PDA

View Full Version : Нарязани дискове 2.4



KoRny
07-11-2011, 11:27
Колеги лятото ми пилиха предните дискове,но беше ясно,че това е временно решение още повече,че тогава не изпилих и накладките и сега проблема пак се появи с биенето в педала и волана при спиране от висока скорост.След зимата съм решил да засилвам конете и предпочитам да си сложа нарязани дискове отпред(отзад ги смених преди 1 семица).Знаете ли цени за моделите нарязани на Брембо и също на някоя друга марка от същия ранг?Накладки мисля да сложа Текстар,защото най-много ги хвалят в комбинация с нарязани дискове.Манимпекс са вносители на Брембо,но нямам регистрация там и не мога да разлгедам какво предлагат за 156 2.4

AR147
07-11-2011, 11:32
Колеги лятото ми пилиха предните дискове,но беше ясно,че това е временно решение още повече,че тогава не изпилих и накладките и сега проблема пак се появи с биенето в педала и волана при спиране от висока скорост.След зимата съм решил да засилвам конете и предпочитам да си сложа нарязани дискове отпред(отзад ги смених преди 1 семица).Знаете ли цени за моделите нарязани на Брембо и също на някоя друга марка от същия ранг?Накладки мисля да сложа Текстар,защото най-много ги хвалят в комбинация с нарязани дискове.Манимпекс са вносители на Брембо,но нямам регистрация там и не мога да разлгедам какво предлагат за 156 2.4
http://axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=49&modif=212&cat=2&subcat=69&prod=7262&numenkl=1&show=1 Аз съм с това от доста време в комбинация с накладки от същата марка..... Доста други колеги във форума също могат да изкажат положителни мнения за марката.....

KoRny
07-11-2011, 12:01
Мерси колега за инфото :) Видях,че предлагат и на Брембо горе-долу за същата цена,но нито на Брембо,нито на Щайнхоф предлагат нарязани...А от това,което прочетох по форуми нарязаните повече ядат накладките,но пък перфорираните имат по-голям шанс да се изтънят и след това покрай дупките да се пропукат :(Това може да се единични случаи,но като цяло и на визия ми харесват повече нарязаните :) Видях в чужди сайтове за 156 2.4 158 паунда нарязани на Брембо,така че ако няма по-евтина оферта за Брембо,казвайте и други марки,но за НАРЯЗАНИ :) Сега видях в един сайт,че водещите марки са Brembo,SBS,TRW,APEC,BREM TECH ,но не мога да им отворя каталозите и не знам на какви цени са :book:

AR147
07-11-2011, 12:12
Мерси колега за инфото :) Видях,че предлагат и на Брембо горе-долу за същата цена,но нито на Брембо,нито на Щайнхоф предлагат нарязани...А от това,което прочетох по форуми нарязаните повече ядат накладките,но пък перфорираните имат по-голям шанс да се изтънят и след това покрай дупките да се пропукат :(Това може да се единични случаи,но като цяло и на визия ми харесват повече нарязаните :) Видях в чужди сайтове за 156 2.4 158 паунда нарязани на Брембо,така че ако няма по-евтина оферта за Брембо,казвайте и други марки,но за НАРЯЗАНИ :)
Това за пропукването може да стане само ако си купиш нормални дискове и си ги надупчиш ти - доколкото зная надупчените (за нарязаните не съм сигурен) дискове са с друг тип структура на метала за да устоят на натоварванията и точно този тип напукване.
Преди да избера тези и аз бях пред голяма дилема и поне при брембо надупчен диск е доста по висок клас от нарязан ,бях решил че ако ще са нарязани то по добре ATE power Disc - които отново се внасят от манимпекс и са като детелинки - доста приятна визия.Тогава ги нямаше а за внос трябваше да се чака и мисля и цената беше висока..
Спрях се на Steinhof и сега не съжалявам нито за миг , в AXM тогава нямаха спорни накладки и сложих обикновени.В момента вече предлагат и спорна серия накладки на същата марка.

И все пак ако ще са нарязани виж първо положението с Ате !

ldv6
07-11-2011, 23:02
В Манимпекс Brembo Max (нарязаните) 284/22мм вентилирани са 157 лв/бр.

