PDA

View Full Version : Pioneer DEH 9300SD или Kenwood KDC-6051U



zaryto
16-10-2011, 04:32
Дойде време за ъпгрейд и на плеъра и въпроса ми е кой от тези двата да избера?Общо взето съм се спрял на тях,повече ми е мерак за Pioneer-а,но Kenwooda има DSP,а Pioneera-а май го няма.Нека хората които разбират да се изкажат по въпроса! :cheers:

Ето и линкове:

http://www.aval-bg.com/car-audio/pioneer/cd-mp3-players/pioneer-deh-9300sd

http://www.aval-bg.com/car-audio/kenwood/cd-mp3-players/kenwood-kdc-6051u

emzo
16-10-2011, 15:29
DSP-то на Кен-а .... с него и без него ... все тая. Е има разлика, но не ме "грабва".
И двете съм ги слушал, но на стенд и 9300 ми допада на мен лично повече.

Едно аверче си взе на скоро 6300СД.
Много голямо предимство за мен, е че USBто е отпред, така флашката е винаги с теб и винаги може да си качваш нова музика.
Ако сваляш панела де :D

Ей такъв кард рийдър ползва и въобще не го сваля и се побира в кутийката на панела.
http://s3.postimage.org/4q0colhg/IMG_20110917_102841.jpg (http://postimage.org/image/4q0colhg/)

zaryto
16-10-2011, 15:37
:devil: Как да не те черпа една бира колега... точно това се надявах да чуя!

Kamen666
16-10-2011, 18:22
Пайнерките нещо им падна качеството напоследък.. :(

аз лично ти препоръчвам това за горе-долу същите пари:

http://www.aval-bg.com/car-audio/alpine/cd-mp3-players/alpine-cde-9880r

Има осезаема разлика в качеството на звука а и по нищо не отстъпва :)
Дори има доста глезотийки,USB е отзад което замен е по-добрия вариянт.
Пускаш си кабелчето,извеждаш го в жабката (примерно) и флашката ти е скрита.

gogo79
16-10-2011, 19:58
И на мен Алпина ми харесва повече,но всичко е въпрос на вкус.

emzo
16-10-2011, 20:36
9300сд работи по-бързо от 9880р.
Алпина свири добре, ама пайнерчето го превъзхожда (пак лично мнение).Просто е стар модел.

А и каква утечка има ... хаха:
http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=34&t=161872

Не знам алфите дали имат ACC на ключа, ако имат няма проблеми, но на мен ми събаряше акумулатора 3 дена ако не я паля.

Sergey_gigov
16-10-2011, 22:32
a ще споделия ли останалите компоненти какви са и каква е целта на ползване ?


Алпина свири добре, ама пайнерчето го превъзхожда (пак лично мнение)..

бъркаш се нещо

zaryto
17-10-2011, 00:56
Целта е качество,макар и да използвам евтини компоненти,и малко мощност на предната линия,защото до сега бях с CD Sony CDX GT-222.Предната линия е Hertz DSK 165 (за сега е без усилвател към CD-то) ,задната е DCX 13,в багажника има буфер с вградено стъпало,който по-скоро разваля музиката,защото свири доста твърдо.Като за начло мисля да сменя плеъра,а после да поработя и над другите работи.Сега се загледах и в този Alpine-cde-126bt : http://www.aval-bg.com/car-audio/alpine/cd-mp3-players/alpine-cde-126bt
И на мен ми допада повече флашката да е скрита,но при равни звукови качества Pioneera ме грабва с дизайн и с анимацийте,макар и да не е с цветен дисплей.Вчера се разходих до Техномаркет,Технополис и Зора и останах разочарован има само евтините модели и един два по-скъпи на Alpine.Искаше ми се да ги разгледам на живо и да пощракам копчетата,за да добия реална представа кое ми допада.

emzo
17-10-2011, 10:32
Аз затова казвам лично мнение.
Разни хора, разни слухове.

Иначе с тая предна линия все тая, а усилвател за нея не ти трябва, тая мощност е само на хартия :)

Sergey_gigov
17-10-2011, 11:05
Целта е качество,макар и да използвам евтини компоненти,и малко мощност на предната линия,защото до сега бях с CD Sony CDX GT-222.Предната линия е Hertz DSK 165 (за сега е без усилвател към CD-то) ,задната е DCX 13,в багажника има буфер с вградено стъпало,който по-скоро разваля музиката,защото свири доста твърдо.Като за начло мисля да сменя плеъра,а после да поработя и над другите работи.Сега се загледах и в този Alpine-cde-126bt : http://www.aval-bg.com/car-audio/alpine/cd-mp3-players/alpine-cde-126bt
И на мен ми допада повече флашката да е скрита,но при равни звукови качества Pioneera ме грабва с дизайн и с анимацийте,макар и да не е с цветен дисплей.Вчера се разходих до Техномаркет,Технополис и Зора и останах разочарован има само евтините модели и един два по-скъпи на Alpine.Искаше ми се да ги разгледам на живо и да пощракам копчетата,за да добия реална представа кое ми допада.

