PDA

View Full Version : Трудно палене



tonov
01-10-2006, 13:53
Когато е загряла и тръгна да паля, стартера почва да върти ееееедва едва и след 2-3 превъртания все едно се отпушва и си завърта. Ако е студена (примерно сутрин) - никви ядове, върти си екстра. :screwy:
Някви идеи :roll:

goro
01-10-2006, 14:06
Незнам за теб,но при мен понякога стартера не зацепваше и трябваше да бутам колата,за да мине на следващото зъбче и за зацепи.Смениха ми бендикса и оттогава стартера е като оса.Безотказен е.Лично аз бих те посъветвал да отидеш при стартерджия и той да ти каже какъв точно ти е проблема. :wink:

vamfan
01-10-2006, 20:25
един колега си го поливаше с вода да го охлади и тогава въртеше, смениха му фтулките на стартера и се оправи, маи и ти натам вървиш :D

tonov
02-10-2006, 09:39
един колега си го поливаше с вода да го охлади и тогава въртеше...
Хихи, тва е добра идея, ше си прекарам едно маркуче и шише от веро пълно с вода да го настъпвам кога не ще да запали :naughty:

Naso
02-10-2006, 11:18
Ма трее пробиеш купето, да мое си пръскаш без да излизаш :boo:

vamfan
02-10-2006, 20:28
един колега си го поливаше с вода да го охлади и тогава въртеше...
Хихи, тва е добра идея, ше си прекарам едно маркуче и шише от веро пълно с вода да го настъпвам кога не ще да запали :naughty: а може и един маркуч от казанчето за чистачките до стартера и да го управяваш от лосчето за чистачките.... ама на идеи нямаме равни а :idea:

50 cent
04-10-2006, 09:55
имах подобен проблем с миналата ми кола /няма да казвам каква щото ме е срам, че не е алфа/ и се оказа, че се е износила тая последната втулка която спира бендикса. та тази втулка като се износи и се затруднява въртенето на оста.
не знам дали е това проблема, но според мен във всички случаи ще трябва да се сваля и разглобява.

tonov
04-10-2006, 14:19
Мдааам.. Тия дни ше сменям ремъци, та ше се възползвам от разглобяването да земем го свалим стартера и да го видим що му е болката. Та в тая връзка, нали ше требва да разкачим акумулатора. После има ли некви спешъл процедури за инжекцията и пр. :?: На тъпото си забраваше настройките, ма то си е глупаво моното де. Тоя момент има ли го и на алфата - там самообучение, грешки в ЕКУ-то.. :roll:

vamfan
04-10-2006, 20:42
146 го нямат тоя проблем, просто са перфектни. закачи си акумулатора оставия 1-2 минути да поработи без дая форсираш и си ОК. аре и умната :lol: