PDA

View Full Version : Колко гласуваха за Светльо Витков



kiko73
23-10-2011, 19:14
Хайде сега да видим колко упражниха "наказателен" вот - посочете и бройката на тези, за които със сигурност знаете, че са гласували за него

fred
23-10-2011, 19:34
Е аз съм един от тях, само не мога да разбера анкетата, какво да натисна?

RUNNING WILD
23-10-2011, 19:36
аз също гласувах за Хиподилски познаваме се голем е сладур,това че простее не значи че е прост.

kiko73
23-10-2011, 19:37
Е аз съм един от тях, само не мога да разбера анкетата, какво да натисна?

ами ако си само ти натисни 1 глас, ако знаеш примерно, че 4 човека са гласували натисни 4 гласа

fred
23-10-2011, 19:40
Аа, ясно

Linkestis
23-10-2011, 20:14
Яд ме е много...подлогите от нова и бтв даже не го отразяват като кандидат.
Мръсна долна държавица със също толкова прости хора и политици.Най-голямата мутра в България превзе всички постове в държавицата.куклата на конци фъндъкова и плевела са поредното доказателство че боко тиквата държи всички,даже и нас.
Сега ще ядеме хасфалто

-------
Нищо не става в тая шибана държава!Тук няма да има бъдеще и след 50 години.Взеха ни в Ес за да прави боко магистрали на турците,даже работниците са турци!
Които има сиво вещество да се маха от тая помиярска държавица!

kiko73
23-10-2011, 20:18
Паста от трикольорни лентички с битумен сос - нема такава държава

PEPI-2ALFA
23-10-2011, 20:23
+1
Един от мен.

renyx
23-10-2011, 20:23
+ 2 от нас

Linkestis
23-10-2011, 20:28
Не ми го побира акъла..как може такова безочие от боко?Прост сляп народ!
Едно време Тато казваше че извън България спели по кашони толкова били зле,сега неговия ЛАКЕЙ Боко ще ни оправи.Тази мръсница фъндъкова...
стачки за бензина...стачки за тоалетна хартия...стачка за не знам си кво..и накрая сополите по бтв ще ми обясняват че герб е на всякъде щото хората гласували доверие на боко и неговите подлоги Ай сиктир

Murderer
23-10-2011, 20:37
Яд ме е много...подлогите от нова и бтв даже не го отразяват като кандидат.
Мръсна долна държавица със също толкова прости хора и политици.Най-голямата мутра в България превзе всички постове в държавицата.куклата на конци фъндъкова и плевела са поредното доказателство че боко тиквата държи всички,даже и нас.
Сега ще ядеме хасфалто

-------
Нищо не става в тая шибана държава!Тук няма да има бъдеще и след 50 години.Взеха ни в Ес за да прави боко магистрали на турците,даже работниците са турци!
Които има сиво вещество да се маха от тая помиярска държавица!
Ами т'ва е положението мой,абсолютно подкрепям...просто в БГ нещо е сбъркано и на мен не ми се живее тук, дори и да имам много пари,пак не ми се остава в страна,населявана от страхливци и подли дребни душици,който мислят само за собственият си г*з :(

fred
23-10-2011, 20:49
Яд ме е много...подлогите от нова и бтв даже не го отразяват като кандидат.
Мръсна долна държавица със също толкова прости хора и политици.!

Това е много вярно, ама малко хора го разбират.Точно тия две големи частни ТВ, заради парите са по раболепни и от държавната БНТ и то във всичко.

---------- Post added at 23:49 ---------- Previous post was at 23:47 ----------


Не ми го побира акъла..как може такова безочие от боко?Прост сляп народ!
Едно време Тато казваше че извън България спели по кашони толкова били зле,сега неговия ЛАКЕЙ Боко ще ни оправи....

От времето на Тато, като манталитет се е променилот това, че тия дето бяхме деца по бай Тошово, сега имаме деца.Проблемът е, че повечето не са мръднали от манталитета на родителите си

Stoyan Georgiev
23-10-2011, 21:25
а защо не сте дали възможността 0 ?

Pastora
23-10-2011, 21:28
а защо не сте дали възможността 0 ?
Тогава се обезмисля да цъкаш май. Тя анкетата е колко, а не колко не :)

Alexanderbb
23-10-2011, 21:38
Не ми го побира акъла..как може такова безочие от боко?Прост сляп народ!
Едно време Тато казваше че извън България спели по кашони толкова били зле,сега неговия ЛАКЕЙ Боко ще ни оправи.Тази мръсница фъндъкова...
стачки за бензина...стачки за тоалетна хартия...стачка за не знам си кво..и накрая сополите по бтв ще ми обясняват че герб е на всякъде щото хората гласували доверие на боко и неговите подлоги Ай сиктир

Крадът ни държавата а ние си траем. Днес с очите си видях как бюлетината прозира. На дядо ми в 22 училище се опитаха да му пробутат 2 вместо три бюлетини. Той още е с акъла си ама при колко ли хора е минал номера. Но пък след като го търпим значи си го заслужаваме

Alfa User
23-10-2011, 22:23
А вие забелязахте ли нещо друго ???
А именно, че прогнозните резултати за президентския вот отпреди няколко дена се покриват със сегашните "предварителни" резултати на 95% ...
Странно ли е, или просто всичко е решено предварително, както аз отдавна подозирам ???

За какъв Светльо си говорим в такъв случай ...

fred
23-10-2011, 22:25
Е, не мисля, такива градниозни манипулации са невъзможни в наши дни. Като цяло почти винаги социолозите са прави, особено ако не се влияят от поръчкови проучвания, а и агенциите, колто и да е не са малко.

pa4ito
23-10-2011, 22:26
един и от мен, па за балотажа ще го мислим...

Ранобудниче
23-10-2011, 22:34
а защо не сте дали възможността 0 ?

Направи си отделна ;)


А по темата: плюс 1.

Linkestis
23-10-2011, 22:36
Най-интересното беше,ако някои е гледал бтв в 7 без 5 как се радваха на боко,които пък едвам стигнал в Банкя да гласува...човека си каза:не съм изненадан от резултатите,те бяха очаквани?!?!?!?
Как па ги знае преди да е приключил изборния ден?
----
Колкото до Светльо,естествено че няма да стане президент!Просто искаше и се надяваше да покаже че на някои му е писнало..ама явно не ни е писнало.
Хубаво беше и как само в една новинарска емисия споменаха колко от кандидатите били бивши ДС...темата умря както и започна.Амин!

morfius
23-10-2011, 23:07
Очаквано се връщаме към татовите времена...
Честито.

Linkestis
23-10-2011, 23:16
Тоя плевела сега го слушам какви ги ръси..
той не бил представител на партия..
гледайте боко какво говори и как говори ще става страшно,ще продаваме алфите ако има на кои за да ядеме

Stoyan Georgiev
24-10-2011, 00:03
факт е, че от ГЕРБ лъха болна некомпетентност.

тази госпожа, чието име не ми е известно за съжаление, просто ги закотви с въпроса си, а начина, по който Плевнелиев се опита да избяга от въпросите беше жалък...



гори, защо да правя нова тема ? :)

0 също е отговор на въпроса колко гласуваха за ..

но както и да е :)

Linkestis
24-10-2011, 00:10
Тя е от БНТ,мисля че им взе граматиката на цялата редичка

pa4ito
24-10-2011, 00:22
...
тази госпожа, чието име не ми е известно за съжаление, просто ги закотви с въпроса си, а начина, по който Плевнелиев се опита да избяга от въпросите беше жалък...

Ако говориш за русата госпожа, това е шефката на радио К2 Илиана Беновска и е един от основателите на инициативния комитет издигнал кандидатурата на Алексей Петров - Трактора.

kiko73
24-10-2011, 00:29
Най-интересното беше,ако някои е гледал бтв в 7 без 5 как се радваха на боко,които пък едвам стигнал в Банкя да гласува...човека си каза:не съм изненадан от резултатите,те бяха очаквани?!?!?!?
Как па ги знае преди да е приключил изборния ден?
----
Колкото до Светльо,естествено че няма да стане президент!Просто искаше и се надяваше да покаже че на някои му е писнало..ама явно не ни е писнало.
Хубаво беше и как само в една новинарска емисия споменаха колко от кандидатите били бивши ДС...темата умря както и започна.Амин!

И аз си мислех същото - да видят колко ни е писнало, ама явно си отвратително прав за съжаление

Mind_Control
24-10-2011, 13:06
факт е, че от ГЕРБ лъха болна некомпетентност.

тази госпожа, чието име не ми е известно за съжаление, просто ги закотви с въпроса си, а начина, по който Плевнелиев се опита да избяга от въпросите беше жалък...



гори, защо да правя нова тема ? :)

0 също е отговор на въпроса колко гласуваха за ..

но както и да е :)

А какво са ги питали?

bager
24-10-2011, 15:27
+ 4

nastybg
24-10-2011, 15:43
Яд ме е много...подлогите от нова и бтв даже не го отразяват като кандидат.


А какво да кажем като всички медии и социологически проучвания пропускаха целенасочено кандидат, който е от партия, която не се беше явявала до сега на избори, но се знаеше, че ще е пред много други ... и дори когато вече е на 5-то място с 2.7% пак има медии, който го пропускат в класацията и като събереш процентите се губят едни 2.7%, които са негови ?



А какво са ги питали?

Илиана Беновска, попита кандидат - президента Росен Плевнелиев - какво ще направи за осигуряване на пълна свобода на медиите в България, а той отговори -

“По отношение на медиите, България е адаптирала и приела всички европейски норми. Като министър дадох достъп на медиите да всички документи. Ние не крием нито един лев по отношение на тази скромна кампания, която водим за тези избори”

S_G_M
24-10-2011, 15:45
И аз гласувах за Светльо Хиподилски ...

BatVas
24-10-2011, 15:47
Аз гласувах за Витков №20

Furious 155
24-10-2011, 17:39
Предвид колко са гласували, не Ви ли се струва малко неговия процент???

morfius
24-10-2011, 17:44
Предвид колко са гласували, не Ви ли се струва малко неговия процент???

Предвид начина по който се проведоха тия избори и по който се провежда броенето, не ми се струва малко.

bager
24-10-2011, 17:55
Предвид колко са гласували, не Ви ли се струва малко неговия процент???

Ами, по груба сметка от 6 179 000 гласоподаватели според последното преброяване, за Светльо са гласували 1.8%.
Това са около 111 222 души. Реално не мисля че за него са гласували повече. То няма и кои да са те. Лично мнение ;) .

Mind_Control
24-10-2011, 18:38
Ами, по груба сметка от 6 179 000 гласоподаватели според последното преброяване, за Светльо са гласували 1.8%.
Това са около 111 222 души. Реално не мисля че за него са гласували повече. То няма и кои да са те. Лично мнение ;) .

Смея да твърдя, че гласувалите за Светльо са само най- качествените избиратели. Но ясно просто в БГ не са достатъчно много..

code
24-10-2011, 18:53
И аз гласувах за Светльо Хиподилски ...

Точно щях да пиша, че не познавам никой който да е гласувал за тоя, но ето че отговора е 1 :pimp:

Ramsezsh
24-10-2011, 19:23
И аз гласувах за Светльо.
Беше единствения смислен избор.
За балотажа ще гласувам с нереален глес - ще допиша в бюлетината Светльо.

rossenvn
24-10-2011, 20:06
Ами, по груба сметка от 6 179 000 гласоподаватели според последното преброяване, за Светльо са гласували 1.8%.
Това са около 111 222 души. Реално не мисля че за него са гласували повече. То няма и кои да са те. Лично мнение ;) .

За съжаление броят на гласувалите е около 3,5 - 4 млн. - така че за Светльо са гласували към 60 -70 000 човека.

S_G_M
24-10-2011, 22:21
За съжаление броят на гласувалите е около 3,5 - 4 млн. - така че за Светльо са гласували към 60 -70 000 човека.


