PDA

View Full Version : Таблет?



CBET
10-10-2011, 14:03
Колеги, ползва ли някой таблет регуларно?


Може ли да сподели какви са му впечатленията, +/- за модела, ако е ползвал различни да направи една съпоставка и т.н.?


Изпитвам голяма чуденка дали да си взема такава "джаджа" (писна ми да мъкна пълна раница - лаптоп и периферия) и основно колебанията ми са м/у Apple iPad2 и Samsung Galaxy Tab 10.1.

morfius
10-10-2011, 14:07
Играчката си я бива, но само ако не пишеш много или не искаш графична прецизност.
Ако искаш - периферията пак не ти мърда... има си и клавиатури и мишки за таблети, ама то де отиде файдата.
Таблет не ползвам все още, но съм си поиграйвал с няколко.
Сега чакам да докарат и у нас Archos G9 - 8.4" ... защото 16:9 екраните ме дразнят, а единствения 4:3 със стабилен хардуер е гризнатата ябълка - която е неразумно скъпа.

Всъщност какво мислиш да правиш с него е въпроса...

Susscrofa
10-10-2011, 14:18
Ползвам, таблет samsung p1000, седем инчовия.
Готиното му е, че може лесничко да се разнася, но в джоб не се побира.:yes:
АндроидЪТ е страхотен софтуерен продкт, поне според мен. Можеш да с пазаруваш приложения на разумни цени с хиляди :clap2:.
Батерийката му дяни около 6 часа ръчкане.
Навигацията на моя не работи за територията на България, но ти можеш да си сложиш всякава друга.
Моят тежи 380 грама. Телефонията става само със слушалка.
Прцесорът е бързичък, скорстта за браузване е добра.:pancake:
Дисплеят е страхотен, но се маже доста, тъча бачка безупречно.
Коженият калъф, тип тефтерче струва 70 кинта, говоя за нещо качествено.
Помисли с добре, дали ще ти е необходим.
Бие земеделците от епЪл само по съотношение цена-качество. И за мен, заради андроида, към който имам слабост.

Yavor
10-10-2011, 15:35
Имам Ipad 2 64gb вече около 2 месеца.
От тогава съм ползвал лаптопа само, за да закача Алфата с FES :)
Уникална машина, лично за мен.
Дисплей - невероятен, изключително чувствителен тъч, батерията ме кара около 8-9 часа нон-стоп ползване - и то с включен WI-FI. Да не си помислите че аз сам съм ги навъртял тия часове наведнъж - малкия ме чака само да го оставя за да го вземе - та се редуваме.
Самсунг съм държал само веднъж в ръцете си и нямам подробни наблюдения а и съм пристрастен към Епъл-ските продукти и затова няма да правя сравнение.
Единствения минус на Айпада пред Самсунга е липсата на поддръжка на ФЛАШ, ама се преживява. Ютуб не е флаш, а всичко се намира там.
Иначе си свалям филми от Замундата направо на Айпада и си ги гледам, даже и със субтитри - е малко играчка е докато свикнеш да го правиш, но е готино, особено както дават разни певчески предавания последно време, а жената твърдо е решила да ги гледа на големия телевизор. Боцкам слушалките в ушите и айде...
Аз лично съм много доволен, а и нуждата от втори компютър в къщи отпадна - трима юзери сме, някак си се разбираме :)

haiti
10-10-2011, 18:39
Налагало ми се е да ползвам.
Извода ми е .. Apple и всички останали! :)

AR147
10-10-2011, 18:50
Налагало ми се е да ползвам.
Извода ми е .. Apple и всички останали! :)
Прекалено грешен/комерсиален извод е това за мен.
Народа го е казал който разбира(от реклами) тук се спира ;)

valjo
10-10-2011, 21:58
аз имам iPad 64gb 3g от вече година и половина и мога да кажа че тва са най добре похарчените пари за хардуер от над 10 години насам (а аз се занимавам с тия неща от 88ма година)

на стендбай изкарва 10+ дни, за ползване в колата е супер, носи се като тефтер - край с раниците и чантите за нотбуци, имаш нет навсякъде... синхронизира Exchange по добре и по лесно от Windows Phone (tested) ... на мен това ми върши много добра работа

други таблети съм пробвал един андроид - Оливети - и Windows базиран - Fujitsu Stylistic Q550. освен че ме убедиха че iPad дори вер. 1 е светлинни години преди тях, друго не стана


НО, не може да ти замести лаптоп. няма смарткард ридър за електронния подпис, демек банкирането трябва от другаде, за интензивно писане не мисля че е добре, за прецизна и продължителна работа - също не. тези неща според мен са специфични за продукта "таблет" по принцип - не само за иПад.

Susscrofa
10-10-2011, 22:05
аз имам iPad 64gb 3g от вече година и половина и мога да кажа че тва са най добре похарчените пари за хардуер от над 10 години насам (а аз се занимавам с тия неща от 88ма година)

на стендбай изкарва 10+ дни, за ползване в колата е супер, носи се като тефтер - край с раниците и чантите за нотбуци, имаш нет навсякъде... синхронизира Exchange по добре и по лесно от Windows Phone (tested) ... на мен това ми върши много добра работа

други таблети съм пробвал един андроид - Оливети - и Windows базиран - Fujitsu Stylistic Q550. освен че ме убедиха че iPad дори вер. 1 е светлинни години преди тях, друго не стана


НО, не може да ти замести лаптоп. няма смарткард ридър за електронния подпис, демек банкирането трябва от другаде, за интензивно писане не мисля че е добре, за прецизна и продължителна работа - също не. тези неща според мен са специфични за продукта "таблет" по принцип - не само за иПад.

