PDA

View Full Version : Как да откажа цигарите..?



Бобби
10-09-2011, 23:51
....Който е успял, моля да сподели!

kiko73
11-09-2011, 00:01
Инат си трябва бате и то истински "магарешки"... Направо ми идва да ухапя някой като каже "Ми един ден ми стана гадно и спря да ми се пуши?!!", ама как така е спряло бе - аз 1 година не пуших и през цялото време не спря да ми се пуши :evilsmiley:

mirchozo
11-09-2011, 00:44
Аз преди 5-6години ги отказах ги отказах по следния начин:
1. Спираш да пиеш алкохол поне за 1 седмица.
2. Спираш да се събираш в компания където се пуши и употребява алкохол поне за 1 седмица.
3. Пиеш течности винаги когато ти се припуши, не е лошо да се снабдиш с дъвки, семки и тем подобни залъгалки.
4. Спираш да се заблуждаваш че много ти се пуши, това е само в главата ти, ИЛИ ПУШИШ ИЛИ НЕ!!!
5. Като измине 1 седмица и не си изпушил нито 1 цигара, после е лесно.
6. Когато много ти се припуши (ще има такива моменти), палиш си цигара но не вдишваш дима а го оставяш само в устата си (вдишаш ли го, значи всички усилия са били напразни и стария навик се връща с още по-голяма сила)
Аз така се справих с този проблем. УСПЕХ!

пс Спри да пиеш кафе, поне докато откажеш цигарите, пий кола (примерно), в нея има достатъчно кофеин за да ти действа ободряващо. Само за сравнение ще кажа, че аз пиех по 4л кола в първите няколко дни.

Sunny
11-09-2011, 01:54
И се приготви да качиш около 1/4 от грамажа си ;)

Спирането на цигарите е лесно но не става с хапчета и други шитс - иска се воля както казаха нагоре - мноооого воля , особено ако си заклет пушач от много време .
Остава въпроса че с нещо трябва да заместваш навика да държиш ръцете и устата си заети .
Дъвките не са добра идея - от тях огладняваш още повече .
Семки , фъстъци и други ядки също - много мазнини които се разграждат бавно :pig:
Може да се ориентираш към разните му кракери бисквитки и други подобни залъгалки и много течности които обаче да не са газирани .
Със спирането на цигарите (особено ако е ударно - отведнъж) ще те гони вълчи глад затова ще трябва и да си нагласиш някакъв вид диета .
Също е добра идея да подхванеш и някакъв вид спорт .
Най-лошото е ако ги спреш за известно време и после ги започнеш пак .
Всичко е воля и самовнушение .

bongo
11-09-2011, 03:39
разбираш ли малко от малко английски?
Ако да разгледай е тая книжка:
http://quitober.com/pdf/AllenCarrEasyWayToStopSmoking.pdf

Най-важното е да си наясно с какво си имаш работа. Никотина развива много коварна зависимост. Мозъка ти толкова го иска, че успява да измисли аргументи защо е приемливо да пушиш. Когато питаш някой пушач защо пуши те ти казват 'пуша когато съм нервен, когато ми е скучно, когато си почивам, когато работя, когато ми е зле, когато съм на кеф, след ядене, преди ядене с приятели и тн.' Общо взето във всяка ситуация :). Истината е че човек пуши защото мозъка иска никотин, другото са оправдания и илюзии. Иска го до толкова че един пушач е готов да мръзне навън под дъжда или да си даде последните пари само за една цигара.
Моите съвети ако наистина искаш да не пушишш са:
1. веднъж когато спреш, не си позволявай 'само една цигара', 'само една дръпка' и тн. направиш ли го все едно не си спирал
2. Известно време избягвай ситуации в които нормално пушиш, пиене, компания на пушачи (кафе ако пиеш) и тн.
3. Когато най-много ти се пуши се подсети, че има хора които си живеят живота без нито една цигара, изкарват трудните моменти както и пиянските вечери без дим и не им се налага след ядене да пушат
4. Трябва да си наясно че ще има странични ефекти. Не е задължително да надебелееш, но е много вероятно. Почни някакви упражнение, колело, мачлета, разходки. Може би ще имаш проблеми със съня, трудно заспиване, събуждане през нощта или пък ти се спи през деня. Може няколко седмици да имаш леки болки в гърдите от време на време, леки сърбежи по кожата. И с белия стол ще има трудности, повече газове, подут корем, малко нередовно ходене, но всичко постепенно ще отшуми до 2-3 месеца максимум.
5. Не спирай цигарите заради някой друг или с някой друг заедно. Така само си създаваш извинение пак да почнеш ако другия човек се провали. Спри само ако ти сам си го искаш.
6. Критичните моменти според мен са след 3 дни и около 3 месеца. За трите дни, ясно това е периода когато най-много ще ти се иска да запалиш. 3те месеца аз си го обяснявам с това че се сменят сезоните. Да кажем отвикнал си да пушиш лятото, но идва зимата и някак си пак се подсещаш.
7. Не се подлъгтвай по разните там електронни цигари, дъвки, лепенки и тн щуротии. Те не лекуват зависимостта, а само сменят начина на приемане на никотина.
Тия неща ги знам от опит . В един момент след около 3 седмици ще усетиш как обонянието ти се подобрява и ще помирисваш пак миризмата на разни храни, на дъжд, парфюми и тн което е доста приятно. Тва е, успех!

едит: а да, добра идея е да го комбинираш с някаква промяна в ежедневието. Да кажем престои ти да се местиш в ново жилище, приятелка, нова работа, така стреса от промяната ще мине по лесно

Бобби
11-09-2011, 09:18
Първа сутрин без цигари......изпих си кафето на екс и хващам с нещо да се занимавам, че ще взема да ида до магазина да си купя цигари....:whip:
Дано този път да проявя воля....най дългият ми период без цигари е 4-месеца.....

code
11-09-2011, 09:35
Вуйчо ми пуши цял живот, отказа ги за 6 месеца, през цялото време ги сънува и накрая се притесни, че ще хване някое психично заболяване и пак ги зачатка.
И тва абсолютно сериозно. :new_Eyecrazy:
Този месец ще станат 13 години откакто съм ги отказал (иначе съм на 31 хах) мога да кажа само, че ми беше много трудно.
Единствения начин да се откажат цигари е
с магарешки инат и трябва много да ги мразиш!!

пп може да мразиш и останалите пушачи, да ги съжаляваш или да им се присмиваш - не пречи :grin:

bager
11-09-2011, 11:06
Ха, няма универсална рецепта за тоя проблем! Баща ми след 40 години активно пушене ги спря от раз! Не знам как го направи, просто го реши!
Аз не пуша, но запия ли се, не ми стига една кутия за вечерта! И след това пак не пуша :) .
Всичко е психика, пия ли- пуша, иначе-не!
Можеш да минеш на пури или лула и да си го направиш ритуал. Така ще си разредиш пушенето. Важното е да го решиш сериозно, това е като обещание дадено на приятел- просто го правиш! Успех!

Кайо
11-09-2011, 11:46
Cилна воля и инат.
Баща ми заклет пушач,цял живот яко пушене,отказа ги на 65 годишна възраст от раз,речено сторено.
Аз пуша от 14 годишен,спрях цигарите на 33-минах на пурети и пури :):):) .
Сега без майтап,никога не съм се замислял да спирам пушенето,много ми харесва да пуша,знам че е вредно а и си е бая разход.Цигари пушех 2-2,5 пакета на ден,в момента с един пакет 20 бр. пурети изкарвам 2 дена,резултата е не кашлям и не храча сутрин,много по-слабо главоболие след препиване и 2,5 евро икономия на ден :).

santo_traficante
11-09-2011, 11:46
Инат+воля:grin:Пушех доста преди 5 години:whip:Една сутрин станах и казах че няма да пуша повече:grin:И така до ден днешен не съм запалил една цигара:grin:Кофти беше че за първите 2 години бях станал 115кг:new_Eyecrazy: Но отдавна си регулирах теглото и сега съм ОК:grin:

Xtrime7
11-09-2011, 12:07
На пьрво място е ината и волята.АЗ сьм на 31 години.ОткаЗах ги преди 7 години и то от раЗ,не става да ги намаляш докато се откажат.Пушех ги от пьрви клас и то редовно,не на муфта.Няколко години преди да ги откажа сутрин с кафето сьм стигал 10 цигари палени една от друга,на ден две кутии,и вечер останеше ли ми една цигара ме хващаше нешто За гушата и полудявах.Не сьм ги откаЗал поради Заболяване или беЗпаричие/пари За цигари винаги се намират,а просто от инат,а се окаЗа че и трудно може да си поЗволи човек да НЕ пуши.Пиех си кафето и алкохола,но беЗ дим.Замествах ги с бонбони и дьвки поне 3/4 месеца и винаги ми беше иЗсприщен еЗика.Сьщо така сьм сьнувал и продьлжавам да сьнувам от време на време кошмари,че пуша и си каЗвам че нищо няма да ми стане от една цигара и че е сьн,но някой пьт е твьрде реално.Лесно е да пушеш,но е трудно да си го Забраниш.Продьлжавам да се боря с тоЗи порок и не смятам да пропушвам.А преЗ всичките теЗи 7 години дори и ведньж не сьм си опьнал,даже сутринта преди откаЗването си иЗспуших последната цигара.ДраЗни ме даже пушека.
Колега,пожелавам ти много воля и желеЗни нерви,ще ти са нужни.
Факта обаче е,че от НЕпушене не се умира.
Много кьсмет желая на всички които смятат да се Захванат и с това начинание.

pakumba
11-09-2011, 13:17
Инат+воля:grin:Пушех доста преди 5 години:whip:Една сутрин станах и казах че няма да пуша повече:grin:И така до ден днешен не съм запалил една цигара:grin:Кофти беше че за първите 2 години бях станал 115кг:new_Eyecrazy: Но отдавна си регулирах теглото и сега съм ОК:grin:

и аз така, просто казах спирам и толкова. Е, паля на някоко месеца по една-две-три, но само по разни пиянски вечери

Nimi
11-09-2011, 13:40
Аз от вече две години и половина съм само на електронна цигара. Не съм палил дръга. Тегло не качих и не се нервя. За около 1 година и електронната не пуших но преди 2 месеца пак си взех с оправданието, че ми трябва да пробвам около 70 пожарни датчика... пробвах ги но все още си дърпам от време на време :grin:

С електронна цигара трябва да се учиш наново да пушиш.. не е същото като с тютюнева. Трябва и желание да имаш. Във фирмата вече 4 човека ги отказахме по този начин.

oTBpaTuTko
11-09-2011, 13:53
....Който е успял, моля да сподели!

С воля. Аз от време на време пробвам и във всеки един момент мога да спра цигарите за неограничено време. Просто още ми се пуши и си пуша... всичко >:)
Само воля, без трикове. Особено един мъж ако не може да спре цигарите не е мъж!! :whip:

Кайо
11-09-2011, 16:20
Само воля, без трикове. Особено един мъж ако не може да спре цигарите не е мъж!! :whip:[/QUOTE]

Бе знаех си че на съм 100 процентов мъж..........

old alfist
11-09-2011, 17:29
Само воля, без трикове. Особено един мъж ако не може да спре цигарите не е мъж!! :whip:
Баси - аз изобщо не съм мъж.

fred
11-09-2011, 18:52
Да си решил твърдо трябва и наистина поне месец да избягваш компани и места, където се пуши.Освен това си кажи-абе мога да изпуша една, но отлагай тоя момент.Ако си кажеш никога, това е по трудно изпълнимо, по скоро кажи една, но когато реша.
Аз така ги отказах, на първия месец изпуших една и вече 14 години, мога да си паля по някоя в седмицата, но никога не пуша повече от една или две и никога не ми е трудно да откажа

mirchozo
11-09-2011, 22:22
Няма нищо по-лесно от това да откажеш цигарите, правил съм го поне 100 пъти...
Сега по-сериозно...Ако не можеш да се справиш, имаше такива курсове преди време, тия неща които съм ти писал в предишния ми пост са горе долу от там (един приятел ходи на такъв курс).

nickyto
11-09-2011, 22:33
Това е по-скоро тема за форум "бг мама" отколкото за автомобилен форум. Скоро очаквам да видя и теми за памперси, залъгалки, манджи... и пр.

Колега, нека избягваме излишните квалификации.

Разбирам, че си обиден от крайния резултат на темата за скоростите, но това не е основание да започнеш да подскачаш срещу всеки, който споделя свой проблем в Общи приказки, чието описание най-настоятелно те моля да прочетеш (вероятно, поради краткия си престой във форума, неволно си го пропуснал).

Приеми това като дружеска забележка (засега), без лоши чувства и моля, прояви толерантност овреме.

Xtrime7
11-09-2011, 23:09
Това е по-скоро тема за форум "бг мама" отколкото за автомобилен форум. Скоро очаквам да видя и теми за памперси, залъгалки, манджи... и пр.

Мисля че няма нищо лошо в това да споделиш и да искаш сьвет,било то и За памперси и манджи:waving:

fred
11-09-2011, 23:15
То за манджи си има, добра тема, виж за памперси няма, ама аз вече не ползвам :busted_cop:

Ранобудниче
11-09-2011, 23:21
И като се наспамите до края на страницата, се надявам на следващата да продължите по темата.

nickyto
12-09-2011, 07:44
цитат: "Колега, нека избягваме излишните квалификации.

Разбирам, че си обиден от крайния резултат на темата за скоростите, но това не е основание да започнеш да подскачаш срещу всеки, който споделя свой проблем в Общи приказки, чието описание най-настоятелно те моля да прочетеш (вероятно, поради краткия си престой във форума, неволно си го пропуснал).

Приеми това като дружеска забележка (засега), без лоши чувства и моля, прояви толерантност овреме."




Опааа... менторите се появиха :chair:
Ако някой иска нещо просто го прави, ако неможе, значи не го иска достатъчно силно. Човек има ли проблеми: мъжете си ги решават, а жените ги споделят !
Относно темата за скороста НЕ съм обиден ! По-скоро обидихте повечето участници във форума като я спряхте. Тая тема присъства в другите автомобилни форуми, без там да е "опасна", "агресивна" и т.н.
Приемете това като приятелски разговор.

dimitar_vd62
12-09-2011, 11:35
Да си решил твърдо трябва и наистина поне месец да избягваш компани и места, където се пуши.Освен това си кажи-абе мога да изпуша една, но отлагай тоя момент.Ако си кажеш никога, това е по трудно изпълнимо, по скоро кажи една, но когато реша.
Аз така ги отказах, на първия месец изпуших една и вече 14 години, мога да си паля по някоя в седмицата, но никога не пуша повече от една или две и никога не ми е трудно да откажа


Е как успя бе колега.Аз ги бях отказал за 10-на дена, и реших че мога да запаля една с кафето и... сега повече ги пуша.Виж преди 25 години, като казах - няма да пия и край.Сега да ма убийш не слагам алкохол в устата си.Само по една малка бира от време на време,колкото да са прая на мъж.Ма тва с цигарите... трудна работа.От понеделник, ама от кой - не знам.:sad:

Бобби
12-09-2011, 11:49
И като се наспамите до края на страницата, се надявам на следващата да продължите по темата.
Остави ги Моля те.....момчетата ми помагат, нека си спамят:grin:
Втори ден без да съм запалил....е все още е обяд но се държа, макар, че сутринта ме изкушаваха....сега съм на едно малко и не мисля за това.
п.п.Благодаря на всички който пишат в темата:meeting:

nickyto
12-09-2011, 12:18
След 20 години пафкане, преди 4 години реших и ги спрях ! И до сега не съм запалвал, въпреки, че покрай мен има твърде много пушачи. Не е чак толкова трудно !
Няма "немога", има "неискам" !

