PDA

View Full Version : ИКЕА



CBET
19-09-2011, 19:33
Утре отваря врати в София...

fred
19-09-2011, 19:58
Няма лошо, да има повече магазини.
А сега дайте дебат как сме прецакани с цените :).
В тая насока не е лошо да цитираме един иначе бездарен мин. председател -""за бога братя, не купувайте".Това е най добрия начин да не се точи балъка.Но за съжаление у нас няма такова съзнание, та да ходим да опитаме дружно новите шведски кюфтенца:kicking:, а който иска да си купи и нещо икейско.

Jivko7777
19-09-2011, 20:14
Само не разбрах какво толкова му рекламират и споменават навсякъде...

ФЕРАРИСТ
19-09-2011, 21:46
Баси Икеата скапана, всичко е по скъпо отколкото в западните клонове.....

Drag0
19-09-2011, 21:52
Баси Икеата скапана, всичко е по скъпо отколкото в западните клонове.....
За разлика от всичко друго , което е по-евтино .... нееее чакай това е България , всичко е по-скъпо тук . :wc:

lordliness
19-09-2011, 23:25
Щели да го посетят 20 000 човека,много важно,аз няма да ида,поредната идиотщина, всички селяни ще се юрнат,поне тук в Пловдив беше така,всеки МОЛ,всеки голям магазин-мазало ставаше,защо се бутат всички първия ден, като след седмица или месец ще е същото-не разбирам?!

Cvetan79
20-09-2011, 10:33
За разлика от всичко друго , което е по-евтино .... нееее чакай това е България , всичко е по-скъпо тук . :wc:

Това може да се случи само тук. Хем да взимаме малко пари, хем всичко да е по-скъпо. :knock:

Кайо
20-09-2011, 11:10
Можем само да се гордеем че имаме най-скъпата Икеа:bg:.
Сега малко сериозно по въпроса,Икеа България е под шапката на Икеа Гърция а Икеа Гърция е може би най-скъпата в Европа.
Основен контингент клиенти на Икеа в Солун са точно българи и македонци,принципно българите хранят целия район около Икеа в Солун последните няколко години,та византийците са си направили сметката,така или иначе българи бият път до Икеа в Солун........
Те това е яката работа,мебели от Икеа и дрехи от Зара,Манго,Бершка.......като продумат за тези марки мед им капе от устата на много наши сънародници.
Е това корекомско мислене де..а кога ще ни отмине.
Не е луд този който яде баницата,луд е този който му я дава.:knock::knock::knock:

nhg
20-09-2011, 12:28
@kaio156
Мнооого вярно казано! И това за корекомското мислене май си е вече нещо като национална черта, проявленията му са безбройни...

Jivko7777
20-09-2011, 15:59
и какво стана днеска?

raiders
20-09-2011, 16:29
Магазин като магазин, ако нещо ти харесва купуваш. Скъпо или евтино какво значение има, важното е да ти трябва точно това. Имам малко ходения по мебелните магазини и цените са от...до..., но найстина някой неща не струнат толкова. За мен са доста надути цените, даже са високи, без да гледам стандарти.

Ранобудниче
20-09-2011, 16:52
Баси Икеата скапана, всичко е по скъпо отколкото в западните клонове.....

Просто са взели превантивни мерки хората.. да няма пак ранени и изпомачкани фенове на ниските цени..

CBET
20-09-2011, 18:38
Абстрахирайки се от цените, от стъпването на марката ИКЕА в България и т.н. мен лично ме впечатлява т.нар. индиректна (косвена) реклама и ПР. Вече няколко дни медиите и новинарските емисии изобилстват от "новини" относно предстоящото откриване на хипермаркета на околовръстното в София. То не бяха "загрижени" репортажи за очакваният наплив от хора, то не беше "загрижено" полицейско присъствие и регулиране на движението в района. Мен лично това по ме отвращава от надутите цени. Иначе лично на мен Букурещ ми е доста по-близо от София, така че ... :smoke:

alex052
20-09-2011, 19:09
е то нас българите всички си ни таковат.цените са възсоленички.може пък да са такива заради новия пътен възел дето им направи бойко.

fred
20-09-2011, 19:35
Ма нещо имало около 1000 човека:Lkingsmiley:

Bobi_33
20-09-2011, 20:07
Пък за редовия гражданин (като мен например) остава успокоението, че все пак направиха още една малка част от околовръстното шосе на София. Белким по някакъв начин пооблекчи движението по южната дъга. Иначе, заради Икеа мога да си го преместя в другия крачол. Хич и не мисля да им влизам в гигантския магазин.