Нахапната ябълка наистина е добра, но чак пък светлинни години напред:pancake:
Липсата на четец за карти е сериозен пропуск, а и като прибавим високата цена и направо започва да тича в една лента със галаксито.
Софтуерът е въпрос на вкус, за мен бъдещето е на андроид, но ще видим.........:Yoda:

Drag0
10-10-2011, 22:05
Archos G9
Това почти сигурно ще е най-доброто съотношение цена/качество. :Yoda:

Всъщност какво мислиш да правиш с него е въпроса...
А това е най-правилния въпрос, който трябва да си зададем при покупка на какъвто и да е хардуер.

Трябва да се помисли какви програми ще се ползват и има ли ги за съответната платформа.
Филми като че ли има повече във 16:9, това означава че на ipad , който е 4:3 ще гледаш на по-малък диагонал.
Flash-a не е никакъв проблем за iOS.
Ако ви е интересно -потърсете "Frash" в google. Представлява портнат Adobe Flash 10.1 за iOS.
Ето и едно видео http://www.youtube.com/watch?v=933NcE_X_t0 .
:Yoda:

Kuku
10-10-2011, 22:34
В леко отклонение ще кажа, че ползвах няколко дни един 'iPhone4' на мой приятел, защото мислех да си купувам такъв, ОБАЧЕ взех, че си купих 'Galaxy S2' - ми повече 'Apple' не бих докоснал, камо ли да дам пари за него :D
Та в тоя ред на мисли, 'Android' е моя фаворит!

Drag0
10-10-2011, 22:53
В леко отклонение ще кажа, че ползвах няколко дни един 'iPhone4' на мой приятел, защото мислех да си купувам такъв, ОБАЧЕ взех, че си купих 'Galaxy S2' - ми повече 'Apple' не бих докоснал, камо ли да дам пари за него :D
Та в тоя ред на мисли, 'Android' е моя фаворит!

Няма как , superAMOLED-a радва. :yes:
Аз чакам Galaxy Nexus, хем може да мине за телефон , хем с резолюция на таблет.
Не бих отказал и нещо като Kyocera Echo (http://www.echobykyocera.com/) , но не толкова грозно. :dark2:

morfius
10-10-2011, 23:10
Това почти сигурно ще е най-доброто съотношение цена/качество. :Yoda:

А това е най-правилния въпрос, който трябва да си зададем при покупка на какъвто и да е хардуер.

Трябва да се помисли какви програми ще се ползват и има ли ги за съответната платформа.
Филми като че ли има повече във 16:9, това означава че на ipad , който е 4:3 ще гледаш на по-малък диагонал.
Flash-a не е никакъв проблем за iOS.
Ако ви е интересно -потърсете "Frash" в google. Представлява портнат Adobe Flash 10.1 за iOS.
Ето и едно видео http://www.youtube.com/watch?v=933NcE_X_t0 .
:Yoda:

Под 300$ за 1.2 двуядрен 1ГБ РАМ и 16 флаш, 320$ за същото с 250 ХДД... мисля бие всичко по тоя показател на пазара... изключая сейла на 100$ на НР тъчпада.
Има го и в 4:3 и в 16:9 вариант.

brazen
11-10-2011, 11:11
Не ползвам, едва на скоро си купих Лап-топ, оказасе обаче неудобен за работа навън(в кафе, в кола...) Колко съм прозорлив а? В момента Лап-топчето си го ползвам като домашен комп(за сърф, за музичка, филмчета през HDMI към телевизорчето, правене на презентации и изготвяне на документи - едва ли последните две изброени ще може лесно да се направят на таб или нетбуук) и си ходя на лекции с него. Първоначално си мислих дали да не си купя още един лап-топ - по-малък (10 инча, мисля че се нарича нетбуук), но ми направи впечатление, че тези които са за около 500-600 лв. са мн слабички, докато за около 1000лв. можеш да си купиш доста добър нетбуук или таблет.
Мисля за предстоящите празници да си направим един подарък с мойта мацка - определено ако се стигне до пазаруване ще е таблетче.
Насочил съм се към Samsung Galaxy Tab. Ползвам iphone 3GS и все още не мога да му свикна, така че да ми е удобно да работя с него. Предполагам че с iPad-а ще е същото:crazy:.

П.П. Интересно ми е да прочета още впечатления относно таблети. Все пак колкото повече инфо имаш, толкова по-добра покупка може да направиш.

Ichkin
12-10-2011, 01:09
Имам Archos internet tablet 7 инча от около половин година.
Взех го да го ползвам най-вече да си записвам какво имам да правя, защото забравям много.
Като цяло като избирах, се бях насочил към iPad, но си взех друго единствено заради андроида ... опростен интерфейс, който всеки може да ползва и същевременно адски много възможности.
Батерията държи около 5 часа и като цяло за сега сериозни оплаквания нямам, но ... аз не го ръчкам много, че нямам време ...
Имам приятел с Galaxy tab и като цяло останах с впечатление, че макар и почти еднакви, неговият е в доста по-лошо състояние от моят, при сравнимо еднакви apps инсталирани ...

