PDA

View Full Version : Сервиз за диагностика в Пловдив-Алфа 156 2.4JTD???



stu
18-10-2011, 11:55
Здравейте, тъй като в последно време се появиха няколко проблемчета се каня да ида на диагностика но все не остава време, а и честно казано не знам къде в Пловдив могат да направят свястна диагностика на Алфа.
Проблемите са следните:

1.От известно време при първоначално палене ми святкат индикациите на ABS и на ръчната, като светят около 3-5секунди и изгасват.Странното е , че не го прави винаги а на всяко трето четвърто палене и не знам как да разбера дали ABS изобщо работи?

2.От около 7-8 дни също при първоначално палене започна да мига и една индикация с формата на реотан, която разбрах, че е за подгревните свещи.Странното при този проблем е , че мигаше само когато времето беше влажно и валеше.Сега след като времето се оправи проблемът изчезна!!!

3.Когато колата е студена има едно съвсем леко(едва доловимо)придърпване което се усеща само на първа и втора скорост и след около 1км се оправя!!!

4.Този проблем е свързан с ходовата част на автомобила и лошото е, че ми казват дай да сменим това ако не е от него ще сменим онова и така на татък , което нещо не ме устройва.Накратко проблема е , че само при тръгване и спиране се чува еднократно изпукване някъде от към лявата гума.Странното е че не го прави на всяко тръгване и спиране ,а на всяко 4-5то.След проверка на цялата ходова част ми казаха, че горният носач е за смяна , тъй като имало някакъв луфт и най вероятно от там бил проблемът.Това което ме кара да се съмнявам в горните носачи е , че са с полиуретанови тампони и с тях съм минал около 4500км след смяната.

Май проблемчетата станаха много:hvala:, но не могат да помрачат удоволствието да караш Алфа!!!

Alamo
18-10-2011, 18:17
То полиуретана добре, ама пукането и луфта може да е в шарнирите. Отиди в сервиза на Закс на Рогошко шосе за диагностика. После вземи едни носачи от разискваните тук във форума за 270лв и отиди при Георги до глухия прелез -до медицинските общежития. Ако искаш да прочетем грешките от ЕКУ и аз мога да ти свърша работа ама събота и неделя. Другия вариант е в Бош сервиза в двора на аптечно.

myato
18-10-2011, 20:29
Здравейте, тъй като в последно време се появиха няколко проблемчета се каня да ида на диагностика но все не остава време, а и честно казано не знам къде в Пловдив могат да направят свястна диагностика на Алфа.
Проблемите са следните:

1.От известно време при първоначално палене ми святкат индикациите на ABS и на ръчната, като светят около 3-5секунди и изгасват.Странното е , че не го прави винаги а на всяко трето четвърто палене и не знам как да разбера дали ABS изобщо работи?

2.От около 7-8 дни също при първоначално палене започна да мига и една индикация с формата на реотан, която разбрах, че е за подгревните свещи.Странното при този проблем е , че мигаше само когато времето беше влажно и валеше.Сега след като времето се оправи проблемът изчезна!!!

3.Когато колата е студена има едно съвсем леко(едва доловимо)придърпване което се усеща само на първа и втора скорост и след около 1км се оправя!!!

4.Този проблем е свързан с ходовата част на автомобила и лошото е, че ми казват дай да сменим това ако не е от него ще сменим онова и така на татък , което нещо не ме устройва.Накратко проблема е , че само при тръгване и спиране се чува еднократно изпукване някъде от към лявата гума.Странното е че не го прави на всяко тръгване и спиране ,а на всяко 4-5то.След проверка на цялата ходова част ми казаха, че горният носач е за смяна , тъй като имало някакъв луфт и най вероятно от там бил проблемът.Това което ме кара да се съмнявам в горните носачи е , че са с полиуретанови тампони и с тях съм минал около 4500км след смяната.

Май проблемчетата станаха много:hvala:, но не могат да помрачат удоволствието да караш Алфа!!!