Ранобудниче
12-09-2011, 12:21
Остави ги Моля те.....момчетата ми помагат, нека си спамят:grin:
Втори ден без да съм запалил....е все още е обяд но се държа, макар, че сутринта ме изкушаваха....сега съм на едно малко и не мисля за това.
п.п.Благодаря на всички който пишат в темата:meeting:

Ако се справиш с цигарите, после ще те моля да напишеш подробно какво и как по въпроса.


Любопитна съм :)

Бобби
12-09-2011, 12:28
След 20 години пафкане, преди 4 години реших и ги спрях ! И до сега не съм запалвал, въпреки, че покрай мен има твърде много пушачи. Не е чак толкова трудно !
Няма "немога", има "неискам" !
От 15-годишен пуша...кажи, речи вече 28години...и само 4 месеца от тях не съм павкал....дано след 4-години да мога да се похваля като теб.....:grin:

---------- Post added at 09:28 ---------- Previous post was at 09:26 ----------


Ако се справиш с цигарите, после ще те моля да напишеш подробно какво и как по въпроса.


Любопитна съм :)
Действам.....всичко е психо и нерви...да видя до къде ще стигна......Трябва да я преодолея тая зависимост!!!

Sunny
12-09-2011, 12:35
Успех в начинанието Боби
И ни дръж в течение как се справяш с изкушението ;)

V@K@T@
12-09-2011, 15:08
Първа сутрин без цигари......изпих си кафето на екс и хващам с нещо да се занимавам, че ще взема да ида до магазина да си купя цигари....:whip:
Дано този път да проявя воля....най дългият ми период без цигари е 4-месеца.....

И аз съм ги спирал за максимум 4 месеца и то благодарение на човек , който всяка сутрин кашляше по начин , по който се чудих дали няма да го карам до болницата :new_Eyecrazy: ужасяващо кашляне ти казвам направо ми се гадеше ... защо ги почнах ... и аз незнам но съм решил да ги откажа наистина и да започна със спортуването . По-добре 30 лв. за фитнес отколкото 150 лв. за цигари . Успех и на 2-ма ни :hvala:

546
12-09-2011, 18:45
Ако издържиш до утре вечер,значи почти си ги отказал .

dimitar_vd62
12-09-2011, 19:17
Само да отбележа, по възрастните сигурно си спомнят KENT,CAMEL,ROTHMANS и др. марки които и сега ги има но нямат нищо общо с тези от 80-те години.Дръпнеш два пъти и ти се замайва главата.Сега не знам точно какво пуша, но оня ден като се повреди асансьора до 6-ия етаж три пъти спирах ,а дядо Петър дето ми е комшия са прибра и си наля една ракия.Недай си боже да си видя дробовете на рентген, сигурно ще е грозна гледка.2х 4.20=8.40х30=252лв всеки месец.И за кво - съкращаваш си живота.Не знам как ,но трябва да се откажат.С воля , с инат , с бой ако трябва.:grandpa:

fred
12-09-2011, 20:29
А верно, тия сегашнните са някаква плява, нищо общо няма със старите цигари, затуй припалвам пурети най вече:pimp:

lordliness
12-09-2011, 20:38
Отказах ги преди 6 години и се гордея с това -направи така ,че да се гордееш и ти.Да се пуши е голяма простотия и скъпа...Спомни си времето когато не си пушил,промий си мозъка ,мисли за себе си като непушач-това е накратко.А как вонят пушачите -отврат :) http://www.album.bg/lordliness/albums/171552/

Доко
12-09-2011, 21:54
Бобби, гледай това филмче, Конвейрът на смъртта - Никотин (http://blagovestie.blog.bg/video/2011/08/27/quot-konveiryt-na-smyrtta-nikotin-quot.809605) .Купи си никотинови дъвки или лепенки, помагат много. ;-)

Кайо
12-09-2011, 22:16
А верно, тия сегашнните са някаква плява, нищо общо няма със старите цигари, затуй припалвам пурети най вече:pimp:
+1,даже Gitanes и Gauloises не са като едно време....

Xtrime7
12-09-2011, 23:36
И аз съм ги спирал за максимум 4 месеца и то благодарение на човек , който всяка сутрин кашляше по начин , по който се чудих дали няма да го карам до болницата :new_Eyecrazy: ужасяващо кашляне ти казвам направо ми се гадеше ... защо ги почнах ... и аз незнам но съм решил да ги откажа наистина и да започна със спортуването . По-добре 30 лв. за фитнес отколкото 150 лв. за цигари . Успех и на 2-ма ни :hvala:

И ти ли ги спираш бре младеж,а и кое от спортуванията Започваш:spiteful:.Не пушенето коренно променя самото дишане.Който ги е спрял не е сбьркал.Друг е вьпроса,че няма силни характери и бьрЗо Започват на ново.

Бобби
13-09-2011, 09:05
Ако издържеш до утре вечер,значи почти си ги отказал .
Чул те господ.....:kicking:...още не съм запалил

---------- Post added at 06:05 ---------- Previous post was at 06:03 ----------


Само да отбележа, по възрастните сигурно си спомнят KENT,CAMEL,ROTHMANS и др. марки които и сега ги има но нямат нищо общо с тези от 80-те години.Дръпнеш два пъти и ти се замайва главата.Сега не знам точно какво пуша, но оня ден като се повреди асансьора до 6-ия етаж три пъти спирах ,а дядо Петър дето ми е комшия са прибра и си наля една ракия.Недай си боже да си видя дробовете на рентген, сигурно ще е грозна гледка.2х 4.20=8.40х30=252лв всеки месец.И за кво - съкращаваш си живота.Не знам как ,но трябва да се откажат.С воля , с инат , с бой ако трябва.:grandpa:
:laser:....не ме дразни:))).....ако намеря някоя стара кутия ще взема да запаля :sad:

V@K@T@
13-09-2011, 09:10
Чул те господ.....:kicking:...още не съм запалил

---------- Post added at 06:05 ---------- Previous post was at 06:03 ----------


:laser:....не ме дразни:))).....ако намеря някоя стара кутия ще взема да запаля :sad:

Дръж се ... аз ми се струва , че тоя път наистина ще ги откажа ... пих кафе без цигара и не ми прави такова впечатление ... довечера се очертава да се напоркам ако и тогава издържа ... пуу ще чакам да дойде 4-тия месец да видим тогава как ще устискам :sex:

Бобби
14-09-2011, 10:35
Дръж се ... аз ми се струва , че тоя път наистина ще ги откажа ... пих кафе без цигара и не ми прави такова впечатление ... довечера се очертава да се напоркам ако и тогава издържа ... пуу ще чакам да дойде 4-тия месец да видим тогава как ще устискам :sex:
Вчера на празника.....ударжа ли без цигари..?
На мен третият ден беше най труден за сега, най много се изкушавах(тоез вчера)....но ударжах..:kicking:

Stoyan Georgiev
14-09-2011, 10:58
като цяло избягвайте да приемате напитки и храни с психоактивни вещества


в това число влизат никотина, кофеина и алкохола


никотина за щастие не ми е проблем, кофеин приемам само от кока кола и шоколадови продукти, кафе не пия...


алкохол гледам вече да не пия много - веднъж на 2-3 седмици и то умерено


само червено вино смятам да се науча да пия - антиоксидант добър !

lordliness
14-09-2011, 18:56
като цяло избягвайте да приемате напитки и храни с психоактивни вещества


в това число влизат никотина, кофеина и алкохола


никотина за щастие не ми е проблем, кофеин приемам само от кока кола и шоколадови продукти, кафе не пия...


