PDA

View Full Version : Има ли други фенове на Опел?



rossenvn
08-11-2011, 14:44
От малък съм фен на опел. Винаги съм харесвал немските коли, а опел е стара марка, па макар и да са произвеждали шевни машини преди това. За съжаление нашата марка вече прави само скапани коли, а опелите дръпнаха много напред. Ето от една обикновена Астра какво направиха: Opel Astra GTC OPC (http://www.automedia.bg/news/article_14678.html)
Следващата ми кола ще бъде опел. Даже се замислям да пусна един бартер за калибра или вектра, но с безинов мотор - по възможност C20XE - най-добрият мотор създаван някога. Не ме притеснява, че ръждясват, а и по-новите модели вече не страдат от този проблем. По-нататък, като се задомя, ще си взема някой караван - не че Алфите са лоши, но изобщо не могат да се сравняват по товарно пространство с Опел!!!! А и най-важното е, че частите са им ефтини и не се чупят, защото са немски.

santo_traficante
08-11-2011, 14:46
Ми на вид са доста по хубави от МиТо например или Жужа:lupe:По здрави са и в комбинация с талянския мотор са идеални за Бг.:)

rossenvn
08-11-2011, 14:48
:bravo: така е - определено Алфа е затънала. Аз затова съм решил да сменям лагера.

morfius
08-11-2011, 14:53
Новата Инсигния 4х4 определено радва...

Инак това, че не се чупят си го избий от главата... защото бая народ около мен кара всякакви хлОпели :hehe:

Susscrofa
08-11-2011, 14:58
Признавам си, че улавям някаква ирония тук.

Аз лично харесвам опел.
Имал съм опел омега А с 2.6 литров, едноредов шест цилиндров бензинов двигател. Колата беше страхотна. Возията уникална.

Ударът на опел за мен е инсигнията, която наистина е добър автомобил.
Чак фен не съм, но не мога да кажа на хубавото лошо.
АР са съвсем друга бира.
Не мога да ги сравнявам, некоректно е.

Jivko7777
08-11-2011, 14:58
Мдааа, така си, аз по принцип харесвам истинските автомобили, а те се произвеждаха от 88 до към 95-6 година...
Ето една която се продава и определено си заслужава, та ще те вкарам яко в джаза :)

http://195.149.248.189:8080/2011-10-04/d9aacb726dd8072c11c91c2f2763fd5b_920x0.jpg

http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=99&t=218635

но пък ако си фен на OPC има една в моя край където мога да гарантирам за нея, това е колата която дъжд и сняг не е виждала през живота си и е 637 бройка от 3000 ;)

http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=99&t=220472

По принцип не съм фен главно на Опел, а просто съм фен на истинско, бързото и качественото и най-вече доказалото се с години, и винаги всяка една марка има своята скрита истински спортна лимонка ;)

Бобби
08-11-2011, 15:03
Новата Инсигния 4х4 определено радва...

Инак това, че не се чупят си го избий от главата... защото бая народ около мен кара всякакви хлОпели :hehe:
А бе много як мотор са сложили на тоя модел....двеста и колко коня беше, като гледах рекламата се озадачих.
И той ли е италянски като при Вектрата?
Иначе по темата най добрият ми прятел кара Вектра Ц...и на неговото каране, найстина окачването им е здраво.....взе я нова, досега е минал 150хил. км. и нищо не е сменял по окачването....като всеки ден минава един участък от 800м. на пълна газ...все едно кара джипка, хич не му дреме...батланин е....но пък му здрава колата...:lupe:

Gelew
08-11-2011, 15:07
Аз също харесвам опел и немските коли честно казано се отчаях от тия алфи.Минавам на мерцедес W210 е-класа, че ми писна да вися под тая алфа колкото и хубава да е ....

