PDA

View Full Version : помогнете колеги, че се скапа монитора



phoenix
14-10-2006, 23:13
здравейте колеги, днес ми се слуцхи една гадна работа на монитора......като се размурда там кудето се закача към видео картата се е прекуснал кабела, някак си и свети всички цветове ама само по един, ако докосна кабела всичкосе променя дори от време на време изчзва...та според мен и сержиза трябва да се смени кабела.....и понеже не мога да чакам, вече го отворих и откачих кабела, оказа се вътре на две букси дотук добре лесно ще мога да го сменя ама......от къде да намеря нов кабел.....това е ввъпрос номер 1, и ако някой има повреден или неработещ монитор САМСУНГ S550 или друг само да е Самсунг, да каже дали е готов да се раздели с кабела и на каква цена.
става дума за кабела с многото жици, не за кабела на захранването на монитора

Много ще се радвам ако някой може да помогне че съм с монитор назаем

ALFA CORSE
15-10-2006, 00:29
На мен не ми стана ясно кабела ли е повреден или монитора... Ако е само кабела защо си взел цял монитор на заем :shock:

Иначе VGA кабели има навсякъде - всички PC магазини, техномаркет, технополис... може и аз да имам някой останал, ще потърся утре и ако намеря ще пиша :)

phoenix
15-10-2006, 00:47
хм явно не си ме разбрал, става дума за кабела дето излиза от монитора.........той не се слага и вади и за да го сменя трябва да отворя монитора.....оказва се че тези кабели са голям трудност за намиране и трябва да е точно кабел от самсунг или трябва да се правят фокуси със запояване на друг кабел към моя, но той е повреден на кофти място и трябва да се смени.......навсякъде ме уверяват че такива кабели имало само 2-ра употреба, аз не съм обикалял понеже е събота, но не ми се вярва да не се продават тези кабели колкото и специфични да са за моделите монитори

ALFA CORSE
15-10-2006, 00:51
Вярно, че при CRT-тата беше така, позабравил съм вече :oops:
Може да попиташ в сервиза на констант...

kris11
15-10-2006, 10:15
Или пробвай в сервиза на "РИГ" над пощата. На служебният Самсуняк там ми запоиха кабела директно вътре е монитора.

phoenix
15-10-2006, 16:04
мерси за адресите, утре ще ги проверя, все пак ако на някой му е изгорял монитора......или нешо от този род и още не го е изхвърил....може пък да се намери някой с монитор като моя....дето да е сдал багажа :cry: