PDA

View Full Version : Нов Член :)



ja.
10-10-2011, 20:01
Айде от днес и аз съм в клуба на 166-ците :)

Дзвера е 3.0 литров незнам колко коне, но върви прилично. В интерес на истината очаквах повечко...

Снимки нямам, ще направя тия дни и ще кача в темата.

Имам няколко въпроса и ще ви ги задам тук за да не отварям 50 теми.


1-во, прави ми лошо впечатление че някой неща в салона не работят и се налага да ги поправям та едното от тия неща е лостчето за мигачите. Когато включвам мигач независимо ляв или десен, лостчето след това не се връща само, имате ли идея какъв е проблема. Също така на таблото няма индикация за мигачите, това така ли е фабрично или някоя лампичка ми е изгоряла?

2-то, чистачките не работят на първата степен, там където трябва да се включват от време на време (дано ме разбирате). Понеже пак е на лостче, като мигачите, си мислех дали няма нещо общо, ама вие ще кажете.

3-то, таблото ми свети много слабо. Увеличил съм го до край но си е слабо. Въпроса ми е така ли си е фабрично или нещо не е наред и да търся проблема? Таблото е с белите уреди.

Имам и други въпроси, но по натам, сега искам да оправя тези дреболии, че много дразнят...

didod
10-10-2011, 20:03
Честито първо! Сензор за дъжд има ли?

ja.
10-10-2011, 20:08
Честито първо! Сензор за дъжд има ли?

Незнам, как да разбера?

ecotronic
10-10-2011, 20:19
Добре дошъл в отбора!:yes:

Желая ти много безаварийни километри с новата ти придобивка!

На въпросите:

И при мен не се връща лостчето при ляв мигач. Чува се есно прещтракване. Явно е доста обичаен дефект свързан с износване на някаква гърбица. Един колега беше писал наскоро как я е възстановил с подръчни средства.

Относно индикаторите ляво - дясно:

Също масов дефект (ако не са изгорели крушките на таблото), дължащ се на проникване на течност в една зелена кутийка и в резултат на това - прекъсване на пътечки или по-тежки поражения.
Да не се повтарям, чети тази (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=63499) тема.

Linkestis
10-10-2011, 20:52
Честито,за конете зависи коя година е.Или е 220 или е 226.
Иии градски разход около 19л на 100км

valjo
10-10-2011, 21:05
добре дошъл колега и много безаварийни километри:)

относно чистачките, много вероятно е да си с автоматични чистачки и тогава "първата степен" е реално включването им в автоматичен режим, при което би трябвало да направят един мах и да застанат малко по-нагоре по стъклото като изходна позиция

ако не вали, може да сипеш вода върху предното стъкло отвън, там където е залепено огледалото - би трябвало да видиш сензора. .. и ако се размърдат - воала - в играта си :)

ja.
10-10-2011, 21:14
добре дошъл колега и много безаварийни километри:)

относно чистачките, много вероятно е да си с автоматични чистачки и тогава "първата степен" е реално включването им в автоматичен режим, при което би трябвало да направят един мах и да застанат малко по-нагоре по стъклото като изходна позиция

ако не вали, може да сипеш вода върху предното стъкло отвън, там където е залепено огледалото - би трябвало да видиш сензора. .. и ако се размърдат - воала - в играта си :)

Благодаря първо :)

Не мърдат, колега, когато включа 1-ва степен и нищо. Ше видя да го сменя тоя датчик.

Linkestis
10-10-2011, 21:18
Първо се убеди че имаш датчик за дъжд :)

Pepko-Bepko
10-10-2011, 21:38
Датчика представлява правоъгълна черна кутийка залепена на стъклото ,точно под огледалото за обратно виждане.

old alfist
10-10-2011, 23:53
Честита ти нова радост - ще има с какво да се занимаваш в близките 2-3 години.

balev64
11-10-2011, 08:20
Честито колега,кой каквото ще да си разправя, но това са едни хубави и добре направени коли, останалото е плод на лоша поддръжка и мърлящина от страна на предишните собственици.Странно е че мигачите ти се връщат сами обичайно е точно обратното т.е. не се връщат по никакъв начин в първоначално положение освен ако не преместиш лостчето пак с ръка.Светлинна индикация трябва да има,лампички със стрелки (ляво,дясно) светещи зелено.При мен в началото имаше един такъв проблем с тези лампички и като свалих пластмасовата кутия на кормилото се оказа че буксата се е извадила,след като я включих до ден днешен всичко си е ОК.

Megadet
11-10-2011, 11:58
Честито колега, понеже не видях някой от колегите да ти е писал по повод въпроса ти защо таблото свети слабо, и при мен беше така но след смяна на всички крушки сега е супер!

D.Istatkov
11-10-2011, 14:33
колега честито за алфичката качи снимки и кажи колко е разхода на този мотор и с каква кутия си автоматик или ръчни?

Linkestis
11-10-2011, 14:35
колега честито за алфичката качи снимки и кажи колко е разхода на този мотор и с каква кутия си автоматик или ръчни?


Честито,за конете зависи коя година е.Или е 220 или е 226.
Иии градски разход около 19л на 100км


Дани дебеличко ще ти дойде,не е икономична като GTA-то

D.Istatkov
11-10-2011, 14:40
e тя мойта се пак е 2.0 но пък е на гас но ми е просто интересно както реално му дава на човека а не какво пише по книгите

Linkestis
11-10-2011, 14:44
Еми в книгата като пише 19л,можеш да се ориентираш действителният разход какъв е :)

ja.
11-10-2011, 17:03
Благодаря на всички за пожеланията, дано да е здрава колицата и най-важното да не я крадът, че предната кола ми я откраднаха и още не мога да я прежаля :)


колега честито за алфичката качи снимки и кажи колко е разхода на този мотор и с каква кутия си автоматик или ръчни?

Автоматик е колата, харчи около 15-20л безин градско. Извънградско още нямам наблюдения освен по магистралата вчера, разхода беше около 14л бензин но с много газ... Хубавото в случая е, че има газов инжекцион. Мислях да го махам отначало, но пък излиза много евтино с него а разлика във вървежа на газ и на бензин няма.

D.Istatkov
11-10-2011, 17:45
етооо това исках да чуя че не всяка алфа харчи много за кола на 200 коня и автоматик разход 15 е супер а като кажа че мойто куве харчи 12 и нещо при як тормоз само градско никой няма да повярва

пожелавам ти много безавариийни километри и само да е обслужваш друго да не се налага

danchev63
11-10-2011, 20:57
честито колега. със здраве да си я ползваш.

ja.
12-10-2011, 09:46
Благодаря на всички за съветите и пожеланията :)

Почвам ги проблемчетата едно по едно, че много дразни с тия неработещи уж екстри :)


етооо това исках да чуя че не всяка алфа харчи много за кола на 200 коня и автоматик разход 15 е супер а като кажа че мойто куве харчи 12 и нещо при як тормоз само градско никой няма да повярва

пожелавам ти много безавариийни километри и само да е обслужваш друго да не се налага

Колега тя от 15 почва, твоята с голям зор стига макс до 12, така че разликата не е малка. Аз като казвам 15-20 разбирай, че ако покараш мойта така както караш твойта ще си по скоро 20 ако не и повече :)

BatVas
12-10-2011, 10:04
Ами за разхода много съм я мерил моята (ГТВ с такъв двигател е и ръчна 6 ст. скоростна кутия) в София от 17 до 23 литра на 100. Извънградско от 9,5 до 13,5 - зависи от настъпването.

alfa156jtd
12-10-2011, 19:11
честито колега,с здраве да си я караш много време.

geniusloci
12-10-2011, 20:49
Честито,за конете зависи коя година е.Или е 220 или е 226.
Иии градски разход около 19л на 100км3.2-ката прави 14.5-15, ако се режа по светофарите 15.5-16. Ако минавам Цариградско - под 13 средно. Не вярвай толкова на книжките...

lordliness
12-10-2011, 20:52
Въобще не ме интересува колко гори,като седна вътре ми е готино, това е важното ,пълня винаги до горе и не я жаля много много.