За мен това са гласове на хора , на които до толкова много им е писнало от цялото състояние на държавата ни , че са решили да го покажат като гласуват точно за Светльо. Сигурен съм че основно са гласували млади хора , а ако бяха гласували и по-възрастни , процента можеше да е доста по-голям....

Stoyan Georgiev
24-10-2011, 22:37
На база какво хората, които не са гласували за Витков, са по-нискокачествени гласоподователи от тези, които са го подкрепили ?

Смея да твърдя точно обратното, но тук явно съм заобиколен от негови почитатели и шанса да ме разбере някой, колкото и да са разумни аргументите ми е малък така че...


Аз гласувах за Кунева.

morfius
24-10-2011, 22:59
На база какво хората, които не са гласували за Витков, са по-нискокачествени гласоподователи от тези, които са го подкрепили ?

Смея да твърдя точно обратното, но тук явно съм заобиколен от негови почитатели и шанса да ме разбере някой, колкото и да са разумни аргументите ми е малък така че...


Аз гласувах за Кунева.

Няма такова нещо за качеството... въпроса е в количеството, количеството на отвращение към редуването на едни кръгове (луканови) с други (живкови).
И Светльо беше просто по-добрия вариант от гъбите, по-преброим вариант от рисуването на голям кур на бюлетината и т.н.

Факт е, че в София взема повече от СДС и предатели ... от хАтака и Болен ... в София е 4 ти.
Процента му намалява с намаляването на населените места/проникването на Интернет.

Инак за това е демокрация, щом ти се струва, че по-добрия избор за теб е Кунева, да гласуваш за нея.

Stoyan Georgiev
25-10-2011, 01:36
...

kiko73
25-10-2011, 09:02
Няма такова нещо за качеството... въпроса е в количеството, количеството на отвращение към редуването на едни кръгове (луканови) с други (живкови).
И Светльо беше просто по-добрия вариант от гъбите, по-преброим вариант от рисуването на голям кур на бюлетината и т.н.

Факт е, че в София взема повече от СДС и предатели ... от хАтака и Болен ... в София е 4 ти.
Процента му намалява с намаляването на населените места/проникването на Интернет.

Инак за това е демокрация, щом ти се струва, че по-добрия избор за теб е Кунева, да гласуваш за нея.

Точно там е проблема - количеството е в хиляди пъти по-голямо, обаче както обикновено си запазихме отвращението за селските кръчми и безмислени спорове на маса.
Стояне, никой от "почитателите" не е мислил, че Светльо ще стане президент, той беше шанса на тези избори да покажем на политическата измет колко много я мразим - е типично по нашенски пак пропуснахме

code
25-10-2011, 09:11
На база какво хората, които не са гласували за Витков, са по-нискокачествени гласоподователи от тези, които са го подкрепили ?

Смея да твърдя точно обратното, но тук явно съм заобиколен от негови почитатели и шанса да ме разбере някой, колкото и да са разумни аргументите ми е малък така че...


Аз гласувах за Кунева.
Опа, аз те разбрах :kicking:

Susscrofa
25-10-2011, 09:13
Няма такова нещо за качеството... въпроса е в количеството, количеството на отвращение към редуването на едни кръгове (луканови) с други (живкови).
И Светльо беше просто по-добрия вариант от гъбите, по-преброим вариант от рисуването на голям кур на бюлетината и т.н.

Факт е, че в София взема повече от СДС и предатели ... от хАтака и Болен ... в София е 4 ти.
Процента му намалява с намаляването на населените места/проникването на Интернет.

Инак за това е демокрация, щом ти се струва, че по-добрия избор за теб е Кунева, да гласуваш за нея.

Дали става дума за "проникването в интернет" или иде реч за стандарта на живот?

kiko73
25-10-2011, 09:26
В наШта мила държавица преди всеки избори се появява някаква нова формация, обираща като магнит недоволни, отлюспени, прокудени, изключени и т.н. Много скоро таящите надежда за промяна се оттеглят първи, следват "отлюспвания" на бунтарите непримиряващи се с двуличието и вулгарността. Остават "клиентите" - разпределят си поръчките и парсата, плащат си чинно "комисионните" и на следващите избори отиват при новия "месия". Ярки примери са СДС, ОДС, НДСВ... убеден съм, че следва ГЕРБ
Госпожа Кунева или може би Пръмова си направи един голям социален експеримент - тя провери дали си струва да си направи партия, с която да спечели следващите парламентарни избори. Не се съмнявайте, че и нейната бъдеща партия ще бъде брутално обладана от "клиенти" и след 4-5-6 години ще последва съдбата на "партиите" на Костов, Софиянски, Бакърджиев, Мозер, Савов, Дертлиев, дЕдо Цар и много други

Susscrofa
25-10-2011, 09:30
Смея да твърдя, че гласувалите за Светльо са само най- качествените избиратели. Но ясно просто в БГ не са достатъчно много..

Определено са качествени. Качествата им се изразяват в даването на ретрограден наказателен вот. Търсене на шоу, пенасяне на шоу програми в сериозния политически живот.
На мястото на Витков, можеше да стои със същата тежест и Владо Въргала или Кръстьо Лафазанов.
Протестният вот е по-тъпо решение от решението да не се гласува изобщо.
Не мога да рзбера колко време ще ни е нужно да узреем и да разберем, че моделът, който сме си избрали функционира така, Не зная в някоя от развитите демокрации да се избират шоу - президенти. Та дори и Берлускони не е чак такава шоупрограма. Пилеене на гласове и на време. По принцип аз не разбирам явлението независим кандидат. От кой е независим, има ли изобщо такова животно?

---------- Post added at 06:30 ---------- Previous post was at 06:26 ----------


Няма такова нещо за качеството... въпроса е в количеството, количеството на отвращение към редуването на едни кръгове (луканови) с други (живкови).
И Светльо беше просто по-добрия вариант от гъбите, по-преброим вариант от рисуването на голям кур на бюлетината и т.н.

Факт е, че в София взема повече от СДС и предатели ... от хАтака и Болен ... в София е 4 ти.
Процента му намалява с намаляването на населените места/проникването на Интернет.

Инак за това е демокрация, щом ти се струва, че по-добрия избор за теб е Кунева, да гласуваш за нея.

