PDA

View Full Version : Застояване и колко е вредно



Rusty
06-11-2011, 14:21
Окей първо да кажа от скоро съм шофьор та да не ме подпукате с това колко съм некомпетентен в въпросите си . Значи скоро взех една 156 от един мой приятел . Колата помня той си я гледаше с такъв голям кеф . Почти 90 % от предницата е нова . Но ето и въпроса ми тя е стояла 1 година в гараж без даже да и светне таблото , то ми беше ясно акумулатор нов и тя запали от раз . Маслото е за смяна до колкото виждам Селения 20к го хвалят за Алфите . Смятам да сменя всички консумативи и тн. Инт. ме дали гумите може да са се деформирали видимо им няя нищо леко помпене им трябва по мое мнение колата още не е изрядна с документите тейче все още неможе преспокойна да фърка от сервиз на сервиз . И съвети освен масла ролки ремаци филтри кое прероръчвате да се смени или поне да му се обърне внимание . благодаря предварително.

rusiq86
06-11-2011, 14:54
Преслушай вс течности как са (антифриз, спирачна, хидравлична).
Виж накладките и дисковите как са..
Гумите ако са се деформирали, ще си проличи като караш, ако са спихнали след тази една година има вероятност за това.
След като и смениш вс я покарай малко на обороти, може извън града, след като е загряла, да и опушиш карантиите!

Смени и вс филтри и маслото! Затова се сещам.

i.ganchev.ganchev
06-11-2011, 15:01
И аз съм на твоя хал. Моята алфа не е карана 2 години. Съответно маслото 2 год. не е пипано.
Сега ще го сменям, но от Селения 20к за сега се отказах. Реших да и сипя Селения Рейсинг 10в60.
Тъй като се има на предвид, че колата за мен е нова, и се предполага, че ще и се радвам и от време на време "понастъпвам"

Jivko7777
06-11-2011, 15:24
Окей първо да кажа от скоро съм шофьор та да не ме подпукате с това колко съм некомпетентен в въпросите си . Значи скоро взех една 156 от един мой приятел . Колата помня той си я гледаше с такъв голям кеф . Почти 90 % от предницата е нова . Но ето и въпроса ми тя е стояла 1 година в гараж без даже да и светне таблото , то ми беше ясно акумулатор нов и тя запали от раз . Маслото е за смяна до колкото виждам Селения 20к го хвалят за Алфите . Смятам да сменя всички консумативи и тн. Инт. ме дали гумите може да са се деформирали видимо им няя нищо леко помпене им трябва по мое мнение колата още не е изрядна с документите тейче все още неможе преспокойна да фърка от сервиз на сервиз . И съвети освен масла ролки ремаци филтри кое прероръчвате да се смени или поне да му се обърне внимание . благодаря предварително.

Значи отиваш сменяш маслото с всичките филтри и проверявате всичките течности, това на първо време! След това я покарвате колата и ако има нещо то ще излезне на яве...След месец ако нямаш веднага възможност сменяш ролки и ремъци и си готов!