PDA

View Full Version : За хилавото момченце с 156!



Linkestis
21-09-2011, 18:31
Днес бях свидетел на огромна олигофрения от едно недоразвито мозъчно момченце с тъмна 156 и шапка с голяма козирка пред Химическия факултет в София!
Хората които слизат от автобус 67 както и аз надали са виждали подобна простотия!
Освен че стресира всички възрастни хора с мощния рев на твоята кочина и клаксона които наду,как не те хвана страх че ще прегазиш момичето което падна пред колата ти????
Как можа да минеш с такава скорост на сантиметри пред паднал човек?Как можа да не спреш да видиш че заради теб момичето си счупи главата и стана цялата в кръв???

Дете!Ако те бях докопал на светофара щях да ти натроша всички костички.

За такива като теб само бой до като мърдаш!
Направо ми треперят ръцете,катастрофа да бе станала нямаше да се ядосам толкова.


------------------
Малко пояснение за тези които не се сещат за мястото:има обръщало на автобус 67,там пресичат страшно много хора.Чу се непрекъснато натискане на клаксон,и рев на двигател.Когато погледнах възрастните хора с бастуни тичаха като пубертети.В момента в които видях келеша,младо момиче изпаднало в паника падна пред колата му.Тои обаче с мръсна газ мина на сантиметри от нея в посока бул.Яворов

code
21-09-2011, 18:53
Да му беше записал номера! За такива само публично лапане на ауспух на запалена кола, голи по чорапи :butt: и един да дава газ :tooth:

Linkestis
21-09-2011, 18:58
Чудех се колата ли да си мръдна,на момичето ли да помагам,него ли да гоня?

fred
21-09-2011, 19:44
Ми простаци дал господ

code
21-09-2011, 19:46
Няколко такива хора познавам рано или късно всички ядоха юмруци в главата, единия яде щанга за гуми насред най-голямото кръстовище в Бс. Дано само пича да си изяде боя навреме, преди да разплаче нечия майка :no:

nickyto
21-09-2011, 19:59
Ами те такива често присъстват в новините и бюлетините на КАТ. Дано няма и други пострадали от тоя келеш, когато реши да си счупи главата !

dimitar_vd62
21-09-2011, 20:29
М,да...Един съвет колеги.Когато давате път на пешеходци на зебра, хвърляйте по едно око в огледалото.Днес пред клиниката на Марешки в Младост една нахакана мацка с джип ме изпревари на пеш.пътека.Добре че предугадих какво ще направи, та нарочно стреснах жената с количката пред мене за да спре.Поне на нея дадох съвет в такава ситуация, като мине пред колата да спре и да се огледа, за да не я отнесе някой/я.

Stoyan Georgiev
21-09-2011, 20:54
изродчета всякакви... :jason2::jason2::jason2:




и аз на пешеходна винаги оглеждам огледалата яко преди да спра, защото на 4-5 пъти са щели да отнесат хора, които са тръгвали да пресичат заради мен, ама от ляво и от дясно никой не спира....

code
21-09-2011, 21:23
Ами тя една такава шофьорка така утрепа детето до Метро, дясната кола спира тя минава без даже да намали, затова е цялото платно в цветя през няколко дена :sad:

alex052
21-09-2011, 21:41
малоумни шофьори дал господ.....да вземат награда Дарвин даноhttp://lemons.btourism.com/darwin.php.Но и пешеходците понякога са като стаден добитък

koolio
21-09-2011, 22:06
Е как не се намери някой да му счупи главата на тоя кретен ...
Запомни ли му номера?

Ramsezsh
21-09-2011, 22:20
Е как не се намери някой да му счупи главата на тоя кретен ...
Запомни ли му номера?

Рано или късно ще се намери кой.
Освен ако той сав не си я счупи. Лошото е да не пострадат и невинни хора.

Alfa User
21-09-2011, 22:52
Това ми напомня за няколко теми, жестоко оплюти преди време в този иначе така готин форум. Няколко колеги бяха споделили подобен "опит", а наравно с тях и аз - но нейсе, бяхме освиркани за проява на неуважение към по-младите и леко по-буйни "колеги". Еми мерси за отношението... колеги ...
Ако помните, казах ви, че ще ни разберете, когато и вие попаднете на такъв идиот (не визирам автора на темата в случая). Жестоката истина обаче е, че най-често тъпанарите успяват да завлекат и няколко невинни живота преди да погинат. Даже понякога им се разминава на идиотчетата, за още по-голям ужас на околните.
Гадничко звучи така казано, но според мен такива малоумници следва да загиват сами ... сред огън и мъки. На никого не пожелавам среща с такива НУРС-ове (к'во е НУРС - ще ви каже чичко Гугъл). Амин ! :priest:

Stoyan Georgiev
21-09-2011, 22:56
темата не е за младите идиоти, а за идиотите като цяло ;)

Alfa User
21-09-2011, 22:58
съгласен съм, просто използвах примера.
Жалко е, и е страшно.

Linkestis
21-09-2011, 22:59
Сега вече като е минало всичко и се замислям че ако не беше инерцията от падането на момичето,минаваше директно през нея.

Alexandrov70
21-09-2011, 23:09
при някои хора идиотията преминава с възрастта , при други - не, но големия процент кретени по улиците са със среден стаж зад волана около 2-3 години.

Stoyan Georgiev
21-09-2011, 23:16
при някои хора идиотията преминава с възрастта , при други - не, но големия процент кретени по улиците са със среден стаж зад волана около 2-3 години.

93.2 % от статистиките се измислят в движение ;)

Alexandrov70
21-09-2011, 23:21
1. не е статистика, а лично наблюдение
2. процента не е точен - 92.3% е:hehe:

Доко
21-09-2011, 23:38
Както сте почнали да се възмущавате някой може ли да обясни защо тази тема е важна ??? http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=63578

Alfa User
21-09-2011, 23:42
Да, аз мога.
Целта на онази тема е да се научат желаещите на полезни техники за КАРАНЕ НА ПИСТА.

А тази тема е за малоумните комплексари, дето си мислят че са безсмъртни след 2 месеца стаж зад волана на колата на тате ...

Capisci ???

Alexandrov70
21-09-2011, 23:42
Все си мисля че има разлика между технично и умело шофиране и безмозъчно летене по улиците!

Доко
21-09-2011, 23:44
Да, аз мога.
Целта на онази тема е да се научат желаещите на полезни техники за КАРАНЕ НА ПИСТА.

А тази тема е за малоумните комплексари, дето си мислят че са безсмъртни след 2 месеца стаж зад волана на колата на тате ...

Capisci ???

Лошото е че няма писти, и познай от първия път къде се пробват ...???

п.с. А аз си мисля, че и оная тема е за малоумните комплексари, дето си мислят че са безсмъртни след 2 месеца стаж зад волана на колата на тате ...

Capisci ??? ;-)

Alexandrov70
21-09-2011, 23:48
Лошото е че няма писти, и познай от първия път къде се пробват ...???

Ами то тогава остава ние , с повечето съзнание също да взимаме мерки срещу такива , а не да чакаме на съдбата или на кат.Или греша?Това момиче можеше да е твоята приятелка , жена или дъщеря....
Не е редно да се затварят очите пред такива прояви .

Alfa User
21-09-2011, 23:48
@ Доко : Бъркаш - писти има, но на келешчетата не им се дават 20-те лева такса за вход ... щот инак няма да имат кинти за бензинец да се правят на мъжлета :devil:

А мерки какви - принудително спиране, и чупене на ръцете с бухалка ??? Не става - особено след като "мама" и "тате" са го оставили да се развие така, и не им дреме какви геройства твори изчадието им по улиците ... Виж, в тъпата и проста Германия при подобно изстъпление са нужни не повече от 30 мин преди да се озовеш във временния арест - а после - жална ти майка ... Но ние сме още твърде далеч от това съзнание и организация на съответните органи...

Ранобудниче
21-09-2011, 23:54
Лошото е че няма писти, и познай от първия път къде се пробват ...???

п.с. А аз си мисля, че и оная тема е за малоумните комплексари, дето си мислят че са безсмъртни след 2 месеца стаж зад волана на колата на тате ...

Capisci ??? ;-)

Дълбоко се съмнявам, че главният герой е прочел подобна тема (ако изобщо е прочел нещо през живота си).

Дори интересът към себеразвитие в тази област е индикация, че на шофиращия му пука (поне малко) как върти геврека.

В този смисъл, струва ми се, че темата си е ок, а ти се закачаш :)

Доко
22-09-2011, 00:01
@ Доко : Бъркаш - писти има, но на келешчетата не им се дават 20-те лева такса за вход ... щот инак няма да имат кинти за бензинец да се правят на мъжлета :devil:

А мерки какви - принудително спиране, и чупене на ръцете с бухалка ??? Не става - особено след като "мама" и "тате" са го оставили да се развие така, и не им дреме какви геройства твори изчадието им по улиците ... Виж, в тъпата и проста Германия при подобно изстъпление са нужни не повече от 30 мин преди да се озовеш във временния арест - а после - жална ти майка ... Но ние сме още твърде далеч от това съзнание и организация на съответните органи...


Дълбоко се съмнявам, че главният герой е прочел подобна тема (ако изобщо е прочел нещо през живота си).

