PDA

View Full Version : Семеринг Колянов Вал



oinotnA
26-10-2011, 22:42
Сменях масло преди 2-3 дена и ми казаха,че семеринга на вала е скъсан.Щяло да хвърля масло към скоростната кутия и да започне след време да "буксува"ако не го оправя.Като се наведа не капе масло обаче.Възможно ли е да е грешна преценката на майстора?Колко върви смяна на този семеринг и трудно ли се сменя?

Кайо
27-10-2011, 01:52
Сменях масло преди 2-3 дена и ми казаха,че семеринга на вала е скъсан.Щяло да хвърля масло към скоростната кутия и да започне след време да "буксува"ако не го оправя.Като се наведа не капе масло обаче.Възможно ли е да е грешна преценката на майстора?Колко върви смяна на този семеринг и трудно ли се сменя?

Как го установи това нещо майстора?
Щом казва,че ще хвърля масло към скоростната кутия,има в предвид семеринга на коляновия вал,ама ти казваш,че масло не ти капе........
Самия семеринг е 40-100 лева,зависи от марка и от къде го купуваш,за работа пак зависи....,за да се смени се сваля(разкача)скоростната кутия,не е лесна но не е и сложна процедура,просто си е занимавка.....

ecotronic
27-10-2011, 15:54
Сменях масло преди 2-3 дена и ми казаха,че семеринга на вала е скъсан.Щяло да хвърля масло към скоростната кутия и да започне след време да "буксува"ако не го оправя.Като се наведа не капе масло обаче.Възможно ли е да е грешна преценката на майстора?Колко върви смяна на този семеринг и трудно ли се сменя?

И на мен ми е чудно как майсторът е преценил, че е скъсан въпросният семеринг. Добре е да се убедиш първо в истината на това твърдение, защото цената на самия семеринг е нищо в сравнение със стойността на труда по подмяната му. За целта трябва да се свали скоростната кутия (или двигателя), притискателен диск и маховик..........

Може и да греша, но при повечето автомобили така стоят нещата.

tqnbtb
27-10-2011, 17:11
трябва ли да се сменя масло след това ? смисъл ще изтече ли нещо като се подменя самият семеринг ?

oinotnA
27-10-2011, 17:18
Не знам как го установи,но като беше под колата за да развие пробката да изтече старото масло каза:
– А,имаш за смяна семеринг на колянов вал.Подлизвало ти е масло!!!
Как мога да се убедя в твърденията му и толкова лесно ли се установява този проблем?

Кайо
27-10-2011, 17:33
Не знам как го установи,но като беше под колата за да развие пробката да изтече старото масло каза:
– А,имаш за смяна семеринг на колянов вал.Подлизвало ти е масло!!!
Как мога да се убедя в твърденията му и толкова лесно ли се установява този проблем?

– А,имаш за смяна семеринг на колянов вал.Подлизвало ти е масло!!!:bouncing_smiley:
Щом казваш,че не ти капе масло само по тези думи не можеш да си сигурен,аз имах проблем със същия семеринг,но при мен си капеше редовно масълце........

---------- Post added at 17:33 ---------- Previous post was at 17:32 ----------


трябва ли да се сменя масло след това ? смисъл ще изтече ли нещо като се подменя самият семеринг ?

Не.

oinotnA
27-10-2011, 22:47
Щом казваш,че не ти капе масло само по тези думи не можеш да си сигурен,аз имах проблем със същия семеринг,но при мен си капеше редовно масълце.....

При угасен автомобил пак ли трябва да капе защото ми казаха,че само при работещ капело?

Кайо
27-10-2011, 22:59
При угасен автомобил пак ли трябва да капе защото ми казаха,че само при работещ капело?

При мен си капеше и при угасен мотор.
А на теб кой ти каза,че само при работещ мотор капе?

_power_
27-10-2011, 23:03
При мен си капеше и при угасен мотор.
А на теб кой ти каза,че само при работещ мотор капе?
Единствената логика е евентуално налягане...и по тънкото масло при загрят мотор:wierdo:

oinotnA
28-10-2011, 00:52
При мен си капеше и при угасен мотор.
А на теб кой ти каза,че само при работещ мотор капе?

Същия майстор.
- "Като е спряла не капе,но при работа на двигателя и най-вече след загряване започва"

Кайо
28-10-2011, 01:45
Същия майстор.
- "Като е спряла не капе,но при работа на двигателя и най-вече след загряване започва"

Ми пробвай,запали колата да поработи на место,да загрее добре и виж дали ще прокапе....

DiStefano
28-10-2011, 07:19
При здрав семеринг, но ако има луфт във вала пак ще капе.

кучето
28-10-2011, 09:37
Много е говорено във форума,ма аз пак да попитам-що не ходите при проверени майстори?!Първото нещо,което се прави при диагностика на колата,ако сам не си я ремонтираш,е да се провери майстора!!!Поздрави и успех с ремонта!

bouncer
28-10-2011, 14:13
Има вероятност да ти капе и едни тапи, които са от задната страна. Самите тапи не са много скъпи, но смяната им е сложна.

oinotnA
28-10-2011, 16:35
Нищо не капе обаче...остава май варианта да отида на друг майстор които да се изкаже.Възможно ли е само да подлизва ако е скъсан семеринга или трябва да капе?

Кайо
28-10-2011, 16:46
Нищо не капе обаче...остава май варианта да отида на друг майстор които да се изкаже.Възможно ли е само да подлизва ако е скъсан семеринга или трябва да капе?

Може да капе и подлизва дори и да е здрав семеринга,казал го е по-горе и колегата ДиСтефано,след ремонт на мотора и слагане на чисто нов семеринг не само капеше но направо си течеше при мен,смених го с оригинален и се успа,имаше не помня колко милиметра разлика между новия и оригиналния семеринг...........

oinotnA
28-10-2011, 19:49
Следователно трябва да отида на друг майстор и той да даде крайно мнение?Вярно ли е това,че ако е скъсан отива масло към скоростната кутия и след време ще започне да "буксува" или освен,че ще губя масло друго не може да стане(и всичко това ако наистина има проблем)???

Кайо
28-10-2011, 19:57
Следователно трябва да отида на друг майстор и той да даде крайно мнение?Вярно ли е това,че ако е скъсан отива масло към скоростната кутия и след време ще започне да "буксува" или освен,че ще губя масло друго не може да стане(и всичко това ако наистина има проблем)???

Гледай сега,ти поне си в София,а повечето форумни сервизи са в София,избираш си един от тях и отиваш да ти решат проблема(ако има такъв),поне аз не знам ако е скъсан даденият семеринг дали това се отразява по някакъв начин и на скоростната кутия,лично мое мнение е,че НЕ,просто губиш масло,аз със теч от там карах около месец,на скоростите ми няма нищо поне за сега............

mordohy
28-10-2011, 20:00
Нищо не капе обаче...остава май варианта да отида на друг майстор които да се изкаже.Възможно ли е само да подлизва ако е скъсан семеринга или трябва да капе?
Ако се разровиш по постовете ми, ще ти кажа същото, както и на много други!
Престани да си тормозиш тиквата с глупости и си карай колата.
Те разбирачи много, но след като колата си е наред и не изхвърля маслото- какво за бога искаш от нея!
Просто си я карай , бе!:go:

kiko73
28-10-2011, 22:27
Да, ама щом е масларник отдолу може да тече и от семеринга на скоростите - тогава може да почне да ти боксува съединителя