PDA

View Full Version : Нямам достъп до форума от вкъщи.



Fear
13-10-2011, 08:59
Здравейте.
От вчера се появи някакъв странен проблем с достъпа до сайта/форума от вкъщи. Не мога да отворя нито сайта, нито форума..
Подозирам, че става въпрос за проблем при доставчика (Мегалан), но няма как да съм сигурен.
Другото възможно обяснение е бан по IP, ама това пък ми се струва съвсем невероятно - примерен съм. :)

Моля за помощ и съдействие.
Благодаря предварително.

pr_00f
13-10-2011, 09:47
Е сега де нали си компютърджия. Какво направи за да тестваш връзката.

Иначе и аз съм закачен на мегалан - проблеми снощи не е имало.

А и ако си баннат по ип - ти си отваряш форума но ти пише че си ритнат по ип.

RUNNING WILD
13-10-2011, 10:04
и аз съм към Мегалан ама немаше грижи иначе и на мене ми се е случвало поне десетина пъти,е споко де аз доста пъти не съм имал достъп до форума е Шефа щи каже пък не е болка за умиране.

Fear
13-10-2011, 10:05
E, a де? :)
Пуснах trace, ping-вах, уж всичко е наред. Ама отваряне - няма.
1 браузър, втори, трети - не става и това си е. Доспа ми се и през прокси не съм пробвал, това май остана като опция.
Всичко друго работи нормално, не знам какво става, честно. :)

RUNNING WILD
13-10-2011, 10:10
колега аз нищо не разбирам от компютри технически неграмотен съм,стрескат ме само като гърмят тия бъчвичките-кондензаторите бая силно трещи,мога ти кажа един рибарски сайт има хилеж ако те изгонят от тука-опций много.

pa4ito
13-10-2011, 10:34
E, a де? :)
Пуснах trace, ping-вах, уж всичко е наред. Ама отваряне - няма.
1 браузър, втори, трети - не става и това си е. Доспа ми се и през прокси не съм пробвал, това май остана като опция.
Всичко друго работи нормално, не знам какво става, честно. :)
Ако имаш пинг, а не отваряш страницата, аз бих се насочил към човъркане за проблем с днс-а
Най-лесно е да пробваш с гугълския - 8.8.8.8

Fear
13-10-2011, 10:41
Ако имаш пинг, а не отваряш страницата, аз бих се насочил към човъркане за проблем с днс-а
Най-лесно е да пробваш с гугълския - 8.8.8.8
Това забравих да го спомена - flush-вах DNS-и, сменях ги - резултат нямаше. :)

pr_00f
13-10-2011, 10:41
Как го пусна пинга по ип или по име.
Че нещо ме съмнява да в е днс проблема.

п.с - иначеданееболказаумиране

Fear
13-10-2011, 10:43
Как го пусна пинга по ип или по име.
Че нещо ме съмнява да в е днс проблема.

п.с - иначеданееболказаумиране
По домейн, така да се каже. :)
И да, не е болка за умиране, ама жената се зариби да чете, а от вкъщи не може. ;)

badmadafaka
13-10-2011, 10:45
...жената се зариби да чете, а от вкъщи не може. ;)
И по-добре... След дълго четене най-вероятно да се прибереш един ден и тя да ти каже, че не иска повече да се вози в тоя скапан пластмасов леген дето го караш, че и с най-умрелия двигател на света... :kiss:

По темата - да не си хванал някоя буболечка (-чка-чка-чка...) на компа..?

pa4ito
13-10-2011, 10:53
По домейн, така да се каже. :)
И да, не е болка за умиране, ама жената се зариби да чете, а от вкъщи не може. ;)
Я, че ми стана интересно...
А пробва ли да заредиш по ip:
http://89.190.194.3/forum
И още нещо, дали си тествал с друг браузер?

Fear
13-10-2011, 10:57
И по-добре... След дълго четене най-вероятно да се прибереш един ден и тя да ти каже, че не иска повече да се вози в тоя скапан пластмасов леген дето го караш, че и с най-умрелия двигател на света... :kiss:

По темата - да не си хванал някоя буболечка (-чка-чка-чка...) на компа..?
Aaaa, най-умрелия не е - има и с 1.8. :tooth:
Иначе, гадини няма. ;)

Я, че ми стана интересно...
А пробва ли да заредиш по ip:
http://89.190.194.3/forum
И още нещо, дали си тествал с друг браузер?
По IP не се сетих да пробвам, но с други браузъри - да. Тамън три броя, по-горе съм писал за това. ;)

pa4ito
13-10-2011, 11:05
...По IP не се сетих да пробвам, но с други браузъри - да. Тамън три броя, по-горе съм писал за това. ;)
Да, писал си и аз уж четох, ама явно не съм се събудил още... :upsidedwnsmiley:
Другото което ми хрумва - ако имаш нещо от сорта на BlackIce или някоя друга програмка за защита от неправомерни посегателства, виж дали не е сложила в някой "черен/червен" списък адреса на форумта и затова да не те допуска до него...

badmadafaka
13-10-2011, 11:07
...ако имаш нещо от сорта на BlackIce или някоя друга програмка за защита от неправомерни посегателства, виж дали не е сложила в някой "черен/червен" списък адреса на форумта и затова да не те допуска до него...
... след като е "прочела" оная тема за троловете... :dark2:

Fear
13-10-2011, 11:10
Не, нямам такива програмки...
Мистерията продължава. :)

Забравих да спомена, че вчера следобяд частично се е отварял форума, най-често при натискане на директен линк към тема.
Но от снощи вече и това не става.

morfius
13-10-2011, 11:47
Някой да е бъзикал мюте листите?