Бобби
08-11-2011, 15:07
Мдааа, така си, аз по принцип харесвам истинските автомобили, а те се произвеждаха от 88 до към 95-6 година...
Ето една която се продава и определено си заслужава, та ще те вкарам яко в джаза :)

http://195.149.248.189:8080/2011-10-04/d9aacb726dd8072c11c91c2f2763fd5b_920x0.jpg

http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=99&t=218635

но пък ако си фен на OPC има една в моя край където мога да гарантирам за нея, това е колата която дъжд и сняг не е виждала през живота си и е 637 бройка от 3000 ;)

http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=99&t=220472

По принцип не съм фен главно на Опел, а просто съм фен на истинско, бързото и качественото и най-вече доказалото се с години, и винаги всяка една марка има своята скрита истински спортна лимонка ;)

С тоя модел...кажи добър ден на ръждата:))
За годините който си цитирал...е вярно до някъде, но не и за опела:)

Jivko7777
08-11-2011, 15:10
С тоя модел...кажи добър ден на ръждата:))
За годините който си цитирал...е вярно до някъде, но не и за опела:)

Изключи ръждата говорим за моторите като цяло, няма по здраво напраевни технически коли от 90-95 и няма и да има, минално електроника и вложени качествени материали, защото тогава е нямало икономии и екологии и т.н.

ПП: А специално тоя нема ръжда повярвай ;)

Бобби
08-11-2011, 15:41
Изключи ръждата говорим за моторите като цяло, няма по здраво напраевни технически коли от 90-95 и няма и да има, минално електроника и вложени качествени материали, защото тогава е нямало икономии и екологии и т.н.

ПП: А специално тоя нема ръжда повярвай ;)
Не говорим за картинка...нали, а за модел на Опел.
За мен Алфа 155 е по качествена от точно този модел на Опел....от където и да погледнеш...интериор качество и каквоти да е...айде ще изключим корозията...защото там този модел е много зле...иде реч за едни и същи години

mim
08-11-2011, 15:42
по-кофти кола от чисто нова астра 2008 не съм карала и да съм се возила

Jivko7777
08-11-2011, 15:49
Не говорим за картинка...нали, а за модел на Опел.
За мен Алфа 155 е по качествена от точно този модел на Опел....от където и да погледнеш...интериор качество и каквоти да е...айде ще изключим корозията...защото там този модел е много зле...иде реч за едни и същи години

точно 155 е в пъти корава и непретенциозна от 156, в това няма спор никакъв ;) старата генерация си е качество това е ....

autotim
08-11-2011, 15:49
Верно е че през 90 те не пестяха от екология, но пък тенекиите на Опел от онова време за нищо не стават. Карам Кадет 91 1.6 моно от 10 год. и съм го кърпил 3 пъти, иначе двигателя и окачването са железни.

Бобби
08-11-2011, 16:02
точно 155 е в пъти корава и непретенциозна от 156, в това няма спор никакъв ;) старата генерация си е качество това е ....
Идеше реч за Опел А и 155...къде включи тук 156 ни в клин , ни в ръкав..период на време 92-96г.....ако искаш включи е Вектра Б...пак същото...:lupe:

-Bobby-
08-11-2011, 16:03
Аз определено не съм фен на Опел, но този тук очевидно е сериозен такъв...

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/303980_155416941224120_154716247960856_231086_8440 52814_n.jpg

чак се питам - защо по-скоро не си е потърсил някоя Манта, щеше доста по-лесно да я пригоди за дрифт, отколкото да отнася лютата хранилка с големия черпак от бмв-истите...:biggringift:

Кайо
08-11-2011, 16:23
Манта, щеше доста по-лесно да я пригоди за дрифт, отколкото да отнася лютата хранилка с големия черпак от бмв-истите...:biggringift:

Αз лично нямам нищо против една Манта.

Jivko7777
08-11-2011, 17:02
Идеше реч за Опел А и 155...къде включи тук 156 ни в клин , ни в ръкав..период на време 92-96г.....ако искаш включи е Вектра Б...пак същото...:lupe:

Просто сравних че е по нова мааа за нищо не става :)

renyx
08-11-2011, 17:04
Предишната ни кола беше астра ф 91.За едни и същи години и километри съм дал едни и същи пари за астрата и алфата.Единствената разлика е , че на алфата частите са умножени по 3 сравнение с опела. Когато се отървах от нея чисто нов да ми подаряват опел няма да го взема.

