Ауди Р8, Ламборгини всеки нов модел, Астон Мартин, Мазерати дори и Ферари и още и още "супер" автомобили с уникално окачване и возия. Идеята на 8ц е друга, тази кола няма качества на супер автомобил, и тоя двигател е сложен просто за да подхожда на визията на колата.

А са направили 500 коли щото горе долу са толкова феновете на марката :) Изкувството струва пари..

А тук съм на 100% съгласен с теб - на сто годишнината в Милано имаше поне десетина парчета - уникална кола - спор няма, просто поведението и на пътя по това, което съм гледал за нея е неочаквано недобре ;-)

п.п. В тая кола няма как да търсиш добра возия или пък някакви кой знае какво удобства в купето - кофти е че неможеш да търсиш от нея добро поведение на пътя ( поне такова, за каквото претендира за съжаление :-( ).

Но въпреки всичко ако можех да си го позволя бих си я взел без да се замисля изобщо!

nightroller
31-08-2011, 23:37
И затова www.mobile.de се понапълни с такива :lol_sign:

при всеки модел, който се продава в ограничени серии има един куп посредници и консултанти, които го купуват за автокъщи - автокъщите разчитат да купят моделите от ограничената серия за да ги продадат после на по-висока цена, когато серията се изчерпи.

Тука купувачите имат предимство - всеки пимп може да си купи уникална и нискотиражна кола без да доказва каквото и да е стига да плати в брой ;)

Къщите обаче в този случай не са се оказали прави и инвестицията не си струва особено, затова ги пускат на пазара масово :)

tanatos
31-08-2011, 23:38
Може да търсиш само уникалност и до там.Това като да имаш картина на Салвадор Дали, напълно грозна и неразбираема ама все пак много ценна. Идеята тука е в 500те бройки нищо повече.Ако беше пусната масово, шеше да падна на цената на нова 159 примерно.

След като я взех започнах да се интересувам и да гледам разни тестове на колата и да чета в алфаоунъра...ми по зле е от колкото на кино. Съжелявам немога да кажа нищо хубаво за тази кола.

nightroller
31-08-2011, 23:43
...
п.п. В тая кола няма как да търсиш добра возия или пък някакви кой знае какво удобства в купето - кофти е че неможеш да търсиш от нея добро поведение на пътя ( поне такова, за ...:-( ).
...

@Стоян - pininfarina е много близо до отговора на моя въпрос :)

---------- Post added at 23:43 ---------- Previous post was at 23:40 ----------


Може да търсиш само уникалност и до там.Това като да имаш картина на Салвадор Дали, напълно грозна и неразбираема ама все пак много ценна. Идеята тука е в 500те бройки нищо повече.Ако беше пусната масово, шеше да падна на цената на нова 159 примерно.

След като я взех започнах да се интересувам и да гледам разни тестове на колата и да чета в алфаоунъра...ми по зле е от колкото на кино. Съжелявам немога да кажа нищо хубаво за тази кола.

Наско ти си още по-близо до отговора на въпроса - жалко, че сме млади или може би живяли в кофти времена за да разберем замисъла на 8C :(

Аз го знам само на теория а ти си го изпитал - аз не искам да го изпитвам защото не го разбирам или най-малкото нямам сетивата да го усетя - все едно да ми дадеш да пия стогодишно уиски а аз да се пуля от вкуса му защото пия само бира ...

pa4ito
31-08-2011, 23:52
...А да ми кажете кое е тва нещо у Алфа дето го правят адски добре и могат да си позволят да искат за него много пари?

жокер - не е дизайн но ако сте учили или се интересувате от история на промишления дизайн може да се досетите :)
Аз не съм учил нищо свързано с дизайна, но преполагам, че иде реч за уникалното усещане от колата като цяло, независимо, че е сглобена от отделни компоненти на различни производители...

nightroller
31-08-2011, 23:59
Писах за 100 годишно уиски - Алфа продава - ретро усещане за спортна кола и това много малко хора могат да го разберат ... а 8C е точно това!