така -загледай се по- добре в този - същия плеър е със същите функции , обаче има опция за смяна на цветовете и е по- евтин .http://www.aval-bg.com/car-audio/alpine/cd-mp3-players/alpine-cde-125bt
само да те предупредя , че алпайните не свирят много добре на собствен усилвател .или правиш система с външен усилвател-и и имаш доста вярно свиреща музика или сменяй марката , но недей с пайнер -въпреки , че го дават да е много добреи да има много екстри -не блести с нищо .Ако държишш да е пайнер -потърси си P 88 RS или някой друг плеър ,но от референтната серия -там е истината .

AttilaSL
17-10-2011, 11:56
Аз съм със същият Alpine който колегата Kamen666 препоръча,страшно съм доволен от него,особенно когато добавих усилвател и каса Audiobahn.Но е вярно че черпи ток дори и изключен.Акумулаторът ми падаше за два дена.Направих го да се включва само когато колата работи и проблемът изчезна.

zaryto
17-10-2011, 12:39
Ще изчакам още една седмица,за да премисля нещата,но от прочетеното до тук съм още по-объркан.Pioneer P 88 RS определено ми харесва много,но и цената му е повече от два пъти по-висока.Имам и Pioneer DEH P6500R,който според мен също свири доста добре и има доста настройки на звука,но няма флашка,а и учудващо за толкова висока серия не чете MP3.

Sergey_gigov
17-10-2011, 22:53
Аз съм със същият Alpine който колегата Kamen666 препоръча,страшно съм доволен от него,особенно когато добавих усилвател и каса Audiobahn.Но е вярно че черпи ток дори и изключен.Акумулаторът ми падаше за два дена.Направих го да се включва само когато колата работи и проблемът изчезна.

:) е точно за това говореха хората ,но не винаги се случва.

.Pioneer P 88 RS определено ми харесва много,но и цената му е повече от два пъти по-висока.-E чак пък 2 пъти е малко преувеличено -виж му последната цена : http://www.caraudio-bg.com/carplayers/Pioneer/cd/dep88rs.html само че вече ги няма ,ще трчбва да се тгърси или в ибей или секънд хенд .
иначе dex-p 99 RS е много по-по най от 88, ма е 4 пъти по- скъпо

BatVas
18-10-2011, 12:41
Ще изчакам още една седмица,за да премисля нещата,но от прочетеното до тук съм още по-объркан.Pioneer P 88 RS определено ми харесва много,но и цената му е повече от два пъти по-висока.Имам и Pioneer DEH P6500R,който според мен също свири доста добре и има доста настройки на звука,но няма флашка,а и учудващо за толкова висока серия не чете MP3.

Ами по принцип добрия звук зависи от много неща. Но като пример ще ти посоча, че ДВД Нео за 40 лева свири всички формати с някакъв смотам ДАК (Цифрово аналогов преобразувател) а пък има хора дето си купуват ЦД плеър за 5-10 хиляди лева, дето не чете Мп3 :) а свири само аудио ЦД-та. (Wadia, Mark Levinson,Мооn, Creek, Naim,Musical Fideliti)
Така че да не те учудва, че по високия клас не свири нискокачествения формат Мp3 :)

zaryto
18-10-2011, 18:20
Разгледах Alpine-те и не знам кой да избера от 3-те.Интересно ми е колко е дълъг кабела за флашката на 9880r(дали може да стигне до жабката) и дали 125bt и 126bt се предлагат с микрофона за разговори към комплекта.Но това с консумацията на ток е много неприятно и ако наистина е така,остава само Pioneera като вариант.

emzo
19-10-2011, 17:33
Aми не е много болка за умиране, едно реленце и един тригер и с алармата ще му прекъсва захранването.

Не знам с колко пари разполагаш, това им е новия модел - http://www.aval-bg.com/car-audio/alpine/cd-mp3-players/alpine-cde-123r
Moже да драснеш едно л.с. на milkancho oт тунинг.бг (мисля, че работи в авал) и да го питаш дали пак има голяма утечка (все пак е нов модел, може да са го фикснали).

zaryto
19-10-2011, 19:51
Тавана ми е 400лв.,а аларма нямам,но и не ми се занимава с релета и глупости.Pioneera DEH 9300sd е 1 към 1 с DEH 7200sd,който е модел от миналата година,общо взето нито един от плеърите не ме грабна с нещо...