Kuku
08-11-2011, 17:16
Аз също с кефец бих разтърквал една 'Инсигния 4х4'..... :magic:




Минавам на мерцедес W210 е-класа, че ми писна да вися под тая алфа колкото и хубава да е ....Минавай, минавай..... ама си вземи от първите '95-'96г. да се отвисиш..... :lupe:

Я чеки малко, нали в обявата си писал, че колата ти е перфектна и уникална, пък са изведнъж ти писнало да висиш под нея?

Бобби
08-11-2011, 17:22
Просто сравних че е по нова мааа за нищо не става :)
Става, става, зависи за какво я използваш..

---------- Post added at 15:22 ---------- Previous post was at 15:20 ----------


Аз също с кефец бих разтърквал една 'Инсигния 4х4'..... :magic:



Минавай, минавай..... ама си вземи от първите '95-'96г. да се отвисиш..... :lupe:

Я чеки малко, нали в обявата си писал, че колата ти е перфектна и уникална, пък са изведнъж ти писнало да висиш под нея?
Е ...ти сега пък......то момчето с лежане е направил да е перфектна и уникална:))

lordliness
08-11-2011, 17:28
Аз като се кача в опела,след като съм карал алфата първите няколко минути буквално не мога да я карам,трябва ми доста да се адаптирам,след първия по сериозен завой разбирам ,че не съм в алфата и съм много внимателен в другите завои.Харесвам си опела,но алфата е моята кола.

Kuku
08-11-2011, 17:35
Е ...ти сега пък......то момчето с лежане е направил да е перфектна и уникална:))И, защо да си продава перфектната и уникална кола, щом вече я е направил ?! :magic:

Gelew
08-11-2011, 17:37
Аз също с кефец бих разтърквал една 'Инсигния 4х4'..... :magic:



Минавай, минавай..... ама си вземи от първите '95-'96г. да се отвисиш..... :lupe:

Я чеки малко, нали в обявата си писал, че колата ти е перфектна и уникална, пък са изведнъж ти писнало да висиш под нея?

Да колата е перфектна, защото я направих перфектна с доста пари и труд затова и цената и е такава спрямо перфектното й състояние.Мерцедес си ми е тръпка затова ще я заменя за такъв.

Mind_Control
08-11-2011, 17:41
Опел не бяха ли тия дето сами са си зачертали емблемата :D

-Bobby-
08-11-2011, 17:47
Мне, аз съм на мнение, че Опел бяха тия, на които им гният и пластмасите. :)
Относно емблемата - доста интересна е историята й, м/у другото. Тази "зачертавка" на нея идва от гледан в профил цепелин...

Бобби
08-11-2011, 17:58
И, защо да си продава перфектната и уникална кола, щом вече я е направил ?! :magic:
за да лежи под другата...нали му загатна:))

Gelew
08-11-2011, 18:02
Къв ви е проблема е ? Ще си карам и ще си правя квото си искам вие за кви се взехте тука я да си починете малко!!!Ако искате елате да ми видите колата за какво става въпрос като си мислите че лъжа или се опитвам да прецакам някой и тогава говорете.

Бобби
08-11-2011, 18:05
Къв ви е проблема е ? Ще си карам и ще си правя квото си искам вие за кви се взехте тука я да си починете малко!!!Ако искате елате да ми видите колата за какво става въпрос като си мислите че лъжа или се опитвам да прецакам някой и тогава говорете.
Нищо злонамерено...просто исках да те върна в правата вяра:))...прочети ми подписа:)

fnt
08-11-2011, 18:12
Каквото и да си говорим новите модели са много добри :hehe: Мен много ме радват

Бобби
08-11-2011, 18:23
Каквото и да си говорим новите модели са много добри :hehe: Мен много ме радват
Спор за това няма.....на съшото мнение съм.

bager
08-11-2011, 18:28
Добре, разбрахме кои са опелджиите :) и сега е време някой да пусне тема за феновете на АЛди примерно. След това на БМВ, мерцедес....та накрая да видим колко харесват Алфа Ромео ...във форума на Алфа Ромео :) .

п.п.
И аз като теб, се бъркам понякога в кой форум се намирам, ама карай. :)

morfius
08-11-2011, 18:33
Добре, разбрахме кои са опелджиите :) и сега е време някой да пусне тема за феновете на АЛди примерно. След това на БМВ, мерцедес....та накрая да видим колко харесват Алфа Ромео ...във форума на Алфа Ромео :) .

п.п.
И аз като теб, се бъркам понякога в кой форум се намирам, ама карай. :)

То ако не харесваме Алфа чий ще го дирим тука бре :hehe:

Но това не пречи да видим, че разни други марки правят стъпки напред.
А Алфа какво прави... абе има една друга тема.

StanG
08-11-2011, 18:34
И баща ми и жена ми карат опели, сътоветно GSI 2.0 16V и Tigra 1.4.Значи Тиграта не ми се коменира :) Но на бащата GSI-то освен, че е в период на полуразпад, като натиснеш...няма такова развъртане на двигателя.Почти веднага отива на края на оборотомера и лепи за седалката повече от моята...Ама както каза един колега по-горе при първия завой разбираш в кво се возиш :)

Kuku
08-11-2011, 18:53
Къв ви е проблема е ? Ще си карам и ще си правя квото си искам вие за кви се взехте тука я да си починете малко!!!Ако искате елате да ми видите колата за какво става въпрос като си мислите че лъжа или се опитвам да прецакам някой и тогава говорете.Кой е казал, че лъжеш?!
Питаме, защо я продаваш, като си лежал толкова много под нея и вече си я направил перфектна?
Не е ли по-добре да си я караш?

StanG
08-11-2011, 19:09
Може, запазен не съм карал :) Иде реч за Кадет все пак, да поясня да не стане грешка...

fnt
08-11-2011, 19:09
Добре, разбрахме кои са опелджиите :) и сега е време някой да пусне тема за феновете на АЛди примерно. След това на БМВ, мерцедес....та накрая да видим колко харесват Алфа Ромео ...във форума на Алфа Ромео :) .

п.п.
И аз като теб, се бъркам понякога в кой форум се намирам, ама карай. :)

Не се ядосвай :handshake:
ПП Според мен темата беше за друг раздел .

RUNNING WILD
08-11-2011, 19:11
ПА най сполучливата немска кола си е Опела за мене,старите дадети не си знаят километрите,двигателите са ужасно добре направени,интериора вътре е човешки наподобява малко японските стари коли,старите кадети вътре седлаките са с слама пълнени,добра видимост на пред и предният капак е скосен добре не като беемве и мерцедес да не виждаш пътя пред тебе,таблото с уредите не ти пречи да виждаш предният капак като при ауди 80 да се повдигаш да си видиш капака че ти пречи таблото...манврени са и мисля че е най икономичната немска кола на еднакъв двигател не визирам последните поколения,има едни ямички на калапаните дори да трсне двигателя защитен е да не удари като превърти,буталата и сигмените на старите са на Мале,най якото парно е опелското за мене,карал съм джесий още през 1999 та едно бело с дигитален километраж минавахме през Плиска с 201 км па ни гонат много вървеше беше кеф,в завой нищо особенно добре направена вектра от старите го цепи на завой,и вектра съм карал направена 4 по 4 с чипче класика си е завива как си иска и бега много 4 човека сме нагоре за Самоков сме били на правите с 180км с 164 ката не мога да го направя опитвал съм,като спиране не ме кефят опелите щото алфите имам усещането че спират по добре,иначе за каране са много гадни не ме кефи хич май нема опел като модел дето да не съм карал от по старите астри секакви,и една омега 2.6 с червения мотор DOHC май беше 155 коня това си е кола вече ма само тя се търпи за каране,по тежка е от 164 не подскача на пътя толкова,бе не бих го карал некомфортни са не е за мене.