Преди години спортните коли са били страшни, мощни, несъвършени, грозновато красиви, скапани но истински!

Алфа е част от една традиция на спортни автомобили и някакси успяват да я удържат до момента, въпреки шапката на ФИАТ, въпреки масовостта на средния клас модели, въпреки унификацията на части, компоненти и агрегати ...

Flame
01-09-2011, 00:24
Писах за 100 годишно уиски - Алфа продава - ретро усещане за спортна кола и това много малко хора могат да го разберат ... а 8C е точно това!

Преди години спортните коли са били страшни, мощни, несъвършени, грозновато красиви, скапани но истински!

Алфа е част от една традиция на спортни автомобили и някакси успяват да я удържат до момента, въпреки шапката на ФИАТ, въпреки масовостта на средния клас модели, въпреки унификацията на части, компоненти и агрегати ...

Точно това е и моето мнение за тази кола,мога да говоря само от гледна точка на това което съм прочел и видял за нея,не съм се качвал,но точно тази уникалност и старомодно поведение на пътя(ако мога така да се изразя) ме грабват,това е кола с характер,а не скучна безпроблемна машина,която хем е супер комфортна,хем супер бърза и приложима в ежедневието.Сещам се за някои коли които се доближават до всичко това и въпреки това са далеч.Просто няма как да съчетаеш всичко в едно.

Stoyan Georgiev
01-09-2011, 02:47
според мен се опитвате да наместите рамката около продукта, а не продукта в рамката ;)

или на прост български - търсите под вола теле.


АЛФА РОМЕО е фирма.

извършва търговска дейност.

крайната цел е реализиране на печалба.

8ц е cash-in на въпросното реноме и осанка.

както се правят лоши поредици от филми, само за да се изкарат още пари от марката... примери колкото искаш

бояне, разбирам патоса, и ми се иска и аз да го усещам така, но според мен това е едно прекалено романтично виждане.

не им е стигнало желанието да я направят истинска кола.

казали са - ще успеем ли да продадем 500 броя и да реализираме голяма печалба ? - да

ще успеем ли да го направим и без колите да стават за нещо различно освен да ги гледат ? - да

правим ги.

по същия начин се продават телефони за 3000-4000 лв - отвратителни като функционалност и показатели, но "уникални"/"колекционерски"

джеръми кларксън също изпада в опити да рационализира или да излкриви рамката - била изкуство... ха айде моля ви се :)

има не по-малко красиви коли, които реално работят като такива...

ако ще се купува нещо защото е с висока позьорска стойност, нека да не го обличаме в красиви думи и илюзии ;)

code
01-09-2011, 09:30
Нас няма нужда някой да ни храни, ние се храним постоянно сами :choice: не казвам, че в горните постове няма истина, но кому е нужна? Фенове ли сме, или какво?

vladev
01-09-2011, 09:32
Съжелявам немога да кажа нищо хубаво за тази кола.

А някоя хубава снимка да качиш? :scherzkeks:

tanatos
01-09-2011, 10:43
Незнам каква е била идеята на Алфа ромео за съзадаването на тази кола, и незнам какъв ефект са търсили. За мен това не е суперавтомобил, не е кола за всеки ден, това е шоукар..Това става само да си го гледаш и да му се радваш.Все едно до теб да стой жената на твойте мечти примерно ама да знаеш, че има трипер..разваля усещането.

Стояне незнам как селд толкова бесни кючеци ти имаш сили за такива мисли ама си прав.Сложи на едно лайно надпис, че е на Майкъл Джексън примерно и гледай сейр..Верно, позьорска кола си е.

Един суперавтомобил трябва да може сутринта да го запалиш, да отидеш да си купиш баничка и боза, после да се отправиш към пистата, да му изпилиш гумите и да му се накефиш яко и после да се прибереш с него. И през това време да нямаш кофтито усещане, че нещо ще се счупи. Сещам се само за ГТР, СЛР, СЛС и М5.Това са всекидневни коли за писта.

