PDA

View Full Version : стартиране на мотора при 2,4jtd



icho99
06-10-2011, 23:15
Имам някакъв проблем при запалване,когато загрее нормално мотора при палене ,не винаги тресе,на моменти имам чувство че ще скъса тампоните.Когато е студена пали като часовник и този проблем го няма.До сега винаги съм карал бензинка и нямам идея от какво може да е това.Предварително благодаря,ако някой ме посъветва от какво може да е.:bg:

Бобби
07-10-2011, 11:59
Не съм спец...но предполагам, щом студена пали без сътресение.....значи не е нагревателна свещ....може би някой тампон на мотора се ебава......тия мотори са тежички и страдат откъм тампони....

vladev
07-10-2011, 13:04
Стандартния отговор на тези въпроси е да я закачиш на диагностика. Вероятно някои датчик се базика. Те имат навика да си променят мнението в зависимост от температурата.

oem
07-10-2011, 13:56
Не пуска достатъчно нафтенка като загрее. Аз ги оправям софтуерно тея проблеми щото иначе е филм и пари :) И започва да си пали прекрасно както на студено без никакви претрисания :)

icho99
07-10-2011, 16:23
Благодаря колеги,за съветите и аз си мислех да я водя на стенд но се чудя къде тук в Търговище е пълен ужас от маитори

chavetoo
08-10-2011, 09:56
При мен проблема беше от лошо зацепване на ремъка. Един зъб беше, но симптомите бяха точно както при теб. На студено пали и гасне мазно, но като загрее и пали с удар и гасне с много разтрисане.

icho99
09-10-2011, 15:26
при мен проблеми като я гася няма,но като я паля топла не винги пали с удари,също като старите дизели се едно има изгоряла свещ,а за ремъка аз съм си го сменял и вярно зацепен а и преди това го правеше същото