Linkestis
12-10-2011, 20:54
Ако минаваш Цариградското на спускане към Орлов мост съм съгласен.Един от автомобили те ми в подписа е с 1200 кубика и 70-80 коня по-малко от твоята и с настъпване прави 17л.Та реало няма как да ти повярвам че твоята 3.2 харчи по-малко от 3.0 по книжка

geniusloci
13-10-2011, 09:55
А, ти яко искаш вярвай, аз не съм седнал да те убеждавам - споделям впечатления, че написаното в книжката е бая отгоре на реалния разход. "По инерция" не карам, говоря за Цариградско в посока Дружба, без да ползвам 6-та (така или иначе е неизползваема в момента), през останалото време - по задръстванията в Центъра. В София по компютър имам 15.5 средно, което дори е повече от реално изхарченото (заради "бъга" на компютъра в задръстванията).

andro88
13-10-2011, 10:31
Честито , колега !
Много да те радва белисимата. За проблемите ,които изброи- ако не го беше направил щях да се усъмня дали си си купил 166... Няма 166 ,на която лостчето на мигачите да и се връща...
Иначе с това ниво на оборудване и този мотор в твоя куверт влизат много емоция и радости по пътищата...:lol_sign:

savoibul
13-10-2011, 11:13
А, ти яко искаш вярвай, аз не съм седнал да те убеждавам - споделям впечатления, че написаното в книжката е бая отгоре на реалния разход. "По инерция" не карам, говоря за Цариградско в посока Дружба, без да ползвам 6-та (така или иначе е неизползваема в момента), през останалото време - по задръстванията в Центъра. В София по компютър имам 15.5 средно, което дори е повече от реално изхарченото (заради "бъга" на компютъра в задръстванията).Колега аз ти вярвам, защото мойта (колата от подписа) в Благоевград става вапрос за загрял мотор ми дава между 11л и 12,5л на сто, но ако карам повеч към кварталите на градът ми спада на 10-10,5 на сто. Извън градско Благоевград-Сандански и обратно на 6та 90-100км/ч и отвреме на време 60км/ч, кадето има ограничения ми показва 7.2-7.8л на сто, говорим за плавно каране, когато си возя детето. А ръчкане извън градско около 9,5-11,5л. на сто говорим за скорост до 240км/ч и обороти до преди изключвател. Инече градско стоден мотор паля 1.8км, изгасвам и 9ч. по късно в обратната посока (от нас до работата ми) ми показва 16.5-18.5л на сто. Само за сравнение макар и да ви се стори смешно, тази кола ми е по-иконамична от 156-та 1.6TS която имах (от подписа), ства вапрос за градско, защото ежедневното ми каране не се е променило от както взех 166-та (преди една година), а на нея за седмица и слагам по малко гориво отколкото на 156-та и аз съм се чудил много как е вазможно, но и жената да питате и тя е на същото мнение. Като се замисля сигорно ми е имало нещо на 156-та. :grin:

Коки
13-10-2011, 11:14
...Почвам ги проблемчетата едно по едно, че много дразни с тия неработещи уж екстри :)...

Честито, колега!

Невръщането на лостчето за мигачите е често срещан проблем при всички италианки и се оправя по 2 начина:

1. Сменяш го;

или

2. Спира да ти пука и си го връщаш с ръка.

Като включиш първата степен на чистачките, изчакай известно време да видиш дали ще тръгне. Ако наистина не работи, иди в сервиз да го видят.

Таблото се осветява от над 20 крушки, съответно когато половината и повече са изгорели не се осветява добре. Отиваш в сервиз да ти ги сменят и става като ново.

ecotronic
13-10-2011, 12:05
Таблото се осветява от над 20 крушки, съответно когато половината и повече са изгорели не се осветява добре. Отиваш в сервиз да ти ги сменят и става като ново.

Чак пък "над 20".......
Точната бройка на гнездата е 12, от които 2 са за индикацията на мигачите и едно май имаше празно. Та това прави не-повече от 9.

Относно връщането на лостчето съм сигурен, че скоро колега беше писал, как го е оправил много лесно чрез наслояване на материал или нещо такова.

Коки
13-10-2011, 12:14
Чак пък "над 20".......
Точната бройка на гнездата е 12, от които 2 са за индикацията на мигачите и едно май имаше празно. Та това прави не-повече от 9...

Като прибавиш и всичките чекове...

ecotronic
13-10-2011, 12:27
Като прибавиш и всичките чекове...

В момента дискутираме осветлението на таблото, което се реализира от определен брой крушки. Чековете - първо по никакъв начин нe влияят на общата осветеност на уредите, и второ - те не са с крушки а със светодиоди.

Коки
13-10-2011, 13:19
Добре.

ecotronic
13-10-2011, 13:28
Ей - най накрая я намерих темата (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=804228&highlight=%EF%FA%EF%EA%E8#post804228) за решаването на проблема с връщането на лостчето. При първа възможност ще направя и аз тази манипулация.

lordliness
13-10-2011, 15:53
Ей - най накрая я намерих темата (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=804228&highlight=%EF%FA%EF%EA%E8#post804228) за решаването на проблема с връщането на лостчето. При първа възможност ще направя и аз тази манипулация.моите мигачи още работят между другото,ако те затруднява нещо питай!

ecotronic
13-10-2011, 20:21
моите мигачи още работят между другото,ако те затруднява нещо питай!

Благодаря! Достатъчно ценно е ноу-хау - то което споделяш. Тези дни ще направя и аз същото. При мен проблемът е само при ляв мигач. Не виждам причина да не се справя. Ще пиша за резултата.

lordliness
13-10-2011, 20:26
Благодаря! Достатъчно ценно е ноу-хау - то което споделяш. Тези дни ще направя и аз същото. При мен проблемът е само при ляв мигач. Не виждам причина да не се справя. Ще пиша за резултата.
Наклона на издатините трябва да е по-полегат ,ако е много рязък лостчето прищраква малко гадно все едно се чупи.

ja.
14-10-2011, 18:58
Абе, аз уж исках да взема кола и само да я карам, но явно ще трябва да се гъзя да оправям това онова :)

Наистина съм доста разочарован, че такива елементарни неща се чупят в кола от уж голям клас, нямам предвид само мигачите ами и фаровете са ми като свещички, индикатора за бензина се ебава, видях че има тема и за него явно е доста срещан проблем при модела :)

Явно ще трябва да преглътна това онова, все пак малката цена оправдава ядовете. Пък и за парите които имах това е най близо до предната ми кола, така че ще стискам зъби :)

lordliness
14-10-2011, 19:33
това е част от удоволствието да си човъркаш колата-поне за мен,представи си колко много са 10 години за една машина ,която работи всеки ден при тежки условия

ja.
14-10-2011, 21:28
това е част от удоволствието да си човъркаш колата-поне за мен,представи си колко много са 10 години за една машина ,която работи всеки ден при тежки условия


Когато говорим за проблеми, които се случват при всеки собственик на модела, това означава по скоро, инженерна недомислица отколкото тежка експлоатация...

lordliness
14-10-2011, 21:43
Когато говорим за проблеми, които се случват при всеки собственик на модела, това означава по скоро, инженерна недомислица отколкото тежка експлоатация...Може би по скоро не дотам качествени материали,например много рядко съм виждал италиански коли със здрави гумени уплътнения и неизносени до метал педали.Моята кола е запазена до степен да изглежда почти като нова,но я избирах много дълго.

ja.
14-10-2011, 21:49
Може би по скоро не дотам качествени материали,например много рядко съм виждал италиански коли със здрави гумени уплътнения и неизносени до метал педали.Моята кола е запазена до степен да изглежда почти като нова,но я избирах много дълго.

Да, материалите също са работа на инженерите. Тук става въпрос и за други интересни аномалии като автоматичната кутия примерно, която през голяма част от времето се чуди на коя предавка да включи, липсата на 5-та скорост също е голям минус, но както и да е :) Ти си избирал дълго, аз пък скочих в първата, която видях :) Ще ги правим кво да се прай :)

lordliness
14-10-2011, 22:08
Да, материалите също са работа на инженерите. Тук става въпрос и за други интересни аномалии като автоматичната кутия примерно, която през голяма част от времето се чуди на коя предавка да включи, липсата на 5-та скорост също е голям минус, но както и да е :) Ти си избирал дълго, аз пък скочих в първата, която видях :) Ще ги правим кво да се прай :)
Колата е направена да конкурира мерцедес и ауди във високите класове,с малко по- некачествени материали и затова тя е малко по -евтина,но богатите не се впечатляват много и пак си купуват немски возила.Карал съм автоматици, но не ги харесвам,най вече за това ,че се налага да си вържа левия крак за седалката или да седна на него ,за да не натискам спирачката все едно е съединител :) и колата както си върви да кове на място.

ja.
14-10-2011, 22:35
Автоматика е чудесен стига да е направен като хората. От 4-5 години карам немски автоматици и съм много доволен. За пръв път карам италиански автоматик и съм много учуден от комбинацията 3-литов мотор и 4-степенна кутия. На ниски обороти нема никой, кутията постоянно е в шах. Дам ли рязко газ прехвърля предавки надолу ама пак се замисля, първо сваля една предавка после още една ако леко отпусна газта изпада в размисъл още 2 минути... Не съм много в час с предавателни числа и т.н. говоря по усет и на базата на опита ми.

Както и да е, ще се свиква :)

Bobo
14-10-2011, 23:45
Автоматика е чудесен стига да е направен като хората. От 4-5 години карам немски автоматици и съм много доволен. За пръв път карам италиански автоматик и съм много учуден от комбинацията 3-литов мотор и 4-степенна кутия. На ниски обороти нема никой, кутията постоянно е в шах. Дам ли рязко газ прехвърля предавки надолу ама пак се замисля, първо сваля една предавка после още една ако леко отпусна газта изпада в размисъл още 2 минути... Не съм много в час с предавателни числа и т.н. говоря по усет и на базата на опита ми.

Както и да е, ще се свиква :)

Колега автомата няма нищо общо с италия - всички 166 излизат с точно същите Айсин кутии с които и мерцедес ;)

old alfist
15-10-2011, 01:12
Бахти автоматичните скорости.

geniusloci
15-10-2011, 09:59
Аз да питам, колата да не е една, която се намираше в Елин Пелин?

А за материалите - хайде бе, на коя точно немска не се скапват разни дребни неща? S-клас? :chair:

ja.
15-10-2011, 10:19
Аз да питам, колата да не е една, която се намираше в Елин Пелин?

А за материалите - хайде бе, на коя точно немска не се скапват разни дребни неща? S-клас? :chair:

Не е тая от Елин Пелин, гледах и обявата но взех друга. Взех я от Асеновград.

За скапването не си прав. На немска, визирам основно БМВ, никога няма да имаш проблеми с датчика за чистачките или с мигачите, да не говорим за разни копчета за стъклата и т.н. Ако има проблем той ще е единичен а не масов...

savoibul
15-10-2011, 10:58
Не е тая от Елин Пелин, гледах и обявата но взех друга. Взех я от Асеновград.

