PDA

View Full Version : Възможна ли е замяна на имобилайзер по следния начин...



badmadafaka
02-09-2011, 09:37
...

oem
02-09-2011, 09:46
Няма да стане от сега ти казвам :) Трябва да си обучиш нови ключове с нови (празни) транспондери на програматор. За целта се сваля кутииката прочитат се кодовете от нея и се записват на транспондерите. Сервизиния код с който си комуникират ЕКУ и кутиика е съвсем друго нещо и няма общо с ключовете. За това не можеш да смениш кутииката :) :static:

Mury
02-09-2011, 10:37
Както ти каза Ники,неможеш в ключ с вече записан код,да запишеш друг,ако имаш празни ключове,може да стане,но иначе не :grandpa::grandpa::grandpa:

kolev
02-09-2011, 11:01
ОК, разбрах, че няма как да се обучат старите ключове от другата кола, но не ми стана ясно дали мога да сменя жълтите кутии (тоест дали ЕКУ-то си търси неговата си кутия или става с новата, като трябва да се пали с ключа, свързан с нея)..?

не можеш да смениш имобилайзера, щото той комуникира с еку-то отделно от ключа.
когато обучаваш ключ по стандартния начин с мастър ключа, в червения ключ имаш записан код. мастър ключа казва на имобилайзера да ти запише кода на ключа в неговата памет.
когато нямаш мастър ключ, сваля се имобилайсера и му се чете паметта където са записани кодовете на ключовете /тия които са били добавени с мастър ключ/. взима се код от там и се записва в празен чип който се слага в ключа и готово.
колегата оем да каже, да не би да послъгвам.

oem
02-09-2011, 11:48
Общо взето е така.

Mury
02-09-2011, 15:46
Я ми кажете тогаз,защо съм сменял поне 3 ЕКУ-та на 145/6 ТС без да сменям имото :grandpa::grandpa::grandpa::grandpa:

Mury
02-09-2011, 15:53
Добре де... Последно?
За ключовете разбрах, че може да се учат само ако са чисто нови и "празни" от код, но другата част от въпроса все още не е ясна - мога ли да сменя само жълтата кутия и да паля с един от ключовете, които си вървят с тази кутия?

Аз мисля че можеш,само си свали гривната от патрона,залепи за нея ключа,завираш я под таблото,и си пали с твоя. :upsidedwnsmiley::upsidedwnsmiley::upsidedwnsmiley ::upsidedwnsmiley:

oem
02-09-2011, 15:55
При код 1 може и да е възможно да смениш само кутийката. Но не е при всички коли така със сигурност. За това не съм сигурен при алфа как е. Никога не съм го правил тоя номер. Ето Мурджев казва, че го е правил. Така, че вероятно става. Чувал съм и от други хора, че става. Знам на една кола даже само с откачането на кутийката колата си пали пак (не е алфа). Има системи всякакви. :)

Mury
02-09-2011, 16:08
При код 1 може и да е възможно да смениш само кутийката. Но не е при всички коли така със сигурност. За това не съм сигурен при алфа как е. Никога не съм го правил тоя номер. Ето Мурджев казва, че го е правил. Така, че вероятно става. Чувал съм и от други хора, че става. Знам на една кола даже само с откачането на кутийката колата си пали пак (не е алфа). Има системи всякакви. :)

Точно така аз говоря за код 1 коли с Бош 2.10.3/4 :upsidedwnsmiley::upsidedwnsmiley::upsidedwnsmiley :става 100%-пробвано е :upsidedwnsmiley::upsidedwnsmiley:

kolev
02-09-2011, 16:28
да не е базикано, щото по принцип дават че имото трябва да е девствено за да се върже към еку-то - тоест или ново или подмито със светена водичка от програмист :D

kolev
02-09-2011, 16:53
ми точно за код 1 имото и екуто си менкат един мастър код за сверка и ако се окаже че са били закачани другаде, не се харесват. ето го мануала , страница 8
http://www.alfa145.com/upload/Alfa145Manual/Volume%203%20-%20Section%202/Alfa%20Romeo%20Code.PDF
даже целия го прочети.
ама все пак пробвай да си смениш имотата че и на мен ми е интересно какво ще стане :D

kolev
02-09-2011, 17:02
и теоретично и на практика в мануала са писали че това не става и са обяснили защо. пък и ключарските услуги не са евтини ;)

