PDA

View Full Version : Alfa 147 1.9jtd 16v - тресе мотора



niko_iotov
16-09-2011, 04:02
Здравейте!От около 10-ина дена съм собственик на въпросния автомобил и много неща са ми нови (преди това бях с 146-ца)!
Поради тази причина отварям 1 тема,за да не питам неща,които ме интересуват в отделни теми,както направих преди 3-4 дни!
Значи от 2-3 дни когато запаля колата,се чува равномерна работа на двигателя,но има едно тресене,което много дразни на празен ход.Ако пусна климатроника се засилва още повече!!!
Много четох и пишеше всякакви неща!
Майстор ми каза,че може да е от някаква част,която се казва "егер".
Тук четох : маховик(или някаква демпферна шайба ако не се лъжа),оптяжна ролка,амортисьор,дюза,подгревна свещ(смених една,но защото ми изписа)...
Колата си набира доста сериозно
Моля помагайте,че да не стане после късно :)!!!

M.Gruev
16-09-2011, 09:27
Колега това тресене наистина може да се получава от поне 5 различни неща. Тук във форума няма как да кажем точно кое е. Ти възможностите си ги изброил горе-долу. Сега идва ред на едно ходене до някой от форумните сервизи, където ще могат да кажат точно каква е причината.
п. с. От мен мога да добавя и загуба на компресия или скъсан тампон на мотора.

niko_iotov
16-09-2011, 19:03
тук в ловеч има човек,който смея да твърдя,че доста им разбира и в понеделник ще маха ремъците,за да стигне до демпферна шайба ако не се лъжа. На първо четене в това се осъмни. Ще пиша какво е станало после,за да е полезно на всички!!!

Zeppelinist
17-09-2011, 12:07
Колега, може да погледнеш и каква ти е демпферната шайба, че преди време ми бяха сложили някакво ново менте и при включване на компресора на климатика се получаваха кофти вибрации и глухо бръмчене, след като я смених с оригинална всичко се оправи. Миналата седмица като смених и 2-та големи тампона на мотора всичко заспа - все едно карам вече друга кола. Успех с ремонтите, дано попаднеш на читав майстор.

AR147
17-09-2011, 13:03
Колега, може да погледнеш и каква ти е демпферната шайба, че преди време ми бяха сложили някакво ново менте и при включване на компресора на климатика се получаваха кофти вибрации и глухо бръмчене, след като я смених с оригинална всичко се оправи. Миналата седмица като смених и 2-та големи тампона на мотора всичко заспа - все едно карам вече друга кола. Успех с ремонтите, дано попаднеш на читав майстор.
Да колегата е прав - виж шайбата дали има достатъчно гума - на оригиналната гумата е около 2 сантиметра има разни дето нямат гума или имат много малко и ако тампоните ти по мотора не са добре вибрациите от нея ще стигат до купето.

niko_iotov
18-09-2011, 23:51
На мен вибрацията ми е минимална.Повече се чува този глух шум !!! Като включа климатика се засилва повече.Точно такива за симптомите.Дано е от нея,макар че нз колко пари струва,но по -добре да е тя и да се оправи бързо с повечко пари,отколкото да ходя по майстори и всеки да ми казва различно ;)
И пак като се оправи (дай боже) ще пиша от какво е било!!!
Поздрави!!!

niko_iotov
19-09-2011, 16:41
Днес майсторчето махна ремъците с цел да провери прословутата шайба,но се оказа,че някаква ролка за малко да направи беля и да ми се скъса ремъка.Сменил я е и сега въпросния шум почти изчезна,но не напълно.Каза,че е проверил всичко и колата е 6 отвсякъде.Единствено каза ,че това което е останало като шум е от двигателя и ми препочъча добавка за почистване на дюзи,понеже се съмнява единствено в запушена дюза.Питах и друг много довър майстор,също ми каза,че е възможно да е от това!
Сложих добавката и сега ще чакам дали ще се изчисти напълно този звук :)!!!

Mury
20-09-2011, 17:09
Днес майсторчето махна ремъците с цел да провери прословутата шайба,но се оказа,че някаква ролка за малко да направи беля и да ми се скъса ремъка.Сменил я е и сега въпросния шум почти изчезна,но не напълно.Каза,че е проверил всичко и колата е 6 отвсякъде.Единствено каза ,че това което е останало като шум е от двигателя и ми препочъча добавка за почистване на дюзи,понеже се съмнява единствено в запушена дюза.Питах и друг много довър майстор,също ми каза,че е възможно да е от това!
Сложих добавката и сега ще чакам дали ще се изчисти напълно този звук :)!!!

Едва ли,може да имаш проблем с шайбата на алтернатора,която е тресчотъчна,ако е заминала издава гаден звук :boo::boo::boo::boo:

niko_iotov
23-09-2011, 03:17
Днес мотора го чу само за момент един познат,който работи в софия и доста им разбира на тези коли и ми каза,че звука е на колектори.Препоръча ми да ги изчистя на първо време,а също и ЕГР-а.Каза,че скоро са правели 159-ка със същия мотор като моя.Слабото им място било именно в колекторите!!!

Mury
23-09-2011, 15:53
Днес мотора го чу само за момент един познат,който работи в софия и доста им разбира на тези коли и ми каза,че звука е на колектори.Препоръча ми да ги изчистя на първо време,а също и ЕГР-а.Каза,че скоро са правели 159-ка със същия мотор като моя.Слабото им място било именно в колекторите!!!

Да бе само дето твоя мотор и този в 159-ката имат бая разлики.щом си решил да си правиш колата само на слухове,а не да я закараш в сервиз да я погледнат действай. :choice::choice::choice::choice:

niko_iotov
23-09-2011, 21:06
Просто ходих при този,който най - разбира тук и той ме посъветва само за добавка.НЕ Я ПРАВЯ ПО СЛУХОВЕ,но понеже при майсторите не могат да разберат от къде идва и започвам да се отчайвам!!!
Не че не върви добре,но може да е нещо,от което може да стане голяма беля примерно.
И не съм много вещ,но разликата от 159-ката и моя мотор не е ли 10 коня и те идват от електрониката?!
Човека не ми каза това не заради 159-ката,а защото чу колата и тогава ме посъветва да си почистя колекторите.Тук в Ловеч ще е чак в понеделник!!!

niko_iotov
24-09-2011, 01:35
Извинявам се,че пиша по 2 мнения 1 след друго,но ми хрумна "ГЕНИАЛНАТА" идея :D да направя клип за това,което чувам.Ако някой разбира повече ще осети за какво говоря!!!
http://vbox7.com/play:b700a8b270

Mury
24-09-2011, 16:23
Извинявам се,че пиша по 2 мнения 1 след друго,но ми хрумна "ГЕНИАЛНАТА" идея :D да направя клип за това,което чувам.Ако някой разбира повече ще осети за какво говоря!!!
http://vbox7.com/play:b700a8b270

За мен това което се чува от клипа е проблем по външния ремък,я обтегач,я демфпер,я шайба на алтернатора.:devil::devil::devil:

myato
24-09-2011, 20:48
Звукът е като от отпуснат ремък или мятаща шайба.Тогава има такова "плякане".Може и шайбата на генератора да си заминава и да запецва.

niko_iotov
25-09-2011, 02:14
Тези неща,майстора който ги гледа каза,че са здрави.Само една ролка смени,понеже се била износила в 1-я край и можело да се скъса ремъка.Да го карам да ги проверява пак!!!

myato
25-09-2011, 18:09
Тези неща,майстора който ги гледа каза,че са здрави.Само една ролка смени,понеже се била износила в 1-я край и можело да се скъса ремъка.Да го карам да ги проверява пак!!!

Ми да погледне.То и онази ролка се е износила неравномерно поради някаква причина.Вероятно ремъкът не е лягал както трябва върху нея.

niko_iotov
26-09-2011, 11:14
Днес маха външния ремък и я запалих без климатик,без хидравлика,за да разберем дали проблема идва някъде от там.Пак го имаше!!!

Mury
26-09-2011, 11:54
Днес маха външния ремък и я запалих без климатик,без хидравлика,за да разберем дали проблема идва някъде от там.Пак го имаше!!!

.......