Дори интересът към себеразвитие в тази област е индикация, че на шофиращия му пука (поне малко) как върти геврека.

В този смисъл, струва ми се, че темата си е ок, а ти се закачаш :)


Именно защото си мисля, че е чел подобни казвам, че темата за техниките е подстрекателна към такива изтъпления от млади китуци които нямат средства за писти, а използват всяко сядане зад волана за тестове. Има и още такива теми, но тази се пусна точно в деня който един такъв младеж щеше да ме отнесе само, че не спря след като го подгоних, а и съпругата ми бе в колата, иначе щях да му обясня как правилно да си изпълни техниката по-засичане в градски условия, та за това може би ме дразни тази тема. Иначе нямам нищо против да се учат на каквото си искат само, че където трябва. Лошото е, че няма условия и липсват средствата. ;-)

Alexandrov70
22-09-2011, 00:03
Аз лично споделям моето мнение по въпроса и не го натрапвам на никого .А от темата мисля има и положителна полза - както повечето си пишат никовете на стъклото , помнейки становището им по подобен род въпроси , може да си направи човек селекция на кого да разчита и от кого да се пази!

ще следя темата точно от тази гледна точка!

Linkestis
22-09-2011, 07:59
Виж те сега,в темата може би не съм пресъздал случката реално.В моите очи нямаше момче което просто спортува на улицата,имаше момче което като видя пресичащите хора умишлено настъпи педала и клаксона.Което пък от своя страна доведе до възбуда в инфантилното му телце и невъзможността да прецени че може да убия човек. Защото ако имаше някакви дори и бегли шофьорски умения,щеше да пропусне нормално пресичащите хора а не да се прави на мъж. Е,предполагам е гледал наскоро "Удар в Рио",тате му е дал 3 000лв за Алфичката,и случката е налице.То ако разсъждаваме над темата,то той е бъдещ убиец.

nickyto
22-09-2011, 08:31
Именно защото си мисля, че е чел подобни казвам, че темата за техниките е подстрекателна към такива изтъпления от млади китуци които нямат средства за писти, а използват всяко сядане зад волана за тестове. Има и още такива теми, но тази се пусна точно в деня който един такъв младеж щеше да ме отнесе само, че не спря след като го подгоних, а и съпругата ми бе в колата, иначе щях да му обясня как правилно да си изпълни техниката по-засичане в градски условия, та за това може би ме дразни тази тема. Иначе нямам нищо против да се учат на каквото си искат само, че където трябва. Лошото е, че няма условия и липсват средствата. ;-)


Е, подгонвайки го за да му "обясниш", как би обяснил собствените си действия ? С какво се различават от неговите ?

Доко
22-09-2011, 08:44
Е, подгонвайки го за да му "обясниш", как би обяснил собствените си действия ? С какво се различават от неговите ?

Аз исках на него до разясня, не е нужно да се обяснявам по форумите...

nickyto
22-09-2011, 08:59
Аз исках на него до разясня, не е нужно да се обяснявам във форумите с подробности... ;-)


Да де и аз исках да попитам - като го подгониш след като той не е спрял какво става ? Един млад келеш кара като изтребител в града, а друг го гони, за да му "обясни как да кара" ! Та мислиш ли че при една такава гонка е изключена възможността от инциденти ?
Някой по-горе бе писал за Германия. Там системата е следната: Отивате с още един свидетел на случката в полицията и подавате сигнал - час, място, номера на колата на нарушителя... След като полицията си го издири и санкционира, някакъв процент от глобата отива за подалите сигнала.
И тук в КАТ можеш да си подадеш сигнал за инцидента, но... не съм сигурен дали ще ти обърнат внимание.

Доко
22-09-2011, 09:05
И тук в КАТ можеш да си подадеш сигнал за инцидента, но... не съм сигурен дали ще ти обърнат внимание.

Веднага ти отговарям- няма да ти обърнат никакво внимание.
А ако си толкова любопитен пробвай да ме засечеш с автомобила си, и след като ти свирна с клаксона набий спирачките, изравни се с мен и псувайки ме питай защо ти свиря с клаксона, и на теб ще разясня. ;-)

nickyto
22-09-2011, 09:10
Веднага ти отговарям- няма да ти обърнат никакво внимание. ;-)


Ами то за това е пълно с джигити !

Доко
22-09-2011, 09:29
Ами то за това е пълно с джигити !

Умишлено пропуснах една подробност - младежа бе около 25г. полицай с униформа в личния си автомобил, това ме настърви да го подгоня, но нещо явно се уплаши. А ти сигнали си тръгнал да подаваш - на кой, на най - големите джигити !?

nickyto
22-09-2011, 09:34
Умишлено пропуснах една подробност - младежа бе около 25г. полицай с униформа в личния си автомобил, това ме настърви да го подгоня, но нещо явно се уплаши. А ти сигнали си тръгнал да подаваш - на кой, на най - големите джигити !?


Е, ако това бе в Германия, то младежа да се е простил с униформата ! Уви обаче е в България ! Мила родна картинка !

Доко
22-09-2011, 09:41
Е, ако това бе в Германия, то младежа да се е простил с униформата ! Уви обаче е в България ! Мила родна картинка !

Принципно си прав да се възмущаваш, както и колегата пуснал темата също, но тъй-като и аз по една случайност съм живял в нормална държава с развит капитализъм мога да ти кажа, че на този етап на развитие тук, това е един от начините за съжаление все още. ;-)

rossenvn
22-09-2011, 10:14
Принципно си прав да се възмущаваш, както и колегата пуснал темата също, но тъй-като и аз по една случайност съм живял в нормална държава с развит капитализъм мога да ти кажа, че на този етап на развитие тук, това е един от начините за съжаление все още. ;-)

Веднъж ми се случи да имам проблем с един Голф. По-скоро със собственика му. Записах номера, дадох го в РПУ-то. Намериха го за дни. Не знам какво е развитието и не ме интересува - аз моята работа си я свърших. Та моята препоръка при такива случай да се подава сигнала, а дали ще стане нещо... Най-малко ще му издърпат ушите на тоя джигит - щом има нещо писмено ще трябва да дава обяснения какво точно е правил.
Иначе по темата за културата на шофиране в България. Нямам нищо против Перник, а и съм сигурен, че това е масово явление в цялата държава:

Перничанин без книжка фучи с бракуван голф
Возил в бричката без фарове и стопове децата си
Пернишки пишман шофьор сътвори поредния куриоз. Той затвърди славата на града, след като бе спипан за 9-и път да кара без книжка бракувания си "Фолксваген Голф-2".
"Героят" е 24-годишният безработен ром С.Б.
Последното му наказание е от вторник, когато натоварил в раздрънканата бричка жена си и двете им невръстни деца - едното на годинка и половина, а другото - 8-месечно бебе. Униформените познали голфа отдалече. Колата е без мигачи, фарове и стопове. Преди време пак при проверка на пътя катаджиите издали заповед за спиране от движение на изпотрошеното возило. Пернишките катаджии вдигнали ръце от нахалния мъж. Ромът никога не е карал шофьорски курсове и не е имал тапия за управление. Въпреки това редовно яхвал стария си "Голф-2", напълно негоден и опасен на улицата. Осем акта имал в актива си неукият водач. Той обаче продължил да го кара, като често го отстъпвал и на брат си, който също е без книжка. Досега нито веднъж не се е явил в полицията след призовки за наложени му актове. За да озаптят нахалника, катаджиите заведоха бързо наказателно дело срещу него по чл. 343 от НК. Очаква го затвор до две години. Всеки втори перничанин гази правилата за движение, сочи статистиката на КАТ. Този вторник само за два часа в центъра на града са проверени 19 шофьори, като 8 от тях са наказани с актове, шестима са карали без книжка, а двама са били пияни.
тук (http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=&article=382704)

fred
22-09-2011, 18:22
В тая връзка си спомням един шуменец, който постоянно си кара и без книжка и пиян, те това сме ние-всеки цървул прави каквото си иска.

code
23-09-2011, 08:51
Веднъж ми се случи да имам проблем с един Голф. По-скоро със собственика му. Записах номера, дадох го в РПУ-то. Намериха го за дни. Не знам какво е развитието и не ме интересува - аз моята работа си я свърших. Та моята препоръка при такива случай да се подава сигнала, а дали ще стане нещо... Най-малко ще му издърпат ушите на тоя джигит - щом има нещо писмено ще трябва да дава обяснения какво точно е правил.
Аааа, да си дойдем на думата - българина е сляп и глух и НЕ подава сигнали щото освен всичко е и ПРОСТ, а после ходи да разправя, че полицаите не си вършели работата ;) Докич, приятелю това е моето мнение и няма нищо общо с твоята случка :-) да знаеш.

пп Полицая не е Батман да седи отгоре на блока и да следи, дали видиш ли, ще получиш нужното отношение от някой си.

Alexanderbb
23-09-2011, 09:08
Умишлено пропуснах една подробност - младежа бе около 25г. полицай с униформа в личния си автомобил, това ме настърви да го подгоня, но нещо явно се уплаши. А ти сигнали си тръгнал да подаваш - на кой, на най - големите джигити !?

Аз пък не знам защо битува мнението че полицайте са "недостъпни". Вярно правят всичко възможно да се прикриват но напоследък с тези записвани разговори и документация това не винаги се получава. Мене като ме натресе полицай в багажника, едва ли не на колене ме молеше да не се обаждам в КАТ щото бил вече с предупреждение и щели да го изгонят от системата

old alfist
23-09-2011, 11:29
Това хлапе явно е лабилно психически - ще си намери някъде майстора, но дано да се осъзнае скоро и да не пострадат невинни хора преди това, както и само то.
Често се срещат такива и е трудна борбата срещу тях - необходими са усилия от всички, включително и органите на реда.

fred
23-09-2011, 19:44
Аз пък не знам защо битува мнението че полицайте са "недостъпни". Вярно правят всичко възможно да се прикриват но напоследък с тези записвани разговори и документация това не винаги се получава. Мене като ме натресе полицай в багажника, едва ли не на колене ме молеше да не се обаждам в КАТ щото бил вече с предупреждение и щели да го изгонят от системата

Но докато сгазят лука, бая са нагли.Например, рано в неделя срещам доста полицаи по улиците /ходя с колата до борисовата градина да разхождаме песа/-е масово минават на червено, нагло очевадно поведение.Писал съм го и друг път.Вместо да бъдат някакъв пример на положително и позивитивно поведение, те са пример точно на обратното.Не всичко явно, ама достатъчно кретени имат в полицията.

nickyto
23-09-2011, 19:51
Не всичко явно, ама достатъчно кретени имат в полицията.


Ам що`т ги избират с конкурс !

fred
23-09-2011, 20:39
Мда, това ще е причината :devil:

haiti
23-09-2011, 22:54
Шамари... повечко!:devil:

CrazyElement
28-09-2011, 19:38
Нече го защитавам момъка ама всеки напада без да знае какво същност е станало то и аз много добре не разбрах( или това което разбрах автобуса е спрял ест пешеходците решават дап ресекът пред него , и там е засиления момък), ами такива ситуации бол, верно е , че в правилника му пише да е с повишено внимание при такава ситуация поради простата причина , че пешеходеца малко го мързи да мисли и си изкача ей така от нищото , то общо взето , и за пешеходците трябва да има курс на обучение иначе няма как да стане, сега и аз се сещам за 1 моя инфарктна ситуация , ама а де какво да направя, кара си 1 пич дясна лента с 25-30 при което аз си отивам в лявата да го изпреваря и еврика!!! посредата на пътя си седят 2 момичета на възраст 17-8 поне, при което какво да правя аджеба? В дясно пича си седи то мене в другите ленти идват коли отгоре които не пропускат пешеходките и те си сеедят посредата пък аз ко правя? ми пълна газ да се шмугна в дясно ( няма време за спиране) при което момичеата от рева на колата ли на какво решиха да побегнат точно в мойта посока ... при което аз смених посоката ама видиш ли те решиха и на там да бягат при което аз пак смених посоката абе разминах ги, ама айде де каква вина имам , че те си седят посредата на пешеходната пътека и извергите отгоре не ги пускат да минат а аз си карам срещу тях? Казвам го това , защото погледнато от страни много хора от тук пишещите щяха да искат " да ми счупят главата" , ама някой път стават кофти ситуации важното е , да се отреагира добре, никой не е безгрешен, но и пешеходците трябва да мислят малко преди да предприемат нещо, все пак те много по лесно могат да се дръпнат на страни или да спрът.

Linkestis
28-09-2011, 20:10
Нече го защитавам момъка ама всеки напада без да знае какво същност е станало то и аз много добре не разбрах( или това което разбрах автобуса е спрял ест пешеходците решават дап ресекът пред него , и там е засиления момък),,,,,

Там има колело на въпросният автобус.Хората слизат от него и пресичат от другата страна,при което момченцето надува клаксона и дава пълна газ....

Ramsezsh
28-09-2011, 20:35
Нече го защитавам момъка ама всеки напада без да знае какво същност е станало то и аз много добре не разбрах( или това което разбрах автобуса е спрял ест пешеходците решават дап ресекът пред него , и там е засиления момък), ами такива ситуации бол, верно е , че в правилника му пише да е с повишено внимание при такава ситуация поради простата причина , че пешеходеца малко го мързи да мисли и си изкача ей така от нищото , то общо взето , и за пешеходците трябва да има курс на обучение иначе няма как да стане, сега и аз се сещам за 1 моя инфарктна ситуация , ама а де какво да направя, кара си 1 пич дясна лента с 25-30 при което аз си отивам в лявата да го изпреваря и еврика!!! посредата на пътя си седят 2 момичета на възраст 17-8 поне, при което какво да правя аджеба? В дясно пича си седи то мене в другите ленти идват коли отгоре които не пропускат пешеходките и те си сеедят посредата пък аз ко правя? ми пълна газ да се шмугна в дясно ( няма време за спиране) при което момичеата от рева на колата ли на какво решиха да побегнат точно в мойта посока ... при което аз смених посоката ама видиш ли те решиха и на там да бягат при което аз пак смених посоката абе разминах ги, ама айде де каква вина имам , че те си седят посредата на пешеходната пътека и извергите отгоре не ги пускат да минат а аз си карам срещу тях? Казвам го това , защото погледнато от страни много хора от тук пишещите щяха да искат " да ми счупят главата" , ама някой път стават кофти ситуации важното е , да се отреагира добре, никой не е безгрешен, но и пешеходците трябва да мислят малко преди да предприемат нещо, все пак те много по лесно могат да се дръпнат на страни или да спрът.


