PDA

View Full Version : въпроси относно италфест 2011



Nikolov
13-09-2011, 07:35
Има ли нещо организирано за вечерта ?

vladev
14-09-2011, 21:54
Да попитам за хотел "Сливен". От сайта им се разбира, че имат нереновирани (34 лв.), полу-реновирани (40 лв.) и реновирани (46 лв.) стаи.

http://www.hotel.sliven.net/index.php?see=prices

Имате ли представа за тези 17 лв. на човек в каква ще сме?

P.S. Предполагам не е проблем парите за хотела и вечерите да са с 1 превод?

serafim
15-09-2011, 20:23
И още един въпрос, който за сега ме спира - как стои въпроса с децата - може ли да са при родителите /двама родители с едно дете на 8 г в моя случай в двойна стая, след като няма друг вариант/, а и менюто за вечеря не е много за деца?

Mirela
15-09-2011, 20:51
Да попитам за хотел "Сливен". От сайта им се разбира, че имат нереновирани (34 лв.), полу-реновирани (40 лв.) и реновирани (46 лв.) стаи.

http://www.hotel.sliven.net/index.php?see=prices

Имате ли представа за тези 17 лв. на човек в каква ще сме?

P.S. Предполагам не е проблем парите за хотела и вечерите да са с 1 превод?


Управилтеката на хотела даде тази цена за всички стаи, без значение каква категория.




Серафим , мисля , че няма проблем детето да е при вас, ако искаш ще питам.

serafim
16-09-2011, 10:25
Серафим , мисля , че няма проблем детето да е при вас, ако искаш ще питам.
Ще ви бъда благодарен за допълнително разяснение, мисля че няма само аз да съм с дете. Също и за менюто за деца за вечеря ако може нещо без ракия :-).

ne0
16-09-2011, 13:46
Ще ви бъда благодарен за допълнително разяснение, мисля че няма само аз да съм с дете. Също и за менюто за деца за вечеря ако може нещо без ракия :-).

Не искам да се бъркам в делата на клуба, но ще споделя какво мисля.

Колега без да се засягаш, но моля имайте на предвид, че клуба не е туристическа агенция и такива дребни неща се решават на място. Проявете малко самоинициатива.

Прост пример:

- никой хотилиер няма да ви направи проблем, че детето си е при вас, което е нормално.

- менютата са с цел улесняване на двете страни, като не искате ракията ами зарадвайте някой друг колега с нея

- също така това е ресторант има си меню и ще си поръчате каквото искате, но може да има забавяне примерно

Пак повтарям не се заяждам, но това са елементарни неща. Организацията е с цел улесняване. Никой не е длъжен да играе ролята на туроператор и да изпълнява прищявки. Големи хора сме.

Поздрави.

п.с. Винаги на такива мероприятия съм гледал да се оправям сам без да товаря организацията. Понеже е въпрос на възможности, смятам колегите от КАРБ са направили много добра оферта. Възползвайте се , но не се качвайте на главата на доброволния труд

fiore
16-09-2011, 16:43
И още един въпрос, който за сега ме спира - как стои въпроса с децата - може ли да са при родителите /двама родители с едно дете на 8 г в моя случай в двойна стая, след като няма друг вариант/, а и менюто за вечеря не е много за деца?

Колега , отговорих ти на мейла, но ще ти кажа и тук . Има вариант н атези менюта с намалено количество . няма да е проблем да направим на място някакво детско меню. Съгласи се че з а различна възраст на децата меню-то е различно.

white_shark
16-09-2011, 17:53
Аз съм скорошен собственик на италианка и досега не съм присъствал на фест,но смятам да направя сефтето:drive:
Интересувам,се има ли някакъв вход на мероприятието и ако има на човек или кола се заплаща? Както и автомобили по сектори Фиат,Ланча,Алфа ли се подреждат?

fiore
16-09-2011, 18:02
вход 2лв на човек. децата и членовете на Клуб Алфа Ромео България , Фиат Форум България, и Клуб Ланча България влизат без вход. автомобилите получават номер и стикер. ще бъдат подредени по марки и модели.

Mirela
17-09-2011, 12:25
До колигете с деца относно вечерята в комплекса на хотел "Спорт палас" има много хубава пицария и според мен няма да има проблем децата да си изберат нещо от тяхното меню и да го вземем в ресторанта :)

ICI
17-09-2011, 22:13
а с каква техника ще се мерят времената на драга?

trouble
18-09-2011, 18:46
А по време на мероприятието, ще има ли възможност да се излиза с колата след като бъде наредена в колоната на пистата, че има голяма вероятност да ми се обадят и да трябва да бягам по някое време, или ще трябва да я оставя отстрани на пистата някъде да не я вкарвам.

???

D.Istatkov
18-09-2011, 20:08
искам да попитам ще имали мини-италфест с маничетата,че не видях да се споменава за тях???

fiore
19-09-2011, 02:20
а с каква техника ще се мерят времената на драга?

С професионална:)))

Светофарна уредба за стартиране, измерване време за реакция и терминална скорост. Времена в двата коридора.
Не се шегувам .

ICI
19-09-2011, 15:09
С професионална:)))

Светофарна уредба за стартиране, измерване време за реакция и терминална скорост. Времена в двата коридора.
Не се шегувам .
техниката, която се ползва на националния драг шампионат, нали :) ?

А за майсторското управление нещо схема на трасето, ако може без гаражчета :)

bouncer
19-09-2011, 15:37
Още се колебаем между различните варианти на трасето :) Цецо има няколко схеми и всичките са гадни и ужасни!

dilian alfa gtv
19-09-2011, 15:38
Да питам за Неделя има ли някаква програма или само за събота.

DJ_STIVAN
19-09-2011, 19:06
А как ще става записването за драга? На място или ще се попълва предварително някаква форма?

fiore
20-09-2011, 02:16
техниката, която се ползва на националния драг шампионат, нали ?

А за майсторското управление нещо схема на трасето, ако може без гаражчета
За техниката си абсолютно прав. Мисля че не би трябвало да има недоволни.от нея.
За майсторското ще качим трасе или трасета:))) Защо да не се карат две трасета и да се събира време а? Едното с гаражчета а другото без много


А как ще става записването за драга? На място или ще се попълва предварително някаква форма?
До края на тази седмица ще има тема с правилата и записванията за драг съзтезанието и майсторското.
Ще има и тема с правилата за другите конкурси.


Да питам за Неделя има ли някаква програма или само за събота.
Ще се опитаме да уредим някакво кратко автопоходче но още нищо няма и не обещаваме категорично. Ако някой има конкретни идеи- отворени сме да с ги чуем и евентуално реализираме

Lyubo
20-09-2011, 20:41
А по време на мероприятието, ще има ли възможност да се излиза с колата след като бъде наредена в колоната на пистата, че има голяма вероятност да ми се обадят и да трябва да бягам по някое време, или ще трябва да я оставя отстрани на пистата някъде да не я вкарвам.

Някой може ли дами отговори на въпроса???

fiore
21-09-2011, 00:14
А по време на мероприятието, ще има ли възможност да се излиза с колата след като бъде наредена в колоната на пистата, че има голяма вероятност да ми се обадят и да трябва да бягам по някое време, или ще трябва да я оставя отстрани на пистата някъде да не я вкарвам.

Някой може ли дами отговори на въпроса???

Естествено, няма да е проблем излизането и влизането на колите. Между колоните ще има място за движение

trouble
21-09-2011, 15:29
Ще се опитаме да уредим някакво кратко автопоходче но още нищо няма и не обещаваме категорично. Ако някой има конкретни идеи- отворени сме да с ги чуем и евентуално реализираме