Като цяло мразя гигантските сгради. Първо губиш време да паркираш, бариери, талончета и т.н.Губиш време по асансьори и ескалатори, и накрая изгубен половин ден за нищо. Без мен.

lordliness
20-09-2011, 20:37
Като цяло мразя гигантските сгради. Първо губиш време да паркираш, бариери, талончета и т.н.Губиш време по асансьори и ескалатори, и накрая изгубен половин ден за нищо. Без мен. :) Станахме двама.Като ходя в мола да си плащам телефоните минавам на бегом.

Stoyan Georgiev
20-09-2011, 21:21
за мен моловете са едно великолепно решение за хора като мен, които мразят дъжд, кал и киша

зимата влизам в колата - чист, излизам от колата в паркинга на мола - пак чист, разхождам се вътре, купувам каквото ми трябва - на сухо, топло, без да съм навлечен, после същата процедура по обратен ред.

иначе и аз съм против глобализацията, но е неизбежен процес.

mordohy
20-09-2011, 21:42
Интересен им е каталога!:smoke:
Прилича на игрите : " открий предмета"
Особено ме впечатлиха няколко страници, на които сниманите кухненски шкафове, бяха гарнирани отгоре с кофи, легени и ибрици!
Тия дето са го правили тоя каталог, са мислили за нас точно от позицията на тия ибрици!

CBET
20-09-2011, 22:29
Интересен им е каталога!:smoke:
Прилича на игрите : " открий предмета"
Особено ме впечатлиха няколко страници, на които сниманите кухненски шкафове, бяха гарнирани отгоре с кофи, легени и ибрици!
Тия дето са го правили тоя каталог, са мислили за нас точно от позицията на тия ибрици!


:)

Кратко, точно и ясно!

Jivko7777
21-09-2011, 00:11
Май ще излезе поредното провалче...

Бобби
21-09-2011, 00:55
Провал едва ли ще има, това е верига която се е доказала доста преди да стъпи на нашият пазар!
А това, че сме индианци и се хвърляме на всичко ново и правим навалица е друг въпрос.....
Според качеството има скъпи и евтини неща....въпрос на преценка и възможност....

Кайо
21-09-2011, 10:01
Снощи четох че първоначално обявените надути цени на на някои артикули били грешни и че тези цени били коригирани,направих една сверка между българския и гръцкия каталог на няколко артикула и наистина цените са еднакви,дори малко по-ниски в България.
Това обаче не означава че цените са нормални за България имайки в предвид че Икеа световно е известна с ниските си цени и има основен контингент клиенти хора с ниски финансови възможности.

fred
21-09-2011, 19:47
И аз мисля, че нещата ще се поуталожат и пазара ще покаже реалните цени у нас

mim
22-09-2011, 16:38
и като мина рязането на лентата, какво стана

(искам иконка "голям праз")

nickyto
22-09-2011, 16:56
Е, всяко чудо за три дни.

Mind_Control
23-09-2011, 23:24
Исках да си купя гардероб от Икея и от любопитство влязох в немския сайт. Ами там цените са 15-20% надолу специално за тази серия гардероби.

ДА СИ ГЛЕДАТ РАБОТАТА българската Икея. Докато не си оправят цените няма да стъпя там.

mordohy
23-09-2011, 23:39
Днеска бях във въпросния магазин!
То голям лабиринт, бе!
Отидох на оглед и нещата на живо са определено по-лоши, отколкото си мислех.:humpx:
Търсех детско креватче и моделите бяха точно два!
Единия в зелено, а другия в охра.
Нескопосано сковани летви!
Възглавници от перушина на водоплаващи птици-картинно си представях как са гонили гъски и пеликани и са ги скубали...
В осветлението само крушки, пред които китайските ментета са просто безупречни.
И най-големия удар направих в домакинския отдел.
Освен некачествените грънци и паници с астрономически цени, оказа се, че прескъпите ножове са по-тъпи от на баба ми старите мотики!
Направи ми впечатление, че имаше доста хора, които си връщаха закупената стока, а откриването май беше съвсем скоро!