алкохол гледам вече да не пия много - веднъж на 2-3 седмици и то умерено


само червено вино смятам да се науча да пия - антиоксидант добър !
Научи се да пиеш каберне совиньон-японците са доказали ,че подобрява дори състоянието на болни от лъчева болест,а кафето също е страхотен антиоксидант и много полезно според последните изследвания

fred
14-09-2011, 19:28
Абе всякакво червено пия, не само каберне, мани ги тия японци :)

V@K@T@
14-09-2011, 19:45
Вчера на празника.....ударжа ли без цигари..?
На мен третият ден беше най труден за сега, най много се изкушавах(тоез вчера)....но ударжах..:kicking:

Не мисля да те лъжа ... издържах не повече от 24 часа и от части е виновен RealSex щото сутринта като пиехме кафе и разбра , че се мъча да ги спирам взе да ми се лигави насреща " айде айде запали не се притеснявай виж я каква е хубава и като ми замириса и на кафе " не можах да устоя . Провалих се за 20345972 - ти път :laser:

Stoyan Georgiev
14-09-2011, 19:56
Научи се да пиеш каберне совиньон-японците са доказали ,че подобрява дори състоянието на болни от лъчева болест,а кафето също е страхотен антиоксидант и много полезно според последните изследвания

аз червено вино обичам да пия, но просто не се сещам да го пия да кажем вечер с вечерята или след нея

кафето е много спорна тема :)

зависи какво и как се изследва


иначе си прав, че е добър антиоксидант

---------- Post added at 19:56 ---------- Previous post was at 19:54 ----------


Не мисля да те лъжа ... издържах не повече от 24 часа и от части е виновен RealSex щото сутринта като пиехме кафе и разбра , че се мъча да ги спирам взе да ми се лигави насреща " айде айде запали не се притеснявай виж я каква е хубава и като ми замириса и на кафе " не можах да устоя . Провалих се за 20345972 - ти път :laser:

не си се постарал :)

не ти е виновен реалсекс ;P

приеми го на инат, кажи си "ако не го направя съм путка" и готово ;)

dimitar_vd62
14-09-2011, 21:11
Ми то хубаво, и древните римляни са казали че червеното вино е полезно.По една чаша на вечер.Чаша, не дамаджана.Аз концентрат не пия, но понякога си наливам чаша червено от по-скъпото - Мавруд или Черга.Казвам от по-скъпото, щото наистина е рядко но поне да е с кеф и надявам се да е качествено.Макар да имам някакви съмнения.Иначе домашно няма откъде.Ай ся да запаля една.

fred
14-09-2011, 22:05
А, нямам нищо против дамаджаната, щото явно не пуша, чашата е кариеса горя вляво..:wc:, майтап де
(тава вино черга не струва нищо като качество, освен че ти боядисва зъбите и езика-в чужбина е около 3 евро, а домашното най-често е бозица).
По добре си купвай някакво от тия трилитровите, добра цена на качество и количество има в тях.
Да не съм голосовен ето за чергата.
http://e-vestnik.bg/2560

http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=27619.5;wap2

V@K@T@
14-09-2011, 23:29
каквато и тема да се отвори в този форум всичко се обръща в пийни :D :D :D хахаха ... и малко по темата ... Някои хора казват , че цигарите успокоявали ?! Според мен е вярно единствено защото в продължение на 5-7 мин. поемаш силно въздух ... пробвал съм когато ми е нервно и не пуших 4 месеца да дишам дълбоко около 3-4 мин. ефекта е също толкова успокояващ колкото да пушиш

dimitar_vd62
15-09-2011, 01:22
А, нямам нищо против дамаджаната, щото явно не пуша, чашата е кариеса горя вляво..:wc:, майтап де
(тава вино черга не струва нищо като качество, освен че ти боядисва зъбите и езика-в чужбина е около 3 евро, а домашното най-често е бозица).
По добре си купвай някакво от тия трилитровите, добра цена на качество и количество има в тях.
Да не съм голосовен ето за чергата.
http://e-vestnik.bg/2560

http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=27619.5;wap2

Значи съмненията са ми верни.Ма пък чак с 30 лв не съм се прецакал, до 10-15.Но е жалко че една и съща стока ти я пробутват с различни цени и с уверения за различно качество.Е ся как да откажа папиросите като се ядосах.

Stoyan Georgiev
15-09-2011, 01:42
повечето българско червено вино около 20-25 лева/бутилката е доста приемливо :)

не е нищо специално или невероятно, но е напълно задоволително за някой не-сомелиер като мен

проблема е, че за разлика от много много хора не обичам да ям докато пия, ако ще и 1 чаша да е... (нямам предвид мезе)

Бобби
15-09-2011, 11:08
О.....голям съм почитател на червеното вино....на какви домашни екземпляри съм попадал :in_love:..самият аз си правя.....
От червеното вино няма отказване само запасяване:)))

dilian alfa gtv
15-09-2011, 13:02
О.....голям съм почитател на червеното вино....на какви домашни екземпляри съм попадал :in_love:..самият аз си правя.....
От червеното вино няма отказване само запасяване:)))

Бре това имане във твоя гараж ли се намира:evil:

Бобби
15-09-2011, 16:13
Бре това имане във твоя гараж ли се намира:evil:
...:))))...айде сега приказки...:shutup:...оцет е това бате:))

dimitar_vd62
15-09-2011, 17:25
Бе нали щяхме да отказваме цигарите?Пък то отиде на вино на оцет...:wallbash:

Бобби
15-09-2011, 18:21
Бе нали щяхме да отказваме цигарите?Пък то отиде на вино на оцет...:wallbash:
Това е между другото.......аз 5-ти ден не пуша....но за теб незнам...:stumm:

fred
15-09-2011, 21:25
Значи съмненията са ми верни.Ма пък чак с 30 лв не съм се прецакал, до 10-15.Но е жалко че една и съща стока ти я пробутват с различни цени и с уверения за различно качество.Е ся как да откажа папиросите като се ядосах.

Е па как - сипваш си по обикновено за 3-4 лв литъра, от тия в опаковките и нямаш грижа-има доста сносни вина.Например на Ивайловград мерло или каберне, абе доста има
Аз лично по 20 лв за вино на ден няма да дам, поне докато не стана милионер де :)

dimitar_vd62
15-09-2011, 23:00
Че кой дава 20 лв на ден за вино.Аз пия 2-3 бутилки на година и Мавруда и Чергата ми харесват.2-3 пъти по 20 лв. за година.

---------- Post added at 23:00 ---------- Previous post was at 22:55 ----------


Това е между другото.......аз 5-ти ден не пуша....но за теб незнам...:stumm:

Надъхвам се да събера смелост да ги метна през прозореца.Имам чувството че ако изпуша една преди лягане и до обяд на другия ден не запаля ще успея.Ей младите, хвърляйте ги по скоро, не се тровете.Не ви чета конско, най-приятелски ви съветвам.:smackbum:

Mind_Control
15-09-2011, 23:59
От 15-годишен пуша...кажи, речи вече 28години...и само 4 месеца от тях не съм павкал....дано след 4-години да мога да се похваля като теб.....:grin:

---------- Post added at 09:28 ---------- Previous post was at 09:26 ----------


Действам.....всичко е психо и нерви...да видя до къде ще стигна......Трябва да я преодолея тая зависимост!!!

Приеми го така- ти ли си по- силен или цигарите и цигарената индустрия, която на твой гръб прави огромни печалби. Аз никога не съм пушил и много хора ми казват, че не мога да ги разбера. Честно казано и не искам да ги разбирам пушачите. За мен това са измамени хора, когато са били малки и са мислели, че да пушиш е яко.

Два, три пъти в годината паля по някоя пура с чаша уиски- винаги нещо качествено.

Това е като да се откажеш да караш с превишена скорост... Трябва си воля и нерви, но в един момент виждаш, колко по- спокойно ти е.

Бобби
16-09-2011, 10:09
Че кой дава 20 лв на ден за вино.Аз пия 2-3 бутилки на година и Мавруда и Чергата ми харесват.2-3 пъти по 20 лв. за година.

---------- Post added at 23:00 ---------- Previous post was at 22:55 ----------



Надъхвам се да събера смелост да ги метна през прозореца.Имам чувството че ако изпуша една преди лягане и до обяд на другия ден не запаля ще успея.Ей младите, хвърляйте ги по скоро, не се тровете.Не ви чета конско, най-приятелски ви съветвам.:smackbum:
:wein:..зимата пия по една бутилка на ден...по някой път и повече;-)
А цигарите ги мятай...и след това си вържи ръцете:))

---------- Post added at 07:09 ---------- Previous post was at 07:07 ----------


Приеми го така- ти ли си по- силен или цигарите и цигарената индустрия, която на твой гръб прави огромни печалби. Аз никога не съм пушил и много хора ми казват, че не мога да ги разбера. Честно казано и не искам да ги разбирам пушачите. За мен това са измамени хора, когато са били малки и са мислели, че да пушиш е яко.

Два, три пъти в годината паля по някоя пура с чаша уиски- винаги нещо качествено.

Това е като да се откажеш да караш с превишена скорост... Трябва си воля и нерви, но в един момент виждаш, колко по- спокойно ти е.
Да...прав си...но е трудно да го разбереш след като не си бил зависим!
За сега наделявам АЗ.....дано да е за винаги!

fred
16-09-2011, 19:53
:wein:..зимата пия по една бутилка на ден...по някой път и повече;-)
[COLOR="Silver"]


То и аз съм така, а цигарите вече не са ми никакъв проблем-пяла там по нещо, като реша и това е

dimitar_vd62
16-09-2011, 20:38
[QUOTE=Бобби;938768]:wein:..зимата пия по една бутилка на ден...по някой път и повече;-)
А цигарите ги мятай...и след това си вържи ръцете:))[COLOR="Silver"]

И как ще карам?Аз да не съм джедай.Ако силата беше с мен нямаше да съм такава п...а.:-)

old alfist
16-09-2011, 20:54
[QUOTE=Бобби;938768]:wein:..зимата пия по една бутилка на ден...по някой път и повече;-)
А цигарите ги мятай...и след това си вържи ръцете:))
Струва ми се в последните постове, че се надига някакъв култ към червеното вино - хубаво е, но само във времето когато хладилника е единственото място за запазване цялостта на бирата

Ранобудниче
16-09-2011, 21:41
Струва ми се в последните постове, че се надига някакъв култ към червеното вино - хубаво е, но само във времето когато хладилника е единственото място за запазване цялостта на бирата

Хм.. Това са някакви предразсъдъци ;)
Зависи как ще настроиш сетивата и мисълта си.

Червеното вино е универсална наслада по всяко време на годината :)


@ Бобби, държиш ли фронта, френди? :)

Бобби
17-09-2011, 13:14
Довечера правя една седмица без цигари....за сега няма да се предавам;-)

kiko73
17-09-2011, 13:32
Довечера правя една седмица без цигари....за сега няма да се предавам;-)

На мен един ми каза "Щом ги броиш (дните) пак ще пропушиш" - прав се оказа :bad_evil:

Бобби
17-09-2011, 13:57
На мен един ми каза "Щом ги броиш (дните) пак ще пропушиш" - прав се оказа :bad_evil:
..това кото в казармата или пандиза...пак ще се върнеш....:))))

JoRiX
18-09-2011, 11:36
Довечера правя една седмица без цигари....за сега няма да се предавам;-)



Боби не брой дните ти вече си СВОБОДЕН НЕПУШАЧ. Да кажа и аз нещо по темата пуша от 12 годишен сега съм на 21 по 1 кутия на ден не ми мърда пробвал съм да ги откажа много пъти но почти без успех и след всеки мой провал се надъхвам още повече та да се похваля от 2 седмици не съм палил и вярвам че този път ще успея !:drive:

Mind_Control
18-09-2011, 13:05
Малко ще се отклоня от темата, но не много.

Интересно ми е тези, които са започнали да пушат от малки, защо са го направили и занимавали ли са се активно със спорт по това време?

Моята теория е, че едно дете, което спортува никога няма да пропуши поне съдейки по себе си и хората, които познавам. Нито един от спортуващите ми приятели не е пропушил. От друга страна имам приятели, които на по 18 пропушиха, което е много тъпо и то точно след като спряха да спортуват активно.

В тази връзка създайте в децата ли желание за спорт и така нито цигари, нито алкохол нито наркотици ще ги ловят.

JoRiX
18-09-2011, 13:39
Малко ще се отклоня от темата, но не много.

Интересно ми е тези, които са започнали да пушат от малки, защо са го направили и занимавали ли са се активно със спорт по това време?

Моята теория е, че едно дете, което спортува никога няма да пропуши поне съдейки по себе си и хората, които познавам. Нито един от спортуващите ми приятели не е пропушил. От друга страна имам приятели, които на по 18 пропушиха, което е много тъпо и то точно след като спряха да спортуват активно.

В тази връзка създайте в децата ли желание за спорт и така нито цигари, нито алкохол нито наркотици ще ги ловят.


Ами аз понеже започнах от малък ще ти кажа да занимавах се със спорт,тренирах футбол по това време и когато ритахме по градинките гледах тези по големите от мен как пушеха и тогава се чудех,защо го правят какво им доставя толкова удоволствие в тази гадна цигара,даже съм ги питал много пъти добре,защо пушите отговора им беше един ден ще разбереш. Както и да е да продължим натам в училище пушенето стана като гъзария,този който държеше цигара беше баровец, момичетата също му се радваха тогава си казваш,защо пък да не опитам то от една няма да се пристрастя запалих аз цигарата! Ми,че тя беше ужасна,но въпреки това дърпах и така ден след ден уж само по една цигара е така в междучасието се стигна до там да започна аз да си купувам тогава не си давах сметка изобщо за какво иде реч пушех си и си ми беше кеф но с времето осъзнах голямата грешка която съм направил и как заради тази глупава гъзария или там каквото е аз съм си увреждал организма точно когато той се е развивал та това е от мен. :offtopic:

dimitar_vd62
18-09-2011, 22:05
Ми що... от гъзария.И преди 30 години гъзарията беше на мода.Мислехме че ако лапнеш цигара момичетат ще ти се обесят на врата.Какво ли не прайм заред нежния пол.И сега така:big_heat:Боби дръж се.

Бобби
19-09-2011, 09:56
Малко ще се отклоня от темата, но не много.

Интересно ми е тези, които са започнали да пушат от малки, защо са го направили и занимавали ли са се активно със спорт по това време?

Моята теория е, че едно дете, което спортува никога няма да пропуши поне съдейки по себе си и хората, които познавам. Нито един от спортуващите ми приятели не е пропушил. От друга страна имам приятели, които на по 18 пропушиха, което е много тъпо и то точно след като спряха да спортуват активно.

В тази връзка създайте в децата ли желание за спорт и така нито цигари, нито алкохол нито наркотици ще ги ловят.

Спортувах..даже може да се каже активно..:idea2:...по физическо бях най бързия по бягане...ритах в Левски - Раковски....но явно аномалията идва и от това, че по терените(купоните) също бях толкова активен.....контролът и дисциплината ми бяха на ниско ниво в онези години...а и повече от времето прекарвах на улицата из квартал...и от там се научаваш на вредните навици......не бих казал...баш от гъзария, защото по онова време...не ставаше свободно да павкаш на всякъде...като сега....имаше така наречените пушкоми около училище родители, даскали следяха за тия неща имаше наказания, намалени поведения и т.н.....а сега дори и с наркотиците не се справят.....

fred
19-09-2011, 21:21
Е каквото било било, в обществата като нашите, все още е престиж да се пуши, доста вреден навик, особено като видя ходещи жени, размахващи цигари.

nickyto
19-09-2011, 21:34
Е каквото било било, в обществата като нашите, все още е престиж да се пуши, доста вреден навик, особено като видя ходещи жени, размахващи цигари.