За скапването не си прав. На немска, визирам основно БМВ, никога няма да имаш проблеми с датчика за чистачките или с мигачите, да не говорим за разни копчета за стъклата и т.н. Ако има проблем той ще е единичен а не масов...А колега тук може много да споря с теб, относно дребни неща дето се скапват точно по BMW и то от лични наблюдения. Например щипките на стъклата при 3-ката, чистачка на задното стъкло при е Е39 комби и много др. А да не споменавам колко често явление са проблемите на новите дизели с турбото, всмукателния колектор, и др. Ама с това не искам да кажа, че колите са лоши, а че всяка кола си има съответните така наречени "детски болести", коити с напредване на годините на модела някой се отстраняват, други пък се появяват и така е при всяка. Повече или по-малко но ги има. Но при взимането на автомобил втора употреба, все пак зависи как е експлтиран преди теб. А когато видиш, че пет човека са се оплакали от едно и също нещо, недей да мислиш че е инжинерен дефект, защото тук има още много коли, които нямат проблеми с това, но собствениците им просто не пишат за нещо когато работи, а само когато има проблем с него.
П.П. Честито за придобивката много да те радва и безаварийно:go:

leshoiad
15-10-2011, 11:24
За скапването не си прав. На немска, визирам основно БМВ, никога няма да имаш проблеми с датчика за чистачките или с мигачите, да не говорим за разни копчета за стъклата и т.н. Ако има проблем той ще е единичен а не масов...
Бртале.....чета те един такъв и ти се чудя!!! Колко си разичарован от модела, щото некви си там елементи се чупели, а и този цитат отгоре......! Ти всъщност защо я взе тая кола? Какви ти бяха причините? И каква е тази предишна кола дето я мълчиш толкова? В края на краищата, защо не купи пак от същата марка? Е такива въпроси си задавам. И накрая, забележките, проблемите които имаш сега, вероятно ги е имало и по време на закупуването на автомобила. Кой ти купува колата, некой авер или ти беше там? Разбери ме правилно, през ръцете ми са минали достатъчно автомобили /вкл. и няколко броя БМВ и няколко автомобила от семейството на VW/ и съм разбрал, че AR 166 е моя автомобил с всичките му недостатъци. Ако в момента на покупката не си бил наясно, какво точно искаш.............хм това е проблем!
Инъче, честито за новата придобивка и добре дошъл в нашия форум!

ja.
15-10-2011, 17:47
Бртале.....чета те един такъв и ти се чудя!!! Колко си разичарован от модела, щото некви си там елементи се чупели, а и този цитат отгоре......! Ти всъщност защо я взе тая кола? Какви ти бяха причините? И каква е тази предишна кола дето я мълчиш толкова? В края на краищата, защо не купи пак от същата марка? Е такива въпроси си задавам. И накрая, забележките, проблемите които имаш сега, вероятно ги е имало и по време на закупуването на автомобила. Кой ти купува колата, некой авер или ти беше там? Разбери ме правилно, през ръцете ми са минали достатъчно автомобили /вкл. и няколко броя БМВ и няколко автомобила от семейството на VW/ и съм разбрал, че AR 166 е моя автомобил с всичките му недостатъци. Ако в момента на покупката не си бил наясно, какво точно искаш.............хм това е проблем!
Инъче, честито за новата придобивка и добре дошъл в нашия форум!


Абе взех я щото е евтина, нямаше как да отделя повече пари в момента за кола, това е единствената причина:) За малко пари голям двигател и горе долу доста екстри :)

Аз честно да си кажа просто очаквах повече от големия клас на Алфа, това е, не че не ми харесва... за тези пари е повече от добре, просто имах по-големи очаквания :)

Като говоря за разни проблеми е редно да спомена и хубавите неща в колата. Правят ми впечатление доста добрите спирачки, гледам отпред са големички апаратите, браво в това отношение, колата спира перфектно. Също не мога да не спомена и доброто озвучаване в купето и тук голямо браво. За звука от двигателя при 5-6 хил. оборота мисля няма нужда да споменавам, красота :)

Като цяло мисля, че ще харерсам колата като я постегна малко :)

Jivko7777
15-10-2011, 18:56
Не е тая от Елин Пелин, гледах и обявата но взех друга. Взех я от Асеновград.

За скапването не си прав. На немска, визирам основно БМВ, никога няма да имаш проблеми с датчика за чистачките или с мигачите, да не говорим за разни копчета за стъклата и т.н. Ако има проблем той ще е единичен а не масов...

Темата БМВ не я отваряй моля те ;)
Само ще ти кажа един пример и сам си прави сметката ;)
Отиваме в Дару Кар за преглед от къде се губи тоя антифриз и хората казах преглед на колата и цялостна диагностика имаме свободен час за след 17 дни.... и аз така :new_Eyecrazy:

ja.
15-10-2011, 19:48
Темата БМВ не я отваряй моля те ;)
Само ще ти кажа един пример и сам си прави сметката ;)
Отиваме в Дару Кар за преглед от къде се губи тоя антифриз и хората казах преглед на колата и цялостна диагностика имаме свободен час за след 17 дни.... и аз така :new_Eyecrazy:

Брат, в дару се мотаят цял ден със смяна на крушка... не ми давай примери, аз нямам намерение да споря. В тая тема изказах първоначалните си впечатления.

leketo84
15-10-2011, 19:49
Колега ja. аз пък я взех , когато бяха наистина скъпи преди 4 години и да ти кажа не съм се оплакал на никого до сега от нея ЧЕСТНО ! Виждам и ти си на прав път вече да влезеш в тази Алфамания , щом почваш да забелязваш добрите и качества на колата , а те не са никак малко да знаеш ! Успех :-P

ja.
15-10-2011, 20:26
Колега ja. аз пък я взех , когато бяха наистина скъпи преди 4 години и да ти кажа не съм се оплакал на никого до сега от нея ЧЕСТНО ! Виждам и ти си на прав път вече да влезеш в тази Алфамания , щом почваш да забелязваш добрите и качества на колата , а те не са никак малко да знаеш ! Успех :-P

Не се оплаквам, просто забелязвам много евтини изработки за такъв модел, иначе лошо няма :) Добрите неща си личат както и лошите, истината обаче е че трябва да се свикне :)

koolio
15-10-2011, 21:36
Не се оплаквам, просто забелязвам много евтини изработки за такъв модел, иначе лошо няма :) Добрите неща си личат както и лошите, истината обаче е че трябва да се свикне :)

Честито и от мен за колата.
Пробва ли я на магистрала или на път с много завои?

ja.
16-10-2011, 19:01
Пробвах я, и на магистрала и на завои :) На магистралата е добре, малко клати, ще проверя амортесиорите тази седмица. На завои е що годе добре, управлението е като на кораб ама то си е кораб :)

valjo
16-10-2011, 20:07
Пробвах я, и на магистрала и на завои :) На магистралата е добре, малко клати, ще проверя амортесиорите тази седмица. На завои е що годе добре, управлението е като на кораб ама то си е кораб :)
хм това не звучи добре
тя е кораб, но по завоите е като спортна кола, няма никва грижа ... ако ти се клати... много е вероятно да има кво да се прави по нея :)

ACEHOB
16-10-2011, 20:17
Щом си я взел щото била евтина - продавай я... не ти трябва... вземи някое бмв и си бръмчи заедно с него!

Тази кола е за фенове - явно не я заслужаваш.

koolio
16-10-2011, 20:37
Щом си я взел щото била евтина - продавай я... не ти трябва... вземи някое бмв и си бръмчи заедно с него!

Тази кола е за фенове - явно не я заслужаваш.

Няма нужда да отказваме човека с грубо отношение. Щом колата е купена оттук, твърде вероятно е доста амортизирана. Щом има желание, ще я стегне и ще я кара с кеф.

ja.
16-10-2011, 20:46
Щом си я взел щото била евтина - продавай я... не ти трябва... вземи някое бмв и си бръмчи заедно с него!

Тази кола е за фенове - явно не я заслужаваш.

Аз когато съм карал Алфа... Ти ше ми говориш за фенове...

Взел съм я да ми върши работа, това че колата има недостатъци, колкото и да съм фен те няма да изчезнат :) Или викаш, да си затварям очите щото разбираш ли съм големия фен :)

---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:42 ----------


Няма нужда да отказваме човека с грубо отношение. Щом колата е купена оттук, твърде вероятно е доста амортизирана. Щом има желание, ще я стегне и ще я кара с кеф.

Колегата няма как да ме откаже, щото като го гледам на колко години е, аз съм имал Алфа преди той да е чул за марката сигурно. Ама добре се е изказал, нали е голем фен.

Linkestis
16-10-2011, 21:19
ja. ти да не си към 60-те? :)

geniusloci
17-10-2011, 12:02
хм това не звучи добре
тя е кораб, но по завоите е като спортна кола, няма никва грижа ... ако ти се клати... много е вероятно да има кво да се прави по нея :)Подкрепям. И не виждам защо така атакуваха човека, неподдържана 166 си е кочина и няма нищо общо с поддържаните. На негово място ще ида в някой от сервизите да я огледат отдолу, така ще знае защо се люлее.

ja.
17-10-2011, 13:50
Подкрепям. И не виждам защо така атакуваха човека, неподдържана 166 си е кочина и няма нищо общо с поддържаните. На негово място ще ида в някой от сервизите да я огледат отдолу, така ще знае защо се люлее.

Абе не клати много, предполагам е от амортисьорите, които ще сменя още тази седмица. Явно колата до сега само е карана... Нямах много голям избор при покупката, имаше точно 2 обяви на коли с този мотор. Скочих смело но пък мисля, че след около месец това ще е една от най добрите 166-ци по пътищата :)

kpmaster
17-10-2011, 20:57
Честито за добрата машинка :go: - мисля, че като я стегнеш бързо ще забравиш за тези първоначални кахъри... много е криво като попаднеме на кола, която предишния собственик е третирал като обикновено колело..

geniusloci
18-10-2011, 11:30
Абе не клати много, предполагам е от амортисьорите, които ще сменя още тази седмица. Явно колата до сега само е карана... Нямах много голям избор при покупката, имаше точно 2 обяви на коли с този мотор. Скочих смело но пък мисля, че след около месец това ще е една от най добрите 166-ци по пътищата :)Дано стане за месец. Аз като гледам - отнема си време. Вкараш при единия майстор, после при другия, решиш нещо друго да правиш, дотрябва ти за уикенда... и вече два месеца не мога да оправя "всичко" :mrgreen:

Задължително я закарай на оглед отдолу, сам може само да гадаеш кое е за смяна и кое ще изкара още 20 000...

viki
26-11-2011, 12:37
Щом си я взел щото била евтина - продавай я... не ти трябва... вземи някое бмв и си бръмчи заедно с него!

Тази кола е за фенове - явно не я заслужаваш.

О,само че мнооого си се объркал;)
Дали е фен или не ,може да казваш ако познаваш човека ;)
Със сигурност знае какво и защо си е купил(съответно знае ,че ще има доста разходи http://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/557763.gif
хи-хи,след БМВ и СААБ 9000 подръжката на 166 ще му се стори евтинаhttp://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/823138.gif
Просто сподели какво не му харесва,ама не-дай да го изядем...http://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/566524.gif

ACEHOB
28-11-2011, 23:08
Написал съм заради това, което съм видял че е написал колегата. Кой колко е фен и от кога е чувал е друга бира. Успех с това да я направиш по твой вкус колега.