В магазина се продават и салфетки, които са потенциално опасни!
Казвам ви го, като човек, който разбира нещо от хартия.
Салфетките освен, че са ненормално скъпи, са блъскани с химикали. Тези химикали не са опасни за здравето, а за Вашите клозети! Тая хартия нито омеква, нито се разкисва от водата и запушва много гадно канализацията!
Извинявам се на по-чувствителните за клозетния едит, но това е положението.

Stoyan Georgiev
24-09-2011, 12:17
пазарната икономика ще ги оправи ::yes:

kolev
24-09-2011, 12:52
икеа като цена и качество определено бие всичко друго което се продава в българия. говорим за мебели. единствено ако си поръчаш на дърводелец, качеството може да е по добре но и цената е съвсем друга.
проблема е че тука се харчи чалга дизайна, а при тях е скандинавски и леко ретро дори.
упътванията за сглабяне са само с картинки без текст и най-големия идиот може да се справи с тях. всички монтажни елементи и по-специални ключета са включени и са преценени точно до бройка.
това го казвам като човек който е сглабял и икейски , полски и от всички български боклуци които се продават. китайските боклуци от мебели явор изобщо не ги коментирам.
а и ми харесват тези магазини в които разглеждаш спокойно без да ти ходи по петите някой продавач-консултант.

Mind_Control
24-09-2011, 16:22
...

Mind_Control
03-11-2011, 22:13
Някой знае ли дали от Икея ще пускат намаления, защото съм си харесал един гардероб, ама 2400 лв някак си не ми се дават..

morfius
03-11-2011, 22:37
Някой знае ли дали от Икея ще пускат намаления, защото съм си харесал един гардероб, ама 2400 лв някак си не ми се дават..

За тия пари ако не е нещо турбо брутално ще ми го направят по поръчка, с точните размери за мястото и вътрешно разпределение каквото аз искам... че и от по-здрави материали.
А може и да останат...

Kuku
03-11-2011, 23:05
Някаква невиждана изгъзица трябва да е за тия пари :?
Контролер, ходи го снимай и провери за колко биха ти го произвели в някой мебелен салон или малка работилница ;)

Доко
03-11-2011, 23:21
За 2400 трябва да е пълен с "Версачета" и "Арманита"... :Tease:

simvola
03-11-2011, 23:33
Някой знае ли дали от Икея ще пускат намаления, защото съм си харесал един гардероб, ама 2400 лв някак си не ми се дават..
Колега отиди в АИКО или в МОБО там също са немски гардеробите в ЕНИКОМ също има избор а колкото до гаражните маисторчета :prescription:там ще ти излезе по скъпо

RPWWD
04-11-2011, 00:11
Навсякъде по белия свят Икеа е магазин за бедни, само тук решиха, че ще ни дерат. Дали е заради местоположението на разклона за Бистрица ;-)

morfius
04-11-2011, 00:48
Навсякъде по белия свят Икеа е магазин за бедни, само тук решиха, че ще ни дерат. Дали е заради местоположението на разклона за Бистрица ;-)

Не, заради собствеността е... франчайз през гръцка фирма.
А и ние сме известни със селския си тарикатлък и мерак - от глад умри, гъзар бъди... плащаме по 1000 лв за ГСМ, а вътре прима с 10 лв. и еврейски смс и.
Евтино у нас няма да има докато не поумнеем.

Mind_Control
04-11-2011, 10:37
Гардероба е 250 ширина и 238 височина, големичък е. На доста места гледах по нета и общо взето дори по поръчка излиза 1800-2200 лв, като в крайна сметка незнам дали ще ми хареса резултата. Освен това гардеробите на Икея имат много добре измислени вътрешни глезотийки.