Fear
13-10-2011, 11:50
Не. :)

Fear
13-10-2011, 17:41
Oт Мегалан имам също отговор, при тях проблем няма.
Направо съм втрещен и не мога да си го обясня. :)

Следващите впечатления - утре. А ако все пак успея, ще е и тази вечер. :D

Fear
14-10-2011, 22:04
Tака, пиша от вкъщи. :)
Сега, ако някой може да ми каже, къде да идвам със сопата, защото явно нещо се е омазало при вас и от старото ми IP не можех да се свържа и нямах достъп до форума и сайта.
След като от Мегалан бяха така любезни да пратят човек от поддръжката, проблемът беше отстранен и сега си имам ново IP и имам достъп до сайта и форума.
Старото ми IP беше 78.90.185.101, та ако може някой да провери, дали не е в някой черен списък или нещо такова, че много нерви изхабих тези дни. :)

Айде наздраве, че все пак е петък! :cheers:

Walker
14-10-2011, 22:35
Tака, пиша от вкъщи. :)
Сега, ако някой може да ми каже, къде да идвам със сопата, защото явно нещо се е омазало при вас и от старото ми IP не можех да се свържа и нямах достъп до форума и сайта.
След като от Мегалан бяха така любезни да пратят човек от поддръжката, проблемът беше отстранен и сега си имам ново IP и имам достъп до сайта и форума.
Старото ми IP беше 78.90.185.101, та ако може някой да провери, дали не е в някой черен списък или нещо такова, че много нерви изхабих тези дни. :)

Айде наздраве, че все пак е петък! :cheers:

Добре де, поне при опит да заредиш страницата не ти ли е давало някаква грешка?

Fear
17-10-2011, 08:59
Добре де, поне при опит да заредиш страницата не ти ли е давало някаква грешка?
Aко имаше, мислиш ли, че нямаше да го напиша в темата? ;)

zaryto
17-10-2011, 13:15
Помагайте,аз от 1 месец имам същия проблем.Примен 1 ден си влизам нормално,на другия ми зарежда страницата до половината,а на третия пък изобщо.Случвало ми се е и за 1 ден да се скапва и оправя от самосебе си.Като не става влизам с proxy,даже сега съм през него.

b_angelov
17-10-2011, 19:00
И на мен много често ми се налага от работа да влизам през прокси. Странна работа. Форума не се отваря на нито един от 5-те компа, с нито един броузер. Последните няколко дена сякаш се пооправи.

От къщи нямам ядове.

Furious 155
20-10-2011, 10:57
И на мен много често ми се налага от работа да влизам през прокси. Странна работа. Форума не се отваря на нито един от 5-те компа, с нито един броузер. Последните няколко дена сякаш се пооправи.

От къщи нямам ядове.websense?

Светланчи
04-11-2011, 15:05
Аз да питам, като влизам във форума през телефона и има много пъти когато ми пише "няма отговор от шлюза" или нещо такова не си спомням точно какво, някой има ли идея защо се получава така? Това най- често ми се случва, когато си ползвам мобилния нет, а с wifi пък постоянно ме изхвърля?

Чакам идеи...

Светланчи
04-11-2011, 15:32
Никой ли няма да помогне ? :small_cry:

Walker
04-11-2011, 16:33
Аз да питам, като влизам във форума през телефона и има много пъти когато ми пише "няма отговор от шлюза" или нещо такова не си спомням точно какво, някой има ли идея защо се получава така? Това най- често ми се случва, когато си ползвам мобилния нет, а с wifi пък постоянно ме изхвърля?

Чакам идеи...

Кой мобилен оператор е това?

Шлюз обикновено е gateway и няма общо със форума, ами се дължи на лоша връзка от страна на мобилния оператор, wi-fi рутера и т.н..

Светланчи
04-11-2011, 16:38
Кой мобилен оператор е това?

Шлюз обикновено е gateway и няма общо със форума, ами се дължи на лоша връзка от страна на мобилния оператор, wi-fi рутера и т.н..


На виваком, ама това ми се случва от няколко дни насам..щото пробвах с виваком броузър, виваком интернет и всичките други подобни които имам като вариант и е същото, а обхват пълен...ама ок, ще се обадя на оператора.

Walker
04-11-2011, 22:30
На виваком, ама това ми се случва от няколко дни насам..щото пробвах с виваком броузър, виваком интернет и всичките други подобни които имам като вариант и е същото, а обхват пълен...ама ок, ще се обадя на оператора.

Ъммм... аз поне за това се сещам :)