Linkestis
08-11-2011, 19:25
Това за пропукването може да стане само ако си купиш нормални дискове и си ги надупчиш ти - доколкото зная надупчените (за нарязаните не съм сигурен) дискове са с друг тип структура на метала за да устоят на натоварванията и точно този тип напукване.....

Това не е точно така,надупчените дискове са доста податливи на микро пукнатини точно за това че са надупчени.Какво се случва когато един диск се е нагрял независимо от това че е надупчен с цел по-добро охлаждане,след като преминеш през локва?Или когато управляваш автомобила си зимата?
Разбира се това не се случва за един месец..
Иначе за надеждност и визия спор няма.

Kamen666
08-11-2011, 20:19
Мерси колега за инфото :) Видях,че предлагат и на Брембо горе-долу за същата цена,но нито на Брембо,нито на Щайнхоф предлагат нарязани...А от това,което прочетох по форуми нарязаните повече ядат накладките,но пък перфорираните имат по-голям шанс да се изтънят и след това покрай дупките да се пропукат :(Това може да се единични случаи,но като цяло и на визия ми харесват повече нарязаните :) Видях в чужди сайтове за 156 2.4 158 паунда нарязани на Брембо,така че ако няма по-евтина оферта за Брембо,казвайте и други марки,но за НАРЯЗАНИ :) Сега видях в един сайт,че водещите марки са Brembo,SBS,TRW,APEC,BREM TECH ,но не мога да им отворя каталозите и не знам на какви цени са :book:

Последно вземах на около 115 лв/бройка наразян диск на брембо,това е ако не ме лъжи паметта,но лесно може да се провери
мисля,че имаше и наличности,ама до лятото дали ще има...един бог знае ;)

digitalundgrd
09-11-2011, 19:45
До сега 3 години карах с надупчени и нарязани дискове ходил съм на пистови мероприятия не веднъж, давал съм газ до 170-180 и съм спирал кажи речи аварийно и после пак газ до 170-180 няколко пъти в рамките на 5-10 минути...До последно нямах никакви пукнатини итн по дисковете... Сега пак сложих надупчени ;)

KoRny
10-11-2011, 18:15
Последно вземах на около 115 лв/бройка наразян диск на брембо,това е ако не ме лъжи паметта,но лесно може да се провери
мисля,че имаше и наличности,ама до лятото дали ще има...един бог знае ;)

Колега на 1.9 дисковете са по-малки и май за това са по-евтини,в ebay разликата м/у 1.9 и 2.4 беше някъде около 30-40 долара на диск :bored:

haljscho
11-11-2011, 07:04
Колега на 1.9 дисковете са по-малки и май за това са по-евтини,в ebay разликата м/у 1.9 и 2.4 беше някъде около 30-40 долара на диск :bored:
По-малки са плътните, вентилираните са еднакви 284мм.

AR147
11-11-2011, 16:17
Това не е точно така,надупчените дискове са доста податливи на микро пукнатини точно за това че са надупчени.Какво се случва когато един диск се е нагрял независимо от това че е надупчен с цел по-добро охлаждане,след като преминеш през локва?Или когато управляваш автомобила си зимата?
Разбира се това не се случва за един месец..
Иначе за надеждност и визия спор няма.
Нали затова ги правят от друг тип материал - за да избегнат това нацепване - ако си купиш обикновен диск и го надупчиш - ще се нацепи - при спортните не съм чул такова нещо .
Но от горещи спирачки и локва вода и изкривяване на диска никога не си защитен за съжаление...

Linkestis
11-11-2011, 22:04
Аз не искам да кажа че се цепят от край до край...а че се появяват малки пукнатини точно под корозията на самите дупки. :)

Dodo 155
12-11-2011, 00:16
Преди 1000 км изхвърлих нарязани дискове БРЕМБО, купувани от представителя. Едвам ги изтраях 10 000 км, няма такова бучене, а след 5 000 км започна да спира много тежко колата. Сега сложих каквото предписват и повече такива илиенски изпълнения не бих си правил с колата! Навремето ги купих с идеята да седят по хладни при форсаж, но освен че си увредих тъпанчетата, друго не се случи.
За надупчени нищо не мога да кажа, но истината е в по-големи дискове и многобутални апарати ... другото е пълен ташак - рейсинг накладки, рейсинг дискове ... илиенска работа :blah:
Препоръчвам ти да си вземеш нормални дискове с хубави накладки ... сигурно на 100 коня ще ги слагаш, няма да стане 200 ако са нарязани или надупчени.