Code, мога да редактирам ей сега всички мой мнения и да напиша, че е ебахти уникалната кола..ама не е.

А за снимки, на феста ще я гледате колкото искате.

bager
01-09-2011, 11:25
"tanatos", човек, не мога да определя за себе си- фен ли си на марката "Алфа Ромео"!?!
Пишеш в тоя форум, купуваш си Алфа, знаеш историята, интересуваш се от бъдещето...всичко това говори за фенщина, т.е. не ти е все едно, като чуеш "Алфа Ромео".
От друга страна, имайки финансовата възможност, си купуваш уникален автомобил, за който 99 процента от българите не могат и да си мечтаят, и дори не можеш да намериш една добра дума за него!
Разбирам- обективизъм, но я няма фенщината, въодушевлението, което би трябвало да изпита фен докосвайки се до тая кола, дори и малко!
Та, затова си задавам въпроса от началото на темата и се чудя :) .
Както и да е, със здраве да си я караш, пък макар и с неудоволствие. Наистина ще е събитие тази кола да се появи на "Италфест 2011". Дано!
Здрав бъди!

Bodom
01-09-2011, 11:47
"tanatos", човек, не мога да определя за себе си- фен ли си на марката "Алфа Ромео"!?!
Пишеш в тоя форум, купуваш си Алфа, знаеш историята, интересуваш се от бъдещето...всичко това говори за фенщина, т.е. не ти е все едно, като чуеш "Алфа Ромео".
От друга страна, имайки финансовата възможност, си купуваш уникален автомобил, за който 99 процента от българите не могат и да си мечтаят, и дори не можеш да намериш една добра дума за него!
Разбирам- обективизъм, но я няма фенщината, въодушевлението, което би трябвало да изпита фен докосвайки се до тая кола, дори и малко!
Та, затова си задавам въпроса от началото на темата и се чудя :) .
Както и да е, със здраве да си я караш, пък макар и с неудоволствие. Наистина ще е събитие тази кола да се появи на "Италфест 2011". Дано!
Здрав бъди!

Нямаше как да го напиша по-добре от тебе, а се чувствам по същият начин четейки тази тема...

Stoyan Georgiev
01-09-2011, 12:32
явно е достатъчно фен Въпреки всичко това ;)

човека каза че му харесва визията и звука на двигателя...

това, заедно с марката явно са достатъчни...

по-фен от това - здраве му кажи :)


въодушевлениетне може да се предаде писмено от всеки ;) в крайна сметка е и доста необяснимо понякога

code
01-09-2011, 14:45
Сега прочетох и другата тема и паднах от коня :rotfl:

Naso
01-09-2011, 14:50
Един суперавтомобил трябва да може сутринта да го запалиш, да отидеш да си купиш баничка и боза, после да се отправиш към пистата, да му изпилиш гумите и да му се накефиш яко и после да се прибереш с него. И през това време да нямаш кофтито усещане, че нещо ще се счупи. Сещам се само за ГТР, СЛР, СЛС и М5.Това са всекидневни коли за писта.


Посоката, в която сте тръгнали, е тотално сгрешена. Защо сравнявате тая кола с ежедневки ? Защо не я сравнявате със Спайкър или ТВР ? Да не мислите, че тия коли се карат по-лесно или са по-удобни ? Да не би да са по-бързи ? Купуват ли ги ? ТВР почти колкото Алфа-та - хич :) Да не мислите, че тая кола е по-удобна от Диабло или 355, или което и да е Ферари от преди 15 години ? В последното изречение е и отговора. Оня петнист гном Монтедземоло и маркетинговата чалга "Ферари" ! Докато Алфа се произвежда под един покрив с това недоразумение, няма и да видите добра кола. Не може да има по-добра италианска кола от черните магарета и това да не навреди на търговийката им с шапки, тениски, чашки и "щпицарки".... за съжаление. Отмъщението на подтиснатите от дъщерната фирма, ако щете :throw: А тая кола можеше да е поне толкова добра колкото един ГранСпорт....

