PDA

View Full Version : Тотално ми писна......



alex052
12-09-2011, 19:29
от безхаберието на институциите,от двойният стандарт,от застрахователи от всичко.Е верно няма такава държава.Днес както мирно си чакам на червен светофар на несторов и гешов в софия ме удари кон представете си.Гадния мангал с каруца не могъл да спре...и се почна една дето никаде я няма.Мангала си би камшика,от 112 ми казаха да не се саморазправям а да чакам патрул......и после ми звъннаха и ми казаха че немогли да го гонят видиш ли ето ти номер на птп и оправяй се.Е да ама не колата помляна-заден капак,калник ,два стопа,броня застрахователя иска протокол от КАТ е ще го извадя-не е това дразнещото.Не могат да се занимават да търсят накаква си каруца и т.н. е добре де ама ако аз бях направил ПТП и бях избягал какво щяха да ми скъсат ...............нали и като капак на всичко и алкохол щяха да ми лепнат.Решил съм да подам жалба в районното и да видя какво ще направят ама ей така да си се обаждам да се интересувам и да искам писмен отговор да видя просто какво ще се случи.Колата я взех от боя преди няма и 4 месеца и пак .....Нямам думи.

Ramsezsh
12-09-2011, 19:44
Решил съм да подам жалба в районното и да видя какво ще направят ама ей така да си се обаждам да се интересувам и да искам писмен отговор да видя просто какво ще се случи.

Нищо няма да се случи. Или по скоро, това което ще се случи е, че ще си загубиш времето. За съжаление това е родната ни действителност.

lordliness
12-09-2011, 19:54
Ти майна,сам знаеш ,че нищо няма да се случи,на кой му пука за твоята Алфа-на никой.Никой няма да тръгне да го търси,защото няма как да го намерят и да докажат ,че е той и затова тези с повечето пигмент (нямам нищо против тях, не съм расист)се чувстват безнаказани и недосегаеми.Така ги научи държавата и системата.Но въпреки всичко опитай,притеснявай ги и дерзай!Ние сме с теб!

dimitar_vd62
12-09-2011, 19:55
Ами предполагам че някъде на запад от нас, ако подадеш жалба в районното, началника им ще ги попита откъде им идват заплатите и т.н.Да не говорим че да те удари кон с каруца ще те направи сензация в новините.Аз като извиках КАТ, ме се троснаха: абе ти за пръв път ли минаваш от тука, не знайш ли че има дупка.И се хвана да ми пише акт за несъобразена скорост.Според мене ще изгубиш време, по-добре да се беше обадил на някоя ТВ, да ги изтипоса пред народа.

Drag0
12-09-2011, 20:27
Колкото по-малко се ядосваш - по-добре. Нервите няма кой да ти ги плати, ламарини се оправят.
С първите ми 2 коли и мен ме гонеше невероятен лош късмет.
Държавата само пари иска , но при проблем - оправяй се сам. :clapping:

badmadafaka
12-09-2011, 20:50
Toва е положението (Минке)...
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=56895

Ladjov
12-09-2011, 21:48
тия каруци нямаха ли по едно време едни жълти стикерчета с номерца ?

Linkestis
12-09-2011, 21:50
Имат преди изборите,все още е рано за номерата.

Xtrime7
12-09-2011, 23:12
В Бьлгария е пьлна простотия сьс Законите.Никой не ти обрьща внимание За нищо,гледат само паричките да си вЗемат.Твоите проблеми не ги интересуват.
На мен ми писна от всичко и реших да не сьм част от тая простотия.В белите дьржави си гледат народа,всички да са равни.
Ако беше се самораЗправил колега,сега щяха да пишат:Ром с каручка беше нападнат от шофйор на Алфа Заскли се на пьтя.И поЗнай кой щеше да е виновен?
ПоЗдрави и не се отчайвай,докато бьдем част от Бьлгария ще си носим и последствията от управляващите.

old alfist
13-09-2011, 00:51
Колега в твоя случай нищо не виждам какво може да се направи, освен да си оправиш ламарините - не са големи щетите.
Гледай от веселата страна на случката.
Преди няколко години както си седяхме и чакахме пред вилата в бившата кола на баща ми и получихме силен къч със задни копита от един откачен кон точно в средата на задничата в областта на регистрационния номер .
В първия момент се чудехме какво става, но като като видяхме хубавия сив кон и умряхме от смях.
В последствие разбрахме, че този кон е налитал и на други коли.

Ранобудниче
13-09-2011, 06:46
Съжалявам за красавицата ти, колега..

Преди няколко седмици един такъв елемент препускаше на червен светофар срещу мен и не можа да спре преди кръстовището, поради което благодарих на Бога и майстора, че имам читави спирачки и не го целунах, докато правех ляв завой (на зелено).

Радвам се, че ти си добре.

ФЕРАРИСТ
13-09-2011, 09:39
Аз все си мисля че отдавна е време тия каруци да ги забранят, освен по селата, но пък така ще се изгуби доста от мургавия електорат, така че властта надали ще си мръдне пръста.......можем само да се надяваме някоя по тежичка каруца с още по бесен кон да се вреже в кортежа на Биби, и белким се вземат некви мерки тогава......язък за коня ще е де, но все пак.....

mim
13-09-2011, 10:07
на брата на мъж ми кон му влезе с двата крака през предния прозорец на колата, щото оня не могъл да вземе завоя с каруцата на кръстовище с по 5-6 ленти в посока

raiders
13-09-2011, 10:33
Колега много кофти, прилича малко на моята кола, само дето и задната ми броня е така при мен. Съвет отиди до РПУ и си извади документ за това събитие, че после с "колегите" застрахователи да нямаш проблеми. И държавата и сега се убеждавам и съда са мега зле, когато трябва се работи и си спазва всичко до точка и запетая, като си обикновен човек ходи се оправяй.

А тея каруци и мангали дето нямат нищо на тяхно име и живеят където си искат, крадат всичко което могат, не плащат една стотинка за нищо в Бълтария и време да се изнасят. Просто каруци в София и в град в България не трябва да има.

dimo
13-09-2011, 10:38
Неприятен инцидент все пак кон и каруца се управляват доста по трудно от кола. По лошото в случая е че на държавата и на държавните служители не им пука и толкова ги мързи не желаят да си мръднат пръста дори .

Bobo
13-09-2011, 15:34
На мен ако ми се случи директно господари на ефира и да ги види цялата държава кви са мишоци тия дето трябва да гонят беззаконието!

lordliness
13-09-2011, 19:45
Сутринта, някакви с каруца ,в тъмното си шпореха в насрещното,въобще не ги видях,видях за кратко очите на коня ,които светнаха от фаровете ,като на котка и разбрах какво имам насреща.Понякога си мисля някой предполагал ли е ,че през 21 век ще е пълно с каруци!

-Bobby-
13-09-2011, 20:21
И повече ще стават, щото бай мангау се множи, има кой да го храни и да го оставя да прави квото си иска, щото трябват гласове за изборите...

old alfist
13-09-2011, 20:28
Сутринта, някакви с каруца ,в тъмното си шпореха в насрещното,въобще не ги видях,видях за кратко очите на коня ,които светнаха от фаровете ,като на котка и разбрах какво имам насреща.Понякога си мисля някой предполагал ли е ,че през 21 век ще е пълно с каруци!
Малко вероятно е да ти светнат отражения на конски очи, защото техните са разположени странично, освен ако коня е цяпал някъде настрани, но тогава ще виждаш само едното му око.

lordliness
13-09-2011, 21:14
Малко вероятно е да ти светнат отражения на конски очи, защото техните са разположени странично, освен ако коня е цяпал някъде настрани, но тогава ще виждаш само едното му око.Не съм се заглеждал как тичат конете ,но сигурно си движат главите - казах за кратко -някави съмнения имаш какво съм видял?Тичаше фронтално срещу мен,главата не е статична.