546
12-10-2011, 02:22
Ползвам по цяла нощ HUAWEI от мтелските-usb-то е само едно и е някъкво нестандартно, GPS-а работи перфекно,GSM модема при слаба връзка става бавен,тъч скрина не е капацитивен и без писалката е гаден, дисплея през деня лъщи ,звука е слаб и некачествен,микрофона и саморегулирането на нивото му е добро,жака за слушалките е от тези измислените -стерео+микрофон.В режим на ползване като GSM телефон работи добре,но звука е слаб на фона на уличния шум.Евтино, но неудобно.Никога не бих го купил,иначе го ползвам служебно и за таксиджийския софт с който е натоварено се справя повече от задоволително.Батерията е извадена предполагам заради температурния датчик в нея,все пак в колата стои отгоре на таблото и слънцето го напича зверски през лятото.Моя съвет е едно EEE-PC с добър дисплей, клавиатура с подсветка и вграден GSM модем е по-разумна покупка от който и да таблет.Слагаш си КУБУНТО или УНДОУС и си безгрижен.

CBET
13-10-2011, 12:31
Това, че си купил пресни и хубави продукти не означава, че ще стане хубава гозбата!

Това сравнение го давам за привържениците на идеята да отричат Ябълката само заради техническите характеристики и надутата цена.

Лично аз до момента не съм ползвал техен продукт и ме притеснява дали ще ми допадне като организация операционната им система, както и различните приложения, до колко има съвместимост с различните файлови формати (.pdf, .doc, .xlsx и т.н.), възможността за трансфер на данни (файлове) м/у устройството и PC да речем?! Допълнителните приложения само платени ли са или има и такива които са гратис? Разбирам че няма фонетична подредба за кирилицата което не ме радва никак.

Относно Самсунг, мога да кажа че едва ли ще ме изненада с нещо предвид факта, че ползвам Андроид телефон от доста време, а и никак не съм очарован от прехвалените му възможности. Който разправя, че тази ОС не "зависва" лъже най-безсрамно. Някак си е пълно с "експерти", които се опитват да ми втълпят, че Андроид давал независимост възможност за избор, нещо което според мен не е така, а и не съм никак щастлив от факта, че Гуугъл ми знае всичките контакти.


Това което се търси е максимална мобилност, четене на поща (както и писане на такава), преглед на новини, разглеждане и показване на презентации и таблици, скайп и не на последно място надеждност и гладка работа. Таблетите м/у които се колебая са iPad 2 и Galaxy Tab 10.1.

По магазините е пълно с персонал, който не може и/или няма желание да обясни и продаде такива джаджи, а само казва "Не ти трябва *****, вземи си %%%%% понеже има по-мощен процесор, HDMI, Card reader, USB, ... прави свирка и кафе.". Те не се интересуват ти от това ли имаш нужда, ще го използваш ли пълнофункционално, трябва ли да даваш толкова пари за опции, които не са ти потребни?

morfius
13-10-2011, 13:57
А за какво смяташ да го ползваш тоя таблет?

CBET
13-10-2011, 14:02
Това което се търси е максимална мобилност, четене на поща (както и писане на такава), преглед на новини, разглеждане и показване на презентации и таблици, скайп и не на последно място надеждност и гладка работа. Таблетите м/у които се колебая са iPad 2 и Galaxy Tab 10.1.



По-ясно от това - здраве!

Kuku
13-10-2011, 14:26
Според мен, който и да избереш от двата, едва ли ще работи 'грапаво' при подобна експлоатация.
Съдейки по моя Андроид (а и ти каза, че ползваш Андроид), обикновено гладката му работа зависи от направените инсталации.
Кернел, РОМ и прочие, като не се сработват или пък са направени да работят оптимално с игри, а ти искаш да ги ползваш за съвсем различни неща - просто си залагаш приоритетите и избираш.
Според мен по-добре ще ти бъде с 'Галакси'.... най-малкото вече познаваш Андроид достатъчно добре :roll:

Susscrofa
13-10-2011, 14:54
Изборът се прави на база съотношение цена-качество.
При електрониката това работи най-добре.
Фонетика се слага лесно, това не е проблем.
Определено смятам, че ябълката е по надеждният продукт, но разликата в цената не е е съизмерима с разликата в надеждността. Ето за това говоря аз.
Моето галакси е седем инчово и си го нося в джоба на сакото. Тежи 360 грама. Маркетът на андроид има всичко, толкова е наблъскан, че чак се чудиш кой ги прави тези програмки и кому са нужни. Последната, която си качих е едно бутноче на дисплея, с което си включваш светкавицата и я ползваш за фенерче. Базовите са безплатни, но по готините се заплащат. При iosa също е богатичко, но не чак толкова. Той е малко по специфичен за работа, но аз знам, че зацикля по-рядко от андроида, но това не прави андроида лош. Знам го от нашите айти спецове.
Така, че лично аз ти препоръчвам самсуняка.:biker:

morfius
13-10-2011, 15:55
Това което се търси е максимална мобилност, четене на поща (както и писане на такава), преглед на новини, разглеждане и показване на презентации и таблици, скайп и не на последно място надеждност и гладка работа. Таблетите м/у които се колебая са iPad 2 и Galaxy Tab 10.1.

За тези цели ми се вижда по-удачен 4:3 формат на екрана.
Останалото мисля, че ще го усетиш като пипнеш 2 те играчки.
А освен тях можеш да погледнеш и 10.1 на Асус и Ейсър... както и Аркос Г9 ако ти се чака още малко.

Susscrofa
13-10-2011, 16:40
За тези цели ми се вижда по-удачен 4:3 формат на екрана.
Останалото мисля, че ще го усетиш като пипнеш 2 те играчки.
А освен тях можеш да погледнеш и 10.1 на Асус и Ейсър... както и Аркос Г9 ако ти се чака още малко.

Добре де, не смяташ ли, че този формат 4:3 е твърде архаичен вече.

morfius
13-10-2011, 17:36
Не, не смятам.
16:9 е филмов формат... това не го прави автоматично удачен за всичко останало.

valjo
14-10-2011, 09:20
Това, че си купил пресни и хубави продукти не означава, че ще стане хубава гозбата!

Това сравнение го давам за привържениците на идеята да отричат Ябълката само заради техническите характеристики и надутата цена.

Лично аз до момента не съм ползвал техен продукт и ме притеснява дали ще ми допадне като организация операционната им система, както и различните приложения, до колко има съвместимост с различните файлови формати (.pdf, .doc, .xlsx и т.н.), възможността за трансфер на данни (файлове) м/у устройството и PC да речем?! Допълнителните приложения само платени ли са или има и такива които са гратис? Разбирам че няма фонетична подредба за кирилицата което не ме радва никак.

конкретно:
1. има фонетична кирилица, разбира се
2. отваря изброените от теб формати без проблем - имам забележки само към .pptx - там не всичко е ок
3. има много приложения гратис, аз реално платени ползвам 2-3. всъшност една от хубавите страни на iOS дивайсите е че първо се пише приложения за тях, а после за останалите.
...


Това което се търси е максимална мобилност, четене на поща (както и писане на такава), преглед на новини, разглеждане и показване на презентации и таблици, скайп и не на последно място надеждност и гладка работа. Таблетите м/у които се колебая са iPad 2 и Galaxy Tab 10.1.

...

иПад е стабилен. пак казвам ползвам го на евридей базис повече от година и половина и съм нямал никакви ядове, независимо колко приложения му инсталираш. тва се пак не е опенсорс, където поради занижения контрол може секи да пише и да маже....

CBET
14-10-2011, 12:22
конкретно:
1. има фонетична кирилица, разбира се
2. отваря изброените от теб формати без проблем - имам забележки само към .pptx - там не всичко е ок
3. има много приложения гратис, аз реално платени ползвам 2-3. всъшност една от хубавите страни на iOS дивайсите е че първо се пише приложения за тях, а после за останалите.
...


иПад е стабилен. пак казвам ползвам го на евридей базис повече от година и половина и съм нямал никакви ядове, независимо колко приложения му инсталираш. тва се пак не е опенсорс, където поради занижения контрол може секи да пише и да маже....

Ей това е и основната причина да се заглеждам към iPad-а ...

Yavor
14-10-2011, 22:28
Колегата ме е изпреварил за iPad - всичко което искаш не само го може, но много добре. Моя дойде с фонетика, не знам да е трябвало да я слагам допълнително. А дойде неразпечатан. Това което няма е бг меню, но това не е страшно според мен.
Сигурен съм че мейл клиента ще ти хареса, много е интуитивен и работи феноменално бързо, за разлика от омръзналия ми до болка служебен Аутлук Експрес.

Както казах единствения проблем е липсата на поддръжка на Флаш, въпреки че един колега се опита да ме опровергае по горе - да, има опити за портване, но не работят, ако някой не вярва, да пробва, аз пробвах всичко възможно. Даже един браузър който прави стрийминг сесия на това което искаш да видиш като флаш съдържание... Просташка работа малко... Ще чакаме всичко да мине на ХТМЛ5 :)
Това обаче не е болка за умиралка, даже по малко реклами се виждат :)

alex052
19-10-2011, 20:26
срещу скромна сума от 299 лева си взех 10 инча таблет/китаиски/ някаква си марка със следните характеристики:
• Процесор: Infortm X220 ARM11 1Ghz
• Операционна система: Google Android 2.2
• RAM: 512MB DDR2
• ROM: 4GB
• Външна памет: поддържа слот за TF карта до 32GB
• Дисплей: 1024×600 Resolution, 10”LCD Screen
• Бутони: Power On/off, Front-side Back Button,Home and Menu buttons on the side
• резистивен touch screen, виртуална клавиатура
• G-sensor: 4 посоки G-sensor
• камера: 1.3 Mpeg pixel
• вграден микрофон
• 3.5mm жак за случалки, вграден говорител
• mini usb
• зарядно: 9V 1.5A
• батерия: 6400MAh
• Wifi: 802.11B/G
• USB host: 2 бр.
• слот за TF карта: 1 бр.
• HDMI Port: 1 бр.
• RJ45 Port: 1 бр.
• 3G: външно
• вграден GPS
• Video Codec: MKV (H.264 HP)/RMVB/MPEG-4/FLV 720p (Supports all format)
• поддържани аудио формати: MP3, WMA. FLAC, AAC, AC3, OGG, WAV
• поддържани формати за снимки: JPEG, PNG, BMP, GIF
• размери: 269.91mm*170.45mm*14.89mm

