PDA

View Full Version : Силна миризма на антифриз в колата ми.



MUROMAN
11-10-2011, 18:41
1)От както застудя и започнах да пускам парното на колата ,се носи много силна миризма на антифриз в купето.
Проблема го има от миналата зима,но вече е нетърпимо.
Дали е от радиаторче на парното или кранче?(не са праверянвани до сега).
Радиатора леко ми сълзи,може ли от него да се изпарява по колекторите нещо и от там да вкарва вкупето и да смърди така?
--- Тук най сериозно се нуждая от съвети и някаква помощ.:prescription:


2)За потенето на сътклата няма да споменавам.
Оставил съм си клапата за постъпваш въздух отворена още от миналата зима,дали има ефект не мога кажа.
- Решения ,идей ,способи за намаляване?

3)Другото което също бях питал и преди е следното:
С климатроник съм и само на положение HI ми духа топло.
Дори на 32 градуса духа леко хладен въздух.
Знам,че на тези без климатик има степни ,който изгарят и се прецакват и при нас ли е така?
Дали е от панела на климатроника ,нещо по управлението?
- Съвети идей ,мнения???

:prescription:

nikola 155
11-10-2011, 19:43
1)От както застудя и започнах да пускам парното на колата ,се носи много силна миризма на антифриз в купето.
Проблема го има от миналата зима,но вече е нетърпимо.
Дали е от радиаторче на парното или кранче?(не са праверянвани до сега).
Радиатора леко ми сълзи,може ли от него да се изпарява по колекторите нещо и от там да вкарва вкупето и да смърди така?
--- Тук най сериозно се нуждая от съвети и някаква помощ.:prescription:


2)За потенето на сътклата няма да споменавам.
Оставил съм си клапата за постъпваш въздух отворена още от миналата зима,дали има ефект не мога кажа.
- Решения ,идей ,способи за намаляване?

3)Другото което също бях питал и преди е следното:
С климатроник съм и само на положение HI ми духа топло.
Дори на 32 градуса духа леко хладен въздух.
Знам,че на тези без климатик има степни ,който изгарят и се прецакват и при нас ли е така?
Дали е от панела на климатроника ,нещо по управлението?
- Съвети идей ,мнения???

:prescription:
Потенето на стъклата най-вероятно е от спукано радиаторче на парното,като се изпарява антифриза от там ти и мирише на антифриз.Почти на 100% съм сигурен, че там ще е проблема на брат ми Пежото имаше същото потене и миризма на антифриз.Успех.

VFTI
11-10-2011, 19:49
1. Радиаторче на парното

2. Радиаторче на парното

3. От радиаторчето на парното ти е загубила повечко антифриз и като намалее колата духа само леко топло...



П.П На мен като ми намалее с 300-500гр. антифриза и почва да духа леко топло...Това ми беше и индикатор да доливам антифриз, когато ми беше спукан радиатора :)

митака-пловдив
11-10-2011, 21:29
Я потъркай мокета с ръка,около педала за газта.Ако ти оклепа ръката,огледай се за кранчето.

Furious 155
11-10-2011, 22:34
Нов кран + нов радиатор за купето.
Аз го направих това миналата година и всичко е ок вече, само че новото кранче се счупи и сега си го карам на ръчен режим - лятото затворено и антифриз в купето не влиза, а зимата отворено, да дава топло.