PDA

View Full Version : Местене на оригиналният кулер челно …



speеdddddd
16-10-2011, 14:58
Тука от известно време все ми се върти в главата ,че оригиналният интеркулер ,е на много неподходящо място сложен …. Поради опаковият дифузьор ,който е монтиран, през малка дупка влиза навътре, към по-голяма .:no:
Според вас дали ще има някакъв положителен ефект ,ако го преместя фронтално пред климатичният радиатор ?:pokey:
И какви резултати бил постигнал с това просто местене ,плюс един конусен въздушен филтър и премахване на средното гърне (катализатора го няма ,на негово място има резонатор-но гърне ) ще стане права тръба с едно крайно гърне …

emzo
16-10-2011, 15:06
В момента никакъв ефект.Вече е хладно.
Виж за другото лято -да.Ама то като го местиш оригиналния, направо слагай друг, по-голям

speеdddddd
16-10-2011, 15:15
В момента никакъв ефект.Вече е хладно.
Виж за другото лято -да.Ама то като го местиш оригиналния, направо слагай друг, по-голям

За в момента знам ,че няма да има ефект .... :afro:

Питам за оригиналният ,защото маркуча м/у кулера и двигателя ми е гръмнал от две години и е наставен с една пвц тръба, за да не изпуска ......Вместо да го сменям, мисля с парите да накупя малко алуминиеви тръби и силиконови колена и направо да му сменя квартирата :-)

Бобби
17-10-2011, 17:38
а бе гледам техник се пишеш, а задаваш такива въпроси.....
има ли къде да го събереш там отпред...три радиатора един след друг...се получава задръстване, топлообмен...както и да го погледна....
конусен филтър и съкращения по генерацията по голям шум и нищо конкретно според мен .

speеdddddd
17-10-2011, 20:35
а бе гледам техник се пишеш, а задаваш такива въпроси.....
има ли къде да го събереш там отпред...три радиатора един след друг...се получава задръстване, топлообмен...както и да го погледна....
конусен филтър и съкращения по генерацията по голям шум и нищо конкретно според мен .




Ам сигурно има къде, даже ако стане така както го мисля скъсявам почти на половина пътя на въздуха ….. Питам информативно ,за да знам дали на-пролет да се занимавам два дена с такива упражнения …..
И какво като са три радиатора ,някъв проблем ли има ??? Ако са подредени в правилният ред и пет да са ,няма никъв проблем ….. :rtfm:
Кулер топлообменик въздух – въздух .Влиза въздух с температурата на околната среда, минава през кулера и излиза с някой и друг градус отгоре ……. Леко затопления въздух отива в климатичният радиатор ,който отделя около 40 гр. топлина. Вече доста топлият въздух отива във водният радиатор ,който се е напекъл до около 90 и….. градуса и с това пътешествието на въздуха приключва …….
Ако сложиш водният радиатор пред другите два нито климатика ще работи нито от кулера ще има ефект .:rtfm:

И какво задръстване ще се получи …… Умните хора са го измислили Ползва се смукателната сила на вентилатора ,а на тази с която духа ……
Както и да го погледна все ще стане ….. :jumping:
Само незнам дали си заслужава :comphits: