PDA

View Full Version : Нафта вместо бензин



in4eto_66
28-09-2011, 08:21
Моля за помощ!Вчера вместо бензин ми сипаха нафта в колата и докато не угасна колата не се усетих. Кажете какво да правя?:shutup:

didod
28-09-2011, 08:29
Първо отиди да навикаш кретените от бензиностанцията...

Тегли колата до сервиз - сваляне резервоар за промиване, промиване и продухване на всички тръбопроводи, ако е от по-старите коли с горивен филтър - смяна. И се надявай да няма поражения.

ФЕРАРИСТ
28-09-2011, 08:57
Моля за помощ!Вчера вместо бензин ми сипаха нафта в колата и докато не угасна колата не се усетих. Кажете какво да правя?:shutup:
Виж да не ти трака вариатора, щото ако звучиш като дизел, нищо чудно че са ти сипали нафта......

badmadafaka
28-09-2011, 08:58
Да, това е по-лошата опция (отколкото да караш дизел и да ти сипят бензин)... Наистина освен разглабяне и промивка на системата, нищо не можеш да направиш вече. Само не пали повече колата.

Тия на бензиностанциите не трябва ли да имат нещо като застраховка професионална отговорност или нещо такова бе, баси...

@ФЕРАРИСТ: той дори не е казал дали кара Алфа, ти вече го нареди с тракащ туйнспарк :biggrin:

in4eto_66
28-09-2011, 09:03
Колата ми е Алфа 147 2001 г. и бих казала, че е доста тиха мърка като котенце.

kiko73
28-09-2011, 09:19
Колегите са ти казали - само сервиз те оправя и вече гледай кой пистолет ще хване олигофренчето на бензиностанцията преди да се отдалечиш от колата. На мен ми се е случвало поне 5 пъти да ги хващам, че се опитват да заредят грешното гориво

Кайо
28-09-2011, 09:36
Теглене до сервиз и промиване на цялата система,дано да нямаш някакви сериозни щети.
Не знам дали е вярно,чувал съм,че от дизела .. получават много детонации и може да се троши мотора.
Дано си пазиш касовата бележка от бензиностанцията,длъжни са да ти поемат всичките разходи.

kiko73
28-09-2011, 09:42
Теглене до сервиз и промиване на цялата система,дано да нямаш някакви сериозни щети.
Не знам дали е вярно,чувал съм,че от дизела .. получават много детонации и може да се троши мотора.
Дано си пазиш касовата бележка от бензиностанцията,длъжни са да ти поемат всичките разходи.

И да не я пази на повечето бензиностанции има камери - едва ли ще искат да се срещнат с комисията за защита на потребителите

rusiq86
28-09-2011, 10:06
Първото ако не си зареждал сам на колонката е отиваш в бензиностанцията...те ще поемат вс щети по колата грантирам ти.
В сервиз за промивка...случвало ми се е този номер и на мен..но бензин в дизела...и аз се усетих още на подаването на касовата...и веднага вс беше източено 45л дизел и 15 литра бензин...дори на контакт не бях давал...

Успех и дано минеш само с промивка и лошият сън тези дни!

badmadafaka
28-09-2011, 10:09
Ще поемат ако е някоя голяма верига, в противен случай дано имаш достатъчно доказателства за олигофренията, която са свършили...
Аман от неграмотни...

milev86
28-09-2011, 11:20
Моля за помощ!Вчера вместо бензин ми сипаха нафта в колата и докато не угасна колата не се усетих. Кажете какво да правя?:shutup:
От дизела се получават много детонации и ако го караш така - ще се строши почти веднага. Кияците на бензиностанциите имат нещо като застраховка професионална отговорност, така че си търси правата там. Искай да разговаряш с управителя.
Иначе - сваляне на резервоара, промиване и продухване на всички тръбопроводи. И фактурки, касови бележки -> на момченцата от бензиностанцията.

ФЕРАРИСТ
28-09-2011, 14:47
Колата ми е Алфа 147 2001 г. и бих казала, че е доста тиха мърка като котенце.
Ми значи тия на станцията са виновни.....

-Bobby-
28-09-2011, 15:04
То верно, че това е поредната тема с подобни случки, ама... колеги, нека е поредния пример това! Гледайте им у ръцете на тия несретници! Защото са толкова пропаднали и отвеяни типове, че не е верно просто до каква степен. Аз, понеже знам, че са възможни шашмалогии и с пистолетите, докато не приключи зареждането, седя и ги зяпам у ръцете, да не се шушкат нещо. Ония след мен гледат кисело, че ме чакат после да отида да платя тепърва, ама пука ми - грешка за секунди и после дни наред разправии + загубени излишни пари.
Отваряйте си очите!

Alamo
28-09-2011, 19:43
Аз не разбрах само от къде ще дойдат детонациите? Не разбрах и кои са тези алфи "без горивен филтър" ? А и за какво и е нужнана системата промивка? Ако се източи нафтата, продуха се горивопровода, подсушат се свещите не е ли достатъчно? Я колегата да сподели имало ли е детонации или просто колата е загаснала. Любопитен съм просто.

MoLoX
28-09-2011, 20:35
Веднъж на една бензиностанция с едно аверче ни сипаха в VW 2.8 VR6 нафта 20 литра ! Стана ми лошо ! Викнахме оправитела на бензиностанцията и той сипа до капачката бензин стотак за сметка на тоя кретен дето ни надруса нафта в бегачката. Нямахме проблем явно се разреди добре... незнам де колата претърпя инцидент месец по-късно та и не сме гледали двг-то.
Ама мина метър.
За това аз винаги си зареждам сам ! А в случайте когато ме изпревари бензинаджията 2-пъти гледам кой пистолед държи преди да започне да зарежда...макар че на наще нафти нали си пише на капачката DIESEL ама то това не е гарант !
Гледайте внимателно като зареждате.

rusiq86
29-09-2011, 00:17
20 литра нафта е мн...за бензим може да се допусне например 55 л нафта с 3-4 л бензин....
Няма да сваляш резервоара...източва се горивото принудително от маркуча, който отива преди филтъра...включва се помпата с едни релета до акумулатора.
И промиваш с чист бензин например 3-4 литра и тогава сипваш чист и си караш....вс ще поеме бензиностанцията ако имаш касова и си се сетил още като е станало да го направиш...пазиш ли касовата нямаш грижи...на нея пише какво гориво е сипано....

Георги Савов
29-09-2011, 09:46
Уважаеми колеги,за да не се получават такива недоразумения,сипвайте си винаги горивото сами,както правя Аз,за да няма после "Ах,ох какво стана ,къде са гледали!!!!!Хайде със здраве!:director:

rusiq86
29-09-2011, 11:26
Няма винаги възможност да си сипеш сам...а и все пак това им е работата на хората...Просто ако не си сипваш сам, поне гледай кой пистолет хваща и касовата преди да запалиш...това е лесно!

Jivko7777
29-09-2011, 13:05
Винаги си отварям капачката и го чакам да налее, като приключи си я затварям и тогава отивам да плащам!

in4eto_66
29-09-2011, 14:10
Днес си взех колата от сервиз момчетата казаха че са промили всичко и че всичко е наред дано да няма никакви последствия!

Благодаря ви много!

Jivko7777
29-09-2011, 15:17
В началото по кротко я карай, не и раздавай всичката газ и налей 100 октана и всичко ще е наред.

Tonimir
29-09-2011, 15:28
Винаги си отварям капачката и го чакам да налее, като приключи си я затварям и тогава отивам да плащам!

И аз така правя! :thumbup:

fred
29-09-2011, 22:27
И аз така правя! :thumbup:

И аз съм така