code
08-11-2011, 19:30
Добре е бягайте в Опел форума да си ги хвалите, истината за мен е:
Опел са супер лесни за обслужване и поддръжка преди 98г спор няма, след това си стават цифри, гадни са за каране и имат имидж = 0. Обезценката им е сравнима с тази на Алфа, с тази разлика, че караш абсолютно безлична кола. От моята като се кача на Омега 2000г, все едно съм се качил на изтърбушен диван на колелца, карал съм 136 коньовата и едвам върви ;) След Алфа, ако ми писне от проблемите на марката ще си взема или БМВ или мерник, всеки случай в Опел няма да вляза:hehe: Инсигния е супер машинка, карал съм я с 220коня мотора, но пак е супер безлична кола за парите си, изобщо всичко с емблема Опел и Форд изчерпва интереса ми по дефолт, ако ще под капака да има совалка :gayfight:

Кайо
08-11-2011, 19:30
Я чеки малко, нали в обявата си писал, че колата ти е перфектна и уникална, пък са изведнъж ти писнало да висиш под нея?
:bravo:

Е па на това му се вика реклама,маркетинг бре,иначе как ше и търси 6000 лева.....,ако каже,че виси по цел ден под нея и 600 нема да земе ;)

п.п.Иначе има добрия навик да коментира цените по обявите в раздел Продавам......

Linkestis
08-11-2011, 19:30
Продавам нитачка заедно със сто броя нитове и планки за огледалата.Към хоби комплекта продавам и две алуминиеви вежди за изодзаде с дупки за нитовете.Цената е по договаряне на Л.С.
Може да уредя и заден мост на опелските фенове.

-------------
Забравих да пиша..ако не искате нитачката,давам лентичка,тип "бишоп" с цвета на огледалата.

santo_traficante
08-11-2011, 20:23
:horror:

fred
08-11-2011, 20:29
Но каквото и да говорим, опела е много по назад от фолксвагена, та дайте сега за него да си говорим.
А тука имаше един Петко, дето беше голям фен на опелите, само ги хвалеше-алфи продаваше също, явно затова висеше тук.За 200 000 км, само амортисьори бил сменил, нещо такова раздуваше-на опела.
Иначе и мен ми харесват някои опели, ама и други неща ми харесват

bouncer
09-11-2011, 16:38
Колеги,

темата е с много ироничен характер и е отговор на тази тема (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37688&page=59)

а всъщност авотрът така и не можа да вникне в дълбокия смисъл на писанията ми - Алфа Ромео толкова за заебали всичко, че дори Опел вече са мнооооооооого по-напред от нас.

morfius
09-11-2011, 16:42
Колеги,

темата е с много ироничен характер и е отговор на тази тема (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37688&page=59)

а всъщност авотрът така и не можа да вникне в дълбокия смисъл на писанията ми - Алфа Ромео толкова за заебали всичко, че дори Опел вече са мнооооооооого по-напред от нас.

По-точния израз е ФИАТ толкова са заебали всичко свързано с Алфа Ромео и Ланча, че не остана европейска марка дето да не е по-напред (с едно изключение - Дачия... да потвърждава правилото).

Susscrofa
09-11-2011, 16:44
Колеги,

темата е с много ироничен характер и е отговор на тази тема (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37688&page=59)

а всъщност авотрът така и не можа да вникне в дълбокия смисъл на писанията ми - Алфа Ромео толкова за заебали всичко, че дори Опел вече са мнооооооооого по-напред от нас.

Без да знам за темата, която си постнал, усетих, че е иронична и го отбелязах в първия си пост.