Защо да не е автопоход в неделя до местността Карандила. Страхотно живописно изкачване примерно през местността Молова Гора, нагоре към Меча поляна и крайна спирка хотел Карандила. Място за колите има на паркингите на този хотел. Дори и на пътя да останат в колона не е голям проблем. Едва ли чак всички ще се качат. :)
Ако се отиде рано сутринта има страхотен хляб от фурната. А при желание край езерото може да си направите и пикник :)

dilian alfa gtv
21-09-2011, 17:37
Защо да не е автопоход в неделя до местността Карандила. Страхотно живописно изкачване примерно през местността Молова Гора, нагоре към Меча поляна и крайна спирка хотел Карандила. Място за колите има на паркингите на този хотел. Дори и на пътя да останат в колона не е голям проблем. Едва ли чак всички ще се качат. :)
Ако се отиде рано сутринта има страхотен хляб от фурната. А при желание край езерото може да си направите и пикник :)

Аз съм съгласен и без това района не ми е познат и ще е интересно,а въпреки това ще образуваме голяма колона от желаещите за автопоход.

trouble
21-09-2011, 22:39
Парк Сините Камъни (Карандила). Имам милиони снимки, но и това стига:

fiore
22-09-2011, 01:30
Колеги, разчитаме на вас! ако беше станало по рано дума във вторник, когато бяхме в сливен можеше на живо да се уточним.

Immortal
22-09-2011, 19:56
Нека ви вкарам едно малко по-различно предложение.
Решили сме малка група от ФИАТ форума да се качим още в петък вечерта на Карандила на едни бунгалца, да си спретнем едно барбекюнце...пък сутринта да слезем на пистата.
Ако има желаещи - моля, запишете се в темата във ФИАТ форума:
http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=78541

Тук повече информация:
http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=78461

Относно замисления автопоход в неделя - не е лоша идеята. Имайте предвид обаче, че от Сливен до Карандила и обратно е 60 км. (това за тия, дето мрънкат, че им бил далече Италфеста).
Вариант за много по-интересен автопоход, с малко повече километри, е да се иде до Жеравна или Котел.
Друг вариант - с по-малко километри - да се посетят разкопките на древната столица на тракийската държава Кабиле, (на 25 км). За съжаление районът ни е много беден на забележителности, нищо друго не се сещам.

RASTIL
27-09-2011, 00:33
Кога ще са ясни класовете и правилата за драг-а..... Да знаи как да се готвим дет са вика...Или просто да дойдем и да са напиваме с бира... /не, че по родните неща не можем/:drunk:

Alfa User
28-09-2011, 10:21
Аз да прехвърля въпроса от една друга тема ... нещо не виждам да се говори за рекламни материали и т.н. агитация за Феста ???
Или се надяваме само на публичност по форуми ... т.е. Форума ???

bouncer
28-09-2011, 11:23
Драга ще се проведе по правилата от Драг дей 2011 на Клуб Алфа Ромео България.

Класовете са:

Клас "А"
Автомобили с атмосферни двигатели с обем на двигателя до 2000 см3. Наличието на интериор, брони , стъкла( оригинални) ,врати и капаци е задължително . БЕЗ нитро системи. Забранено е използване на сликове и полусликове.
Клас "В"
Автомобили с атмосферни двигатели с обем над 2000 см3 и Автомобили с турбодвигатели до 2000 см3. Наличието на интериор, брони , стъкла( оригинални) ,врати и капаци е задължително . БЕЗ нитро системи. Забранено е използване на сликове и полусликове.
Клас „С“
Без ограничение на обема на двигателя, Без ограничение за тубродвигатели. Допускат се Нитро системи. Допуска се олекотяване. Допуска се използване на сликове и полусликове.
Клас „Дизел“-
Автомобили с дизелови двигатели без ограничение на обема.
Допуска се участието на един автомобил само в един клас от изброените ( "А" , "В" , "Дизел" плюс клас "С" (т.е. може да се участвува в 2 класа в състезанието, като единия от тях задължително е клас "С").

Печатните материали за феста ще са готови в началото на другата седмица.

fiore
28-09-2011, 17:56
Утре-/четвърък/ очаквайте теми с правила и записвания за драг и майсторско.

Alfa User
28-09-2011, 18:08
...
Печатните материали за феста ще са готови в началото на другата седмица.