А къде, къде по-секси изглежда мадама, която шофира забола цигарата в устата, с едната ръка държи волана, а с другата скоростния лост и леко примижала с едното око, че дима от цигарата го дразни.... :repuke::crazy::new_Eyecrazy:

Xtrime7
19-09-2011, 22:40
А къде, къде по-секси изглежда мадама, която шофира забола цигарата в устата, с едната ръка държи волана, а с другата скоростния лост и леко примижала с едното око, че дима от цигарата го дразни.... :repuke::crazy::new_Eyecrazy:

:)

А аЗ от както сьм ги откаЗал си мисля,че е голяма гьЗария да не пушиш.
Пьрво Започваш да брош дните от откаЗването,после месеците и в по редки случаи годините.

lordliness
19-09-2011, 23:16
А къде, къде по-секси изглежда мадама, която шофира забола цигарата в устата, с едната ръка държи волана, а с другата скоростния лост и леко примижала с едното око, че дима от цигарата го дразни.... :repuke::crazy::new_Eyecrazy:Днес зяпах една до мен на светофара с някакъв джип ,помислих ,че стиска пура между зъбите ,но като се загледах се оказа ,че си е захапала телефона.

Бобби
20-09-2011, 10:03
Днес зяпах една до мен на светофара с някакъв джип ,помислих ,че стиска пура между зъбите ,но като се загледах се оказа ,че си е захапала телефона.
Така ли изглеждаше...?

lordliness
20-09-2011, 17:55
Така ли изглеждаше...? :bouncing_smiley::bouncing_smiley:Майна,тая пура много дебела изглежда.

Бобби
21-09-2011, 00:42
:bouncing_smiley::bouncing_smiley:Майна,тая пура много дебела изглежда.
хАвна..ме....не са кубински....а кукуруз от филибето:)))

nickyto
21-09-2011, 21:05
:bouncing_smiley::bouncing_smiley:Майна,тая пура много дебела изглежда.

Ама и ходи... даже изглежда красива с нея ! :dance:

dimitar_vd62
21-09-2011, 22:33
Не мога да ги откажа/цигарите/, понеже съм кат тоя.

За мъжете, силата на волята им и алкохола

Мъж решил да изпита силата на волята си. Минава покрай магазин и си казва:
- Това е, няма да вляза!
След 10 метра:
- Усложнявам експеримента - ще вляза, но няма да купя!
Влиза в магазина - гледа любимата си ракия:
- Усложнявам експеримента - ще купя, но няма да пия!
Купува ракията и се прибира вкъщи:
- Усложнявам експеримента - ще си налея в чашата, но няма да пия!
Налял в чашата:
- Усложнявам още - ще пия, но няма да гълтам!
Пийнал и го глътнал:
- Еееее, ето това е сила на волята! Не ми се пиеше, но се наложих и пийнах!

fred
22-09-2011, 18:20
Не мога да ги откажа/цигарите/, понеже съм кат тоя.

За мъжете, силата на волята им и алкохола

Мъж решил да изпита силата на волята си. Минава покрай магазин и си казва:
- Това е, няма да вляза!
След 10 метра:
- Усложнявам експеримента - ще вляза, но няма да купя!
Влиза в магазина - гледа любимата си ракия:
- Усложнявам експеримента - ще купя, но няма да пия!
Купува ракията и се прибира вкъщи:
- Усложнявам експеримента - ще си налея в чашата, но няма да пия!
Налял в чашата:
- Усложнявам още - ще пия, но няма да гълтам!
Пийнал и го глътнал:
- Еееее, ето това е сила на волята! Не ми се пиеше, но се наложих и пийнах!

А много готин, тоя не го знаех :cheers:

Бобби
26-09-2011, 10:13
Не мога да ги откажа/цигарите/, понеже съм кат тоя.

За мъжете, силата на волята им и алкохола

Мъж решил да изпита силата на волята си. Минава покрай магазин и си казва:
- Това е, няма да вляза!
След 10 метра:
- Усложнявам експеримента - ще вляза, но няма да купя!
Влиза в магазина - гледа любимата си ракия:
- Усложнявам експеримента - ще купя, но няма да пия!
Купува ракията и се прибира вкъщи:
- Усложнявам експеримента - ще си налея в чашата, но няма да пия!
Налял в чашата:
- Усложнявам още - ще пия, но няма да гълтам!
Пийнал и го глътнал:
- Еееее, ето това е сила на волята! Не ми се пиеше, но се наложих и пийнах!
:)))...б..аси, нямам воля!
Влизам в магазина купувам си каквото ми е нужно...но към папиросите не поглеждам...:coolio:
Интересно ми е, че на бутилките с алкохол не пише "Вредно за вашето задраве".:unsure:..а на цигарите пише и не само това!

JoRiX
26-09-2011, 19:01
Не пуша от 2 седмици и живота ми е прекрасен този път наистина ще успея !

fred
26-09-2011, 19:14
Много правилно, всичко зависи от теб.Не толкова важно дали ще изпушиш някоя цигара, а важно да се откъснеш от навика и зависимостта си.

:)))...б..аси, нямам воля!
Влизам в магазина купувам си каквото ми е нужно...но към папиросите не поглеждам...:coolio:
Интересно ми е, че на бутилките с алкохол не пише "Вредно за вашето задраве".:unsure:..а на цигарите пише и не само това!

А по тоя повод се сетих и аз един виц:

Влиза младеж в магазин за цигари и чете - цигарите водят до импотентност.
Младежа се почесва и се обръща към продавача:
-Извинете, а от тия дето приченяват рак или инфаркт имате ли?

brazen
27-09-2011, 13:01
Много правилно, всичко зависи от теб.Не толкова важно дали ще изпушиш някоя цигара, а важно да се откъснеш от навика и зависимостта си.


А по тоя повод се сетих и аз един виц:

Влиза младеж в магазин за цигари и чете - цигарите водят до импотентност.
Младежа се почесва и се обръща към продавача:
-Извинете, а от тия дето приченяват рак или инфаркт имате ли?
:metal: готин черен хумор!

Пуша от много отдавна(поне за мен си е много време) -10 години. Тогава бях в 8-ми клас - нормален софииски дришль*.
До преди 5 години си мислех, че винаги мога да ги спра - докато бях ученик съм ги спирал много пъти, като най-дълго съм изкарвал 11 месеца(баси, даже и година няма). Как само неусетно отново се пристрастява човек... няколко пъти сам съм се чудил на себе си.

Към Колегите, които се отказват: НЕ си хабете нервите да сприате цигарите, ОТКАЖЕТЕ ГИ!
Отказвам значи спирам завинаги!

Супер тъпо ми е, че полагах супер много услилия да ги махна и после с лекота пак започнах.

Ползите от отказването вече са изброени в темата -няма да дублирам мнения.
Вредите всички си ги знаем.


П.П. Абе да взема да се пробвам и аз? Нищо не губя... дано има резултат скоро и при мен!

Успех на всички!

alex052
27-09-2011, 20:01
Успех с това богуугодно начинание.....Макар,че според мен вредните навици или т.нар. пороци на всеки индивид са константна величина.....така че замисли се ако успееш кой ще е следващият порок който да замести този.