Kuker
13-09-2011, 22:08
Малко вероятно е да ти светнат отражения на конски очи, защото техните са разположени странично, освен ако коня е цяпал някъде настрани, но тогава ще виждаш само едното му око. ;)
http://freeimagesarchive.com/data/media/152/12_horse.jpg

Burkan
13-09-2011, 22:12
Преди 2 месеца пред КАТ Пловдив и мен ме удари кон с цинге отгоре му по левия калник, само ми го натисна, след това същия кон удари друга кола и и счупи задното стъкло и страничното огледало (пак повтарям всичко се случва пред КАТ Пловдив), човечеца отиде да подава жалба и никой не му обърна внимание. Като минах щета по каско всички ми са смяха от сърце.

Drag0
13-09-2011, 22:14
На един познат колата беше унищожена от крава която решила да мине между паркираната му кола и ограда.

dimitar_vd62
13-09-2011, 22:22
На коня очите не са съвсем встрани, като на рибите например.Така имат по голям обзор.Затова и им слагат наочници, да не се разсейват от преминаващите кобили, иначе си виждат и направо.Не съм сигурен че светят в тъмното, доколкото знам само на хищниците им светят при осветяване ,поради биологична особеност.И изобщо не подлагам на съмнение какво е видял колегата,щото край нас редовно минават едни нинджи в каруца да събират /или гепят/посред нощ разни отпадъци и не съвсем такива,като капаци на шахти примерно.Ама на кой му дреме.

lordliness
13-09-2011, 22:36
;)
http://freeimagesarchive.com/data/media/152/12_horse.jpg
Сега като го гледам на светло не са много отстрани.На хищниците светят по друг начин,като фенери,на коня бледо,по скоро с бяла, мътна светлина,абе дано не виждате докато карате!Моите нинджи бяха много нямаше място за друго-сигурно отиваха на работа -те в онзи район работят,не крадат.

Kuker
13-09-2011, 22:47
Сега като го гледам на светло не са много отстрани.На хищниците светят по друг начин,като фенери,на коня бледо,по скоро с бяла, мътна светлина,абе дано не виждате докато карате!Моите нинджи бяха много нямаше място за друго-сигурно отиваха на работа -те в онзи район работят,не крадат....бяла, мътна светлина...http://bevolincatteryarabianstud.webs.com/Evening%20Star%20head%202%20feb%20night%20shot.JPG

Mind_Control
13-09-2011, 22:47
Що не го хвана мангала за яката да изчака с тебе патрулката?

Между другото това е същия казус, като някой да те удари с колело. Колелото няма гражданска, кой ще ти плати?

lordliness
13-09-2011, 22:53
...бяла, мътна светлина...http://bevolincatteryarabianstud.webs.com/Evening%20Star%20head%202%20feb%20night%20shot.JPG
Това е ,същото е ,благодаря за снимката защото имаше съмняващи се! :)

dimitar_vd62
13-09-2011, 23:01
Верно светят бе.Затова трябва да се гледа повече Анимал планет.

Kuker
13-09-2011, 23:59
Темата доказва че е достатъчно да се излезе на булеварда ;)

bongo
14-09-2011, 06:20
Аз съм виждал в тъмното кон да препуска по осевата линия по пътя на връщане от Банско. :shocking:

Stoyan Georgiev
14-09-2011, 10:16
всички очи от типа на бозайниците и влечугите с роговица и ретина светят в тъмното

къде повече, къде по-малко - зависи от това колко е приспособено за нощно виждане окото (колко пръчици притежава ретината, както и до колко е отворен ириса и роговицата,лещата и т.н.)


хищниците, които са с много много по-чуствително на слаба светлина око вечер окото им улавя мнооого повече светлина, съответно отразява много повече :)

bongo
14-09-2011, 22:17
улавя мнооого повече светлина, съответно отразява много повече :)
последно улавя или отразява, защото са две противоположни неща ;)