Тъкмо навреме :)

D.Istatkov
29-09-2011, 09:16
http://vremeto.bg/city.php?city=2684

колеги прогнозата за 8 октомви в сливен е между 4 и 17 градоса то си е за зимни гуми направо

да попитам 30 ти ли е крайния срок за превод на парите
трябва да се преведат парите за
-вечерата -25лева
-хотела
???
благодаря за отговорите

Mirela
29-09-2011, 09:22
http://vremeto.bg/city.php?city=2684

колеги прогнозата за 8 октомви в сливен е между 4 и 17 градоса то си е за зимни гуми направо

да попитам 30 ти ли е крайния срок за превод на парите
трябва да се преведат парите за
-вечерата -25лева
-хотела
???
благодаря за отговорите

Поне няма да вали дъжд ахахахах за вятър със сиг ще има.
Парите за хотела трябва да си избереш хотел и вида на стаята виж в темата за нощувките какво има :)

ICI
29-09-2011, 12:55
значи се очертава перфектно хладничко време за даване на драг времена, поне ще се опитам да дам чиста 12-ка :)

Имам един въпрос, понеже до пистата има макадмово трасе, на Павел Жеков, има ли шанс да се направи каране на него, ако трябва и срещу такса ?
Че тук взехме да се зарибяваме с Интегралетата да им повъртим дупетата там по завоите, ако може :)

stelt
29-09-2011, 13:05
Като човек, карал на тая отсечка, мога да кажа, че е непрепоръчително. Ще се извият едни облаци с пепелак и ще ни засипят. Колите, които се карат там се нагълтват много здраво с пепелак също. Отсечката не се поддържа и има доста неравности и бабуни и т.н.
Абе - не става.

stelt
29-09-2011, 13:11
Като човек, карал на тая отсечка, мога да кажа, че е непрепоръчително. Ще се извият едни облаци с пепелак и ще ни засипят. Колите, които се карат там се нагълтват много здраво с пепелак също. Отсечката не се поддържа и има доста неравности и бабуни и т.н.
Абе - не става.

dilian alfa gtv
29-09-2011, 14:18
Друг въпрос:който все още не е сигурен дали ще присътва на феста,или все още не може да уточни дали ще има възможност за 7 и 8 ,или само за 8 какво прави...?Защото гледам срока за нощувките е до 30.09
Аз примерно ще разбера във понеделник дали ще мога да дойда от петък и за това питам,проблем ли е ако направя резервация тогава.

mim
29-09-2011, 14:22
в Сливен има доста хотели като вероятно между двата най-далечни края на града не е повече от 5-6лв с такси, така че ако не се намерят места в тези двата, все ще се намери и в някой друг

(броя такси заради вечеропиенето и безопасното прибиране до възглавницата)

Mirela
29-09-2011, 14:27
Това трасе го пробвахме става евентуално към края на феста някой да си направи кефа иначе всичко е дим и пушилка :))))



За хотелите не само мисля, но и смятам, че ще има места, предвид това как вървят записванията, единствено незнам как стои въпроса с вечерята :)

soldier
29-09-2011, 14:35
Друг въпрос:който все още не е сигурен дали ще присътва на феста,или все още не може да уточни дали ще има възможност за 7 и 8 ,или само за 8 какво прави...?Защото гледам срока за нощувките е до 30.09
Аз примерно ще разбера във понеделник дали ще мога да дойда от петък и за това питам,проблем ли е ако направя резервация тогава.

Плащаш за 8ми и ако отидеш на 7ми със сигурност ще има места ;)

fiore
29-09-2011, 16:26
Като човек, карал на тая отсечка, мога да кажа, че е непрепоръчително. Ще се извият едни облаци с пепелак и ще ни засипят. Колите, които се карат там се нагълтват много здраво с пепелак също. Отсечката не се поддържа и има доста неравности и бабуни и т.н.
Абе - не става.