tanatos
01-09-2011, 16:02
bager, отстрани знам как изглежда.Но въпреки всички недъзи на тази кола, съм я придобил.Мислиш ли, че всичките тези неща не ги усетих припробното каране? Още тогава разбрах какво представлява този автомобил. А след като я платих и отидох да сменям гуми и на паркинга пред шоурума карах Мазератита със същия мотор..дето са на 1/3 от цената на Алфата.Хич не се чувствах прецакан.Мазератито е уникално и като возия и като екстри и като каквото се сетиш, ама я няма тръпката.И в тръпката е всичко.Може сам да видиш колко много по-евтини автомобили от този вид има..Ламбота, ферарита, все италянски красиви и натъпкани с технологии коли.

Насо много си прав, точно от типа на Спайкър и ТВР е, който са пословично чупливи и недъгави.Да не забравя и Морган.И въпреки проблемите си собствениците да им се радват.Да, колата можеше да я оборудват вътре малко повече, да проявят творчество по отнишение на интериора.Честно, харесва ли ви интериора на тази кола? По специално таблото?

Naso
01-09-2011, 16:16
bager, отстрани знам как изглежда.Но въпреки всички недъзи на тази кола, съм я придобил.Мислиш ли, че всичките тези неща не ги усетих припробното каране? Още тогава разбрах какво представлява този автомобил. А след като я платих и отидох да сменям гуми и на паркинга пред шоурума карах Мазератита със същия мотор..дето са на 1/3 от цената на Алфата.Хич не се чувствах прецакан.Мазератито е уникално и като возия и като екстри и като каквото се сетиш, ама я няма тръпката.И в тръпката е всичко.Може сам да видиш колко много по-евтини автомобили от този вид има..Ламбота, ферарита, все италянски красиви и натъпкани с технологии коли.

Насо много си прав, точно от типа на Спайкър и ТВР е, който са пословично чупливи и недъгави.Да не забравя и Морган.И въпреки проблемите си собствениците да им се радват.Да, колата можеше да я оборудват вътре малко повече, да проявят творчество по отнишение на интериора.Честно, харесва ли ви интериора на тази кола? По специално таблото?

Танатос, ако се замислиш, ще се убедиш, че резултата неможеше да е различен. Защо гореизброените коли са недъгави в едно или друго отношение ? Щото фирмите, които ги произвеждат, имат идеи, но им липсват средства, материална база и опит да ги изпълнят безотказно. Положението е същото и при Алфа Ромео. От 20 години се произвеждат само коли с предно и най-голямата е Д сегмент или както там го водят. Направиха хубаво купе и разчитаха на онея надути нарциси от село Маранело да помогнат. Е, на Ферари не са разчитали през 50те, та сега ли ? Интериора и той е на Ферари, ама 1:1. Подменени са само картинките и е "поевтинял"..... пак благодарение на.... Абе, като им видиш водещия пилот във Формула 1, какво леке е и мазник, как да очакваш джентълменско поведение ?

tanatos
01-09-2011, 16:26
На мен ми е ясно, че резултата не може да е по-различен от този.Така е колите са скапани заради липса на средсва във фирмите и нема как да е друго..Лошото е че имат базата и всички други тъпотиии и кораба майка е мощен, само не ми е ясно защо Алфа е игнорирана.А марката е игорирана и е оставена на самотек.На мен също ми е гадно ,че говоря така за колата..егати яката мадама ама да не забравяме, че е проститутка...тука е същото.