знам че ще си навлека каква ли не критика в момента но....не го мисля,върша належаща работа -аз съм в постоянно движение./мейли,редакция на документи,имам ексел,някакъв аутокад-по скоро за разглеждане на чертежи елементарни инженерни програмки,библиотеки и т.н. навигацията му е уникална/ абе с две думи непретенциозна машинка за работа.батерията държи около 4-5 часа,доволен съм.А взех си и калъф- клавиатура адски удобно е.ясно е че не е кой знае колко качественно ментето но върши работа-нали това е важно.Имам и галакси С няма много разлика в бързината на работата,но в качеството на изображението разликата е осезаема но не е болка за умирачка.

Galof
19-10-2011, 23:10
Galaxy ... или има един много добър на Aser плюс това в момента и samsung изкара нов таблет Galaxy който е още по - добър но не помна как се водеше модела

nastybg
23-10-2011, 19:06
.

Aко на кутията пише Superpad 3, вчера ходих да гледам такъв таблет ... и ме интересуват мнения. Имам телефон с Андроид и операционната система ми е ясна горе долу. Тъча ми очарова, очаквах нещо отвратително на допир, а не се различава чак толкова с този на HTC то ми. Също така ще ми го донесе приятел и това дали нещо ще се скапе в близката половин една година не ме притеснява. Интересува ме повече как се държи като таблет и до колко е "бавен" ще се ползва за интернет основно и в редки случай ще се пуска гпс примерно. Другото което ме интересува е дали може да се върже безжичен интернет към мобилен оператор, ако знаете.

Някакви програмки и приложения за този таблет с андоид също ще са ми от полза, браузър, за четене програмка, могат ли да се гледат клипчета от вбокс примерно на телефона мога да гледам от ютуб, но само там, а флаш така и не намерих !



Ето характеристики на "нещото"

http://pricedinchina.com/superpad-3-and … m1002.aspx

Superpad 3 Product Description:

Model Name: TPGA-Superpad3
Operation System: Android 2.2 OS
Android Market: Official
CPU Brand: Infortm X220 ARM11
CPU Frequency: 1GHz
RAM: 512M
Hard Disk: 4GB
Accelerometer: Yes
Screen Size: 10 Inch
Screen Type: Single Touch, Resistive
Screen Rotation: 360 Degree
WIFI: Built In
Ethernet: Built In
3G: External Adapter,No SIM Slot
GPS: Built In
3D Game: Yes
Accelerometer Game: Yes
Video: 1080P HD
HDMI Port: Yes
HTML5 Video: Yes
Flash Player: Yes
Camera: 1.3M
USB Port: 2 USB Port
SD Card Slot: 1 Slot, Upto 32G
Battery: 6400mAh

alex052
24-10-2011, 20:40
Онова горното/от предишният ми пост/ го замених за долуописаното с малко доплащане:
Цвят - Black
Процесор - Intel Atom N455 1.66 GHZ
OS - Windows Seven
Хард Диск - 160 GB (choice: 250GB,320GB,500GB)
RAM - 2 GB DDR2 (choice:2 GB)
Дисплей - 10.2 inch. Capacitive screen, Support Multi-point touch,Resolution Ratio 1024*600
Батерия - 3000 mAh, Lion Battery
Размери - 366*270*86mm
Функции - Table PC. Two touch point.
1.3 megapixel Webcam Bluetooth , 3G, USB port * 3. SD Card Interface HDMI. WiFi. Support Flash 10.1. Online Video

те това е истината колеги,върви си ми абсолютно всичко и може да се работи нормално.За съжаление още андроид приложенията са малко куци.А и ми излезе наполовина на цената на галакси таб.Разликата е осезаема....

fuji
27-10-2011, 09:08
Преди време бях пред същата дилема.Повече клонях към Самсунг или Моторола 10.1 инча,защото преди това ползвах Андроид.Постояно четях ревюта,статии и форуми.Накрая отидох в един магазин и тествах всички.Останах доста изненадан след това.Купих си Ipad1 64GB 3G.Това беше точно това от което имах нужда.Стабилна интернет връзка,имейл,скайп,офис приложения най-вече издръжлива батерия.Перфектна съвместимост с Google Doc.Невероятен екран и чуствителност.След ъпдейт към IOS 5 стана още по-добър.Както казват от Apple то просто работи.

digitalundgrd
04-12-2011, 01:01
От няколко дни съм със Самсунг Галакси Таб 3G. За сега само хубави неща мога да кажа за него ;) Определено съм доволен и си струваше инвестицията...

Drag0
04-12-2011, 01:14
Аз мисля да се сдобия скоро с хибрида samsung galaxy note. ;)

CBET
04-12-2011, 08:35
А аз още се въздържам ... Препаникамъка се оказа невъзможността за интеграция с електронният ми подпис :( .

Drag0
04-12-2011, 09:12
А аз още се въздържам ... Препаникамъка се оказа невъзможността за интеграция с електронният ми подпис :( .

http://support.mozilla.com/mn/questions/786035#answer-142961

CBET
05-12-2011, 06:40
http://support.mozilla.com/mn/questions/786035#answer-142961


Лично аз преди да излезе официална разработка на BTrust с решение на тоя проблем не бих инсталирал/копирал/премествал нищо от електронният ми подпис никъде. За мен е адски наивно да си правя такива експерименти. Последствията могат да бъдат доста болезнени (от финансова гледна точка) за мен.

Liminat
06-12-2011, 09:09
Напоследък съм на кантар за покупка на kindle fire от USA, обаче вечно ми стои основния литературен въпрос, какво толкова ще ми даде повече от самсунг Galaxy S, освен малко по-големия екран, то сега дал Бог играчки за губене на времето в излишък и все с функции, които се застъпват...

Walker
06-12-2011, 11:14
Лично аз преди да излезе официална разработка на BTrust с решение на тоя проблем. Не бих инсталирал/копирал/премествал нищо от електронният ми подпис никъде. За мен е адски наивно да си правя такива експерименти. Последствията могат да бъдат доста болезнени (от финансова гледна точка) за мен.

Техния софтуер какво мислиш, че прави?
В най-общия случай прави тези всичките операции вместо ти да се занимаваш.
Ако искаш им пиши на съпорта и ги питай дали няма възможност да напишат някое how to.

CBET
06-12-2011, 11:26
Техния софтуер какво мислиш, че прави?
В най-общия случай прави тези всичките операции вместо ти да се занимаваш.
Ако искаш им пиши на съпорта и ги питай дали няма възможност да напишат някое how to.

Дали не съм разговарял с тях? Как мислиш?

Хайде да не правим изказвания неподготвени, че се получава като оня виц ... "чукча не читател, чукча писател" ...

morfius
06-12-2011, 11:51
Параноида все още става само за играчка...
Не, че съм пробвал с гризаните ябълки де, а на пазара друго няма. УебОС (Палм) имаше съпорт на сертификати до колкото помня, но така и не стигна до никъде.
Блекбъри правят и те таблет, може би са се сетили за това, все пак са бизнес ориентирана фирма.

До колко вече може да се доверите на преносимо устройство от този тип да пази сертификати вече е една друга и дълга тема.

vladev
06-12-2011, 16:07
Колега СВЕТ: От седмица съм с Galaxy Tab 8.9 и е чудна джажда за четене, филмчета, сърфиране, мейл и някоя и друга игричка (според мен дори е по-добре от 10-инчовите - по-преносим е и като хардуер е същия). Обаче дотук. Ако се надяваш да си работиш и да си подкараш електронния подпис на това - скоро няма да е.

Аз лично не виждам и защо толкова ти трябва този подпис у нашенско. Банката може да я командориш и с един TOKEN, който работи навсякъде (все пак е през уеб).

Ако толкова държиш на това си вземи някакъв netbook (10-тина инчов) и нищо няма да ти липсва.

CBET
06-12-2011, 18:09
Колега СВЕТ: От седмица съм с Galaxy Tab 8.9 и е чудна джажда за четене, филмчета, сърфиране, мейл и някоя и друга игричка (според мен дори е по-добре от 10-инчовите - по-преносим е и като хардуер е същия). Обаче дотук. Ако се надяваш да си работиш и да си подкараш електронния подпис на това - скоро няма да е.

Аз лично не виждам и защо толкова ти трябва този подпис у нашенско. Банката може да я командориш и с един TOKEN, който работи навсякъде (все пак е през уеб).

Ако толкова държиш на това си вземи някакъв netbook (10-тина инчов) и нищо няма да ти липсва.


Универсалният електронен подпис (УЕП) има и други приложения освен за електронно банкиране ;-).

Относно Пад-а везните клонят към Ябълката по простата причина, че се нагледах и наекспериментирах с разни оупън сорс ОС и т.н.

Drag0
30-12-2011, 19:21
http://fakti.bg/technozone/26524-pentagonat-odobri-polzvane-na-android

alex052
09-01-2012, 16:11
Универсалният електронен подпис (УЕП) има и други приложения освен за електронно банкиране ;-).

Относно Пад-а везните клонят към Ябълката по простата причина, че се нагледах и наекспериментирах с разни оупън сорс ОС и т.н.

а защо не потърсиш нещо с windows?Аз имам такова и съм изключително доволен и да ползвам си без проблем електронният подпис.10,1 инча е не е по голям от галакси таб а е в пъти по добър/поне според мен/.води се тип лаптоп а си е таблет.има 2 гб.рам,160 хард и 1,86 процесор.

IVO_GWM
09-01-2012, 18:05
Играя си повече от месец с Kindle Fire.
Но го ползвам основно за браузване. Много по-удобен ми е от лаптопа и преоткрих четенето, толкова книги за няма и месец не съм прочел от както бях малък :)
Качих някакъв офис, отворих за проба по един Word,Excel & Power Point и това беше.
Иначе колегите се зарибиха та вече още 5 човека си взеха.
Излезе ми точно 415 лева и моя дойде за 7-8 дни, но след мен колегите почакаха 20-ина дни.

Liminat
09-01-2012, 19:00
Играя си повече от месец с Kindle Fire.

Може и да направих грешка, но на мен ми се видяха много 200 долара за това нещо без камера, GPS и с малко памет, на мен не ми сработи да взема таблета на леново за 200 долара, нито тоя на асер за 260, но ако друг има възможност да ги вземе на посочените цени, мисля, че не са лош избор:
http://www.bestbuy.com/site/olstemplatemapper.jsp?id=pcat17080&type=page&initialize=false&sp=%2Bcurrentprice+skuid&nrp=15&iht=n&list=y&sc=abComputerSP&qp=q70726f63657373696e6774696d653a3e313930302d3031 2d3031~~cabcat0500000%23%230%23%232cw~~cpcmcat2090 00050006%23%230%23%239~~cpcmcat209000050008%23%230 %23%231&usc=abcat0500000&ks=960&st=processingtime%3A%3E1900-01-01&prids=&cp=2&_requestid=362624

Kamen666
21-01-2012, 20:53
Онова горното/от предишният ми пост/ го замених за долуописаното с малко доплащане:
Цвят - Black
Процесор - Intel Atom N455 1.66 GHZ
OS - Windows Seven
Хард Диск - 160 GB (choice: 250GB,320GB,500GB)
RAM - 2 GB DDR2 (choice:2 GB)
Дисплей - 10.2 inch. Capacitive screen, Support Multi-point touch,Resolution Ratio 1024*600
Батерия - 3000 mAh, Lion Battery
Размери - 366*270*86mm
Функции - Table PC. Two touch point.
1.3 megapixel Webcam Bluetooth , 3G, USB port * 3. SD Card Interface HDMI. WiFi. Support Flash 10.1. Online Video

те това е истината колеги,върви си ми абсолютно всичко и може да се работи нормално.За съжаление още андроид приложенията са малко куци.А и ми излезе наполовина на цената на галакси таб.Разликата е осезаема....

Дай снимка да го видим това и откъде го взе?

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk

Peter_63
10-05-2012, 09:31
Да опресня малко темата. Навих се и аз да си взема таблет. Нямам опит нито със смартфони с операционна система, нито с Андроид или иОС. Виждам от анкетата, че самсунг/ипад са 50:50, има и други, така че андроид спрямо иОС има превес.

Таблетът ще го ползвам основно за: нет, имейл, скайп, GPS, писане на кратки бележки, отваряне на документи (docx, xlsx, pptx, pdf), така че ще трябва някакъв офис пакет. В движение няма да пиша много, а когато съм стационарен, ще ползвам отделна клавиатура. Вкъщи освен това смятам да го ползвам за дистанционно на 2 устройства (аудио-видео), които имат мрежови възможности, както и за връзка с НАС сървър. В офиса ми трябва, защото там се движа между 2-3 места и не искам на всяко място да слагам компютър (само на основното ще има лаптоп). Също и в офиса ще има връзка с НАС сървър.

Пред голяма дилема съм какво да избера, пък и още не съм си отговорил на няколко въпроса:

1. Бях се засилил за новия ипад 3, но прочетох някакви публикации, че има много оплаквания от прекалено греене и някакъв проблем с безжичната връзка. Някой от вас има ли подобен опит?

2. И на двете стационарни места ще имам достъп до външна памет, само в движение ще ми трябва някаква памет. Трябва ли да се ориентирам към 64ГБ или и 16ГБ ще ми вършат работа?

3. Това 3G, 4G за какво служи и добре ли е да го имам?

Давайте предложения. По предходните постове не можах да се ориентирам какво ще е подходящо за мен. Предварително благодаря :)

vladev
10-05-2012, 09:51
Да опресня малко темата. [...]

Сега, първо да уточним нещо за таблетите - много са удобни за консумиране на информация - сърфиране, гледане и т.н. За писане не става много много - до 2-3 изречения. Като гледам за какво ще го ползваш май ще ти свърши работа. С допълнителната клавиатура ще можеш и някой по-дълъг мейл да напишеш.

Отностно избора между Андроид и iPad - той си е лично твой. Дисплея на новата Ябълка (т.нар. ретина) е мноооого добър, но пък на мен лично ми е голяма. Андроид има 7, 7.7, 8.9, 10.1 (това само от самсунг), докато АйПада е 9.7 само. Външните аксесоари за Андроидите са по-евтини и достъпни (в симисъл, има ги в Ибей). Като цяло андроида е по-хакерски и дава повече свобода, но имайки предвид опита ти едва ли ще можеш да се възползваш от нея (не се обиждай :) ).

Отностно въпросите ти:

1. Незнам - греенето ще е ако играеш или нещо подобно, иначе ме съмнява. И аз четох за проблемите, но типично в стил Епъл няма потвъждение.

2. Вземи най-малкия и най-евтиния в това отношение. За iPad незнам, но на Samsung Galaxy Tab имам кабелче за флашка и може да му сложа колкото искам допълнително. Иначе 16Г е предостатъчно. Моя в момента използва само 3 от 16.

3. 3G, 4G са наименования за GSM тип мрежи. В българия още нямаме 4G, но и повечето 4G таблети не се предлагат. Иначе моя съвет е да НЕ си взимаш таблет само с WiFi - вече има доволно евтини планове за 3G интернет от Ментел и другите келеши - удобно е.

Peter_63
11-05-2012, 07:23
Благодаря ти :) Сега си уточних доста неща.

firedragon
11-05-2012, 16:22
Отностно въпросите ти:

1. Незнам - греенето ще е ако играеш или нещо подобно, иначе ме съмнява. И аз четох за проблемите, но типично в стил Епъл няма потвъждение.



Всъщност това не е съвсем така. Проблема с "греенето" идва от новия по-мощен графичен ускорител на Ipad-a. Малко след като се радуха историята,че видите ли ще се стопи тоя таблет, се направиха тестове и се оказа,че разликата с предишния е цели 5 градуса.
Ето и линк към статията:http://www.mobilebulgaria.com/news/view.php?id=22562
Проблема с Wi-fi не съм го преглеждал,по спомени мисля,че беше свързано с firmware-a,но не съм 100% сигурен.
3G и 4G са означения за поколението на таблета. 4G е LTE технология за използване на интернет,която за момента в България не е особено разпространена,но се развива поне от 2 от мобилните оператори.
Както каза колегата,Андроида е по-хакерски настроен(все пак е линукс базиран),но Епъла си е Епъл. Има нещо в тях, което е малко повече,въпреки,че отстъпва по характеристики на някой места. Общо взето е като Алфа, има си собствена душа.

alex052
11-05-2012, 17:48
Ползвах андроид таблет за много кратко/не галакси на самсунг/..........не е лошо като идея и концепция.Доволен бях,докато не си купих таблет с уиндоус 7,2 гб рам и 160 гб хард..............е другото улете на следващият ден.По горе съм писал малко по подробно за машинката.Пробваи виндоус базиран таблет/моят е 10,1 инча и на големина е колкото въпроснот галакси/ и двата ми издържаха около 2,5 часа на батерия/макар това да е условно понякога и час час и малко/.А веселото е че е наполовина на цената на галаксито/е поне беше/


Kamen666
извинявай не съм видял по рано,че искаш снимков материал за потвърждение..........

Peter_63
08-10-2012, 08:15
Най-после се реших и си взех Nexus 7 :) Известно време се колебах дали да изчакам Surface с windows 8, но накрая реших, че предпочитам 7 инчов.

Засега съм приятно изненадан от машинката. Компактна, добър дизайн, удобна за носене, лека. Процесорът е доста бърз. За първи път се занимавам с Андроид (версията е 4.1.1) и впечатленията ми са положителни. Единственият евентуален минус е че няма 3Г, но това може да се реши с преносим 3Г ВиФи модем

myato
08-10-2012, 18:41
http://www.tablet.bg/tablets-acer-acer_iconia_tab_a501_64gb_3g :evil:

Drag0
08-10-2012, 20:06
Най-после се реших и си взех Nexus 7 :) Известно време се колебах дали да изчакам Surface с windows 8, но накрая реших, че предпочитам 7 инчов.

Засега съм приятно изненадан от машинката. Компактна, добър дизайн, удобна за носене, лека. Процесорът е доста бърз. За първи път се занимавам с Андроид (версията е 4.1.1) и впечатленията ми са положителни. Единственият евентуален минус е че няма 3Г, но това може да се реши с преносим 3Г ВиФи модем

Nexus 7 e най-добрия избор като съотношение цена/качество.
Може да му сложиш и adobe flash player неофициално, ако те влече.
Това , че няма 3G за много хора е плюс:
-повечето смартфони се превръщат лесно в 3/3.5G рутер и споделят интернет с други у-ва по wifi
-не ти трябва 2ра сим карта и 2ра месечна такса, телефона така или иначе си го носиш с теб.
Скоро се очаква андроид 4.2, а понеже си имаш нексус у-во ще получиш ъпдейта почти ведната. ;)

Peter_63
08-10-2012, 23:06
Ако не те затруднява как да си сложа този flash player?
Ако ползвам WiFi на телефона не му ли се изхабява батерията бързо?

Drag0
08-10-2012, 23:50
Има няколко начина. Един от лесните е да инсталираш flash player.apk , после mozilla и си готов.
Подробно описано тук: http://www.howtogeek.com/120277/how-to-install-flash-on-the-nexus-7-and-other-jelly-bean-devices/
Всяко нещо хаби батерията но пък не е като да няма къде да си я зареди човек.

Peter_63
09-10-2012, 00:05
Благодаря ти :thumbup:



Всяко нещо хаби батерията но пък не е като да няма къде да си я зареди човек.
Така е. Почти се бях завтекъл за един алкател от виваком, но сега ще се размисля :)

Кайо
11-10-2012, 21:04
А някой знае ли нещо за евтините таблети GOCLEVER и МPMAN от Техномаркет,малката потроши единия лаpтоп и искам да взема една таблетка за голямата дъщеря.

DobriRq
12-10-2012, 10:50
Преди седмица си взех Google Nexus 7 и съм много доволен. Адски мощен е 4 ядрен Тегра 3 и 1ГБ рам, а е доста евтин. Взех го за 500 и нещо със застраховка и калъфче.