И така:
По първа точка - акумулаторът ти е слаб и индикаторите светят,докато генераторът достигне оптимално напрежение и ток.ABS-сът си бачка със сигурност.
По втора точка - или имаш лоша връзка към някоя от подгревните свещи или някоя свещ е пътник.
По трета точка - най-вероятно имаш дюза,която не разпръсква добре и като се загрее се пооправя.
По четвъртия проблем,освен носачите,може да е и стабилизиращата щанга.

stu
20-10-2011, 23:00
По първа точка и аз си мисля , че е от акумулатора и смятам другата седмица да го заредя.
По втора точка-след като времето се оправи проблема изчезна изцяло.
По трета точка-ще сипя някоя добавка за почистване на дюзите и ще видя дали ще има някъква разлика.
По четвърта точка-първо смених горните носачи и пукането изчезна но се появи едно метално дранчене по неравности и дори на равен път и днес се оказа , че е заминала и лявата биалетка.След смяната и положението е наред и вече няма никакви шумове и пукане.Малко се учудвам, че горните тампони изкараха 4000-4500км въпреки, че са TRW с полиуретанови тампони поставяни при Ферариста.Странното е , че на външен вид старите изглеждат напълно здрави, както тампоните , така и шарнирите и ме съмнява да не е имало нещо разхлабено.Дано новите да изкарат повече.

Suteniorat
23-10-2011, 00:30
Колега по мое мнение и най-вече понеже много хора са останали доволни най-добрата диагностика е срещу магазин бриколаж преди бензиностанция не помня коя беше свиваш в дясно и влизаш в един голям портал,там ще видиш пише диагностика,само да не го объркаш с сервиза на бош,там не влизаи повярвай ми :)

stu
12-11-2011, 14:37
Първа точка е ясна-слаб акумулатор,тъй като карам най вече градско и се случва да паля по 8-10пъти на ден.След продължително пътуване лампата не присветна изобщо над две седмици след което пак започна да присватка при палене
Четвърта точка е решена след смяна горни носачи и биалетки и вече всичко е 6 и няма никакви забележки по предницата.

stu
15-11-2012, 18:55
1.-решена/мига най вече при слаб акумулатор/
2.-още миналата зима замерих подгревните свещи и се оказа една изгоряла, която смених.
3.-NEW!!! Миналият ден сменях масло и филтри и след смяната на горивният филтър това придърпване изчезна напълно от което съм много приятно изненадан.
4.-Все още съм с новите горни носачи АТЕК на които навъртях вече около 10к километра и засега се държат добре.

КРАЙ НА ДОКЛАДА.

cais
17-11-2012, 10:16
Колега по мое мнение и най-вече понеже много хора са останали доволни най-добрата диагностика е срещу магазин бриколаж преди бензиностанция не помня коя беше свиваш в дясно и влизаш в един голям портал,там ще видиш пише диагностика,само да не го объркаш с сервиза на бош,там не влизаи повярвай ми :)
Иван срещу бриколаж и той е с алфа спортвагон 2003 той ще ти каже и за дюзите. а относно шарнирите и аз сложих ТРВ доста пари дадох (макар че старите носачи ми бяха здрави само имах скърцане от тампоните ) , но пак скърцам :shocked: не знам вече какво да правя

pilota
17-11-2012, 21:08
Здравейте, тъй като в последно време се появиха няколко проблемчета се каня да ида на диагностика но все не остава време, а и честно казано не знам къде в Пловдив могат да направят свястна диагностика на Алфа.
Проблемите са следните:

1.От известно време при първоначално палене ми святкат индикациите на ABS и на ръчната, като светят около 3-5секунди и изгасват.Странното е , че не го прави винаги а на всяко трето четвърто палене и не знам как да разбера дали ABS изобщо работи?

2.От около 7-8 дни също при първоначално палене започна да мига и една индикация с формата на реотан, която разбрах, че е за подгревните свещи.Странното при този проблем е , че мигаше само когато времето беше влажно и валеше.Сега след като времето се оправи проблемът изчезна!!!

3.Когато колата е студена има едно съвсем леко(едва доловимо)придърпване което се усеща само на първа и втора скорост и след около 1км се оправя!!!

4.Този проблем е свързан с ходовата част на автомобила и лошото е, че ми казват дай да сменим това ако не е от него ще сменим онова и така на татък , което нещо не ме устройва.Накратко проблема е , че само при тръгване и спиране се чува еднократно изпукване някъде от към лявата гума.Странното е че не го прави на всяко тръгване и спиране ,а на всяко 4-5то.След проверка на цялата ходова част ми казаха, че горният носач е за смяна , тъй като имало някакъв луфт и най вероятно от там бил проблемът.Това което ме кара да се съмнявам в горните носачи е , че са с полиуретанови тампони и с тях съм минал около 4500км след смяната.

Май проблемчетата станаха много:hvala:, но не могат да помрачат удоволствието да караш Алфа!!!
колега обади ми се имам кабел 0899 600 226 Радо

stu
18-11-2012, 22:39
Благодаря за предложението но отдавна си оправих всички проблемчета.