KoRny
12-11-2011, 10:53
Ми или 136 коня или 140,но като я ремапна не искам след 2-3 спирания,спирачките да прегреят,педала да става твърд и да не спира колата ...

Jivko7777
12-11-2011, 15:49
Така при нарязани бучат, а при надупчени? Споделете!

stu
12-11-2011, 16:30
В момента съм с нарязани Брембо и наистина бучат при спиране но това бучене мен специално не ме дразни ,защото не е кой знае колко силно и се чува най вече при екстремно спиране.

AR147
12-11-2011, 18:04
Така при нарязани бучат, а при надупчени? Споделете!
Надупчените след като ги сложих наистина ми се видяха по шумни при спиране - сега ми се струват ок - но може защото съм свикнал с шума .
Това е нирмално като се има предвид че директно ти яде от накладката.

digitalundgrd
12-11-2011, 18:10
Колкото по-твърда ти е накладката, толкова по-шумно е при спиране...Пробвано лично...В началото като купих колата и сложих надупчените и нарязаните дискове ми сложиха некви накладки Пермафуз...Беше страшно - диска направи ръб за 10 000км ;) При спиране бучеше адски...Изхвърлих накладките и сложих други - шума намаля поне 3 пъти и диска спря да го яде..

Linkestis
12-11-2011, 18:33
Ооооо Спермафуса е една добра и качествена накладка....хубавото при нея е че с един комплект накладки може да смениш поне четири пъти дисковете :)
Така отпада варианта да сменяш накладките..де** и боклуците де**.

Jivko7777
12-11-2011, 20:23
Следователно излиза да си сложим нормални дискове и да нямаме проблеми...

digitalundgrd
12-11-2011, 20:26
Следователно всеки слага какво му е на душата и на джоба ;)

Drag0
12-11-2011, 20:29
Или стандартни дискове + стандартни накладки , или спортни такива + спортни накладки. :drunk:

digitalundgrd
12-11-2011, 20:37
Като каза спортни накладки...В момента тамън "разработих" ЕБЦ ред стъфа...Минах 500-600км с тях и с ръка на сърцето казвам, че по-добри спирачки не съм имал никога (да е жив и здрав Ферариста) :) За мен това е накладката!!

stu
12-11-2011, 21:21
EBC добри ли са, питам тъй като купих колата с току що сменени дискове и накладки отпред и нови накладки отзад, като и предните и задните накладки са тази марка.Странно защо предните свирят когато натисна спирачките на много ниска скорост.

digitalundgrd
12-11-2011, 21:24
ЕБЦ са екстра накладки ;) И при мен свиреха първите 200-300км после утихнаха :)

stu
12-11-2011, 21:28
Ами аз им навъртях 5-6 хиляди и още просвирват малко, говоря за съвсем малко просвирване.Другото което забелязах е , че за тези 5-6хиляди направиха лек ръб на дисковете.Не съм сигурен от кой вид са, но мисля, че са от зелените.

Drag0
12-11-2011, 21:31
Моите зелени EBC пък още си стоят опаковани. :neutral:
Взел съм да им правят компания Steinhof sport ( надупчени ) предни дискове , обикновени Brembo задни, goodridge маркучи.
Но се чудя още защо не си взех Tarox G88 вместо Steinhof-a. :crazy:
http://www.scoobyworld.co.uk/catalog/images/taroxgg8discs.jpg

KoRny
12-11-2011, 23:59
Моите зелени EBC пък още си стоят опаковани. :neutral:
Взел съм да им правят компания Steinhof sport ( надупчени ) предни дискове , обикновени Brembo задни, goodridge маркучи.
Но се чудя още защо не си взех Tarox G88 вместо Steinhof-a. :crazy:
http://www.scoobyworld.co.uk/catalog/images/taroxgg8discs.jpg

Какви пари са Тарокс-а,има ли ги за 2.4 жтд и кой ги внася?

Drag0
13-11-2011, 14:48
Какви пари са Тарокс-а,има ли ги за 2.4 жтд и кой ги внася?
Цената е 200+ Британски паунда за 2 броя. Не знам кой ги внася, има ги по чужди онлайн магазини.