Бобби
27-09-2011, 23:45
Успех с това богуугодно начинание.....Макар,че според мен вредните навици или т.нар. пороци на всеки индивид са константна величина.....така че замисли се ако успееш кой ще е следващият порок който да замести този.
Това изказване ми допадна!
.....усещам, че вече наблягам на другите пороци повече...:humpx:.....:drunk:

Ранобудниче
28-09-2011, 00:28
Това изказване ми допадна!
.....усещам, че вече наблягам на другите пороци повече...:humpx:.....:drunk:

И аз съм чувала, че природата не търпи празни пространства :)

Я сподели колко дни станаха, че на тия години пръстите ми треперят и броенето е труден бизнес :)

Бобби
28-09-2011, 00:55
И аз съм чувала, че природата не търпи празни пространства :)

Я сподели колко дни станаха, че на тия години пръстите ми треперят и броенето е труден бизнес :)

:))))...едва ли броенето ти е проблем...доколкото си спомням се занимаваше с някакъв икономически бизнес.....
Та по въпроса....някъде на 10.09. 2011г. палнолуние......виж начлото на темата...:boo:
А що се отнася до празните пространства...всеки предпочита пълно, като започнем от банковата сметка, резурвоара...и да не споделям още какво:))

kiko73
28-09-2011, 09:40
На мен в годината, която изкарах без цигари литър концентрат започна да не ми е проблем .... :shutup: .... в един момент си казах: ".ба си мамата - вместо рак ще ме тръшне цироза!" Като седнех с компания и стигнех до 2-3 напитка желанието за цигарка ставаше направо болезнено

Ramsezsh
28-09-2011, 09:55
Като седнех с компания и стигнех до 2-3 напитка желанието за цигарка ставаше направо болезнено

Аз за това пуша само когато пия в компания напушачи. През останалото време не ми се пуши.

kiko73
28-09-2011, 10:03
Аз за това пуша само когато пия в компания напушачи. През останалото време не ми се пуши.

Те такива като тебЕ ги "мразя"! Вчера жена ми имаше рожден ден и опуках 1 кутия за има-няма 3-4 часа, ама днеска ПАК ми се пуши! :yawn:

dimitar_vd62
29-09-2011, 22:29
Така като чета, се питам за кво да ги отказвам - ако не е рак,ще е цироза, ако не е цироза - ще е срамна болест, ако не е срамна болест некое друго нещо ще е.

Бобби
30-09-2011, 11:23
Така като чета, се питам за кво да ги отказвам - ако не е рак,ще е цироза, ако не е цироза - ще е срамна болест, ако не е срамна болест некое друго нещо ще е.
:))))...има си предпазни средства..:balloon:..за алкохола мярка, а цигарите са зависимост и ако успеш да я продолеш ще по добре ..ПОВЯРВАЙ МИ
:grandpa:

JoRiX
30-09-2011, 19:57
:))))...има си предпазни средства..:balloon:..за алкохола мярка, а цигарите са зависимост и ако успеш да я продолеш ще по добре ..ПОВЯРВАЙ МИ
:grandpa:

+ 1

Бобби
01-10-2011, 09:32
+ 1
....:bravo:

warbah
01-10-2011, 16:02
А някаква промяна в теглото има ли.И аз се замислям да ги отказвам обаче много здраво съм вътре пуша от 30г,направо нямам идея как ще стане така че да ги спра.Често се хващам да пуша когато всъщност не ми се пуши,а ей така по навик.Абе гадна зависимост,но що така някво первезно удоволствие дава,а хем си знам че вреди мамка му.

JoRiX
01-10-2011, 17:25
А някаква промяна в теглото има ли.И аз се замислям да ги отказвам обаче много здраво съм вътре пуша от 30г,направо нямам идея как ще стане така че да ги спра.Често се хващам да пуша когато всъщност не ми се пуши,а ей така по навик.Абе гадна зависимост,но що така някво первезно удоволствие дава,а хем си знам че вреди мамка му.

Ми при мен промяна в теглото няма а това,че се ядяло постоянно са пълни глупости,всичко свързано с цигарите е една голяма илюзия бил нервен запалил цигара успокоил се дрън дрън та пляс :Д:chair: Отказвай ги човече никога не е късно да поправиш грешката си :) :spam:

Бобби
01-10-2011, 18:21
А някаква промяна в теглото има ли.И аз се замислям да ги отказвам обаче много здраво съм вътре пуша от 30г,направо нямам идея как ще стане така че да ги спра.Често се хващам да пуша когато всъщност не ми се пуши,а ей така по навик.Абе гадна зависимост,но що така някво первезно удоволствие дава,а хем си знам че вреди мамка му.
Първият път като ги отказах....качих10-12кила...но ако спортуваш или се занимаваш с физическа работа..едва ли ще качиш и кило......сега вторият път дори слабея:))..., но е от други ядове...килограми се качват от метаболизам и лакомия...

fred
01-10-2011, 19:19
Я га ги отказах, кила не качих.Сериозно.
После, след 7-8г да, ма сега пак ги свалих :pizza:
Та не бойте се от килата де

warbah
02-10-2011, 02:07
Първият път като ги отказах....качих10-12кила...но ако спортуваш или се занимаваш с физическа работа..едва ли ще качиш и кило......сега вторият път дори слабея:))..., но е от други ядове...килограми се качват от метаболизам и лакомия...

Следя темата ти и много ти се радвам за това че си намерил сили да се отървеш от порока,Аз обаче не мога да си настроя тъпия мозък и да те последвам тва ми е проблема че не мога да си наместя бурмите в главата,и завинаги да ги изхвърля тези цигари.Знам звучи като мънкане,знам няма невъзможни неща хеле пък да се оставят едни гнусни цигари,и все пак тази идея пося семето си,надявам се скоро да успея да се настроя и да ги махна,време е вече,а и не съм си давал сметка колко много съм станал зависим,колко много ми се пуши.

ПС кога ти беше най критично

nickyto
02-10-2011, 11:02
Който ще отказва цигарите... хм... дано си намери по-палава жена, че да си запази килограмите. Откажеш ли ги - килограмите се качват, но има ли спорт ще се почувстваш много по-добре. :thumbup:

mordohy
03-10-2011, 19:45
Само от три дена не пуша и се чувствам страхотно!
Ебати и цървула съм бил!
Ако някой ме види да пуша, да ми завре цигарата отзад
За килата си има лостове до блока!!

fred
03-10-2011, 19:54
Пиши пак след още три да видим :) Иначе поздравления и успех

---------- Post added at 22:54 ---------- Previous post was at 22:51 ----------


Следя темата ти и много ти се радвам за това че си намерил сили да се отървеш от порока,Аз обаче не мога да си настроя тъпия мозък и да те последвам тва ми е проблема че не мога да си наместя бурмите в главата,и завинаги да ги изхвърля тези цигари.Знам звучи като мънкане,знам няма невъзможни неща хеле пък да се оставят едни гнусни цигари,и все пак тази идея пося семето си,надявам се скоро да успея да се настроя и да ги махна,време е вече,а и не съм си давал сметка колко много съм станал зависим,колко много ми се пуши.

ПС кога ти беше най критично

Наистина проблема е да си настроиш чипа, дет вика мадридският крадец.Най тежкото е относително, пак казвам-след дълъг период, поне месец и да палнеш една не е проблем, но само една.Тоест, ти си даваш един вид отсрочка.Това да ти е в акъла и стремежа да го отложиш.Преодолеш ли зависимоста и да запалиш, няма да ти е проблем, тоест пуша и сега, само за кеф, когато реша.

nickyto
03-10-2011, 20:10
Пиши пак след още три да видим :) Иначе поздравления и успех

---------- Post added at 22:54 ---------- Previous post was at 22:51 ----------



Наистина проблема е да си настроиш чипа, дет вика мадридският крадец.Най тежкото е относително, пак казвам-след дълъг период, поне месец и да палнеш една не е проблем, но само една.Тоест, ти си даваш един вид отсрочка.Това да ти е в акъла и стремежа да го отложиш.Преодолеш ли зависимоста и да запалиш, няма да ти е проблем, тоест пуша и сега, само за кеф, когато реша.


