PDA

View Full Version : Договорих Алфа 147, какво смятате?



Capolavoro
07-09-2011, 23:45
Здравейте, вчера попрочетох няколко теми и останах с впечатление, че най-добрият избор за 147-ца е JTD 140 к.с.?
Договорих тази колица и в събота ще ходя да я плащам. Какво смятате?

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11305957756091803&f1=details

МЕжду другото, от лявата страна на волана, защо ръчките са 2? Едната е за фаровете, а другата?

max_paynec
07-09-2011, 23:58
Другата е за автопилота, ако мога така да го нарека (автоматично поддържа зададена скорост, ако не се лъжа м/у 30 и 190км/ч). И аз съм със 147ца 1,9 ЖТД и за сега никакви оплаквания :) за конкретната не знам, сам преценяш.

Mordread
08-09-2011, 00:20
Тая кола я гледах преди месец (събота 13 август). Не знам сега как е, но тогава беше... доста зле,а и не ми се струва логично да се е подобрила. Цялата беше пребоядисана май, а и по качеството на боята ми се струва, че е правоно в България доста набързо. Имаше следи от удар вляво. Две от джантите имаха сериозни поражения (буквално отчупени парчета). Оригиналното СД беше отскубнато и май беше забучен касетофон. Предна дясна врата имаше някакъв проблем, защото тапицерията тогава беше леко отлепена. Също помня, че тогава забелязахме, че част от едни от болтовете по двигателя бяха "български", което тотално ни отказа тогава да говорим дори за цена с човека.

Искрено се надявам нещата реално да не са толкова апокалиптични и всъщност колата нищо да й няма.

Jivko7777
08-09-2011, 00:36
Здравейте, вчера попрочетох няколко теми и останах с впечатление, че най-добрият избор за 147-ца е JTD 140 к.с.?
Договорих тази колица и в събота ще ходя да я плащам. Какво смятате?

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11305957756091803&f1=details

МЕжду другото, от лявата страна на волана, защо ръчките са 2? Едната е за фаровете, а другата?


Тая кола е на поне 300 000+ км...

Pandev
08-09-2011, 01:21
Да не те плаша.. но и на мене ми се гледа на доста километри колата !
Поздрави !

kiko73
08-09-2011, 01:31
"Ово йе стандарт" - повечето печки на пазара са на по 125 000, е има някои и на 128000 - вземи с теб някой да и прочете километража поне

white_shark
08-09-2011, 01:36
Я светнете и нас как разбирате по снимките,че колата не е на 125 ами на 300 хилки,че ми стана интересно? :gruebel:

GammaRay
08-09-2011, 08:27
Погледни волана де - за 125 000 км. трябва да е като нов. Ако е от Италия, вкарана със сигурност е над 250 000.

Satanism
08-09-2011, 08:36
Да ви се чуди човек...волана трябвало да е като нов....ами ако е сменен?Все пак на 1 гайка се държи?
Освен това мойта кола е на близо 250,000км, ако влезнете вътре няма да й дадете и 100,000....това със салона е много относително

kiko73
08-09-2011, 11:20
Да ви се чуди човек...волана трябвало да е като нов....ами ако е сменен?Все пак на 1 гайка се държи?
Освен това мойта кола е на близо 250,000км, ако влезнете вътре няма да й дадете и 100,000....това със салона е много относително

Напълно си прав, освен това умните търговци знаят много добре къде и какво да пипнат така, че "врътката" да мине и единствения вариант е "лаптопа" и кабела под мишница. Много зависи за какво е ползвана колата, виждал съм коли на сравнително малко километри (реални), които вероятно са карани предимно градско и салоните им са в ужасно състояние (качваш се, караш малко, слизаш, пак се качваш), и други на двойно повече километри, но явно карани повече по магистрали с перфектно запазени салони. Тука в случая под въпрос са 125 000 км - наскоро обикалях с един приятел, който си смени колата и наистина всички напудрени и излъскани печки показваха между 120 и 130 000 км - той взе една щото мнооого държи на външния вид и после като прочетохме километража....
Другия проблем е направената кола - търговецът ти обяснява как като е направена се качваш и караш вместо тепърва да ходиш по тенекеджии. Това е така, само че всеки търговец е абонат на разни "майсторчета", които му правят проблемните коли бързо и евтино - стовара им направо от автовоза 2-3 -4 коли те ги разкостват направо на двора, поизчукват ги криво ляво, китват, зарязват ги отвън, хваща ги нощната влага, вали ги дъждец, а кита пропуска вода, която стига до изшлайфаната до голо ламарина и колата започва да ръждясва преди още да е боядисана. След това се боядисват с най-евтините бои, лакират се с лак, който след 1-2 години започва да пожълтява в най-добрия случай или направо да се лющи, пастира се, полира се и отива да се продава "леко ударена, ама направена и ти няма да се занимаваш" ... пропуснах да спомена, че през това време през колата минават тия с километражите, тапицерите и тя става "кукла"