Интересно как всеки път когато ОДС, което изцяло е овластено от Иван Костов изпадне от сметките, при това по-един комичен начин, отново се вади призрака на чудовища от тоталитаризма. Чудя се това за Живковия и за Лукановия кръг кой го е измислил ти или Явор Дачков, дори Едвин Сугарев има бедно въображение да измисли подобна нелепост.:big_wink:

bager
25-10-2011, 09:36
За съжаление броят на гласувалите е около 3,5 - 4 млн. - така че за Светльо са гласували към 60 -70 000 човека.

Да, така е, пропуснах да добавя че това е при максимална избирателна активност.
Между другото, никак не са изненадващи резултатите. Толкова беше ясно всичко, че с кеф реших да си "пропилея" ;) гласа за него, както казват някои другари :) .

Furious 155
25-10-2011, 10:13
Ясно стана че няма нищо което да зависи от самите избори... процентите еднакви при 50% преброени бюлетини и после при 90% преброени пак същите :angry:

НИЩО не зависи от изборите. Точно какво във вица за Тодор Живков:
-Другарю Живков, откраднаха резултатите от изборите!!!
-От кои избори?
-От следващите.

Mind_Control
25-10-2011, 10:45
сериозния политически живот.


---------- Post added at 06:30 ---------- Previous post was at 06:26 ----------





Моля ти се, стига с тия оксиморони :D

Susscrofa
25-10-2011, 11:04
Моля ти се, стига с тия оксиморони :D

Не са никакви оксиморони.
Това е реалният политически живот.
Това е западния модел, към който се движим.
Вярно е, че сме още много далеч, но гласуване на пук и на инат ни отдалечават още повече от него.
"Демокрацията е привилегия само за богатите", цитат от "столичани в повече" :)
Дали ни харесва или не, това е.
Замисли се реално, какъв президент може да бъде Светльо, кой ще накажем, за какво ще го накажем, ще се накажем нас самите. :kicking:

Lei-chery
25-10-2011, 11:11
Хайде сега да видим колко упражниха "наказателен" вот - посочете и бройката на тези, за които със сигурност знаете, че са гласували за него
И кого наказахте....вас самите ли.....???:disgust:
Познавам този сладур от как бЕх млада....гадже на една приятелка беше....скица е ,но си играе поредното цирково представление....а вие сте му публиката....

morfius
25-10-2011, 11:19
Дали става дума за "проникването в интернет" или иде реч за стандарта на живот?

Кампанията му е само в Интернет, много хора даже не са разбрали, че е реален кандидат за президент.
Простичко е... медиите от 3 месеца надуват балона - 3 та кандидати (Плевенлиев/Кунева/Калфин).

kiko73
25-10-2011, 11:19
И кого наказахте....вас самите ли.....???:disgust:
Познавам този сладур от как бЕх млада....гадже на една приятелка беше....скица е ,но си играе поредното цирково представление....а вие сте му публиката....

А останалите подлоги, плужеци, психопати и некви бивши комунистически величия и снахички на бивши татови велможи какво правят.... да бе за малко да забравя - те ще ни Оправят

morfius
25-10-2011, 11:21
И кого наказахте....вас самите ли.....???:disgust:
Познавам този сладур от как бЕх млада....гадже на една приятелка беше....скица е ,но си играе поредното цирково представление....а вие сте му публиката....

По-скоро нас ни наказват, тия дето гласуват за нови и нови "спасители".
Опитай да схванеш иронията все пак :)

Lei-chery
25-10-2011, 11:25
По-скоро нас ни наказват, тия дето гласуват за нови и нови "спасители".
Опитай да схванеш иронията все пак :)
Абе иронията е ясна...но крайният ефект......???

---------- Post added at 11:25 ---------- Previous post was at 11:24 ----------


А останалите подлоги, плужеци, психопати и некви бивши комунистически величия и снахички на бивши татови велможи какво правят.... да бе за малко да забравя - те ще ни Оправят
Сигурно, но ....въпреки това ....това е несериозно.....не сме на цирк, разбираш ли?

-Bobby-
25-10-2011, 11:26
Историята, от над 20 год, показва друго... дори сме труден за рисуване цирк...

morfius
25-10-2011, 11:26
Крайния ефект ще го видим в бъдеще, този път протестния вот имаше преброяване... за разлика от гъбарството или куреца на бюлетината, които лесно се крият в незаинтересованост/апатия и общо невалидни бюлетини.

Lei-chery
25-10-2011, 11:33
Историята, от над 20 год, показва друго... дори сме труден за рисуване цирк...
Краен си...а и мисля, че нещата съвсем не са толкова трагични в тази държава....ако се поразходиш малко из другите ...сам ще се убедиш....а и нали съзнаваш, че това е въпрос на избор.....на когото му харесва ..е тук, а на когото не...свят широк.:rosso_spider:

kiko73
25-10-2011, 11:37
Краен си...а и мисля, че нещата съвсем не са толкова трагични в тази държава....ако се поразходиш малко из другите ...сам ще се убедиш....а и нали съзнаваш, че това е въпрос на избор.....на когото му харесва ..е тук, а на когото не...свят широк.:rosso_spider:

А е точно това е - мнооого малко взеха да остават - като гледам смотания град, в който живея, че и околните му - направо опустяват с всеки изминал ден. Това е може би щото нещата съвсем не са толкова трагични

Lei-chery
25-10-2011, 11:42
А е точно това е - мнооого малко взеха да остават - като гледам смотания град, в който живея, че и околните му - направо опустяват с всеки изминал ден. Това е може би щото нещата съвсем не са толкова трагични
Няма да се ям с тебе....това е една друга доста по-обширна тема...в която ако задълбаем...няма да ни стигне работния ден ..да знаеш!:balloon:

bager
25-10-2011, 11:42
Краен си...а и мисля, че нещата съвсем не са толкова трагични в тази държава....ако се поразходиш малко из другите ...сам ще се убедиш....а и нали съзнаваш, че това е въпрос на избор.....на когото му харесва ..е тук, а на когото не...свят широк.:rosso_spider:

Не са трагични ли? Трагични са, но явно не ги виждаш!
Здравеопазване, образование, съдебна система....работят ли според теб? И ако работят какви са продуктите от тях?
Милиционерщина и арогантност навсякъде...но нищо, предстои още по-интересна част от трагедията!
Следва...