Naso
01-09-2011, 16:40
На мен ми е ясно, че резултата не може да е по-различен от този.Така е колите са скапани заради липса на средсва във фирмите и нема как да е друго..Лошото е че имат базата и всички други тъпотиии и кораба майка е мощен, само не ми е ясно защо Алфа е игнорирана.А марката е игорирана и е оставена на самотек.На мен също ми е гадно ,че говоря така за колата..егати яката мадама ама да не забравяме, че е проститутка...тука е същото.

Радвай се :) По-добра нема да стане, но и по-красива няма да има поне следващите много години :flirt: Незнам дали е благородно, но ти завиждам :evil: Радвай се, че незнам, къде живееш, щото видиш ли ми подписа :prison:

nikolaaaay
01-09-2011, 23:30
казали са - ще успеем ли да продадем 500 броя и да реализираме голяма печалба ? - да
по същия начин се продават телефони за 3000-4000 лв - отвратителни като функционалност и показатели, но "уникални"/"колекционерски"

Тази кола със сигурност не е на печалба и това е било ясно още при старта на проекта. 500 бр. по 180к евро средно на кола прави 90 милиона евро. В днешно време само за дизайна на нов модел се харчат по няколкостотин милиона. Разработката на 159 струва 900 млн. евро. Няма как да излязат на печалба при толкова малък мащаб, още повече че 8Ц е с двг. и скорости на Ферари. Производствените разходи за такава малка серия коли също не са толкова малки. Дали са много пари, за да субсидират тоя проект.
Сп. мен идеята им е била единствено реклама за марката. Да могат хората да си кажат гледай какви яки коли правят тия. Нямам пари за 8Ц, но ще си взема поне една 159. Просто инвестиция в имидж.

italfen
12-10-2011, 09:04
Колкото и да е не удобна, гадна за каране и там всичките работи които написа колегата... не мисля, че има човек който е карал Алфа и отива с парите за 8ц и колкото и да го кара и не му харесва едва ли някой няма да го вземе... Познаваме се алфистите :) Не мисля, че някога ще продадеш тази кола, пожелавам ти само безаварийни и ти да се винаги финансово стабилен за да може да се потдържа този уникален автомобил. А за това, че не си струва парите, моето мнение е, че само заради външния вид на колата си струва парите. А и колкото да е яко за каране едно Порше винаги когато 8ц спре до него ще е една безлична сива кола ;) Колкото и смешно да звучи...

---------- Post added at 06:04 ---------- Previous post was at 05:58 ----------

Сега прочетох това за Гърция.... дано всичко се оправи и да видим автомобила в БГ... ако собственика желае да покаже автомобила на някоя среща с удоволствие бих прекосил цяла България да се запозная с него и видя на живо за първи път 8ц :)

andro88
13-10-2011, 15:39
В отговор на всичките щуротии дето се изговориха за 8с като цяло ,пък и за Спайдър искам да постна едно клипче,защото изпитвам физическа непоносимост към тоя род словоблудстване.
Знам , че тоя драг не е по не знам си кои правила, и не е равностоен и още куп идиотии , факт е че до Алфата, Поршето е като количка за пазаруване в Билла...

http://www.youtube.com/watch?v=nX6DxGpcpRg&feature=related

D.Istatkov
13-10-2011, 16:41
http://www.youtube.com/watch?v=ghxLOese5EM&feature=related

супер е колата поне за мен

badmadafaka
13-10-2011, 21:21
Айде като сте почнали с клипчетата:
http://www.youtube.com/watch?v=CX6dYaLU4GA&feature=related

Кайо
14-10-2011, 00:00
Колата е уникално красива но това е единственото което можем да кажем,Танатос е единственият от нас,който е карала тази красота,логично е да има едно по-реално,по-конкретно мнение за нея,въпреки че и аз го намирам за леко пресилено това мнение,но много често нещата не са такива,каквито ни се иска да са.
Ако имах финансовата възможност бих я купил без да се замисля,пък нека да е гадна :):):)

leketo84
14-10-2011, 00:09
Ако имах финансовата възможност бих я купил без да се замисля,пък нека да е гадна :):):)