RangeUser
19-10-2011, 20:10
Разгледай Pioneer MVH8200, вече 1 месец го ползвам и е 6 точки :) минуса му за мен е, че усб входа е отпред, но с една мемори карта всичко спи :) Цък (http://www.pioneer.eu/uk/products/22/121/61/MVH-8200/index.html)

AttilaSL
19-10-2011, 23:18
Разгледах Alpine-те и не знам кой да избера от 3-те.Интересно ми е колко е дълъг кабела за флашката на 9880r(дали може да стигне до жабката) и дали 125bt и 126bt се предлагат с микрофона за разговори към комплекта.Но това с консумацията на ток е много неприятно и ако наистина е така,остава само Pioneera като вариант.

Кабелът на флашката спокойно ще ти стигне да го прекараш и до задната седалка ако искаш!:smile: Според мен няма да сгрешиш с този модел.А и проблемът с ток се оправя за 15-20 минути.Успех каквото и да избереш,

zaryto
21-10-2011, 01:02
Kenwooda има най-много глезотий,утре отивам да ги търся по магазините да ги разгледам вече,че то се е видяло че докато не ги пипна на живо няма да мирясам.Кажете нещо повече за Kenwooda,до колкото гледах има за нагласяне на закъснения,големина на говорителите и т.н..На Алфата мисля,че няма средно положение на ключа,за Алпина и става сложно.

Sergey_gigov
22-10-2011, 10:32
няма средно положение на ключа наистина , но винаги има вариянт - оставили са ти димер ,който можеш да вържеш като непостоянен + и така никога няма да ти прави оттечка ,ако въобще ти направи проблем - аз със алпайн до сега проблем съм нямал в това отношение -имах проблем след като го смених с накамичи-то
Кенууд-а не е никак зле - DSP-то му е малко бошлав история , но като цяло свири доста добре ,за евтино радио .

emzo
24-10-2011, 08:42
Някой с 9880, 9882, 9886 може ли да провери, колко е утечката с и без включен USB флаш ?

zaryto
30-10-2011, 12:59
За добро или за лошо... поръчах Kenwooda.Понеделник или най-късно вторник като го монтирам,ще пиша отзиви. :paddle:

А относно Pioneera-а,видя ми се много зле.Много малък и нечетлив дислплей,ужасен скърцащ панел и копчета,джойстика не хващаше още преди да е излезнал от магазина,с две думи пълно разочарование.За звука не мога да кажа нищо,тъй като в магазина условията на слушане са примитивни.

kalvach
06-11-2011, 19:51
кво стана колега.
Дай малко отзиви...

zaryto
08-11-2011, 16:58
Не мога да влизам от вкъщи във форума и затова не пиша.Не съм с музикален слух,а също не съм и специалист по аудиото,така че не обременявам никой с моето мнение.От скоро съм запален по кар аудиото,но доста неща понаучих.Лично за мен по-добтото е Kenwood-a и аз избрах него.Съотношение цена/функции/дизайн-около 10 пъти повече настройки има,а има и DSP,панела заспива точно и не скърца.Свири спрямо Pioneer-a доста по-естествено,по-изчистено,с доста по-силни и ясни високи (даже малко прекалено),но с добър бас в багажника и лека заигравка с еквалайзера всичко си идва на мястото.Изпълвам му volume-то на макс почти и чак тогава започва да криви,а при Pioneer-a доста по рано става мазало.Има по-голям дисплей и по-четлив,също и страшно много настройки за цвета и режима на светене.USB-то е с кабел отзад на плеъра и може да си го прекараш където ти е удобно и най-важното,че не е нужно сваляне и слагане на флашката всеки път.Като минус бих изтъкнал,че няма SD карта,но според мен при наличието на CD и USB това не е екстра.
Аз съм доволен свири доста кристално. :punk:

Пусках го на няколко приятели фенове на Pioneer,с доста сериозни системи в колите и макар,че ми говореха за миксери и за Kenwood,останаха безмълвени.Даже единия мисли да си сменя Pioneer-a за Kenwood,от както го видя е болен.

Kuku
08-11-2011, 17:09
Аз също ползвам 'Kenwood'-а, но с 4-канален усилвател, без отделен бас - повече от достатъчно и повече от прекрасно!
Заложил съм на качеството, вместо на силата и нито за миг не съм съжалил за избора си ;)

zaryto
08-11-2011, 17:17
Аз също ползвам 'Kenwood'-а, но с 4-канален усилвател, без отделен бас - повече от достатъчно и повече от прекрасно!
Заложил съм на качеството, вместо на силата и нито за миг не съм съжалил за избора си ;)


:th_up: Момчето с Pioneer-a е с хидрогенни говоители Гранд Зеро,задна линия пак ГЗ,четириканален усилвател доста сериозен и бас 12-ка на Kenwood.Като пуснахме Кена на неговата система и гледахме като онемели.Разликатa с неговия Pioneer 5600 беше потресаваща.