PDA

View Full Version : Тур през югозападна България



lordliness
08-09-2011, 10:48
Здравейте,смятам тези дни да се поразходя през Белово,Юндола,да видя в църквата на Добърско Исус изобразен в нещо като ракета,от там ще отида до Ковачевица и Петрич.Ако имате някакви впечатления от пътищата в района или видяното бих се радвал да споделите.Дали в Ковачевица има къде да се паркира и какъв е пътя между Ковачевица и Петрич през Гоце Делчев,имат ли обхват мобилните оператори.И какви са вероятностите да се загубя(навигатор и навигация жена ми...с карта :) )

kiko73
08-09-2011, 11:36
Само не си помисляй да ходиш да видиш и мечките в Белица с Алфата няма да стане, пътят между Гоце Делчев и Петрич е здрав (колкото може да е здрав един път в БГ) ама от завоите направо ти идва да скочиш в движение - прекалено много са

lordliness
08-09-2011, 12:22
Притеснява ме и малкия клиренс на колата- май е 12 сантиметра,мечки не ми се гледат :) обичам завои, ето защо значи в бг мапс пише Ковачевица- Петрич 93 км.-2 часа :)

kiko73
08-09-2011, 12:38
Притеснява ме и малкия клиренс на колата- май е 12 сантиметра,мечки не ми се гледат :) обичам завои, ето защо значи в бг мапс пише Ковачевица- Петрич 93 км.-2 часа :)

Два часа, ако някои 2-3 тираджии не са решили да минат "напряко" и аз обожавам завои ама там са направо отвратителни - гадни серпентини - не са от тези дето можеш да се изкефиш как ти държи колата - постоянно въртиш волана по много.
В Добърско не пропускайте да ползвате услугите на кмета-екскурзовод има много какво да научите освен да видите ракетата

PEPI-2ALFA
10-09-2011, 17:37
...и какъв е пътя между Ковачевица и Петрич през Гоце Делчев,имат ли обхват мобилните оператори.И какви са вероятностите да се загубя(навигатор и навигация жена ми...с карта :) )
Пътя Гоце Делчев - Петрич може би още е в ремонт. Минавал съм оттам (последно през пролетта май) с 146-цата - няма проблем. Обхват може да изгубиш, но ще е за малко. Пътя си е един, няма как да се объркаш. Не знам навигацията ти какъв път ще избере, но аз карам през: от Папаз Чаир (Попови Ливади); Горно Спанчово; Катунци; Враня (оттук може да те прати към Кулата, но карай към Хърсово); Хърсово; Кромидово; Капатово; Ново Кономлади; по Е79 в посока София; покрай Левуново (от двете страни на пътя има бензиностанции) и на малка детелина се отклоняваш за Мелник и Рожен (в дясно) и Рупите и Петрич (пак в дясно, но минаваш под пътя на ляво).
Дано съм помогнал, ако още не си тръгнал. Ако минаваш покрай Сандански и имаш нужда от нещо - звънкай.
0887954896 - Пепи.

lordliness
12-09-2011, 18:53
Пътя Гоце Делчев - Петрич може би още е в ремонт. Минавал съм оттам (последно през пролетта май) с 146-цата - няма проблем. Обхват може да изгубиш, но ще е за малко. Пътя си е един, няма как да се объркаш. Не знам навигацията ти какъв път ще избере, но аз карам през: от Папаз Чаир (Попови Ливади); Горно Спанчово; Катунци; Враня (оттук може да те прати към Кулата, но карай към Хърсово); Хърсово; Кромидово; Капатово; Ново Кономлади; по Е79 в посока София; покрай Левуново (от двете страни на пътя има бензиностанции) и на малка детелина се отклоняваш за Мелник и Рожен (в дясно) и Рупите и Петрич (пак в дясно, но минаваш под пътя на ляво).
Дано съм помогнал, ако още не си тръгнал. Ако минаваш покрай Сандански и имаш нужда от нещо - звънкай.
0887954896 - Пепи.Още не съм тръгнал. Това си е направо безценна информация(ще дам на навигацията да го прочете :) ,дано го запомни)Записах си телефона,надявам се да не те безпокоя.Това ,че пътя е в ремонт означава ли ,че е затворен?Мисля да вляза в Петрич през Дрангово,няма ли да е по-добре?Благодаря още веднъж!

PEPI-2ALFA
13-09-2011, 01:44
...Това ,че пътя е в ремонт означава ли ,че е затворен?Мисля да вляза в Петрич през Дрангово,няма ли да е по-добре?Благодаря още веднъж!
Пътя дори да го ремонтират не го затварят. Маршрута, който съм ти дал е по по-главни пътища. За да минеш през Дрангово трябва да слезеш почти до Кулата, което е излишно, мисля. Ако има нещо звънкай, до 22,09 съм отпуска, така че няма да ме притесниш.

lordliness
13-09-2011, 19:06
Като се върна, живот и здраве ще пиша как е било.Смятам да се върна през Сандански,Благоевград,Дупница,Самоков и Боровец.Ще направя окръжност и ще докажа ,че земята е кръгла :).Последния път ме спряха две ченгета в Дупница с паркирана Алфа до тях и искаха да ме глобяват :(.

lordliness
26-09-2011, 21:38
Разгледах всичко което бях планувал.Стенописите в църквата в Добърско са наистина невероятни и трябва да се видят,Ковачевица също е много интересна.Завоите наистина са много,след това завоите на Боровец ми се видяха като състезателателно трасе.Пътищата бяха прилични,между Гоце Делчев и Петрич имаше ремонти и си напръсках колата с асфалт:(

PEPI-2ALFA
27-09-2011, 02:57
Мина ли през Мелник, Рожен, Рупите? Ако си снимал снимки можеш да ги покажеш в тая тема: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=30512&highlight=%EF%FA%F2%E5%EF%E8%F1%E8

lordliness
27-09-2011, 06:56
Да ,беше изключително,много красово.довечера ще сложа снимки.