Бобби
09-11-2011, 16:56
Не съм на това мнение...Вие какво искате Алфа да пуска модели пролет, лято, есен, зима...като някоя модна къща в Милано.
За мен Алфа прави един модел, който минимум е актуален 5г.....не само като визия! :ranting:

Susscrofa
09-11-2011, 16:58
Не съм на това мнение...Вие какво искате Алфа да пуска модели пролет, лято, есен, зима...като някоя модна къща в Милано.
За мен Алфа прави един модел, който минимум е актуален 5г.....не само като визия! :ranting:

Щеше да си прав, ако този модел не беше ужасяващо комерсиален и доста нежен.:sleepy:

morfius
09-11-2011, 17:00
Не съм на това мнение...Вие какво искате Алфа да пуска модели пролет, лято, есен, зима...като някоя модна къща в Милано.
За мен Алфа прави един модел, който минимум е актуален 5г.....не само като визия! :ranting:

Нека е така, къде е тогава наследника на 159... минаха повече от 5 години, ами на 166, на Кросвагон?
Все премиум клас автомобили които биха били и актуални и продаваеми ако се подходи правилно.

bouncer
09-11-2011, 17:04
Не съм на това мнение...Вие какво искате Алфа да пуска модели пролет, лято, есен, зима...като някоя модна къща в Милано.
За мен Алфа прави един модел, който минимум е актуален 5г.....не само като визия! :ranting:

Супер! дано е така, НО Алфа нямат нови модели в повечето си класове. В момента не се продава 159 и няма неин замостник. Щяло да има през 2013 ама....

В момента не се продава Брера и Спайдър и няма техни заместници. Щяло да има ама кога точно не е ясно.

Няма заместник на 166 и не се знае кога ще има.

Всички бройки от 8Ц са продадени и не продвижда нови серия, въпреки че обещаха 8Ц ГТА....

Показаха концепция за 4Ц, но ще я произвеждат през 2013 г.

В момента се продават Жулиета и Мито. И двата модела са адски орязани откъм избор на екстри, двигатели и модификации (3/5 врати, седан, комби, кабриолет и т.н.). И двата модела нямат ГТА версия. Реално най-мощната Алфа, която можеш да си купиш към днешна дата е Жулиета КуВе, а както исках да изтъкна с постовете си, дори новата Астра ОПЦ ще я отвее като стой та гледай. А по принцип Алфа Ромео е кола със спортни традиции и всички знаем какъв статус е имала преди.

то Алфа Ромео Е ФИАТ реално....

Бобби
09-11-2011, 17:21
:))...добре сравнявайте тези от снимките...след малко ще сравняваме 159 и Инсигния....
Къде са те, къде сме ние:))
...и все пак не разбрахте последното изречение от предният ми пост...:grandpa:

Stoyan Georgiev
09-11-2011, 17:29
особено луди сте, някой ви каза, че даден модел на алфа е по-зле дори от опел и го анатемосахте, че не бил фен...

коне с капаци!

morfius
09-11-2011, 17:46
особено луди сте, някой ви каза, че даден модел на алфа е по-зле дори от опел и го анатемосахте, че не бил фен...

коне с капаци!

Модела не е по-зле, просто няма аналогичен.
Факт е, че ФИАТ омазват нещата брутално... за това не спорим изобщо... че няма модели, че няма разнообразие... няма развитие.

Stoyan Georgiev
09-11-2011, 17:47
Модела не е по-зле, просто няма аналогичен.
Факт е, че ФИАТ омазват нещата брутално... за това не спорим изобщо... че няма модели, че няма разнообразие... няма развитие.

e най-високо поставената жулиета уж....

но строго погледнато - да - няма жулиета ГТ

Бобби
09-11-2011, 17:52
Намерете разликите...

fnt
09-11-2011, 17:56
особено луди сте, някой ви каза, че даден модел на алфа е по-зле дори от опел и го анатемосахте, че не бил фен...

коне с капаци!

Ми то така излиза. Чак имаше написано, да се ходи в техния форум :moon:

t-1000
09-11-2011, 18:07
И аз си признавам даже вече се сдобих с ОПЕЛ ЗАФИРА 2.0 ОРС за семеен автомобил но и алфата не си давам за нищо и тайно още си въздишам за една 159-ка ТВI

dimitar_vd62
09-11-2011, 21:03
Намерете разликите...

Някой си е сложил волан от Опел.Нямам тръпка към тази марка без да казвам нищо лошо.