Lei-chery
25-10-2011, 11:45
Не са трагични ли? Трагични са, но явно не ги виждаш!
Здравеопазване, образование, съдебна система....работят ли според теб? И ако работят какви са продуктите от тях?
Милиционерщина и арогантност навсякъде...но нищо, предстои още по-интересна част от трагедията!
Следва...
Спокоооо.. изпусни парата....аз не съм твоя човек за заяждане....не смятам, че с мрънкане нещо ще се промени....гледай по-ведро на нещата...и прави и ти нещо...с чакане не става бате.... проблеми от подобно естество има всяка една държава....

-Bobby-
25-10-2011, 11:49
Краен си...а и мисля, че нещата съвсем не са толкова трагични в тази държава....ако се поразходиш малко из другите ...сам ще се убедиш....а и нали съзнаваш, че това е въпрос на избор.....на когото му харесва ..е тук, а на когото не...свят широк.:rosso_spider:

http://www.mediapool.bg/%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B0%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%B1-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B2%D 0%B0%D0%BB-%D0%BD%D0%B5%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D 0%BE-%D0%B2-%D0%BE%D0%B8%D0%BA-%D0%B7%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B5%D1%82-%D0%B4%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%8F-%D1%87%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BB-%D1%81-%D0%B1%D1%8E%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8-news185470.html
http://www.dnes.bg/kmetski-izbori-2011-sofia/2011/10/24/haosyt-v-zala-universiada-ochevidcite-razkazvat.132141

Не, изобщо не са трагични...

kiko73
25-10-2011, 11:54
Знам, знам - преди 2 часа ми се обадиха по телефона: "Как си Киро, удобно ли е да говорим? Да, казвам аз. Абе гледай сега, ние знаем, че ти можеш, колко си добър, как знаеш, как се справяш и т.н. глупостевини. Тааа какво ще кажеш да дойдеш на работа в община Х, щото ВРИД кмета взе, че омете техника. Добре де казвам, предишния кмет, който по всяка вероятност пак ще е кмет ми беше приятел - беше щото просто вече не сме толкова близки, а не че имаме някакви разпри. Той ако беше преценил, щеше да ме покани, не мисля, че е редно да назначавате когото и да е точно в този момент.
- Абе нали знаеш, че няма ядове - той няма да има нищо против, па да знаеш, че и кривия главен инженер и той е пътник - ти само кажи да.
Добре казвам, нека ми се обади кмета и ще помисля, а колко е заплатата между другото - лееека пауза...
Ми към 4-500 лв., ама ти ся нали знаеш, там обекти това, онова...
Е нЕма такава държава!
п.с. това не е художествена измислица - разговорът беше започнат в 10:10:52 и продължи 22:35 минути

Susscrofa
25-10-2011, 12:03
Краен си...а и мисля, че нещата съвсем не са толкова трагични в тази държава....ако се поразходиш малко из другите ...сам ще се убедиш....а и нали съзнаваш, че това е въпрос на избор.....на когото му харесва ..е тук, а на когото не...свят широк.:rosso_spider:

Абе нали беше блондинка бре.

Зависи, в кои държави.
Ако се разходиш в Холандия ще се почувстваш мого зле, при мисълта от къде идваш.
Ако го направиш в Гърция, ще ти е по-малко гадно, а ако е в Албания, може и да се почувстваш добре.
Изключително важно е с кой се сравняваме.

bager
25-10-2011, 12:16
Спокоооо.. изпусни парата....аз не съм твоя човек за заяждане....не смятам, че с мрънкане нещо ще се промени....гледай по-ведро на нещата...и прави и ти нещо...с чакане не става бате.... проблеми от подобно естество има всяка една държава....

Хехе, па'ра няма тук ;) и заяждане няма. Ако се заяждах със всеки новопоявил се спамер във форума, нямаше да имам време да "мрънкам" и да "чакам" :) . Говорим си демек, културно и възпитано, кака ;) .
Да правя и аз нещо :roll2: , и какво да правя викаш?
Освен да работя, да си плащам сметки и данъци, да гласувам и да се надявам че всички правят това?
А за държавите в Европа ...дообре :) .

Susscrofa
25-10-2011, 12:38
Хехе, па'ра няма тук ;) Ако се заяждах със всеки новопоявил се спамер във форума, нямаше да имам време да "мрънкам" и да "чакам" :) . .

Това си е живо заяждане..........:))))))))))

koolio
25-10-2011, 13:15
Смисълът на протестния вот е да се покаже, че избирателната активност е ниска не защото хората са незаинтересовани, а защото не намират никой от кандидатите за подходящ.
П.С. За анкетата - +5.

Susscrofa
25-10-2011, 13:38
Смисълът на протестния вот е да се покаже, че избирателната активност е ниска не защото хората са незаинтересовани, а защото не намират никой от кандидатите за подходящ.
П.С. За анкетата - +5.

Никога няма да има напълно подходящ кандидат, това е утопия, това е приказка.............
Влизам в магазина и избирам най-подходящото, избирам нещо, което ми допада повече от другото, аз не търся съвършенния хляб в представите си, топъл, мек, красив, пухкав, вкусен, защото знам, че той съществува само в представите ми. Аз посягам и вземам този, който е поне топъл и пухкав и се надявам, че след изборът ми той ще бъде и вкусен. Но ако не е вкусен следващият път избирам друг и т.н и т.н............
В противен случай жена ми се сърди, защото няма как да и занеса козунак и да и кажа не намерих съвършенния хляб.

morfius
25-10-2011, 14:12
Явно не помниш времето когато се отиваше в магазина и се връщаше с празни ръце защото и да има някакъв хляб изобщо вече е развален.

Lei-chery
25-10-2011, 15:04
Абе нали беше блондинка бре.