Ами в тая ситуация бих те поздравил с както е казал колегата:


Шамари... повечко!:devil:

Доко
28-09-2011, 21:16
Нече го защитавам момъка ама всеки напада без да знае какво същност е станало то и аз много добре не разбрах( или това което разбрах автобуса е спрял ест пешеходците решават дап ресекът пред него , и там е засиления момък), ами такива ситуации бол, верно е , че в правилника му пише да е с повишено внимание при такава ситуация поради простата причина , че пешеходеца малко го мързи да мисли и си изкача ей така от нищото , то общо взето , и за пешеходците трябва да има курс на обучение иначе няма как да стане, сега и аз се сещам за 1 моя инфарктна ситуация , ама а де какво да направя, кара си 1 пич дясна лента с 25-30 при което аз си отивам в лявата да го изпреваря и еврика!!! посредата на пътя си седят 2 момичета на възраст 17-8 поне, при което какво да правя аджеба? В дясно пича си седи то мене в другите ленти идват коли отгоре които не пропускат пешеходките и те си сеедят посредата пък аз ко правя? ми пълна газ да се шмугна в дясно ( няма време за спиране) при което момичеата от рева на колата ли на какво решиха да побегнат точно в мойта посока ... при което аз смених посоката ама видиш ли те решиха и на там да бягат при което аз пак смених посоката абе разминах ги, ама айде де каква вина имам , че те си седят посредата на пешеходната пътека и извергите отгоре не ги пускат да минат а аз си карам срещу тях? Казвам го това , защото погледнато от страни много хора от тук пишещите щяха да искат " да ми счупят главата" , ама някой път стават кофти ситуации важното е , да се отреагира добре, никой не е безгрешен, но и пешеходците трябва да мислят малко преди да предприемат нещо, все пак те много по лесно могат да се дръпнат на страни или да спрът.

'Бахти случая, ама като качиш някой на капака ще се научиш и да спираш в такива ситуации...

Alfa User
28-09-2011, 21:26
Да не говорим, че за подобни трудни за разчитане писания един друг потребител бе многократно банван ...
Сори за офтопика, да не зацапваме темата !
Контрол трябва да има за всички - а не както до сега, обикновените смъртни да бъдат глобявани за какво ли не, а по-равните на тях да си минават безнаказано срещу някаква "скромна" сумичка ...
Гледам по новините, че 13 пътни полицаи са арестувани за вземане на подкуп ... До тук добре, но защо не направим така, че положението да е като в "белите" страни - ако предложиш подкуп, ти също да подлежиш на съд ???

CrazyElement
28-09-2011, 21:42
'Бахти случая, ама като качиш някой на капака ще се научиш и да спираш в такива ситуации...

Еми и ти толкова си прочел ситуацията , аз и затова я написах да видя как всички ме плюете :) айде с поздрави, нищо , че колата която заобиколих си къташе без намерения да спира ( да няма да се влача зад него - никой няма да го направи) и колата която заобикалям нямаше да спре защото пешеходците бяха посредата което значи , че няма как да знам , ама видиш аз съм виновен , че карам по пътя ,а на него хората си стоят , има си някакви закони колега казват се закони на физиката и някакси някой път не можеш да спреш щото видиш ли спираш 1 тон и 300+ кг, просто девойките изкараха късмет , че пустата алфичка може да не е маневрена на паркинг ама поне има бърза кормилна рейка , ти мислиш ли , че нямаше да спра ако можех просто нямаше време колата да спре до тях, а ако бях набил спирачки с десен да ги избегна стях да се нацеля в колата до мене нали? Абе изобщо какво се обеснявам просто си направих експеримент с вас да видя колко сте безгрешни и как всички сме лоши и кой ли знае Вие какви ситуации сте направили ама не си ги казвате.

