PDA

View Full Version : Не иска да върви на газ



vodka
10-10-2011, 18:40
Здравейте колеги,имам въпрос тъй като съм нов!Наскоро закупих alfa romeo 155 с газова уредба-обикновена.Първият ден я карах в продължение на 2 часа и нямаше никакъв проблем,след което спрях за около час и след това колата не искаше и да чуе за газ.В момента в който превключа на газ веднага губя обороти и колата изгасва,иначе на бензин върви!Че ще се ходи на газаджия е ясно,въпросът ми е-случвало ли се е на някой друг и трябва ли да се притеснявам от сериозен ремонт?Благодаря предварително...

Jivko7777
10-10-2011, 18:48
Я газ има ли в бутилката след като си карал 2 часа...а може и филтърче нещо да се е запушило...щом върви на бензин сериозен ремонт няма да е споко ;)

vodka
10-10-2011, 18:54
Не съм чак толкова нов!:-D И аз си го помислих,затова първото нещо беше да отидя и да я заредя догоре,но уви...

Perdaha
10-10-2011, 19:06
другото за което се сещам - за да гасне и да не ще въобще на гас е клапана много често се разваля изведнъж и........ нищо чудно и при теб да е това в най-лошия случай нов клапан и си свиркаш!
даже сега като се зачитам по обстойно няма какъв друг да ти е проблема пробвай да почукаш клапана ако ли не ще се трябва да отделиш 30-40 лева за нов!

ecotronic
10-10-2011, 21:30
Здравейте колеги,имам въпрос тъй като съм нов!Наскоро закупих alfa romeo 155 с газова уредба-обикновена.Първият ден я карах в продължение на 2 часа и нямаше никакъв проблем,след което спрях за около час и след това колата не искаше и да чуе за газ.В момента в който превключа на газ веднага губя обороти и колата изгасва,иначе на бензин върви!Че ще се ходи на газаджия е ясно,въпросът ми е-случвало ли се е на някой друг и трябва ли да се притеснявам от сериозен ремонт?Благодаря предварително...

Какъв е изпарителят? Ключето за преход бензин - газ ръчно или автоматично?