Зависи, в кои държави.
Ако се разходиш в Холандия ще се почувстваш мого зле, при мисълта от къде идваш.
Ако го направиш в Гърция, ще ти е по-малко гадно, а ако е в Албания, може и да се почувстваш добре.
Изключително важно е с кой се сравняваме.
На доста места съм се разхождала...но никъде не съм се чувствала зле....може зрението да ми е увредено...нямам идея....!!!
Блондинка...брюнетка....на кого му пука! :balloon:

---------- Post added at 15:03 ---------- Previous post was at 15:01 ----------


Явно не помниш времето когато се отиваше в магазина и се връщаше с празни ръце защото и да има някакъв хляб изобщо вече е развален.
Е дай сега да се върнем 100 години назад...говорим за настоящето...ехо...сега и тук...как изглеждат нещата...и какво е постигнато към днешния ден.....това е!

---------- Post added at 15:04 ---------- Previous post was at 15:03 ----------


Това си е живо заяждане..........:))))))))))
А, как бе...не се заяжда човека.....:busted_cop:....само ме хапва лекичко така...

Alexanderbb
25-10-2011, 15:21
Смисълът на протестния вот е да се покаже, че избирателната активност е ниска не защото хората са незаинтересовани, а защото не намират никой от кандидатите за подходящ.
П.С. За анкетата - +5.

Това работи когато закона не е направен така че на кандидатите да не им пука. Даже напротив, на тях им е по-добре когато гласуват по-малко хора

morfius
25-10-2011, 16:06
Това работи когато закона не е направен така че на кандидатите да не им пука. Даже напротив, на тях им е по-добре когато гласуват по-малко хора

Нали за това говорим за протестно гласуване, а не за ходене на гъбобер?

koolio
25-10-2011, 16:36
Никога няма да има напълно подходящ кандидат, това е утопия, това е приказка.............
Влизам в магазина и избирам най-подходящото, избирам нещо, което ми допада повече от другото, аз не търся съвършенния хляб в представите си, топъл, мек, красив, пухкав, вкусен, защото знам, че той съществува само в представите ми. Аз посягам и вземам този, който е поне топъл и пухкав и се надявам, че след изборът ми той ще бъде и вкусен. Но ако не е вкусен следващият път избирам друг и т.н и т.н............
В противен случай жена ми се сърди, защото няма как да и занеса козунак и да и кажа не намерих съвършенния хляб.
Аналогията ти не е уместна.

Stoyan Georgiev
25-10-2011, 17:42
пуснете празни бюлетини като Ви е протестен вота!

аман!

не ми го попира главата как може да гласувате за човек, който дори не е способен да покаже, че може да отстоява интересите на една ДЪРЖАВА пред ДРУГИ ДЪРЖАВИ с едно интелигентно и компетентно поведение и аргументи.

какво значи да накажете "политическия елит" ?


освен да им помогнете още повече друго не правите!

аз дето съм на 20 и малко осъзнавам, че без част от наследниците на червения елит не може - просто защото щем не щем, част от тях все пак са и доста интелигентни не става...?!

искате ей така от нищото да се пръкнат чисти хора, ама ако може и да са компетентни, ама ако може и да са истински политици - е няма как да стане!

затова според мен трябва малко от малко да се замислите, че е приом на комунистите да зачеркнат на общо основание способните, заради техни убеждения или принадлежност към определена прослойка

амакунева чия снаха била, ама оня къв бил.

и какво ?

Кунева колко пъти ни изложи намеждунардната сцена, че нещо не се сещам

или в европейската комисия само я хвалиха напразно заради това, че е била снаха :Д

ясно ми е, че не сте толкова луди, че да искате светльо да е президент, но да гласувате за него като наказателна мярка е наивно , според мен


@code... слава богу...

morfius
25-10-2011, 19:19
пуснете празни бюлетини като Ви е протестен вота!


Това пък е безумна глупост, празните бюлетини или не се броят отделно или някои комисии си ги попълват по техен кеф.
Дори кур да и нарисуваш няма да ти я преброят отделно, а я споменат точно колко са невалидни, я не.
Протестен вот с гъби или празни бюлетини = улесняване на ония дето създадоха Катуница например.

BLUE1
25-10-2011, 19:30
Стояне като ти чета поста ми става толкова тъжно, това което си написал е толкова сбъркано и невярно, че смятам за абсолютно безсмислено да влизам в спор. Това ти го казвам без никакво желание да те засягам или обиждам, надявам се да ме разбереш правилно.

koolio
25-10-2011, 19:48
пуснете празни бюлетини като Ви е протестен вота!

аман!

не ми го попира главата как може да гласувате за човек, който дори не е способен да покаже, че може да отстоява интересите на една ДЪРЖАВА пред ДРУГИ ДЪРЖАВИ с едно интелигентно и компетентно поведение и аргументи.

какво значи да накажете "политическия елит" ?


освен да им помогнете още повече друго не правите!

аз дето съм на 20 и малко осъзнавам, че без част от наследниците на червения елит не може - просто защото щем не щем, част от тях все пак са и доста интелигентни не става...?!

искате ей така от нищото да се пръкнат чисти хора, ама ако може и да са компетентни, ама ако може и да са истински политици - е няма как да стане!

затова според мен трябва малко от малко да се замислите, че е приом на комунистите да зачеркнат на общо основание способните, заради техни убеждения или принадлежност към определена прослойка

амакунева чия снаха била, ама оня къв бил.

и какво ?

Кунева колко пъти ни изложи намеждунардната сцена, че нещо не се сещам

или в европейската комисия само я хвалиха напразно заради това, че е била снаха :Д

ясно ми е, че не сте толкова луди, че да искате светльо да е президент, но да гласувате за него като наказателна мярка е наивно , според мен


@code... слава богу...
Как няма да я обичат, да си в ЕК и грам да не използваш позицията си, за да защитиш националния интерес - например да се противопоставиш на затварянето на блокове на Козлодуй - как няма да я обичат.
Ма то със стари курви нов бардак не става.

nightroller
25-10-2011, 20:19
батки, чета ви и не вярвам какво чета ... става ми тъжно - как може интелигентни хора као Багер, Стоян, Кольо, Морфиуз и много други да изпадате в такива безумни спорове ?
не ви ли е ясно, че системата на демокрация в България е опорочена. За какво продължавате да се надявате, че може да промените каквото и да било?
Интелигентния човек в БГ винаги е бил враг (дори и на себе си)
Смятате се за умни и трезвомислещи но го правите избирателно - и винаги от много години насам се получават ей тези полемики, малко отразени и в тази тема...
Или правете нещо или се откажете - ако не ви харесва да живеете в БГ - не го правете, ако не ви наресва системата не я плюйте - няма да промените нищо. Факт.
Живейте за себе си - тук и сега.

BLUE1
25-10-2011, 20:40
Единственият факт е, че сме ориенталски овчи народ, буен и топорен единствено във форумите и на масата в кръчмата. Системата не трябва да се плюе, тя трябва да се бие и пали. Изхода е само един и той е на летище София, ББ беше прав само за едно- кофти материал.....

nightroller
25-10-2011, 20:43
Единственият факт е, че сме ориенталски овчи народ, буен и топорен единствено във форумите и на масата в кръчмата. Системата не трябва да се плюе, тя трябва да се бие и пали. Изхода е само един и той е на летище София, ББ беше прав само за едно- кофти материал.....

не си точно прав, ние сме обезглавен народ вярата в хората, около които можем да се организираме е перверзно опрерирана няколко десетилетия - това е единствената ни грешка или проблем да го наречем.

morfius
25-10-2011, 21:44
батки, чета ви и не вярвам какво чета ... става ми тъжно - как може интелигентни хора као Багер, Стоян, Кольо, Морфиуз и много други да изпадате в такива безумни спорове ?
не ви ли е ясно, че системата на демокрация в България е опорочена. За какво продължавате да се надявате, че може да промените каквото и да било?
Интелигентния човек в БГ винаги е бил враг (дори и на себе си)
Смятате се за умни и трезвомислещи но го правите избирателно - и винаги от много години насам се получават ей тези полемики, малко отразени и в тази тема...
Или правете нещо или се откажете - ако не ви харесва да живеете в БГ - не го правете, ако не ви наресва системата не я плюйте - няма да промените нищо. Факт.
Живейте за себе си - тук и сега.

Ясно ми дереджето на демокрацията ...
Някои неща ги променяме по малко и ежедневно, за други просто се дърлим, дано някой се опита да се замисли.
Проблема не е в системата/политиците и т.н. персонификации, проблема е във възприятието им от отделния човек.
Това, че имаме различни мнения не ни пречи да живеем за себе си и близките си.

nightroller
25-10-2011, 22:04
Ясно ми дереджето на демокрацията ...
Някои неща ги променяме по малко и ежедневно, за други просто се дърлим, дано някой се опита да се замисли.
Проблема не е в системата/политиците и т.н. персонификации, проблема е във възприятието им от отделния човек.
Това, че имаме различни мнения не ни пречи да живеем за себе си и близките си.

да кажем, че мнението ти е многопластово и те приемам за прав.
ако проблема не е в системата - значи проблема е в нас а ние сме съставните части на системата ... персонификациите в БГ са в криза защото подценяват мисленето на хората - или поне на интелигентните такива.
А това че имаме различно мнение не би трябвало д апречи на живота ни но аз съм категорично против да го фрустрира и обезмисля - във всяка една система обикновенния човек е никой и някой единствено за себе си, за хората, които обича и за хората които го обичат, за приятелите и познатите ...
Просто тази тема и всички спорове породени около нея са безмислени, това исках да кажа.

proper
25-10-2011, 22:10
аз също гласувах за Светльо, Търтея може да потвърди, че и с флаери го снабдих :)

shagrath
25-10-2011, 22:29
Вижте, Боко как дойде со благо и со кротце и сега ще видиме един български Кадафи. Мисля, че тихо и кротко може да се организира съпротива на тази мафия, ама не с протести, щото винаги могат да те изкарат "лумпен" и да ти разкрасят досието... Да кажем, че Витков е събрал 50-60К, ако за още 2 години успеем да ги докараме до 200-300К ще влезне някой депутат в парламента, а там да имаш пипало е друга работа, винаги можеш да издъниш някой за далаверите му и ще има кой да те чуе, друга работа е дали ти се живее, че такава издънка ще и намерят майстора. Трябва да вземем инициативата и да действаме !!! Не искам децата ми да растат в такава държава и ако скоро не се организира съпротива на тая мафия изчезвам и аз!!!

Stoyan Georgiev
26-10-2011, 00:02
мисля, че всички искаме един и същ краен резултат, тук дискутираме различните начини, по които да се достигне, за едни - той е един, за други - друг

morfius
26-10-2011, 00:08
да кажем, че мнението ти е многопластово и те приемам за прав.
ако проблема не е в системата - значи проблема е в нас а ние сме съставните части на системата ... персонификациите в БГ са в криза защото подценяват мисленето на хората - или поне на интелигентните такива.
А това че имаме различно мнение не би трябвало д апречи на живота ни но аз съм категорично против да го фрустрира и обезмисля - във всяка една система обикновенния човек е никой и някой единствено за себе си, за хората, които обича и за хората които го обичат, за приятелите и познатите ...
Просто тази тема и всички спорове породени около нея са безмислени, това исках да кажа.

Докато има поне малък шанс ей това ако проблема не е в системата - значи проблема е в нас да се проумее от повече хора, темата хич не е безсмислена :)
А, че за масата отделния индивид е нищо е нещо което може да научим на следващ етап.

bager
26-10-2011, 10:00
мисля, че всички искаме един и същ краен резултат, тук дискутираме различните начини, по които да се достигне, за едни - той е един, за други - друг

Така е, всички искат добър краен резултат, но пътищата са ни различни.
Няма как да гласувам за някого от тези, на които искам да покажа, че не ги харесвам! Или не харесвам начина по който работят. Та нали това означава, че ги подкрепям?!
Ако не гласувам е ясно технически какво става с моя глас. Не ме устойва този вариант.
За това, ако имаше законен начин магаре да се кандидатира за президент, то аз бих гласувал за него. Не защото си мисля че то е подходящо да ни представлява пред света (макар че това заслужаваме), а за да се види че е предпочетено пред онези повярвали си, арогантни политичета, които си играят със неволите човешки и се правят на "света вода ненапита". В този случай беше Витков, на следващите може да е Въргала, след това друг...докато не се научат нашите политици че трябва да служат на хората ще гласувам срещу тях.
Колкото повече хора го правят, толкова по-бързо политиците ще се "осъзнаят".
Това е моят път!

Susscrofa
26-10-2011, 10:02
Докато има поне малък шанс ей това ако проблема не е в системата - значи проблема е в нас да се проумее от повече хора, темата хич не е безсмислена :)
А, че за масата отделния индивид е нищо е нещо което може да научим на следващ етап.

Няма универсални системи. Няма как различните общества да функционират и да реагират еднакво на една и съща система. Всяко общество носи нещо свое, нещо уникално и различно.
Опитът да се налага една работеща система в едно общество без необходимите корекции върху друго общество е предварително обречен на неуспех.
Не съм убеден, че проблемът е в посока "отдолу-нагоре", или друго яче казано, не мисля че има индуктивен произход.
Еквивалентът в природата е така наречената екологична ниша.
Универсална ламбда сонда и катализатор не бих си купил, Както и универсално зарядно.:magic:

nightroller
26-10-2011, 15:46
Докато има поне малък шанс ей това ако проблема не е в системата - значи проблема е в нас да се проумее от повече хора, темата хич не е безсмислена :)
А, че за масата отделния индивид е нищо е нещо което може да научим на следващ етап.

Морфиус, след като се отказах от борбата за доброто на членовете поне се опитай да ме разбереш - не мога да кажа по-ясно нещата отколкото съм ги казал.

---------- Post added at 15:46 ---------- Previous post was at 15:43 ----------


аз също гласувах за Светльо, Търтея може да потвърди, че и с флаери го снабдих :)

Влади, никога не бих ти бил опонент, тъй като ти си един от малкото хора с които сме приятели и се разбираме от половин дума.

Но за мен кандидатурата на Светльо е наказателна и нищо повече от това - самото приобщаване към идеята за кандидатурата на Светльо предполага "не одобрение" на Президентската институция - а това вече е против моите принципи ...

morfius
26-10-2011, 21:19
Морфиус, след като се отказах от борбата за доброто на членовете поне се опитай да ме разбереш - не мога да кажа по-ясно нещата отколкото съм ги казал.

---------- Post added at 15:46 ---------- Previous post was at 15:43 ----------



Влади, никога не бих ти бил опонент, тъй като ти си един от малкото хора с които сме приятели и се разбираме от половин дума.

Но за мен кандидатурата на Светльо е наказателна и нищо повече от това - самото приобщаване към идеята за кандидатурата на Светльо предполага "не одобрение" на Президентската институция - а това вече е против моите принципи ...

Е аз се опитвам да ти дам основа мен да разбереш... твоята позиция мисля я разбрах още в оня раздел.

Не институцията, а онези които се опитват да облекат в нейните дрехи не одобряваме, не подменяй думите, опасно е. :)

nightroller
26-10-2011, 21:21
Не институцията, а онези които се опитват да облекат в нейните дрехи не одобряваме, не подменяй думите, опасно е. :)

то е едно и също - тва е дипол.
само дето институцията е факт определен по закон а ония, които се обличат в нейния смисъл не са. Моето мнение е, че такъв автомаргинализиращ се човек като Светльо не може и не бива да част от институцията иначе я автомаргинализира и нея - което е опасно.

morfius
26-10-2011, 21:26
Не е едно и също, дори при монархията не е.
Институцията е като добрия нож, можеш да я ползваш като инструмент или като оръжие ... или просто да я натикаш в ръждата.

Светльо е просто преброим начин да се каже не... ако се брояха умишлено невалидираните бюлетини, нямаше да събере толкова.

nightroller
26-10-2011, 21:37
Не е едно и също, дори при монархията не е.
Институцията е като добрия нож, можеш да я ползваш като инструмент или като оръжие ... или просто да я натикаш в ръждата.

Светльо е просто преброим начин да се каже не... ако се брояха умишлено невалидираните бюлетини, нямаше да събере толкова.

инстисуцията като какво може да се ползва не е нито твоя нито моя работа - е там е проблема - институциите ги приемаме като нещо нестабилно я кажи на някой от Острова, че Кралицата може да се използва като нож и то като добър и ще те затворят за един следобед да си го осмилиш тва на спокойствие :)

koolio
26-10-2011, 21:38
инстисуцията като какво може да се ползва не е нито твоя нито моя работа - е там е проблема - институциите ги приемаме като нещо нестабилно я кажи на някой от Острова, че Кралицата може да се използва като нож и то като добър и ще те затворят за един следобед да си го осмилиш тва на спокойствие :)

Сигурен ли си? ;)
Кво ще кажеш за текста, изпят на доста концерти в Ю Кей:
God save the Queen,
Her faschist regeme
It makes you a moron
Potential H-bomb

nightroller
26-10-2011, 21:45
Сигурен ли си? ;)
Кво ще кажеш за текста, изпят на доста концерти в Ю Кей:
God save the Queen,
Her faschist regeme
It makes you a moron
Potential H-bomb

ами нищо повече освен че са тесктове на песни, но хубаво де имаш право :)
говорим за различни неща мамка му

morfius
26-10-2011, 22:15
инстисуцията като какво може да се ползва не е нито твоя нито моя работа - е там е проблема - институциите ги приемаме като нещо нестабилно я кажи на някой от Острова, че Кралицата може да се използва като нож и то като добър и ще те затворят за един следобед да си го осмилиш тва на спокойствие :)

Изборните институции като какво се ползват се предполага да е наша работа.
Наследствените, при тях е малко по-сложно... ама и те се подчиняват на обратни връзки, все пак същия тоя остров си има парламент и министерски съвет, а не се управлява от монарха.
Не бъркай представителя с институцията, не са едно и също :)

undy
26-10-2011, 22:47
..и аз гласувах за светльо....