---------- Post added at 21:42 ---------- Previous post was at 21:38 ----------


Да не говорим, че за подобни трудни за разчитане писания един друг потребител бе многократно банван ...
Сори за офтопика, да не зацапваме темата !
Контрол трябва да има за всички - а не както до сега, обикновените смъртни да бъдат глобявани за какво ли не, а по-равните на тях да си минават безнаказано срещу някаква "скромна" сумичка ...
Гледам по новините, че 13 пътни полицаи са арестувани за вземане на подкуп ... До тук добре, но защо не направим така, че положението да е като в "белите" страни - ако предложиш подкуп, ти също да подлежиш на съд ???

Защото ти нищо не предлагаш , директно , ти казваш можем ли нещо друго да направим за да не ми се напиши акта :), пък и някой път полицаите директно си искат пари. Аз мога да ти дам пример , че закона не се изпълнява както трябва , имам познати които са спирани с халогени и не са глобявани , но и други които са били, спирали са ме с изгорял фар и съм се измъквал без фиш ,а на други са им писали, закона е просто трагичен, всеки бяга от отговорност, но чесно да ти кажа , как да оставя полицай да ми пиши фиш за изгорял фар като досега съм виждал 2 патрулки с изгорял фар да карат по пътищата. Докато наказанията не станат по сорови ще има всякакви изпълнения, защото за тая ситуация , на този момък ще му напишат 1 акт за 100 лева има няма за " опасно шофиране " и това е.

Доко
28-09-2011, 22:03
Еми и ти толкова си прочел ситуацията , аз и затова я написах да видя как всички ме плюете :) айде с поздрави, нищо , че колата която заобиколих си къташе без намерения да спира ( да няма да се влача зад него - никой няма да го направи) и колата която заобикалям нямаше да спре защото пешеходците бяха посредата което значи , че няма как да знам , ама видиш аз съм виновен , че карам по пътя ,а на него хората си стоят , има си някакви закони колега казват се закони на физиката и някакси някой път не можеш да спреш щото видиш ли спираш 1 тон и 300+ кг, просто девойките изкараха късмет , че пустата алфичка може да не е маневрена на паркинг ама поне има бърза кормилна рейка , ти мислиш ли , че нямаше да спра ако можех просто нямаше време колата да спре до тях, а ако бях набил спирачки с десен да ги избегна стях да се нацеля в колата до мене нали? Абе изобщо какво се обеснявам просто си направих експеримент с вас да видя колко сте безгрешни и как всички сме лоши и кой ли знае Вие какви ситуации сте направили ама не си ги казвате.[COLOR="Silver"]




Умуваш излишно,прочетох достатъчно и си мисля, че в тази ситуация никой не го интересува законите на физиката, има си закони за движение по пътищата и това, че ти не ги знаеш в случая си е твой проблем. Или викаш по-добре да сека пътя на колата от колкото да спра. Както и да си нагласяш ситуацията е трябвало да спреш. Нали парадираш за западен манталитет, пробвай тая маневра в Германия или в Швейцария. Все ще се намери някой да съобщи на полицията за теб. В Унгария само да стъпи пешеходец на пътното платно цялото движение спира, ти ще ми говориш за западен манталитет, забравил си го някъде май ??? Ама как ще спираме на пешеходци, те са враг, трябва да се гърчат, да минават на пребежки пълзешком, а ако някой случайно ми стои на платното и го видя в последния момент трябва да мина задължително преди другата кола, да не ме прецака на светофара, че съм сипал само три лева и няма да мога да се прибера..... няма да се управим скоро май.....

п.с. И никой не те плюе, поеми си критиката ;-)

alfa_erazor
28-09-2011, 22:26
Според това което разбрах, CrazyElement не е спрял защото е нямал възможност, не че не е искал. Причината най-вероятно е била, любимата на всички "несъобразена скорост", а именно, се е движил с такава скорст, че е преценил че няма да може да спре на време, и затова е направил това което е описал.

Поуката би трябвало да бъде да има едно на ум, с каква скорост пресича пешеходна пътека, и да внимава когато прави изпреварване точно върху пешеходна пътека, особенно без видимост дали някой не пресича.

Важното е че е минало без инциденти :)

Доко
28-09-2011, 22:47
Не знам какво е съобразил или не, но като чета за такива изтъпления се дразня много в предвид това което ми се случва за втори път тази година, да спра на пешеходци и някой да се натресе отзад. Случката е от преди два дни. На CrazyElement му се е разминало и е бил късметлия в конкретния случай, но... третия път "стомничката се чупи", не забравяйте това. Ето пример за това....и не се гордейте и си мислете, че сте много опитни, спазвайте си ограниченията и ще ви е добре. Защото на шофьорчето на БМВ-то тип "CrazyElement" ще му се стъжни в предвид, че нямаше гражданска отговорност, а един датчик на Кадилака струва 220$, счупени са три и е за нова броня. Мен ме оправя каското, но застрахователя ще си търси парите. Изобщо не ми се мисли как ще си оправи и БМВ-то. Карайте разумно и не се хвалете как правите рискови маневри с пешеходци. Както и да ми карате отзад, на пешеходци спирам, пазете се !!! ;-)

Stoyan Georgiev
28-09-2011, 23:21
..

