PDA

View Full Version : Alfadiag и Windows 7



Versace
25-10-2011, 15:10
Възможно ли е да се излъже да тръгне на седмицата?

ecotronic
25-10-2011, 16:02
Възможно ли е да се излъже да тръгне на седмицата?

Би трябвало да върви на win 7. Ако инсталацията е минала успешно, приложението трябва да се стартира с администраторски права.

Десен клик върху иконката и после "Run as administrator"

Versace
25-10-2011, 16:37
Пробвах няколко пъти, но йок!

ecotronic
25-10-2011, 16:40
А какво точно се случва като го стартираш?

Versace
25-10-2011, 19:17
Не мога пусна loader дава ми някаква грешка! Ако ти дам сериала можеш ли да ми генерираш код?

i.ganchev.ganchev
25-10-2011, 21:10
Десен бутон на .ехе файла и след това:
-> Properties -> Compatibility
От там в раздел "Compatibility mode" слагаш отметката на "Run this program in compatibility mode for", от менюто отдолу избираш съответно windows XP (или там квото трябва)..

И трябва да тръгне... успех! ;-)

Versace
25-10-2011, 22:35
Десен бутон на .ехе файла и след това:
-> Properties -> Compatibility
От там в раздел "Compatibility mode" слагаш отметката на "Run this program in compatibility mode for", от менюто отдолу избираш съответно windows XP (или там квото трябва)..

И трябва да тръгне... успех! ;-)

:) Знам направил съм го това, има проблем с loader и не тръгва иска нещо да деинсталирам за тва който я има и може да ми генерира код?!!!

Versace
26-10-2011, 15:57
Някой ще ми генерира ли код?

ecotronic
27-10-2011, 16:16
Кажи версията на софтуера

zdravko_ss
27-10-2011, 18:15
на мен ми дава ето тази грешка като стартирам лоудъра и не мога да разбера защо

myato
27-10-2011, 20:29
Имаш ли инсталирано това? - http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=19

zdravko_ss
27-10-2011, 20:36
да имам го

myato
27-10-2011, 21:55
Явно липсва някакъв софтуер.Аз пробвах инсталацията на една относително стара стационарна машина,като първо я ъпдейтнах и за мое удивление се инсталира като у дома си.Това,което ми направи впечатление е,че лоудъра,след като написа,че е генерирал код,стартира ексето на Диага.Пейстнах с десен бутон кода и активирах.
Викам си,супер.Да,ама греда.На нетбука лоудъра стартира и нищо.Пълна тишина.Стартирам ексето.Десен бутон и се оказва,че е генериран код.Давам му да активира и то ми пише - невалиден код.Пробвах го няколко пъти и все греда.Ще взема да преровя регистрите,но нямам идея,къде записва ключове,че да ги разкарам,а с преинсталации не ми се занимава.Мога да го пробвам на нотбука,но пък там не мога да накарам AVG - то да се спре.Бати и упоритата програма!

danniel
27-10-2011, 22:11
Мога да го пробвам на нотбука,но пък там не мога да накарам AVG - то да се спре.Бати и упоритата програма!

В настройките на AVG можеш да вкараш каквото си поискаш в един списък с "изключения" и повече не пищи на това което си му показал.

myato
27-10-2011, 22:15
В настройките на AVG можеш да вкараш каквото си поискаш в един списък с "изключения" и повече не пищи на това което си му показал.

Мерси за инфото.:-DНепременно ще го пробвам.

zdravko_ss
27-10-2011, 22:15
с AVG-то лесно можеш да се оправиш ами с alfadiaga какво ще правим, като от известно време съм в задънена улица с него?

myato
27-10-2011, 22:32
с AVG-то лесно можеш да се оправиш ами с alfadiaga какво ще правим, като от известно време съм в задънена улица с него?

Ще го борим.:machinegunner:
Няма начин,да няма начин.

danniel
27-10-2011, 22:33
Мерси за инфото.:-DНепременно ще го пробвам.

Tools/advanced settings/Directory Excludes или /Excludes file зависи дали искаш да добавиш цяла директория в "изключенията" или само даден файл.

Versace
28-10-2011, 16:49
на мен ми дава ето тази грешка като стартирам лоудъра и не мога да разбера защо

И при мене е същия номер, тази грешка ми дава!

myato
28-10-2011, 20:23
Tools/advanced settings/Directory Excludes или /Excludes file зависи дали искаш да добавиш цяла директория в "изключенията" или само даден файл.

Ще трябва да почерпя.:cheers:
Макар,че първия път гадината не миряса,след кратко съветване:paddle: се кротна.
Вече си имам работещ Alfadiag на нотбука.Ще продължа да го мъча и на нетбука,защото е по-удобен.

Versace
28-10-2011, 22:56
Ще трябва да почерпя.:cheers:
Макар,че първия път гадината не миряса,след кратко съветване:paddle: се кротна.
Вече си имам работещ Alfadiag на нотбука.Ще продължа да го мъча и на нетбука,защото е по-удобен.