Но навсякъде по Европа този гардероб излиза с 200-300 лв по евтин. Мисълта ми е да се изръсвам ли сега или да изчакам евентуални коледни намаления? Ако някой има опит с тия магазини по други държави нека сподели имат ли такива намаления.

bouncer
04-11-2011, 10:38
От ИКЕА си заслужават единствено аксесоарите и периферията - мивки, смесители, ЛАМПИ и т.н.

Гардероб за 2400 лв....човече аз си поръчах за по-малко пари огромен четирикрилен гардероб с огледални врати, с най-скъпите механизми за тях, висок 2,55 м, и с место за вграждане на хладилник в единия му край. Материалите са корпус от ПДЧ и видими части от доста скъм МДФ.

Не си заслужава да дадеш 2400 лв за нещо, което не е правено специално за твоите нужди.

Лично мнение.

Mind_Control
04-11-2011, 10:41
От ИКЕА си заслужават единствено аксесоарите и периферията - мивки, смесители, ЛАМПИ и т.н.

Гардероб за 2400 лв....човече аз си поръчах за по-малко пари огромен четирикрилен гардероб с огледални врати, с най-скъпите механизми за тях, висок 2,55 м, и с место за вграждане на хладилник в единия му край. Материалите са корпус от ПДЧ и видими части от доста скъм МДФ.

Не си заслужава да дадеш 2400 лв за нещо, което не е правено специално за твоите нужди.

Лично мнение.

Плъзгащите врати вдигат доста цената.. Ти къде си го прави твоя?

bouncer
04-11-2011, 10:42
Ателиетата - Скорпион Арт се казва фирмата. Офиса им е на ул. Сребърна между Чени връх и зоологическата.

Нечовешки работят хората.

Mind_Control
04-11-2011, 11:24
Ателиетата - Скорпион Арт се казва фирмата. Офиса им е на ул. Сребърна между Чени връх и зоологическата.

Нечовешки работят хората.

Има ли табелка някаква там?

bager
04-11-2011, 11:29
Има ли табелка някаква там?
Това са дали за контакти:

http://atelietata.bg/index.php?id=46&L=1

Mind_Control
04-11-2011, 11:43
Това са дали за контакти:

http://atelietata.bg/index.php?id=46&L=1

Мерси :)

Тоя квартал Лозенц много се разширил :D до околовръстното ще стигне още малко...

alex052
04-11-2011, 17:30
колега наскоро имах подобен казус.Излезе ми 1056 с производство по мой чертеж доставка,монтаж и качване на ръка до 4 ти етаж.Габаритни размери 215/270/54. ако искаш провери на няколко места за цена.първите който попитах искаха 1700лева.

Доко
04-11-2011, 18:06
...

Ако си решил да даваш 2400лв за гардероб пробвай тук, правят бутикови мебели ;-) http://estemebeli.com/bg/gallery/9.html

CBET
13-12-2011, 15:08
Току що с един приятел направихме съпоставка и на всеизвестните кюфтенца ...





София / Букурещ
малка порция (10 броя) - 4.50 BGN / 8.00 RON
средна порция (15 броя) - 6.50 BGN / 10.00 RON
голяма порция (20 броя) - 8.50 BGN* / 12.00 RON


* - не е 100% сигурен в цената

1 RON се сменя за 0.449709 BGN според БНБ (http://www.bnb.bg/Statistics/StExternalSector/StExchangeRates/StERForeignCurrencies/index.htm)
Разлика от 25 до 57% ... Явно стандарта на живот в София е по-добър след като е по-скъпо ...

nickyto
13-12-2011, 15:21
Току що с един приятел направихме съпоставка и на всеизвестните кюфтенца ...





София / Букурещ
малка порция (10 броя) - 4.50 BGN / 8.00 RON
средна порция (15 броя) - 6.50 BGN / 10.00 RON
голяма порция (20 броя) - 8.50 BGN* / 12.00 RON


* - не е 100% сигурен в цената

1 RON се сменя за 0.449709 BGN според БНБ (http://www.bnb.bg/Statistics/StExternalSector/StExchangeRates/StERForeignCurrencies/index.htm)
Разлика от 25 до 57% ... Явно стандарта на живот в София е по-добър след като е по-скъпо ...