GammaRay
08-09-2011, 11:33
Да ви се чуди човек...волана трябвало да е като нов....ами ако е сменен?Все пак на 1 гайка се държи?
Освен това мойта кола е на близо 250,000км, ако влезнете вътре няма да й дадете и 100,000....това със салона е много относително

Е да, ама тоя не е. Личи си на снимката. И що да ни се чуди човек ? Ами ако не е сменен по твоята логика?

Jivko7777
08-09-2011, 11:36
Я светнете и нас как разбирате по снимките,че колата не е на 125 ами на 300 хилки,че ми стана интересно? :gruebel:


Да ви се чуди човек...волана трябвало да е като нов....ами ако е сменен?Все пак на 1 гайка се държи?
Освен това мойта кола е на близо 250,000км, ако влезнете вътре няма да й дадете и 100,000....това със салона е много относително

Тей Тей, а я сега си отговорете кой бунак че и италиянски ще даде доста повече пари за да си купи дизел и видиш ли ти ще го продаде в разцвета на силите му на 125 000км?

kiko73
08-09-2011, 11:47
Тей Тей, а я сега си отговорете кой бунак че и италиянски ще даде доста повече пари за да си купи дизел и видиш ли ти ще го продаде в разцвета на силите му на 125 000км?

Има колега, малко са ама има, на една дори се наложи да и врътнат километража напред, щото беше на 12 години и ..... 20 000 км и никой не смееше да я погледне дори ;-)

nastybg
08-09-2011, 12:30
леле тука се начетох на мнения :D въртят се километражи напреде, четат се километражи като вестници ...
Към бъдещия колега - във форума се продава една много красива за мен 147-ца мисля че ника на колегата беше TMAX, цената и е супер, а колата преди това, ако не бъркам беше на друг колега от форума и изглежда подържана и гледана алфичка ;)

Ето я колата - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=63164

Jivko7777
08-09-2011, 12:39
леле тука се начетох на мнения :D въртят се километражи напреде, четат се километражи като вестници ...
Към бъдещия колега - във форума се продава една много красива за мен 147-ца мисля че ника на колегата беше TMAX, цената и е супер, а колата преди това, ако не бъркам беше на друг колега от форума и изглежда подържана и гледана алфичка ;)

Ето я колата - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=63164

Е да то тая може да я вземе без да я гледа дето се вика, ама и цената е 2000 нагоре...

M.Gruev
08-09-2011, 12:50
Ето я колата - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=63164

Тази я огледах преди няколко месеца и мога да кажа, че колата беше просто невероятна.

nastybg
08-09-2011, 12:56
Е да то тая може да я вземе без да я гледа дето се вика, ама и цената е 2000 нагоре...

Еми онази е на 6700(незнам за колко са се спазарили) ... тази без пазарлък може да се вземе между 5000 до 7000лв. според зависи дали ще си свали някой неща колегата, затова и я предлагам на човека пуснал темата, в същите пари може да се впише и да знае, че взима форумна и гледана кола !!!

ПП. не познавам колегата TMAX или нещо да кажеш че му правя реклама просто знам че колата е гледана ;)

reloading
08-09-2011, 14:55
Колата на TMAX е просто подарък. Скоро ме вози в нея... много добър автомобил. Просто ако искаш 147.... вярвай ми това е твоя човек. Не е спестил и 1лв. по нея!

VFTI
08-09-2011, 15:47
Теодор Тмакс е супер точен пич. Никога няма да излъже. Достатъчно е човек да се види с него и с колата за да разбере, че тя наистина е добра, и че той наистина не е пестил в обслужването и. Така че това в момента е супер избора за дизелова 147ца. А и цената може да бъде променена с оглед на екстрите. Не виждатм тази 147ца от обявата с този касетофон и 15ки джанти...абе изобщо като цяло не виждам как и защо може да струва 6700лв.?!?!?

Бобби
08-09-2011, 15:59
Ще вземете да откажете момчето.....аз затуй като купувам не се допитвам :grandpa:
Кола и жена се взимат по красота, любов и т.н....след това не се знае какъв пустиняк ще излезе:)))

Capolavoro
08-09-2011, 16:33
те направо си ме отказаха :D

stelt
08-09-2011, 16:53
Колата виждал ли си я реално преди да се уговориш да я вземаш или си виждал само обявата със снимките ?

Bai Pe6o
08-09-2011, 20:27
Здравейте колеги. Първи пост ми е това, от скоро съм алфист (дълго чакан момент) :) .Темата с покупката, обаче ми е актуална още, тъй като скоро се сдобих с моята 156. Въпросът дали колата е гледана на живо наистина е важен, защото моята на снимките от автокъщата изглеждаше без драскотина. Като я видях на живо...много зле. Знаят как да снимат. За километрите също. При мен беше 137000 по обява, а на диагностиката със 120000 отгоре. Че на всичкото отгоре оня ми вика "и кво, нали на таблото пише 137000" баси наглия. Та мисълта ми е гледай внимателно и не вярвай на това което ти казва продавача. Успех с избора.

mboge
08-09-2011, 21:10
И аз да дам глас за колата на TMAX , ако ти се вижда висока цената избери си какво няма да ти трябва от допълнителните глезотии , с който разполага и питай за цена. По-добра 147-ца няма как да извадиш от mobile ;)

daksy
08-09-2011, 23:43
Малко спам и от мен,че гледам се отклонихте от темата :please:Ами на колегата ТМАХ колицата е възможно най-правилния избор...Събери някой друг грош(ако не ти достигат)и се радвай на кола дето се вика"един път"
ПС.То само мултимедийката струва 1к+

vlalov
09-09-2011, 00:05
Здравейте колеги. Първи пост ми е това, от скоро съм алфист (дълго чакан момент) :) .Темата с покупката, обаче ми е актуална още, тъй като скоро се сдобих с моята 156. Въпросът дали колата е гледана на живо наистина е важен, защото моята на снимките от автокъщата изглеждаше без драскотина. Като я видях на живо...много зле. Знаят как да снимат. За километрите също. При мен беше 137000 по обява, а на диагностиката със 120000 отгоре. Че на всичкото отгоре оня ми вика "и кво, нали на таблото пише 137000" баси наглия. Та мисълта ми е гледай внимателно и не вярвай на това което ти казва продавача. Успех с избора.
Е при мен като показа на диагноза по малко километри от километража и обявата кво трябваше да правя да дам още кинти ли?
То че се въртят -въртят се, ама нали за това имаме профита и те хлеб да ядат .
Плюс това един автомобил ако е гледан както трябва не го бъркат и 300 к км.- щом са го върнали на 125 к значи изглежда на толкова и така е гледан, кво се мръщите .

Satanism
09-09-2011, 07:46
Е при мен като показа на диагноза по малко километри от километража и обявата кво трябваше да правя да дам още кинти ли?
То че се въртят -въртят се, ама нали за това имаме профита и те хлеб да ядат .
Плюс това един автомобил ако е гледан както трябва не го бъркат и 300 к км.- щом са го върнали на 125 к значи изглежда на толкова и така е гледан, кво се мръщите .

Щото, батка, ако си купиш салам, дето срока му се окаже изтекъл, ама иначе си е ОК на вид, няма да ти е много хубаво, нали...или секън хенд презерватив с дупка, ама закърпе, изпран и си изглежда като нов....и т.н
Не случайно хората ходят в затвора за въртене на километражи в една по-добра част на Европа...а другото му се вика морал, етичност или както ти искаш го наречи...

Capolavoro
09-09-2011, 08:08
Те направо са си за затвора, извинявай, ама бандюга, който е решил да се подиграе със спестяванията на човек за няколко месеца или дори години, си е направо за бой!

badmadafaka
09-09-2011, 09:28
...След това се боядисват с най-евтините бои, лакират се с лак, който след 1-2 години започва да пожълтява в най-добрия случай или направо да се лющи, пастира се, полира се и отива да се продава "леко ударена, ама направена и ти няма да се занимаваш" ... пропуснах да спомена, че през това време през колата минават тия с километражите, тапицерите и тя става "кукла"
И аз съм виждал така да стават нещата... Това е на тия дето като отвориш търсачката за даден модел и сортираш по възходяща цена излизат поне двойно по-евтини от тия дето са на обратната страна... ;)
Това си е нормално, защото на всяка марка феновете-детайлисти се броят на пръстите, на "средния" беге потребител му трябва да каже, че има "едикаква си кола с кожен салон и зонов климатроник" а, че това всъщност е пълен скрап, търкалян, китосван с половината неработещи екстри, крив, осукан и т.н. няма никакво значение - човека я е купил за 3000 лева а не като "балъците" дето за същия моdел дават по 6-7, че и после по още 2-3 за обслужване и ремонти ;)
Когато една кола е карана повечко време в БеГе има и друг риск - "майсторите"... Тук колкото и да имаш желание и да им се молиш да ти вземат парите, действителността е една - мърлящина и побългаряване във всяко отношение, както и части с качество под всякаква критика за каквито и да било стандарти...
Иначе по темата за колата на колегата ТМАХ - аз като видях обявата преди няколко дни мислех да го питам защо продава такова бижу... И аз без да го познавам изобщо си мисля, че в момента (а и не само) това е най-добрата такава 147-ца на пазара :new_Eyecrazy:

kiko73
09-09-2011, 10:27
И аз съм виждал така да стават нещата... Това е на тия дето като отвориш търсачката за даден модел и сортираш по възходяща цена излизат поне двойно по-евтини от тия дето са на обратната страна... ;)
Това си е нормално, защото на всяка марка феновете-детайлисти се броят на пръстите, на "средния" беге потребител му трябва да каже, че има "едикаква си кола с кожен салон и зонов климатроник" а, че това всъщност е пълен скрап, търкалян, китосван с половината неработещи екстри, крив, осукан и т.н. няма никакво значение - човека я е купил за 3000 лева а не като "балъците" дето за същия моdел дават по 6-7, че и после по още 2-3 за обслужване и ремонти ;)
Когато една кола е карана повечко време в БеГе има и друг риск - "майсторите"... Тук колкото и да имаш желание и да им се молиш да ти вземат парите, действителността е една - мърлящина и побългаряване във всяко отношение, както и части с качество под всякаква критика за каквито и да било стандарти...
Иначе по темата за колата на колегата ТМАХ - аз като видях обявата преди няколко дни мислех да го питам защо продава такова бижу... И аз без да го познавам изобщо си мисля, че в момента (а и не само) това е най-добрата такава 147-ца на пазара :new_Eyecrazy:

Ти си го виждал и знаеш, ама нали виждаш как разсъждават колегите дето им се струва, че пиша от "хиляда и една нощ". Все пак не забравяйте, че до скоро над 60-70% от автомобилите в Бг минаваха през Дупница - тука идваха прекупвачи от Добрич, Шумен, Плевен, Варна и т.н. за по една седмица за да си събират автовози, и сега идват ама са по-малко .... така че ви съветвам да се вслушате в думите ми.
Само не съм напълно съгласен за това с цената - повечето коли нов внос от Италия - говоря за една и съща марка, модел и година влизат на приблизително една и съща цена и тука вече според състоянието търговците си слагат горницата - изобщо не е гаранция, че като я платиш на двойна цена и ако не знаеш какво да гледаш и да слушаш ще попаднеш на здравата кола - моята преди 3 години ми струваше 3200 без да е минала през "напудряне" - много други, които ги купиха по 6-7 000 влязоха дори в повече ремонти от мен

badmadafaka
09-09-2011, 11:22
Никъде не съм казвал, че високата цена е гаранция, че колата става. Казвам обаче, че ниската цена е гаранция, че колата НЕ става ;)

PSAVOV
09-09-2011, 11:40
Да ви се чуди човек...волана трябвало да е като нов....ами ако е сменен?Все пак на 1 гайка се държи?
Освен това мойта кола е на близо 250,000км, ако влезнете вътре няма да й дадете и 100,000....това със салона е много относително
Колега имам 4 коли, чисто нови взети няма такова нещо да станат толкова зле карат се много и не се пазят много много. Няма начин салона да се захаби толкова дори и след 200 К, за волана колк охора познаваш ей така да си сменят волана ако не е имало удар от, който да е изкривен или да е бил запазен и те да го сменят с изтуркан ?

kiko73
09-09-2011, 13:04
Никъде не съм казвал, че високата цена е гаранция, че колата става. Казвам обаче, че ниската цена е гаранция, че колата НЕ става ;)

Точно второто имах в предвид - преди може би една година едно приятелче докара една 166 - колата беше наистина много много добра, лично я тествах и останах очарован - оправиха няколко драскотини, пастираха, снимаха я и я пусна в "Мобилето" на 4200. Една седмица никакво обаждане и защото не му беше за първи път, коригира цената на 6800 - след два дни я продаде за 6500 ?! Та мисълта ми беше, че изобщо не е задължително ниската цена да означава пълна скрап - хората се плашат, но наистина се намират много добри коли на ниски цени - говоря за търговци, които внасят по много, не за прекупвачи дето търсят големите кинти от 2-3 коли на месец.