PDA

View Full Version : Дюзи и метан..



zvezdelin
09-09-2011, 15:08
Здравейте на всички, предварително се извинявам че пиша във форума на алфите след като вече карам опел, но имам проблем с метана и тука ми се струва, че потребителите разбират повече от газ.. Преди имах Alfa 145 1.6boxer, а сега имам Opel Astra G 2005 1.4 TwinPort.. колата има метанов инжекцион и БЯХ много доволен от него.. Видях във форума че има доста теми с подобни проблеми, затова реших да разкажа и моята история може на някой да му е от полза темата. Метановия инжекцион е Ланди Ренцо с дюзи МЕД-зелени, колата отскоро започна да прави проблеми на метан, тоест работи на по-малко цилиндри. Понякога на 3 понякога на 2. Изхващахме кои дюзи спират да работят и ги сменихме 2х130лв. Колата се оправи но за месец някаде.. След това установихме че рейката се пълни с масло от метана и съответно се скапват дюзите, защото тези дюзи имат вътре една гумичка която се прецаква от маслото и немогат да се ремонтират. Почистихме рейката от маслото и сменихме филтъра който е преди дюзите със един филтрон и по голям за повече резултат! Една седмица и пак проблеми зехме една турска рейка обаче газаджията неможа да я подкара на моя газов комп. Сега взехме една рейка Rail 1.5ом и един друг газаджия я настройва уш по добър от предишния, а аз съм от Стара Загора. Колата тръгна, но е доста мудна незнам какви настройки е правил този човек но колата е повече от зле, вчера ми сложи рейката и тръгнах каза ми да засека разхода и да се върна да я донастрои ако ми гори много ! Разхода ми е нормален 8лв на 100 км градско поне на такъв разход съм свикнал. Колата има адванс процесор. Снощи пробвах колата на околовръсното и дигнах зашеметяващите 120 км :chair: повече не искаше.. Още по лошото е че ми е развалил още повече колата, преди си я карах на бензин, а сега на бензин също е много мудна и има проблем с паленето. Не пали от 1вия път апък днеска сутринта едвам запалих, пали и изгасва WTF! Сега пак ще ходя да си оправя бакиите.. реших да пиша, защото опел, алфа все с ДВГ няма каква чак толкова да е разликата при газ.. :-P

ecotronic
09-09-2011, 15:33
Можеш ли да кажеш какъв пробег е направил този автомобил откакто е на газ?

Има симптоми като при изгорели клапани. Най- добре е преди да правиш каквото и да било по-натам първо да премериш компресия на двигателя.

mimouzunov
09-09-2011, 15:39
Здравейте на всички, предварително се извинявам че пиша във форума на алфите след като вече карам опел, но имам проблем с метана и тука ми се струва, че потребителите разбират повече от газ.. Преди имах Alfa 145 1.6boxer, а сега имам Opel Astra G 2005 1.4 TwinPort.. колата има метанов инжекцион и БЯХ много доволен от него.. Видях във форума че има доста теми с подобни проблеми, затова реших да разкажа и моята история може на някой да му е от полза темата. Метановия инжекцион е Ланди Ренцо с дюзи МЕД-зелени, колата отскоро започна да прави проблеми на метан, тоест работи на по-малко цилиндри. Понякога на 3 понякога на 2. Изхващахме кои дюзи спират да работят и ги сменихме 2х130лв. Колата се оправи но за месец някаде.. След това установихме че рейката се пълни с масло от метана и съответно се скапват дюзите, защото тези дюзи имат вътре една гумичка която се прецаква от маслото и немогат да се ремонтират. Почистихме рейката от маслото и сменихме филтъра който е преди дюзите със един филтрон и по голям за повече резултат! Една седмица и пак проблеми зехме една турска рейка обаче газаджията неможа да я подкара на моя газов комп. Сега взехме една рейка Rail 1.5ом и един друг газаджия я настройва уш по добър от предишния, а аз съм от Стара Загора. Колата тръгна, но е доста мудна незнам какви настройки е правил този човек но колата е повече от зле, вчера ми сложи рейката и тръгнах каза ми да засека разхода и да се върна да я донастрои ако ми гори много ! Разхода ми е нормален 8лв на 100 км градско поне на такъв разход съм свикнал. Колата има адванс процесор. Снощи пробвах колата на околовръсното и дигнах зашеметяващите 120 км :chair: повече не искаше.. Още по лошото е че ми е развалил още повече колата, преди си я карах на бензин, а сега на бензин също е много мудна и има проблем с паленето. Не пали от 1вия път апък днеска сутринта едвам запалих, пали и изгасва WTF! Сега пак ще ходя да си оправя бакиите.. реших да пиша, защото опел, алфа все с ДВГ няма каква чак толкова да е разликата при газ.. :-P

Ми така ще е като си сменил Алфата с Опел :screwy: :metal:
Та по темата макър и шеговито започваики.. Щом на бензин неиска да работи адекватно ,може същия проблем да се прехвърля и на метана! Съвет от мен е първо да я подкарате на бензин и после да мъчите метана. Прегледаите датчици вакуми и тн защото е възможно и по невнимание да е разкачено нещо...

---------- Post added at 15:39 ---------- Previous post was at 15:37 ----------


Можеш ли да кажеш какъв пробег е направил този автомобил откакто е на газ?

Има симптоми като при изгорели клапани. Най- добре е преди да правиш каквото и да било по-натам първо да премериш компресия на двигателя.

За компресия ми мина през акъла ,но нали пише че след като я пипат за известно време се оправя и така..

code
09-09-2011, 16:16
Моята не заработи на бензин като хората, докато не ми оправиха газта. Сменяй майстори на поразия, питай и разпитвай, докато си оправиш проблема. Всичко е настройки и докато не си намериш майстора ще е така, след като някой не се е справил 1-вия път, същото ще е и 2-рия и 3-тия, така че шута и при друг;)

kolev
09-09-2011, 16:45
пробвай първо да изключиш аванс процесора и смени свещите.

zvezdelin
10-09-2011, 00:11
Ами така, значи днес ходих при майстора да я донастройва, от сайта на ланди ренцо бг е даден неговия адрес, той ми смени и дюзите.. Закачи я на компа, запали я гледа я някъде минутка барна тук там вика пробвай!
Пробвам аз обаче същата работа, няма мощност.. И той вика ами така ще е неможе по добре!
Голям майстор... Одеве се оправи по едно време като я запалих и направо си лети без никакво замисляне ускорява дори на 5та в ниските обороти понагорнище.. Колата е на 315 000км и от началото е на метан.. После пък пак се влоши след като изгасих и запалих наново... одеве пак ми се наложи да излезна и отново всичко е наред и колата е супер.. сега мисля че се сетих откъде ми идва проблема.. !!! Колата като изстине, като я паля и една такава притриса и държи ниски обороти, колата пали на бензин седи на място и двигателя незнае какво му се случва.. преди месец си спомних че имах подобен проблем, като запаля и колата самичка си изгасва без да реагира на подаването на газ от крака ми! Мислих че бензин няма, защото бях в резервата сложих и запали след това пак така или когато запали е мудна.. ходих в един сервиз да я гледат и и замериха налягането което прави бензиновата помпа или как му се казва там. Оказа се че налягането което трябва да прави е наполовина и когато прехвърли на газ тотално губи налягане.. изкараха бензиновата помпа и се оказа пукнат маркуч.. Тръгнах да си търся такъв маркуч, но той е някак си странен със една чупка и ако не е такава чупката няма как да стане и ще се прегъне.. никъде не намерих, взех един подобен, който в сервиза го рязаха и снаждаха, явно сега толкова им е била работата и сигурно пак трябва да се премери компресията/налягането

ecotronic
10-09-2011, 21:26
Когато те посъветвах да премериш компресия имах впредвид тази на двигателя. Мери се с манометър през отворите на свещите. Нямах впредвид налягането което създава бензиновата помпа. А и то дали е нормално или не, по никакъв начин не влияе когато двигателят работи на газ.