Не си прав, и аз карах по нея и си е добра за тези които имат дупе да дават газ, а не на всяко поднасяне да скачат на спирачката:)))

bager
29-09-2011, 17:47
Ако говорите за това трасе, искрено се надявам да бъде направено така, че да е невъзможно да се кара на него по време на Фест-а. В противен случай при прогнозирания вятър прахоляка ще изгони голяма част от посетителите. Сигурен съм!

trouble
29-09-2011, 18:31
Ако говорите за това трасе, искрено се надявам да бъде направено така, че да е невъзможно да се кара на него по време на Фест-а. В противен случай при прогнозирания вятър прахоляка ще изгони голяма част от посетителите. Сигурен съм!

Това е. Даже има още едно, мисля. Аз като човек от Сливен и присъствал многобройно на разни прояви на пистата, умолявам колегите в никакъв случай да не стъпват там с колите. Красивите ви и измити автомобили ще потънат в нечовешка прах и мръсотия. Освен това за обяд ще похапнете и вие прахта. И бани за къпане няма да има. По прогноза и да има вятър и да няма - там ВИНАГИ духа.

Mirela
29-09-2011, 19:00
По- горе го написах .
Точно заради това Цецо(fiore) пробва вдигна пушилката и видяхме за какво иде реч.

valjo
29-09-2011, 22:11
Плащаш за 8ми и ако отидеш на 7ми със сигурност ще има места ;)

а аз винаги правя обратното, именно резервирам и плащам 7ми и 8ми, а ако не успея за 7ми - сам съм си виновен:)

fiore
30-09-2011, 01:58
Трасето извън асфалта е много приятно и усещането е истински фън, но няма да се кара по него точно заради прахта и калта. Ако някой обаче има желание може в неделя след феста да влезе и да повърти . В Сливен има автомивки на които могат да свалят 2 та см прах и кал от колите и да промият всички отвори на тялото :))

italfen
02-10-2011, 17:59
Искам да попитам има ли някаква организация колите да са подредени на мястото им за паркиране по модели? Примерно както са в форума GTV/Spider, Alfasud / Sprint / 33, 147/156, 166, 145/146 и т.н? Мисля, че така колите ще стоят много по-красиво, а пък и ще е много по-яко и фенско за всеки един Алфист... поне аз така мисля де :) Не мисля, че би било проблем да се направи... просто една малка организация трябва да се направи :)...

MrX
02-10-2011, 18:22
просто една малка организация трябва да се направи :)...

Готов ли си да се заемеш със задачата?!?

soldier81
02-10-2011, 18:26
Еми ако се организираш да го направиш?
Ако знаеш какъв хаос настава и какво съдействие има от страна на шофьорите при подредбата на колите,се чудя до сега как сме се разминавали без инциденти,пък камоли да ги редим по модели.
Малко невъзможно ми излежда.

Alfa User
02-10-2011, 22:15
Може просто терена да се раздели на сектори ... Просто пребройте колко модели имаме, и разделете площта на пистата на числото :) Задачка за втори клас е все пак ...
Може и флагчета или ленти да се сложат за улеснение.

soldier81
02-10-2011, 22:30
На думи е лесно,даже може да разделим и дизелите от бензиновите и тези с газовите уредби отделно.
Само че е задачата е с много неизвестни(броя на колите от всеки модел).
И какво ще се получи накрая?-едни ще останат сами в техния сектор в единия край а другите по-масови ще се набутат на една боя разстояние.
Все пак караме коли от една и съща марка,не е нужно да се делим.

ЛИЧНО МНЕНИЕ!

MrX
03-10-2011, 08:57
Да си дойдем на думата!



Все пак караме коли от една и съща марка,не е нужно да се делим.


Ще опитаме да наредим представители на всеки модел на отделно място - най-гледаните, най-близки до оригиналният си вид, най-представителните. За съжаление прекалено малко хора изявиха желание да спомогнат за реализирането на доброто протичане на Феста и задачките ни се поувеличиха.

italfen
05-10-2011, 13:16
Следващата година с удоволствие... просто явно ще трябват и някои доброволци за да могат да опътват феновете с автомобилите които идват... Не съм запознат с мястото защото за първи път ще идвам, а и вече ми е малко късно да поема аз отговорноста. :)

trouble
05-10-2011, 15:59
Като човек, карал на тая отсечка, мога да кажа, че е непрепоръчително. Ще се извият едни облаци с пепелак и ще ни засипят. Колите, които се карат там се нагълтват много здраво с пепелак също. Отсечката не се поддържа и има доста неравности и бабуни и т.н.
Абе - не става.

Ей майсторе :)

Айде след Италфеста с мене на рали Твърдица :)


И да питам, входа от 2 лв. на човек ли е или на кола.

Tedo
05-10-2011, 16:58
И да питам, входа от 2 лв. на човек ли е или на кола.

На човек

Furious 155
05-10-2011, 22:53
А нещо за Мини Италфест ще има ли ?

Az4o
05-10-2011, 23:01
А нещо за Мини Италфест ще има ли ?

Тази година не .. :comphits:

LYBRAtor
07-10-2011, 09:33
Здравейте, колеги. Някой може ли да ми каже къде точно е тази писта в сливен

d1lian
07-10-2011, 09:47
Здравейте, колеги. Някой може ли да ми каже къде точно е тази писта в сливен

Като влизаш в Сливен от към Стара Загора, караш само направо, докато не видиш табела Бургас 110км надясно. Ловиш на дясно и след това 1вия сфетофар на дясно и караш само направо. Кара се няколко км и пистата се пада отляво, няма как да я пропуснеш...

П.С. Ако някой колега от Сливен може да обясни по лесен маршрут нека го направи.

LYBRAtor
07-10-2011, 09:53
Благодаря, колега. Ще се опитам да го намеря. Имам ГПС и ако някой каже координатите май ще е по лесно или линк към bgmaps. В краен случай ще питам някой местен да ме ориентира. А и се си мисля че сутринта на 8-ми не може да няма навалица от италианки по АМ Тракия :)

d1lian
07-10-2011, 10:52
Благодаря, колега. Ще се опитам да го намеря. Имам ГПС и ако някой каже координатите май ще е по лесно или линк към bgmaps. В краен случай ще питам някой местен да ме ориентира. А и се си мисля че сутринта на 8-ми не може да няма навалица от италианки по АМ Тракия :)

О, ще я намериш не се притеснявай, а колкото до навалицата ще я има със сигурност :) :go:

mim
07-10-2011, 10:55
я да пробваме да закачим 1 g-карта

ЗМЕЯ!
07-10-2011, 10:57
Е пичалари и пичаларки по традиция времето на Италфеста никога не е било особено с нас, но утре може и да ни се усмихне късмета... :smoke:

http://www.picvalley.net/u/2204/1457489660203786629713179723416jmu4KvOmNIWcX8Ia75B .JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2204/1457489660203786629713179723416jmu4KvOmNIWcX8Ia75B .JPG)

LYBRAtor
07-10-2011, 14:23
ето и Gps координати - тези са около сградите на летището
N 42 38 35 72
E 26 21 31 43

Сори ама ме мързеше да търся точните символи

EDIT: КОЛЕГИ, СПОРЕД МОЯ ГПС НЕ СА ТЕЗИ КООРДИНАТИТЕ, А СПОРЕД GOOGLE EARTH са тези. По-добре не ги ползвайте.

mikizh
07-10-2011, 22:39
Карате по табелите за Ямбол. На детелината, на която Бургас е направо, а Ямбол и Сливен са надясно, излизате вдясно. На самата детелина завивате наляво и на около 2 км пистата ви се пада вдясно и граничи с пътя, по който се движите, преди да влезете в Сливен.
Маршрут 2: Карате за Сливен и не се съобразявате с табелите за Бургас. Влизате в индустриална зона на Сливен. Като стигнете представителството на Пежо, държите вдясно и след Лукойл има кръстовище за завиване само надясно. След като завиете надясно - на първата вляво и продължавате около 1,5 км до следващото кръстовище (там ви се пада Тирбул), завивате надясно за Ямбол и пистата е на около 500 м вляво.