Хич не съм съгласен ! Или продължаваш да си пушиш или въобще не запалваш !

JoRiX
03-10-2011, 23:18
Хич не съм съгласен ! Или продължаваш да си пушиш или въобще не запалваш !

+1

Колега щом още припалваш,както ти казваш от време на време,значи никотиновото чудовище още е в теб и не си се отървал напълно,ти пак се водиш пушач ама от време на време хаАх :Д Днеска един колега дойде да ми каже нещо докато бяхме на работа преди това беше отишъл да изпуши една цигара в бързината,като се върна и се доближи до мен миришеше на цигане ужас и като се замисля,че и аз така съм миришел :Д:dyrvo_v_kenefa::biker::duel::oops:


П.с Тази тема трябва да се направи важна :Д

Ранобудниче
04-10-2011, 16:51
+1
...
П.с Тази тема трябва да се направи важна :Д

Няма, щото модът е пушач :tooth:

stelt
04-10-2011, 17:14
Модератора да вземе да ги отказва, нали трябва да е за пример :)

nickyto
04-10-2011, 19:35
Няма, щото модът е пушач :tooth:

Ми че то на обществени места вече не се пушело, пък форума нали е таквоз...

fred
04-10-2011, 20:09
Хич не съм съгласен ! Или продължаваш да си пушиш или въобще не запалваш !

Ами то си зависи, лично на мен не ми пречи, нито пък изпнитвам желание, така съм от 17 години.

JoRiX
04-10-2011, 20:15
Няма, щото модът е пушач :tooth:


Пахаха :Д Сговорна дружина планина повдига! :sex::rotfl:

mordohy
04-10-2011, 22:15
Днеска не съм запалил нито една!
Учудващото е, че не ме подкарва.
Само един път машинално се бръкнах за цигарка, ама се усетих.
Или пушиш или не пушиш. Няма средно положение!
Аз просто съм решил и съм инат!:brickwall:

JoRiX
05-10-2011, 09:33
Днеска не съм запалил нито една!
Учудващото е, че не ме подкарва.
Само един път машинално се бръкнах за цигарка, ама се усетих.
Или пушиш или не пушиш. Няма средно положение!
Аз просто съм решил и съм инат!:brickwall:


С теб сме само не се предавай,зора за мен беше първите 2 седмици и половина сега като отида на кафе изобщо не ми прави впечатление,че всички около мен пушат. Ината е най-силното оръжие и аз съм въоражен с него :Д:duel::yes:

Бобби
05-10-2011, 09:41
Днеска не съм запалил нито една!
Учудващото е, че не ме подкарва.
Само един път машинално се бръкнах за цигарка, ама се усетих.
Или пушиш или не пушиш. Няма средно положение!
Аз просто съм решил и съм инат!:brickwall:
Мойте адмираци за начинанието...;)

kiko73
05-10-2011, 10:11
Днеска не съм запалил нито една!
Учудващото е, че не ме подкарва.
Само един път машинално се бръкнах за цигарка, ама се усетих.
Или пушиш или не пушиш. Няма средно положение!
Аз просто съм решил и съм инат!:brickwall:

А с неистовия глад как се справяш?

JoRiX
05-10-2011, 10:17
Мойте адмираци за начинанието...;)


Боби ами при тебе как е държиш ли фронта :duel::naughty:

Бобби
05-10-2011, 12:32
Боби ами при тебе как е държиш ли фронта :duel::naughty:
Аха...иначе ще закрия темата ако пак пропуша :flamingdevil:

fred
06-10-2011, 19:50
:pain:Мдаааа, аз в събота ще пална една пурета (требе някой да прави скомина, така е в живота)

mordohy
06-10-2011, 22:26
А с неистовия глад как се справяш?
Нямам такъв!
Или поне се правя, че е така.
Все пак ежедневието ми е доста напрегнато и по принцип с храната не съм много редовен.
Вечерта, когато съм готов да изям и тъщата дори, просто си ям порцията и нищо повече.
Почвам вече да усещам отдавна забравени вкусове и миризми!
Много е готино!
Едит: все едно имам още един комплект дробове!
Имам невероятен прилив на енергия.
И срам не срам, изпих около кило ракия вечерта, а ми нямаше нищо!

Бобби
07-10-2011, 11:18
Нямам такъв!
Или поне се правя, че е така.
Все пак ежедневието ми е доста напрегнато и по принцип с храната не съм много редовен.
Вечерта, когато съм готов да изям и тъщата дори, просто си ям порцията и нищо повече.
Почвам вече да усещам отдавна забравени вкусове и миризми!
Много е готино!
Едит: все едно имам още един комплект дробове!
Имам невероятен прилив на енергия.
И срам не срам, изпих около кило ракия вечерта, а ми нямаше нищо!
И аз така.... не се удържам:))

mordohy
07-10-2011, 22:27
Днеска, никотиновото чудовище ме изкуши!
Навряха ми се в главата едни мисли, че няма нищо лошо да дръпна една и, че каква ще ми е файдата ако се гътна утре и все такива , пратени от Сатаната мисли!
Да ама удържах и се отвратих от себе си!
С една дума- устисках на кризата!
Ама сам съм си виновен!
Спрях хапчетата.
Има обаче и друг проблем и срам не срам, ще го споделя, а и другите да се пресрамят и да кажат.
Имам чувството, че ако не сме в това положение, жена ми няма да има нужда от гащи!
Ставам палав и подчертано безсрамен!:tooth:

fred
07-10-2011, 22:31
А жената какво вика:idea2:

mordohy
07-10-2011, 22:42
А жената какво вика:idea2:
Шъттт, да не ни чуе!
Не смея да я включвам в проблема!:mf_Flush:

Бобби
08-10-2011, 10:03
Шъттт, да не ни чуе!
Не смея да я включвам в проблема!:mf_Flush:
...а, бе включия...ще е доволна :big_wink:
Няма начин да не каже:"Ей тоя моя...втора младост кара":)))

fred
08-10-2011, 21:43
:devil::Topic-is-closed-bg:

mordohy
08-10-2011, 22:41
...а, бе включия...ще е доволна :big_wink:
Няма начин да не каже:"Ей тоя моя...втора младост кара":)))
В по-другата сряда ще ражда бе, Боби!:rotfl:
Хич не и е до моите мераци!
Ама да не продължавам....:cry:

Бобби
08-10-2011, 22:56
В по-другата сряда ще ражда бе, Боби!:rotfl:
Хич не и е до моите мераци!
Ама да не продължавам....:cry:

А.......ти си бил палавник и преди това:))
Живо и здраво да е момче, момиче...каквото и да е...и много да ви радва...:band:

---------- Post added at 19:56 ---------- Previous post was at 19:48 ----------


:devil::Topic-is-closed-bg:
Фред...какво изпуши бе приятелю..?

mordohy
08-10-2011, 23:03
А.......ти си бил палавник и преди това:))
Живо и здраво да е момче, момиче...каквото и да е...и много да ви радва...:band:

---------- Post added at 19:56 ---------- Previous post was at 19:48 ----------


Фред...какво изпуши бе приятелю..?
Нищо!
Той знаеше!:rotfl:

Бобби
08-10-2011, 23:13
Винаги съм казвал, че който знае информацията е една крачка напред..., другият след него и да бяга файда няма..:))

fred
09-10-2011, 19:15
Фред...какво изпуши бе приятелю..?

А, една пуретка, ама вчера :biggrin1:А иначе пусках картинки, по повод Мордохая, че ми е смешно, ама явно се разбират по друг начин :)

Бобби
10-10-2011, 14:09
А, една пуретка, ама вчера :biggrin1:А иначе пусках картинки, по повод Мордохая, че ми е смешно, ама явно се разбират по друг начин :)
О ..хо, и пушите в темата:dark2:
:))))..шегувам се, на теб ти е простено, веднъж седмично може:))