Леите си ги купуваш на "курс купува" не по фиксинга. Смятай ги на 0.48-0.50 за лея. Ама... къде е това евтино хапване в Румъния ?!? И като е толкова евтина храната там, що ли румънците пълнят ресторантите ни по празниците ?!?

rusiq86
13-12-2011, 15:27
В Русе е пълно с румънци по веригите: Метро и Кауфланд...скъсват се да пазаруват!

CBET
13-12-2011, 15:36
Младежи,

1. По обменните бюра леите се продават на 47 стотинки (дори да поправим сметките по курс 50 стотинки за лея разликите са от 13 до 42%)
2. Ако ползвате банкови карти за разплащане курсовите разлики са още по малки (примерно на моята карта, курса за трансформация е 1,5% по висок от официално обявеният от БНБ за съответният ден).
3. Кога за последно бяхте двамата в Румъния? Кога пазарувахте нещо си от там? В кой ресторант сте ходили?

Давам просто едно сравнение за една верига магазини, които в цял свят се славят с ниските си цени! Е в България за пореден път сме свидетели на извращение.

Ей така на едро се говори много лесно.

Като цяло цените на стоките (особено хранителните) са по-високи, но в много случаи има защо да е така.
В настоящият случай според мен има по голяма печалба за гръцките собственици на магазина в София и "софийските тарикати" им пълнят джобовете.

nickyto
13-12-2011, 16:04
Младежи,

1. По обменните бюра леите се продават на 47 стотинки (дори да поправим сметките по курс 50 стотинки за лея разликите са от 13 до 42%)
2. Ако ползвате банкови карти за разплащане курсовите разлики са още по малки (примерно на моята карта, курса за трансформация е 1,5% по висок от официално обявеният от БНБ за съответният ден).
3. Кога за последно бяхте двамата в Румъния? Кога пазарувахте нещо си от там? В кой ресторант сте ходили?

Давам просто едно сравнение за една верига магазини, които в цял свят се славят с ниските си цени! Е в България за пореден път сме свидетели на извращение.

Ей така на едро се говори много лесно.

Като цяло цените на стоките (особено хранителните) са по-високи, но в много случаи има защо да е така.



За последно бях в Румъния преди два месеца, но 15 леи за карначе или 32 леи за пица някак ми идват скъпичко. В ИКЕА не съм ял кюфтета и коментирам това, което съм виждал.

п.п. дъвките "air waves" в бензиностанции "Лук оил" Румъния са по 3 леи /=1.50 лв./, същите ще намериш по 1-1.10 на нашите бензиностанции... кит-кат този дето е по 0.80 - 0.90 лв. на нашите бензиностанции там е по 2.60 - 2.80 леи...
А дали си заслужава тяхната храна... ми сам си отговори на въпроса. Все пак си от Русе и виждаш колко румънски фирми си правят празниците по ресторантите тук.

CBET
13-12-2011, 16:14
За последно бях в Румъния преди два месеца, но 15 леи за карначе или 32 леи за пица някак ми идват скъпичко. В ИКЕА не съм ял кюфтета и коментирам това, което съм виждал.

п.п. дъвките "air waves" в бензиностанции "Лук оил" Румъния са по 3 леи /=1.50 лв./, същите ще намериш по 1-1.10 на нашите бензиностанции... кит-кат този дето е по 0.80 - 0.90 лв. на нашите бензиностанции там е по 2.60 - 2.80 леи...
А дали си заслужава тяхната храна... ми сам си отговори на въпроса. Все пак си от Русе и виждаш колко румънски фирми си правят празниците по ресторантите тук.


ИКЕА колега, ИКЕА! Сравняваме два магазина на ИКЕА!


Ако искаш да си говорим за Румъния направи тема там ще пишем на воля.

nickyto
13-12-2011, 16:26
ИКЕА колега, ИКЕА! Сравняваме два магазина на ИКЕА!


Ако искаш да си говорим за Румъния направи тема там ще пишем на воля.


Нищъ... омръзнала ми е... ей я дей... койт иска да ходи да я гледа...