днеска те видях ама не ме отрази, затова ли беше толкова намусен :D

Доко
28-09-2011, 23:35
днеска те видях ама не ме отрази, затова ли беше толкова намусен :D

Ааа нещо съм блял, нищо, ще почерпя по-фанта ;-)

badmadafaka
28-09-2011, 23:39
Както и да ми карате отзад, на пешеходци спирам, пазете се !!! ;-)
:respect:

CrazyElement
28-09-2011, 23:41
Според това което разбрах, CrazyElement не е спрял защото е нямал възможност, не че не е искал. Причината най-вероятно е била, любимата на всички "несъобразена скорост", а именно, се е движил с такава скорст, че е преценил че няма да може да спре на време, и затова е направил това което е описал.

Поуката би трябвало да бъде да има едно на ум, с каква скорост пресича пешеходна пътека, и да внимава когато прави изпреварване точно върху пешеходна пътека, особенно без видимост дали някой не пресича.

Важното е че е минало без инциденти :)

Е то колко да е несъобразена тя винаги е нали знаеш колега инцидента стане ли все е несъобразена това е. Иначе колко да съм карал по нанагорнище да изпреваря кола с 25-30 км/ч дето кара колко да съм дигнал вероятно при изравняването с нея да съм бил на 40-50 макс такаче даже съм си бил в ограничеението, не съм искал да сека пътя на никой , имаше място да мина пред него все пак го изпреварвах ама девойките объркаха работата като се върнаха наобратно в случая да минат пред мойта кола която видимо беше засилена , а не продължиха напреде... КЪДЕТО подчертавам примерните шофъори не СПРЯХА Да ги прпоуснат въпреки , че те чакаха посредата И РЕАЛНО не аз трябва да ги пропусна ами те защото аз щях да ги закача с огледалото сигурно най мн заради тях, защото седяха в мойта лента , такаче в тази ситуация аз вина нямам особедно а иидиотчетата отгоре който не ги пропуснаха , защото реално те се пропуснати от наща страна ама там ги спират.. А пича който минах се оказа мн точен и място ми остави и всичко после се засякохме на бензиностанцията.(П.П защото Доко е прав и карам за 3 лева и нямах пари да се върна до нас та ходих да зареждам , защото съм един прост беден студент , който е имал злата участ да се роди в тази така просперираща държава)

Доко
29-09-2011, 00:25
.(П.П защото Доко е прав и карам за 3 лева и нямах пари да се върна до нас та ходих да зареждам , защото съм един прост беден студент , който е имал злата участ да се роди в тази така просперираща държава)

Парадокс нали, държавата - това сме ние. ;-)

п.с. Парадокс:

Парадоксът е твърдение или група твърдения, които водят до противоречие или пък са в конфликт с интуитивната логика. В действителност обаче, или противоречието е само привидно, или пък поставените условия в твърдението не са или не могат да бъдат верни в целостта си или по отделно.

CrazyElement
29-09-2011, 02:00
Знам знам какво е парадокс учил съм го пък и матура с 5.32 съм взел по БГ , ама нали знаеш , че една птичка пролет не прави, а състоянието на държавата си е било така преди да се родя такаче , няма как да съм го предотвратил.. Пък сега и да тръгна да се мъча да я оправя едвали ще стигна далече , ама то това мисля , че ти е ясно много добре :).

digitalundgrd
29-09-2011, 03:10
Както и да ми карате отзад, на пешеходци спирам, пазете се !!! ;-)

УФф като гледам БМВ-то, как ми се иска в такива ситуации да карам висока кола с ролбари. Ако може от пред и от зад да е с остри и дълги шипове още по-добре. Ех мечтиии.... :twisted:


От няколко месеца наблюдавам по-обстойно поведението на индивидите каращи МПС-та около мен и се чудя как е възможно - малка държава сме, а да има толкова много глупави и слаби шофьори и шофьорки, които постоянно да са около теб и да те държат в напрежение!?

badmadafaka
29-09-2011, 09:08
От няколко месеца наблюдавам по-обстойно поведението на индивидите каращи МПС-та около мен и се чудя как е възможно - малка държава сме, а да има толкова много глупави и слаби шофьори и шофьорки, които постоянно да са около теб и да те държат в напрежение!?
Aaa, ще се сетиш аз какво ти обяснявах (полу)нашега веднага след последната катастрофа...