Mury
02-09-2011, 17:08
Хаха, ако ти е интересно, ела да ти дам едно да пробваш на твоята... Аз питах от чисто теоретичен интерес ;)

При него няма как да стане,той е с ГМ ЕКУ,аз говоря за Бош

---------- Post added at 17:08 ---------- Previous post was at 17:07 ----------


и теоретично и на практика в мануала са писали че това не става и са обяснили защо. пък и ключарските услуги не са евтини ;)

Не бъди сигурен в това дето го пише в менюъла,аз ти казвам че съм го правил поне 3 пъти,пък ти си чети до утре менюъла ако искаш :Tease::Tease::Tease::Tease:

kolev
02-09-2011, 17:15
Не бъди сигурен в това дето го пише в менюъла,аз ти казвам че съм го правил поне 3 пъти,пък ти си чети до утре менюъла ако искаш :Tease::Tease::Tease::Tease:

е, ти си в сервиза. и беля да стане, все ще може да се оправиш. а тука какво е имото, какво е екуто, кой къде гледал .... и после репатрака :D
аз чета дебелия шрифт и изпълнявам. щото имаше един случай, на един му прегряла колата и той решил да види как е хавата с антифриза. ама пропуснал да прочете големия надпис на казанчето "не отваряй при горещ двигател" и после в болницата с изгаряния .... разбирай-наиграл се :Tease::Tease::Tease:

Mury
02-09-2011, 17:18
е, ти си в сервиза. и беля да стане, все ще може да се оправиш. а тука какво е имото, какво е екуто, кой къде гледал .... и после репатрака :D
аз чета дебелия шрифт и изпълнявам. щото имаше един случай, на един му прегряла колата и той решил да види как е хавата с антифриза. ама пропуснал да прочете големия надпис на казанчето "не отваряй при горещ двигател" и после в болницата с изгаряния .... разбирай-наиграл се :Tease::Tease::Tease:

Сервиза или не,пробвано е поне 3 пъти,така че всеки си има глава на раменете,просто слагаш екуто,даваш контакт и ако изгасне ключето,палиш и пееш :upsidedwnsmiley::upsidedwnsmiley::upsidedwnsmiley ::upsidedwnsmiley:

b_angelov
02-09-2011, 19:32
Точно така аз говоря за код 1 коли с Бош 2.10.3/4 :upsidedwnsmiley::upsidedwnsmiley::upsidedwnsmiley :става 100%-пробвано е :upsidedwnsmiley::upsidedwnsmiley:

Добре де, Мъри. И на мен са ми давали един Мотроник М2.10.4 (същия като моя), но ремапнат.
Откачих моя и закачих "новия".
Е така и непоиска да запали. Светеше "CODE" на таблото. Поне се надявах при ремапа да са изолирали Имо-то, но... уви. Не стана.

След като си закачих обратно моя, си запали без никакви драми.

Не изключвам и варианта това ЕКУ да е било сдало багажа, но е малко вероятно. След това си го върнаха на колата (145QV ако не се лъжа) която нямаше проблеми с паленето.

Bobo
02-09-2011, 20:07
Свършихте ли с гадаенето :clap: Са да ви кажа при наличие на мастер + кутийка мога да запаля всяко ЕКУ и да му обуча "пълни" ключове че гледам тука некви празни транспондери се приказват :static:

b_angelov
02-09-2011, 20:27
Свършихте ли с гадаенето :clap: Са да ви кажа при наличие на мастер + кутийка мога да запаля всяко ЕКУ и да му обуча "пълни" ключове че гледам тука некви празни транспондери се приказват :static:

Са поне кажи ЕКУ-тата плъг-енд-плей ли са при Код1? И ако да - евентуална причина защо се получи това с кода при мен?

Bobo
02-09-2011, 20:33
Са поне кажи ЕКУ-тата плъг-енд-плей ли са при Код1? И ако да - евентуална причина защо се получи това с кода при мен?

Защото не четеш внимателно какво съм написал - думата "мастер" си пропуснал ;)

b_angelov
02-09-2011, 21:04
Защото не четеш внимателно какво съм написал - думата "мастер" си пропуснал ;)

Ясно, нарежда ми се пъзела.

Едно доуточнение за мен - Мастър ключ (кафявия квадратен ключ) и сервизен ключ една и съща личност ли са?

Bobo
02-09-2011, 22:21
Демек всичко както съм го описал в първия ми пост е възможно както съм го описал..? :Tease:

ПС: те някои хора бъркат "мастър" и "сервизен" затова така... ;)

;):wow:

b_angelov
02-09-2011, 22:24
Е хубу де, аз имам един кафяв квадратен и два червени с гумената емблема на Алфа.
А сега ми кажете кой от трите е сервизния ;)
Отделно си имам и карта с кода на Имо-то. Тя необходима ли е за обучение на ключове?

Bobo
02-09-2011, 22:24
Е хубу де, аз имам един кафяв квадратен и два червени с гумената емблема на Алфа.
А сега ми кажете кой от трите е сервизния ;)
Отделно си имам и карта с кода на Имо-то. Тя необходима ли е за обучение на ключове?

Квадратния е мастър ;)

kolev
03-09-2011, 09:06
Е хубу де, аз имам един кафяв квадратен и два червени с гумената емблема на Алфа.
А сега ми кажете кой от трите е сервизния ;)
Отделно си имам и карта с кода на Имо-то. Тя необходима ли е за обучение на ключове?

кафявия е мастър,основен,сервизен,обучаващ... както искаш му викай. той по принцип трябва да се ползва само за обучаването на червените ключове. той казва на имото да запише кодовете на червените които поставяш след него и с тях да се отключва.
код картата е последен вариант да запалиш колата , ако има някакъв проблем с имото. кодът от нея се въвежда с натискане на педала на газта.
освен това,кафявия ключ е така направен че може да се отвори, да извадиш транспондера и да го сложиш в друга заготовка в случай че сменяш патроните на колата. между другото, тая технология се ползва в чиповете за асансьори, врати.... и се казва RFID

kolev
03-09-2011, 09:35
Сервизен не е. Сервизен ключ е същия като нормалния с който се кара колата, само дето не може да отваря багажника и жабката, т.е. Сервизен = Когато караш колата в сервиз ;)
Не всички имат сервизен ключ, но всички трябва да имат мастър (само дето за Х години съществуване на колата той обикновено е изгубен по трасето) ;)

шъ мъ извиняваш ама нашите коли излизат от завода с 3 ключа - 1 мастър и 2 нормални плюс код карта. това е !
а такъв "сервизен" ключ не съм виждал. едно време ладите имаха 2 ключа- един за всички врати и багажника и един за запалване.

oem
03-09-2011, 09:35
Пробвай бе кво толкова? Най-много после да направиш иммооф и готово :)

Никога не съм виждал мастър ключ на кола. Обикновено се изгубени преди много време и никога не съм имал възможност да си играя. Ние дето не ги знаем тия неща ползваме avdi, gambit, tango и др. известни инструменти за имобилайзери и общо взето не се занимаваме с глупости. Транспондерите струват стотинки :) Сега не съм гледал с кой точно транспондер е алфата с код 1, но обикновено като се обучават ключове през буксата кодовете не се записват в транспондера, а вече записаните в ключа транспондери се записват в кутииката.

Та ако в възможно това което казва Бобо (сигурно е така) значи пробвай и трябва да стане. :)

kolev
04-09-2011, 09:35
тая ли
http://forum.alfa145.com/uploads/owners_manual/02.%20Ready%20To%20Go.pdf
;)

между другото, моя багажник се отваря с бутон от купето.

b_angelov
07-09-2011, 18:15
Ето нещо интересно по темата за ключовете от Библията на GTV:

http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=79265&stc=1&d=1315408505

За сервизния си пише, че неможе да отключва багажника и жабката ;)