Mind_Control
14-12-2011, 16:09
Аз да се похваля, че в крайна сметка си купих гардероб от Икеа и то с 10% отстъпка :)

kolev
14-12-2011, 16:26
Аз да се похваля, че в крайна сметка си купих гардероб от Икеа и то с 10% отстъпка :)

я кажи за протокола, колко ти искаха дърводелците.

Mind_Control
14-12-2011, 16:30
я кажи за протокола, колко ти искаха дърводелците.

В смисъл? Не те разбирам какво точно ме питаш :)

kolev
14-12-2011, 16:36
нали те пратиха в едни мебелни фирми.

Mind_Control
14-12-2011, 16:42
нали те пратиха в едни мебелни фирми.

Да, но не съм ходил. Просто този гардероб в икея ми хареса толкова много, че не исках да гледам други...

kolev
14-12-2011, 16:45
кефиш :thumbup::cheers:

Кайо
14-12-2011, 17:55
ИКЕАТА Е ТЪПА........

kolev
14-12-2011, 17:57
ИКЕАТА Е ТЪПА........

не, с прави ъгли е. а вътре има и кръгли мебели :scherzkeks:

Кайо
14-12-2011, 18:01
не, с прави ъгли е. а вътре има и кръгли мебели :scherzkeks:

и все пак е тъпа............:rotfl:

Mind_Control
15-12-2011, 12:12
ИКЕАТА Е ТЪПА........

И аз съм на това мнение, но за съжаление нещата, които правят ми харесват :( :) и са умно измислени. Личи си че инженери са се трудили там, а не дърводелци.

kolev
15-12-2011, 12:22
И аз съм на това мнение, но за съжаление нещата, които правят ми харесват :( :) и са умно измислени. Личи си че инженери са се трудили там, а не дърводелци.

баш, и дизайнери ;)

Кайо
15-12-2011, 19:44
Личи си че инженери са се трудили там, а не дърводелци.


баш, и дизайнери ;)

Нито са толкова добри инженери,нито са големи дизайнери.........просто българските им колеги са гола вода........;)

kolev
16-12-2011, 13:28
Нито са толкова добри инженери,нито са големи дизайнери.........просто българските им колеги са гола вода........;)
ми щом казваш ;)
ама някои от артикулите са произведени в българия :D

eskaliburg
16-12-2011, 13:42
доста голяма част са made in BG

Mind_Control
16-12-2011, 13:53
Нито са толкова добри инженери,нито са големи дизайнери.........просто българските им колеги са гола вода........;)

А кои са по- добри?

Кайо
16-12-2011, 14:41
А кои са по- добри?

Примери за по-добри мебели много,друг е въпроса за цените.......,на промоции boconcept в Гърция цените са малко над ИКЕА........

http://www.boconcept.com/

CBET
16-12-2011, 15:14
Абе колеги, разлика м/у инжинерен дизайнер и производител правите ли?

pavlin
17-12-2011, 18:04
Грешка, може да се изтрие.

Кайо
17-12-2011, 23:38
ми щом казваш ;)
ама някои от артикулите са произведени в българия :D

както и в Полша и в Румъния и............,това къде са произведени няма връзка с дизайна,технологиите и т.н.т.........Тойота има заводи в Турция,по тази логика произведените там автомобили са турски....

Mind_Control
18-12-2011, 10:58
Примери за по-добри мебели много,друг е въпроса за цените.......,на промоции boconcept в Гърция цените са малко над ИКЕА........

http://www.boconcept.com/


Като им гледам цените, значи трябва да са точно около 2.5 пъти по добри от Икея :)

infernus
18-12-2011, 11:51
Някой сравнявал ли е цени на кухненско обзавеждане? Проекти правят ли ?

kolev
19-12-2011, 11:51
както и в Полша и в Румъния и............,това къде са произведени няма връзка с дизайна,технологиите и т.н.т.........Тойота има заводи в Турция,по тази логика произведените там автомобили са турски....

бла бла, скъпо било, тъпо било :D

Кайо
19-12-2011, 11:59
бла бла, скъпо било, тъпо било :D

не е скъпо но е тъпо :):):)