Gelew
09-11-2011, 21:56
:bravo:

Е па на това му се вика реклама,маркетинг бре,иначе как ше и търси 6000 лева.....,ако каже,че виси по цел ден под нея и 600 нема да земе ;)

п.п.Иначе има добрия навик да коментира цените по обявите в раздел Продавам......

Абе недей казва кви пари ще искам за колата си и кога съм висял под нея !!! Продавай си надрания блок и пукнатата глава за 600 лв и си мечтай и 100 да ти даде някой!!!

rossenvn
09-11-2011, 22:24
Колеги,

темата е с много ироничен характер и е отговор на тази тема (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37688&page=59)

а всъщност авотрът така и не можа да вникне в дълбокия смисъл на писанията ми - Алфа Ромео толкова за заебали всичко, че дори Опел вече са мнооооооооого по-напред от нас.

Авторът може и да не е разбрал дълбокия смисъл, но да се говори за астра на две страници в тема за Алфа Ромео ми се струва прекалено. Няма спор - опела не е лош автомобил. Приятен дизайн, мощен мотор. Кола направена да се бори с голф - битка вече загубена. Алфа с Жулиета се бори за оцеляване - да не я изтрият от картата. Тя в тази битка изобщо не влиза. И италианците биха могли да мушнат един по-голям мотор, но истината е, че никой няма да го купи. Тъжно. Спайдера на Брера е продаден около 1600 броя общо за всичките години на производство. Трябва ли да се повтори този резултат? И оня ненормалния италианец, когото всички мразим за това, което върши с марката, най-вероятно го е разбрал. И си е направил сметката, че хвърлените пари за направата на непродаваем автомобил ще му свършат повече работа в щатите. Всичко е пари. Носталгията е за феновете. Не ми се спори с никого. Който иска да плюе новите модели, който иска да се радва, че изобщо ги има, а и дори се отличават от масата - астрата, колкото и да е хубава, на живо до Жулиета бледнее. С това въобще не искам да предизвиквам спорове и противопоставяне м/у марките - цифрите говорят достатъчно и веднага става ясно кой е по-добрият автомобил комплексно. В заключение ще кажа, че аз лично предпочитам да гледам Алфа в сегашното положение, отколкото на мястото на Сеат - да продава претоплени фолксвагени и аудита, на които дори и ламарините са идентични. Нека феновете на Опел да пишат в тази тема или друга създадена за тази марка, а в темите за Алфа да обсъждаме Алфа - и доброто, и както е напоследък предимно лошото.

badmadafaka
10-11-2011, 07:21
Много правилно казано ;-)

Аз от четенето на форума за феновете на Алфа имам следното наблюдение; Те са 3 типа: 1) такива дето не спират да плюят по марката и дори в изгнила жигула могат да намерят по-голрми достойнства отколкото в алфа; 2) такива дето за тях марката е идол и номер едно форевър и са готови да пребият всеки, който се съмнява дори и малко в това и 3) такива, на които им е писнало от първите 2 вида и изобщо не пишат във форума, но въпреки това си карат едни от най-беллите макини от марката... :hehehm:

morfius
10-11-2011, 09:18
Много правилно казано ;-)

Аз от четенето на форума за феновете на Алфа имам следното наблюдение; Те са 3 типа: 1) такива дето не спират да плюят по марката и дори в изгнила жигула могат да намерят по-голрми достойнства отколкото в алфа; 2) такива дето за тях марката е идол и номер едно форевър и са готови да пребият всеки, който се съмнява дори и малко в това и 3) такива, на които им е писнало от първите 2 вида и изобщо не пишат във форума, но въпреки това си карат едни от най-беллите макини от марката... :hehehm:

Хм, по тая класация... ич ме нема в целата схема :pp:

Бобби
10-11-2011, 09:56
Някой си е сложил волан от Алфа.Нямам тръпка към тази марка без да казвам нищо лошо.
Разликата в снимките е 5 г........в тая последователност не виждам на Опел, кой знае каква еволюция....просто догонват...

bouncer
10-11-2011, 10:01
и сега какво излезе? