PDA

View Full Version : мотора изтропа



Galof
05-10-2011, 18:41
от скоро съм собственик на GTV 20.16V но на третия ден двг изтропа зверски след разглобяването се останови че на 3 е превартял биелен лагер и вала е доста надран въпроса ми е дали да шлаифам само тази шиика на ремонт или всичките като другите са ок. лагерите на другите сащо са добре а сегментите и блока сащо са ок.

Red Pitbull
05-10-2011, 18:54
Що не купиш направо двигателя ми...обади се или пиши за подробности :))
0898578598

Linkestis
05-10-2011, 19:59
Няма ли да му се напукат петите да транспортира двигателя Ти от Русе до София?

don_pepone
05-10-2011, 20:02
Шлайфай всичко и вземи нови биелни и основни лагери ,смени си и гумичките на клапаните и ако са ти наред сегментите, сглобявай и карай смело. Ама не прави половинчати работи- или или ,че да не отваряш два пъти мотор

white_shark
06-10-2011, 01:40
Така или иначе един лагер никой няма да ти продаде затова шлайфай всички шийки.Те видимо може да няма надирания,но като се замерят на микромер ще се види най-точно какво е цялостното износване,влизат ли в допуските,не влизат ли...
Внимавай при кой ще го оставиш да го шлайфат,че аз съм си патил с една според мен сбъркана шийка на биелен лагер.След точно 10 000км. пробег пак се разчука.Свалям и к'во да видя-трите биелни лагери и шийки им ОК само на първи цилиндър -->>:death:
http://media.snimka.bg/0449/007152558.jpg?r=
Това няма начин да е друго освен грешка,защото лагера е яко увлякъл...да беше някакво запушване ама не беше-всички маслени магистрали и дупчици бяха чисти.Въобще много голяма тъпня,а така вървеше след ремонта просто не беше истина:go:
Иди при проверен и доказан майстор,че иначе гледай какво става някога...:Suicide:

Red Pitbull
06-10-2011, 08:51
Дали ще му се ,,напукат петите,,е негова и моя работа немислиш ли?Всичко е въпрос на договаряне.Просто предлагам вариант...

Galof
06-10-2011, 12:50
Никога нищо не се знае аз уж взех кола която е обслужвана в Ауто италия ама .... някой пък е решил да сложи подобие на лагер за да спести пари ....
А нов мотор няма как да взема на този етап ... нямам намерение да давам за нещо пари което пак трябва да го отворя защото не знае читаво ли е кво ли е ... то се е видяло че ше се прави този ...

ecotronic
06-10-2011, 13:30
Щом си стигнал дотук, по-добрият вариант е да направиш цялостен ремонт на вала. Най добре го занеси на добър шлайфист да премери шийките и да си каже думата.
Аз съм носил вал и блок за шлайф в международния гараж в "Хаджи Димитър" и останах доволен от услугата.
Добри специалисти, добра техника и услуги на приемливи цени.

Не е зле да занесеш да погледнат и биелите, че като гледам остатъците от лагера, нищо чудно и биелата да е за смяна.

stelt
06-10-2011, 13:33
Няма ли да му се напукат петите да транспортира двигателя Ти от Русе до София?

Ако е за транспорта - мога да помогна с такъв. Няма да струва нищо. Примерно - в понеделник имам автомобил, който ще пътува от Русе до София :)

кучето
06-10-2011, 16:22
Поне попитай колегата за цената на мотора...За да ти го предложи,сигурно има нещо предвид.Пък и може да ти каже с подробности какво е правено по него и дали трябва да го отваряш...!Успех с ремонта и по-бързо да я подкарваш!

_power_
06-10-2011, 22:26
Поне попитай колегата за цената на мотора...За да ти го предложи,сигурно има нещо предвид.Пък и може да ти каже с подробности какво е правено по него и дали трябва да го отваряш...!Успех с ремонта и по-бързо да я подкарваш!
+1.

VET
07-10-2011, 10:46
Колега, по-добре си вземи друг вал. Тези валове като изтропат се измятат. Просто при стопяването на лагера се получава участък на прегряване и вала се изкривява. И да го шлайфат след това пак си остава крив, защото вала е като жив и се криви при шлайфането и реално става така че шийките са ти на размер, но вала е крив и съответно пак се стопява. Даже и да го изправят при шлайфането, което става с отнемане на материал, си остават сили на напрежение и в последствие при загряване и изстиване на двигателя, тези сили не се знае в каква насока ще действат и вала пак се изкривява и съответно стопява лагерите. А това което си снимал не е подобие на лагер, а си е точно лагер, но явно вала е бил повличал и по-рано и е бил крив, и съответно пак е стопил лагера. Погледни какво пише отзад на лагерите, за да видиш кой ремонт са лагерите. Иначе е възможно да си шлайфаш твоя вал, но лагери за този двигател има само 1-ви ремонт. Може естествено да се сложат някакви други по размер. И друго правилно ти казаха, да провериш и биелата, защото най-вероятно и тя е деформирана от прегряване и повличане.

Успех

Galof
07-10-2011, 20:31
по твоита логика колега VET шлаифистите ще фалират а и съм правил и други мотори и съм шлаифал валове и са карали много хиляди ако вала е шлаифан от кадърен маистор и е зглобен правилно няма никакъв проблем а за биелата със сигурност ще се отрегулира

---------- Post added at 20:31 ---------- Previous post was at 20:28 ----------

а за лагера съм убеден че това не е оргинален лагер и че там има бг интервенция и преправка и много добавка в картера по схемата.

ecotronic
07-10-2011, 21:33
по твоита логика колега VET шлаифистите ще фалират а и съм правил и други мотори и съм шлаифал валове и са карали много хиляди ако вала е шлаифан от кадърен маистор и е зглобен правилно няма никакъв проблем а за биелата със сигурност ще се отрегулира

---------- Post added at 20:31 ---------- Previous post was at 20:28 ----------

а за лагера съм убеден че това не е оргинален лагер и че там има бг интервенция и преправка и много добавка в картера по схемата.

Спокойно колега. Виждам, че разбираш нещата. Просто намери добър шлайфист с добра машина и всичко ще е ок. Дано само шийката да не е излязла от ремонтен размер.
А иначе това за кривене на валове, и аз съм го чувал. Но тогава черупките щяха да са посинели от прегряване. Като гледам това не е твоя случай.

---------- Post added at 21:33 ---------- Previous post was at 21:24 ----------


Колега, по-добре си вземи друг вал. Тези валове като изтропат се измятат. Просто при стопяването на лагера се получава участък на прегряване и вала се изкривява. И да го шлайфат след това пак си остава крив, защото вала е като жив и се криви при шлайфането и реално става така че шийките са ти на размер, но вала е крив и съответно пак се стопява. Даже и да го изправят при шлайфането, което става с отнемане на материал, си остават сили на напрежение и в последствие при загряване и изстиване на двигателя, тези сили не се знае в каква насока ще действат и вала пак се изкривява и съответно стопява лагерите. А това което си снимал не е подобие на лагер, а си е точно лагер, но явно вала е бил повличал и по-рано и е бил крив, и съответно пак е стопил лагера. Погледни какво пише отзад на лагерите, за да видиш кой ремонт са лагерите. Иначе е възможно да си шлайфаш твоя вал, но лагери за този двигател има само 1-ви ремонт. Може естествено да се сложат някакви други по размер. И друго правилно ти казаха, да провериш и биелата, защото най-вероятно и тя е деформирана от прегряване и повличане.

Успех

Такива зловещи сценарии се получават при юнашко каране без масло в картера.

VET
08-10-2011, 08:54
по твоита логика колега VET шлаифистите ще фалират а и съм правил и други мотори и съм шлаифал валове и са карали много хиляди ако вала е шлаифан от кадърен маистор и е зглобен правилно няма никакъв проблем а за биелата със сигурност ще се отрегулира

---------- Post added at 20:31 ---------- Previous post was at 20:28 ----------

а за лагера съм убеден че това не е оргинален лагер и че там има бг интервенция и преправка и много добавка в картера по схемата.

Здрасти колега, много точно отбеляза "кадърен майстор", къде ги тези майстори бе колега и що попадам все на некадърни. Ако искаш мога да ти снимам купчината валове които съм свалил след едва 500 - 1000км след шлайф. Някои от колегите коита са ми идвали в сервиза са я виждали тая купчина. Защо като сложа стандартен вал и забравям че съм го сменял, а шлайфан вал кара само няколко хиляди. Вярно имало е случаи когато изкарват и по 20 000 ама това приемливо ли е. Просто споделям опита си с италианските мотори. И аз съм шлайфал изтропали валове на Мерцедеси, фолксвагени и опели и нямат проблем, но италианските просто не стават. И си има една точно определена причина затова, заводски валовете са повърхностно обработени, като им теглиш един шлай и нещата приключват, защото след шлайф кой обработва валове в България, ами никой. Та незнам какъв опит имаш с шлайфани валове, но моя за последните 15 години показва това, което говоря. Позволих си да дам съвет на колегата пък той който иска да слуша.
П.П. Тук във форума имаше един колега с ГТВ на което му шлайфаха вала ако не се лъжа и то май не един път и след поредното изтрещяване нещо май изхвърли колата. Ако са ми верни спомените беше черно матово ГТВ.

BillyBoy`
08-10-2011, 21:13
Аз бих кaзaл но колегата направо да си търси читав мотор и да не се занимава със друго,ще си спести неприятности и пари.

ecotronic
08-10-2011, 21:56
Аз бих кaзaл но колегата направо да си търси читав мотор и да не се занимава със друго,ще си спести неприятности и пари.

Ей това е големият проблем: Читав мотор.
Как да го разбереш, че е читав, ако го купуваш от моргата? Някой ще ти даде ли да го разглобяваш?

Galof
08-10-2011, 23:00
Ей това е големият проблем: Читав мотор.
Как да го разбереш, че е читав, ако го купуваш от моргата? Някой ще ти даде ли да го разглобяваш?
Напълно съм съгласен с колегата!
То и този уж беше читав ... А май ще ми излезе по евтино да си направя този отколкото да купувам нов мотор и него да го правя ... и то 1 седмица след като съм го заврял ... аре нема нужда :D

ecotronic
08-10-2011, 23:11
Напълно съм съгласен с колегата!
То и този уж беше читав ... А май ще ми излезе по евтино да си направя този отколкото да купувам нов мотор и него да го правя ... и то 1 седмица след като съм го заврял ... аре нема нужда :D

Така и така си го отворил, освен това по коляновия вал гледай и бутала, сегменти....... Занеси главата на добър сервиз за глави (в София на Хладилника) работят добре и не вземат скъпо.......
Накратко - като си се хванал, поне го направи както трябва. Ще дадеш някой лев, но ще имаш нов двигател.

Иначе, с цялото ми уважение към колегата VET, се моля той да греши. Противното означава нещо страховито:cry:

mordohy
09-10-2011, 00:21
Шлайфай всичко и вземи нови биелни и основни лагери ,смени си и гумичките на клапаните и ако са ти наред сегментите, сглобявай и карай смело. Ама не прави половинчати работи- или или ,че да не отваряш два пъти мотор
Освен това и лично издухай добре вала и блока.
Тоест маслопровода навсякъде!
Останалото е боза!:Topic-is-closed-bg:

JiVe
09-10-2011, 07:44
Na prolet shte ima 2.0 ts na ne poveche ot 66k km Za prodavane dvigatelq shte moje da se testva na automobila predi kupuvane sorry za latin

BillyBoy`
09-10-2011, 09:31
Напълно съм съгласен с колегата!
То и този уж беше читав ... А май ще ми излезе по евтино да си направя този отколкото да купувам нов мотор и него да го правя ... и то 1 седмица след като съм го заврял ... аре нема нужда :DСамичък ще разбереш че правенето та твоя си мотор няма да излезе толкова евтино колкото си мислиш.Но дано да излезе качествен ремонта иначе след това каратето става голямо.

don_pepone
09-10-2011, 19:07
Аз немога да разбера как може един майстор да Оака работата с шлайфа на вала и след като пак се преебе,да кажем след 1000 км ,да не си поеме ремонта като рекламация или да не му се счупи поне едната ръка за назидание. Аз имах подобен проблем с предната ми кола ( VW corrado 1.8 16V) която преди да я купя премина през основен ремонт и после превъртя вала и счупи бутало след 1000км- добре че стана докато я пробвах преди да я купя и човека смени мотора преди да я взема,а на майстора му се взеха едни пари и му се даде един бой :bangin:

Galof
09-10-2011, 23:36
Така и така си го отворил, освен това по коляновия вал гледай и бутала, сегменти....... Занеси главата на добър сервиз за глави (в София на Хладилника) работят добре и не вземат скъпо.......
Накратко - като си се хванал, поне го направи както трябва. Като съм се хванал на хоро ще го играя до край!


Na prolet shte ima 2.0 ts na ne poveche ot 66k km Za prodavane dvigatelq shte moje da se testva na automobila predi kupuvane sorry za latinхаха пролета е далече мотора най - късно другота седмица ще мърка под капака ...


Самичък ще разбереш че правенето та твоя си мотор няма да излезе толкова евтино колкото си мислиш.Но дано да излезе качествен ремонта иначе след това каратето става голямо.Никой не казва че ще е евтино ... но ще е по евтино от колкото да дам пари за нещо което пак трябва да го правя ...

_power_
10-10-2011, 00:58
Като съм се хванал на хоро ще го играя до край!

хаха пролета е далече мотора най - късно другота седмица ще мърка под капака ...

Никой не казва че ще е евтино ... но ще е по евтино от колкото да дам пари за нещо което пак трябва да го правя ...
на твое място бих попитал колегата бадмадафака ако ве още има мотора от зощастно катастрофиралата си КУ-ВЕ ако го има...то със сигурност проблем няма да има с този мотор:razz:

BillyBoy`
10-10-2011, 10:23
Като съм се хванал на хоро ще го играя до край!

хаха пролета е далече мотора най - късно другота седмица ще мърка под капака ...

Никой не казва че ще е евтино ... но ще е по евтино от колкото да дам пари за нещо което пак трябва да го правя ...Да не кажеш че не сме те предупредили:)дано този дето ще ти прави основния ремонт да знае как и какво прави иначе парите отиват от 1000лв. нагоре.Стискам ти палци:).

badmadafaka
10-10-2011, 16:37
На мен ми е интересно какво е било това ГТВ дето е изтропало на третия ден... Ако е било от тия за по 1500 лева в "мобиле"-то, ОК един вид нормално е да се очаква нещо подобно, обаче ако е било някое "форумно", "клубно" и т.н. прилагателни, които не ги знам какво точно означават, не е лошо да се знае ;)

Иначе от мен успех с оправянето и дано нямаш повече неприятни изненади с колата :yes:

@_power_: Мерси за рекламата на моя мотор :innocent:
Само, че ако неговия вал става, по-добре да си го оправи наистина - има някои неща в тия мотори дето не се виждат с просто око ;)
И по принцип двойката си е двойка, КуВе-то си е КуВе, но и ГТВ-то си е ГТВ... ;)

_power_
10-10-2011, 20:53
На мен ми е интересно какво е било това ГТВ дето е изтропало на третия ден... Ако е било от тия за по 1500 лева в "мобиле"-то, ОК един вид нормално е да се очаква нещо подобно, обаче ако е било някое "форумно", "клубно" и т.н. прилагателни, които не ги знам какво точно означават, не е лошо да се знае ;)

Иначе от мен успех с оправянето и дано нямаш повече неприятни изненади с колата :yes:

@_power_: Мерси за рекламата на моя мотор :innocent:
Само, че ако неговия вал става, по-добре да си го оправи наистина - има някои неща в тия мотори дето не се виждат с просто око ;)
И по принцип двойката си е двойка, КуВе-то си е КуВе, но и ГТВ-то си е ГТВ... ;)
Моля! Забелязал съм педантичността с която се заиграваш, за това съм те дал за пример! ГТВ-то е уникална кола аз лично Се пъна за 3.0 спайдър до януари:Yoda:

bobi_25
12-10-2011, 12:46
Колега, по-добре си вземи друг вал. Тези валове като изтропат се измятат. Просто при стопяването на лагера се получава участък на прегряване и вала се изкривява. И да го шлайфат след това пак си остава крив, защото вала е като жив и се криви при шлайфането и реално става така че шийките са ти на размер, но вала е крив и съответно пак се стопява. Даже и да го изправят при шлайфането, което става с отнемане на материал, си остават сили на напрежение и в последствие при загряване и изстиване на двигателя, тези сили не се знае в каква насока ще действат и вала пак се изкривява и съответно стопява лагерите. А това което си снимал не е подобие на лагер, а си е точно лагер, но явно вала е бил повличал и по-рано и е бил крив, и съответно пак е стопил лагера. Погледни какво пише отзад на лагерите, за да видиш кой ремонт са лагерите. Иначе е възможно да си шлайфаш твоя вал, но лагери за този двигател има само 1-ви ремонт. Може естествено да се сложат някакви други по размер. И друго правилно ти казаха, да провериш и биелата, защото най-вероятно и тя е деформирана от прегряване и повличане.

Успех

Има и лагери 2-ри ремонт, аз лично съм ги качвал на ГТВ 2,0 незнам какви са тези майстори където шлайфат валове и те не карат повече от 1000 км. при мен вече 40 000 км няма никакви проблеми. Един съвет от мен- премери ключовете на сегментите и ако са над нормите сменявай ги и тях че да не се налага да го отваряш пак за сегменти.

Red Pitbull
12-10-2011, 16:57
Само да спомена ,че съм правил подобен ремонт с първото си ГТВ....всичко излезе около 1 200лв.и издържа 16 хил.км :)

Galof
12-10-2011, 17:20
Има и лагери 2-ри ремонт, аз лично съм ги качвал на ГТВ 2,0 незнам какви са тези майстори където шлайфат валове и те не карат повече от 1000 км. при мен вече 40 000 км няма никакви проблеми. Един съвет от мен- премери ключовете на сегментите и ако са над нормите сменявай ги и тях че да не се налага да го отваряш пак за сегменти.
такива дето само зачистват вала и елипсата остава но като не го премериш го гледаш лъскав без деруги взимаш и качваш и си ........ маиката след 1000км

bobi_25
13-10-2011, 08:23
такива дето само зачистват вала и елипсата остава но като не го премериш го гледаш лъскав без деруги взимаш и качваш и си ........ маиката след 1000км

Много си прав колега, затова потърси добър и доказал себе си майстор.

Jivko7777
13-10-2011, 14:33
Много си прав колега, затова потърси добър и доказал себе си майстор.

Абсолютно подкрепям това е най-важното нещо от цялата работа...ако ще най-добрите части да купиш ако майстора не става...