С това мнение съм напълно зад тебе ! :respect:

santo_traficante
20-12-2011, 10:11
Този автомобил явно е с технология стелт:grin:Би се тупана а сега никъф го няма:naughty:

Alfissimo
20-12-2011, 11:40
За един средностатистически юзер на форума е малко трудно да разбере къде почва темата, защото първото мнение не е много описателно и сякаш е отговор на нещо.
@ tanatos Аз не разбрах ти само си я карал колата или си я купил? Поздравления и в двата случая. Относно колко е добра колата, ти предполагам имаш база за сравнение и все пак си си дал парите за Алфата, което говори само по себе си (ако си я купил де, щото не разбрах :D).
За другите, които критикуват 8с, ще ви кажа, че е доста вероятно поведението на пътя, возията, динамиката и т.н. да са на космически години от 145, 156, 166 и 159 които караме. Аз лично не бих разменил 8с-то за никое Ламбо Ферари и т.н. Друг е въпросът, че не съм я виждал колата на живо и че струва колкото къщата ми. :D

badmadafaka
20-12-2011, 11:53
Не е по темата, но в отговор на последното мнение: На живо е 100 пъти по-яка отколкото на снимки. Особено спайдера... :th_up: Не бройката, за която става дума в тази тема, а по принцип модела... :grin:

Kuku
20-12-2011, 12:11
Аз лично не бих разменил 8с-то за никое Ламбо Ферари и т.н.Не се притеснявай - няма опасност някой с Ферари/Ламборгини да се съгласи на такава размяна :alien:

M.Gruev
20-12-2011, 13:12
Миналия месец бях в Лайпциг и в тамошния Алфа Ромео дилър имат изложена 8С Спайдър. Е нямаше как да я покарам за съжаление. Просто нямам вид на човек готов да извади 250 000 Евро от задния си джоб, но поне едно 30 минути я гледах от всички възможни ъгли и дори седнах вътре. Колата е просто уникална. ;) Който каквото ще да ми разправя, аз ако ги имах тези пари това щеше да е колата!

Stoyan Georgiev
20-12-2011, 14:43
да е колата не е реална не съществува :D


lol танасе, оказва се че си взел нещо невидимо и нечувано :D

qpwo
20-12-2011, 16:54
Друг е въпросът, че не съм я виждал колата на живо и че струва колкото къщата ми. :D
И аз не съм по темата , ама искам да поздравя колегата, че има такава скъпа къща:th_up:

Alfissimo
20-12-2011, 17:19
И аз не съм по темата , ама искам да поздравя колегата, че има такава скъпа къща:th_up:

:oops:

Jivko7777
22-12-2011, 19:06
да е колата не е реална не съществува :D


lol танасе, оказва се че си взел нещо невидимо и нечувано :D

Ти кажи сериозно какво стана сега още ли е в Гърция?

morfius
22-12-2011, 19:06
Да бре, какво стана с колегата и колата?

Stoyan Georgiev
22-12-2011, 19:07
Ти кажи сериозно какво стана сега още ли е в Гърция?

да, за съжаление

santo_traficante
01-08-2012, 12:27
Видях едно 8ц кабрио:noooo:и си казвам ..е го нашия човек със "стелта":clap:

alfonso_90
03-08-2012, 00:10
Видях едно 8ц кабрио:noooo:и си казвам ..е го нашия човек със "стелта":clap:

И къде видя това нещо ?:photo::afro::pokey:

RVP
31-08-2012, 02:26
та в крайна сметка има ли такава 8ц в българия, няма ли такава 8ц в българия. има ли собственик, няма ли собственик ?! че от тая тема аз поне не разбрах дали я е купил (ако е така, със здраве да си я каре и да и се радва още дълги години) ?

pininfarina
31-08-2012, 21:03
Тия дни би трябвало да влезе една в БГ, но не е кабрио :-)