А с каква ОС си?

myato
28-10-2011, 23:51
А с каква ОС си?

Там,където го пробвах са все XP-та,макар че имам и 7-ца на същите машини.По принцип държа по две различни инсталации.

AlfaMan
29-10-2011, 00:17
на мен ми дава ето тази грешка като стартирам лоудъра и не мога да разбера защо
Помоли някой друг да ти генерира код или си смени OС с XP. Даже и на виртуално XP пак не иска да тръгне лоудъра. Поне аз не можа до сега на нито една от машините да го подкарам този лоудър. Вярно , че всички са 64 битови, ама не вярвам да е в това проблема.
P.S Аз се чудя защо я ползвате тази тъпа програма Alfadiag (толкова е бавна, че даже един светстен лог не може да направи).

zdravko_ss
29-10-2011, 03:14
Помоли някой друг да ти генерира код или си смени OС с XP. Даже и на виртуално XP пак не иска да тръгне лоудъра. Поне аз не можа до сега на нито една от машините да го подкарам този лоудър. Вярно , че всички са 64 битови, ама не вярвам да е в това проблема.
P.S Аз се чудя защо я ползвате тази тъпа програма Alfadiag (толкова е бавна, че даже един светстен лог не може да направи).

Като не успях да я стартирам и не съм я ползвал.Вече се замислям дали въобще да се занимавам, да карам някой да ми генерира код или да слагам XP само заради Alfadiag, като казваш,че е бавна.Ще си ползвам FES и те така.:go:

Versace
29-10-2011, 11:02
Да ама FES е само за дизели, за бензинките кво правим?

oem
29-10-2011, 13:04
Да ама FES е само за дизели, за бензинките кво правим?

wtf? Как само за дизели бре? :rotfl:

xidra
29-10-2011, 15:25
alfadiag-a има някой функции за които ФЕС може само да си мечтае

Versace
29-10-2011, 15:30
wtf? Как само за дизели бре? :rotfl:

Ами аз я гледах на един приятел, само дизелови мотори изкарва.

Има ли я някой работеща кракната да я пробвам?

Alamo
29-10-2011, 15:36
alfadiag-a има някой функции за които ФЕС може само да си мечтае

Ти вярваш ли им на тези екстри? Аз лично не. АлфаДиаг има един съществен недостатък - не работи с ЕЛМ 327

Versace
29-10-2011, 15:56
Изтеглих триал версия на FES и тръгва на Windows 7, така че ако някой я има кракната ще му бъда благодарен да ми я прати!

---------- Post added at 15:56 ---------- Previous post was at 15:54 ----------


wtf? Как само за дизели бре? :rotfl:

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=41265&highlight=fiat+ecu+scan
Ето тука пишат, че е за дизели!

zdravko_ss
29-10-2011, 17:12
и свободната версия на FES върши работа, но все пак ако толкова държиш да е кракната имам 2.3.1 версията

Versace
29-10-2011, 17:13
wtf? Как само за дизели бре? :rotfl:


и свободната версия на FES върши работа, но все пак ако толкова държиш да е кракната има 2.3.1 версията

Дай линк

zdravko_ss
29-10-2011, 17:14
нямам линк, дай скайп и ти я пращам

Versace
29-10-2011, 19:58
нямам линк, дай скайп и ти я пращам

Добавил съм те!

NightRider
03-11-2011, 11:26
Здравейте колеги,
Някой може ли да мидаде линк или изпрати Алфадиаг 3.4.0.1 и крак за нея?
Като гледам демо версията тя е много ограничена откъм ЕКУ-та.
Разрешил съм си приемането на мейли

AlfaMan
04-11-2011, 15:58
......
Ето тука пишат, че е за дизели!
Колега, това са много несериозни твърдения. Въпросния софтуер си има официална уеб страница (http://www.fiatecuscan.net/), в която си пише всичко - кои ECU-та, или кои модели автомобили поддържа. От това по-достоверно, здраве му кажи ;)

NightRider
04-11-2011, 17:18
Колега, това са много несериозни твърдения. Въпросния софтуер си има официална уеб страница (http://www.fiatecuscan.net/), в която си пише всичко - кои ECU-та, или кои модели автомобили поддържа. От това по-достоверно, здраве му кажи ;)
Kolega, в ДЕМО-то са много малко ЕКУ-тата, дето ги дават, особено EDC16Cxx

Versace
05-11-2011, 13:32
Колега, това са много несериозни твърдения. Въпросния софтуер си има официална уеб страница (http://www.fiatecuscan.net/), в която си пише всичко - кои ECU-та, или кои модели автомобили поддържа. От това по-достоверно, здраве му кажи ;)

Не съм не сериозен, просто за 1.6 мотора го четох някъде, а за FES са мия я закачали с една много стара версия вероятно и изкарваше само за дизели.