PDA

View Full Version : Въпрос относно липсваща пломба на задния номер



digitalundgrd
10-09-2011, 10:47
Някой може ли да подскаже как най-безболезнено да си намеря такава пломба като условието е колата да НЕ влиза в тунелите на КАТ :magic:

Drag0
10-09-2011, 11:08
На един приятел му откраднаха номерата на колата посред бял ден , но той се обади веднага в кат и след няколко часа хванаха крадена кола с неговите номера на калотина....
Та получи си ги той номерата , сложи ги на колата и не е слагал пломба на задния , така си кара и до днес , и не е имал сериозни проблеми.
В Софийския кат мисля че не можеш да минеш без сверка на номерата на двигателя и рамата т.е. "добре дошъл в тунела и какво ни носиш... ".

Бобби
10-09-2011, 12:22
:))))...това: "добре дошъл в тунела и какво ни носиш... ".
...ми напомня преди години когато регистрирах една ланча....изведнъж затвориха канала и 4-часа в КАТ.....на талона пишеше без номер... но се оказа, че зад масленият филтър има такъв...който неможе да се разчете без да се демонтира филтъра!....от там в Технотест...разправия голяма....добре, че не се издирваше в база дани....иначе щяха да я конфискуват...:phone:
п.п. малко вероятно е някой катаджия да се загледа в номера...НО!!!
...даните от пломбата ги има в талона....поне при старите талони беше така....тя тая пломба беше пълна измишльотина едно време преди много години се заглеждаха.....въведоха я с новите номера...но все пак се допитай до някой познат в КАТ

starata alfa
10-09-2011, 12:31
до колкото знам за всяка марка този болт е различен.при регистрацията на брат ми на нисана нямаха такъв болт и се наложи да чакаме до другия ден за такъв болт.нее проблем да си караш така но при евентуална продажба или прехвърляне на колата може да имаш ядове.незнам ако вземеш такъв от същата кола ,май няма проблем

Бобби
10-09-2011, 12:41
до колкото знам за всяка марка този болт е различен.при регистрацията на брат ми на нисана нямаха такъв болт и се наложи да чакаме до другия ден за такъв болт.нее проблем да си караш така но при евентуална продажба или прехвърляне на колата може да имаш ядове.незнам ако вземеш такъв от същата кола ,май няма проблем
Не е баш така....ако се преригистрира колата и сменяш номера.......то ти си сваляш номера или там някой сътрудник на КАТ ако не ти се цапа.....и пломбата остава да се търкаля нейде из плаца.....не ти я искат с номерата!
От друга кола ако вземеш...Има проблем и то голям!
Първо ако вземеш...би трябвало да го откраднеш...второ и трето не ми се обеснява...и не е тук мястото за това!

starata alfa
10-09-2011, 12:44
имах впредвид от някоя на части не да отркраднеш пломбата на съседа

digitalundgrd
10-09-2011, 12:45
Колата е вечно моя, въпроса е да не създаде яд по път някъде, някой зелено човече да се заяде...

Бобби
10-09-2011, 12:56
Колата е вечно моя, въпроса е да не създаде яд по път някъде, някой зелено човече да се заяде...
Ами...казваш му на зеленото човече:
"Ей....:shock:..ама къде ми е пломбата...?.....да не е паднала...или открадната..?
п.п. все едно ти идва като гръм от ясно небе....и ако му зададеш въпроса: "Сега какво трябва да направя"?....едва ли ще има някакъв смислен отговор от негова страна.....и ще те остави сам да се оправяш.....:handshake:

Drag0
10-09-2011, 12:57
Колата е вечно моя, въпроса е да не създаде яд по път някъде, някой зелено човече да се заяде...

"лошо са я сложили в кат и е паднала"
"старши, то по тия пътища и други части са ми падали от колата "
"всичко се краде , онзи ден ми гепиха чистачките и емблемите"
"паднала е някъде .. няма ли да погледнеш документите ми какъв хубав воден знак имат ..."
"не знам жената какво е правила онзи ден, аз за малко и дадох колата "

Бобби
10-09-2011, 13:03
Също така може да кажеш, че си ходил до Гърция и там са ти свалили номерата заради нарушение, което си направил и в последствие си установил, че липсва :lupe:.

Drag0
10-09-2011, 13:09
Също така може да кажеш, че си ходил до Гърция и там са ти свалили номерата заради нарушение, което си направил и в последствие си установил, че липсва :lupe:.
Това е много добро. :handshake:
Обаче в Гърция не свалят ли предния ? :)
Иначе мен така ми сложиха задния номер на 156цата, че след това не можеше да се извади едното, което осветява номера/ за да сменя крушката/.
То аз изрязах малко от пластмасовата основа на номера и стана, но може да кажеш /всъщност не знам как е при 147ците ../ че си го свалял номера за да смениш крушката..

Бобби
10-09-2011, 13:41
Това е много добро. :handshake:
Обаче в Гърция не свалят ли предния ? :)
Иначе мен така ми сложиха задния номер на 156цата, че след това не можеше да се извади едното, което осветява номера/ за да сменя крушката/.
То аз изрязах малко от пластмасовата основа на номера и стана, но може да кажеш /всъщност не знам как е при 147ците ../ че си го свалял номера за да смениш крушката..
Зависи...или предният, или задният...а може и двата...:))
...виж клипчето...имаше го и в друга тема..
http://www.youtube.com/watch?v=es43xPWz424

vovata
10-09-2011, 18:39
В нашия квартал има няколко изоставени коли ,които ще ги карат за скраб ! Довечера ще ти сваля пломба.
Ще се разберем как да ти я дам.

digitalundgrd
10-09-2011, 18:42
:notworthy: Вова златен си! :bravo:

mirchozo
10-09-2011, 19:57
Преди няколко години регистрирах една служебна кола, та преди това я бяха блъснали и естествено нямаше пломба на номера. В кат установиха тази липса и ме пратиха при нотариус, да ми извади някакъв документ (нотариално заверен естествено), че колата е претърпяла ПТП и при ремонта въпросната пломба е изгубена. И всичко си мина нормално..., въпреки че в бележката писахме че е била на предния номер, а трябвало да пишем задния номер, но явно и в кат толкова са наясно с тия неща. Те така, ако си решил да си изряден, би трябвало това да е начина, освен ако не са променили нещо в закона гадовете.

soldier81
10-09-2011, 20:53
В нашия квартал има няколко изоставени коли ,които ще ги карат за скраб ! Довечера ще ти сваля пломба.
Ще се разберем как да ти я дам.

Гледай ако може и цифрата да отговаря.
Всяка пломба има на нея цифра от 0-9,пише я в големия талон на колата(някъде в долния край,оградена в кръгче).

Alexanderbb
11-09-2011, 09:46
Абе тая пломба не е майтап. На един от камионите на фирмата падналата пломба доведе до пристигане на следователи, барети и какви ли не циркове.