PDA

View Full Version : Дали може да стане беля!?



niko_iotov
03-11-2011, 01:58
Здравейте!!!
Аз съм с 147-ца 1.9 JTD 16v и тази вечер направих глупост(без да искам разбира се)!!!
Бях с малко по - висока скорост на втора,но не мога да кажа точно с колко и вместо трета включих първа.Колата заби муцуна и изписа нещо на дисплея,но само за момент и не можах да прочета какво е,понеже се уплаших.Натиснах и спирачка като усетих,че вкарвам първа и омекотих,но вече беше влязла.
Спрях веднага и слушах дали нещо не хлопа.Нямаше никакви отклонения на първо слушане!!!
Въпроса ми е може ли да стане някоя беля сега !!???
Благодаря предварително!!!

kiko73
03-11-2011, 08:47
Здравейте!!!
Аз съм с 147-ца 1.9 JTD 16v и тази вечер направих глупост(без да искам разбира се)!!!
Бях с малко по - висока скорост на втора,но не мога да кажа точно с колко и вместо трета включих първа.Колата заби муцуна и изписа нещо на дисплея,но само за момент и не можах да прочета какво е,понеже се уплаших.Натиснах и спирачка като усетих,че вкарвам първа и омекотих,но вече беше влязла.
Спрях веднага и слушах дали нещо не хлопа.Нямаше никакви отклонения на първо слушане!!!
Въпроса ми е може ли да стане някоя беля сега !!???
Благодаря предварително!!!
Провери си белезите на ангренажа и огледай внимателно целия ремък

Mury
03-11-2011, 10:40
Провери си белезите на ангренажа и огледай внимателно целия ремък

Тази кола няма белези на ангренажа,и няма как да стане това което го казваш.По принцип колата трябва да се види в сервиз,и да се закачи на комп,да се види дали не е записал грешка фазовият датчик,има вероятност да е прескочил ремъка.

pakumba
03-11-2011, 11:24
убеден ли си, че си вкарал 1ва, защото аз да вкарам първа трябва кажи речи да спра, дума да не става в движение от 2ра уж трета, пък да вкарам първа не може да се случи.

niko_iotov
03-11-2011, 18:38
Сигурен съм!!!
Днес понеже бях на работа и не можах да ида при майстора,но му звъннах и ми каза,че щом на момента не съм забелязал нещо нередно ,значи няма да имам проблем,но за всеки случай утре ще ида да видя за компютъра да не е записало грешка както каза колегата!!!

Jivko7777
03-11-2011, 21:38
Как от 2 вместо на 3 вкарвате 1 не ми е ясно??? По леко с скоростите не можете ли бе хора? Защото за да стане това да 50-60 на JTD да вкараш първа трябва да изкъртиш лоста, даже незнам дали и така ще може да влезне, не знам просто, нямам думи...

Alfabas Dimov
03-11-2011, 21:43
аз съм пробвал но нестава

Jivko7777
03-11-2011, 21:47
аз съм пробвал но нестава

Еми то и с 20 да си не влиза 1-ва, италиянците са се застраховали, но смятай за да го направиш с 50 примерно какво трябва да и причиниш... :shutup:

CrazyElement
03-11-2011, 21:59
Еми то и с 20 да си не влиза 1-ва, италиянците са се застраховали, но смятай за да го направиш с 50 примерно какво трябва да и причиниш... :shutup:

Да бре , аз на 21 не мога включа 1ва , какво ли не съм правил изравнявал съм обороти и пак не ще и не ще , най - редовно като правим летящи от 1ва и по енерция да си сменя на 2ра после трябва да спирам , че да вкарам 1ва , незнам и аз как засилени 50-60-70 дори вкарвате 1ва, нека някой по опитен да кажи как става това? И миро наскоро беше вкарал от 3та место 4та , 2ра с 140 км/ч как става това ?

П.П. Не знам и аз как ще реагирам в такава ситуация , но мисля , че е по - добре веднага да се натисне съединителя отколкото да се спира със спирачката ...

Събев
03-11-2011, 22:20
Стига сте разсъждавали бе хора!
Каквото е станало е станало, сега въпроса на човека е дали има някакви последствия!
На мен ми се е случвало на 120 от втора да забия първа на боксера и то два пъти! И двата пъти развъртане на над 10х оборота и криви клапани! Който не вярва че на неговата кола неможе да стане това да заповяда, лично ще му строша колата! :Tease:8)8)

dimitar_vd62
03-11-2011, 23:31
Ако колата си върви сигурно няма поражения.В случая скоростната кутия има по-високи обороти и принудително развърта мотора.Най-много някоя грешка да запише.Тоя номер с междинната газ го правя най-вече на заледено, от висока на ниска предавка, по слух, превключването става по-плавно без забиване или придърпване.Ма чак на първа от 3 или 4-та... Може и за луд да ме сметнете но веднъж по едно заледено нанадолнище ладата я включих на задна,но при натисната спирачка, после повечко газ с полусъединител, и игра с газта и съединителя.Почти спрях в канавката, иначе голяма беля щеше да стане.Ма ладата е друга работа....

niko_iotov
04-11-2011, 00:34
Еми предполагам,че съм се движил с около 50км.
И на такива несериозни изказвания,че не може да е възможно да включа от втора първа,мога да кажа,че не съм някой филмаджия!!!
Благодаря за мненията на всички!!!

dimitar_vd62
04-11-2011, 01:09
Няма невъзможни неща.

kiko73
04-11-2011, 08:28
Тази кола няма белези на ангренажа,и няма как да стане това което го казваш.По принцип колата трябва да се види в сервиз,и да се закачи на комп,да се види дали не е записал грешка фазовият датчик,има вероятност да е прескочил ремъка.

Па аз точно това исках да кажа, дали не е прескочил ремъка или не е почнал да кИне зъбите, ама явно не съм го написал достатъчно ясно

Бобби
04-11-2011, 12:44
Според мен, ако няма промяна в работата на мотора всичко е ОК...
Това рязко сваляне на предавките съм го правил при принодително спиране за да избегана удар...и то беше от 5-та на 2-ра предавка....найстина яко в червеното, но нямах поражения...

Alfabas Dimov
08-11-2011, 00:50
Еми то и с 20 да си не влиза 1-ва, италиянците са се застраховали, но смятай за да го направиш с 50 примерно какво трябва да и причиниш... :shutup:

тя сигурно може и да влезе но само ако изкартиш лоста с две раце:devil::devil::devil:

thecleaner
08-11-2011, 01:43
JTD 16v и ремък да скъса троши най-много некоя кобилица и пак са и здрави клапаните така че не е толко страшно.

546
08-11-2011, 07:04
Читав ремък са ти сложили,пиши какъв е.Закарай да я видят какво е записала,вероятно ще е нещо за превишаване на максималните обороти,щом не си в гаранция, не те бърка,но и ремъчето да огледат.Не ,че ще има липсващи зъби ,ама за твое спокойствие.

mirchozo
08-11-2011, 20:52
Аз съм вкарвал напълно умишлено с пълна газ от 4та предавка на 3та, резултата беше счупена кобиличка (само). Много ме беше яд на една служебна кола, та реших че трябва да я счупя за я сменят, е пробвах се няколко пъти с разни чалъми, накрая успях.

Мисълта ми беше, че вече щеше да си разбрал ако имаш проблем.

niko_iotov
09-11-2011, 01:06
Ми до сега не съм имал никакви проблеми след това.Аз съм от Ловеч и не пътувам много често,но вчера тръгнах към плевен и я понастъпах :).
Нямаше хубав път,но на 5-та на 4000 оборота вървеше с 200км. Не знам 6-та дали има много мегдан :)!!!
Така,че мисля,че всичко си и е наред :)

kiko222
10-11-2011, 16:10
Приятел,а на 100 км/ч на колко хиляди оборота си :) ?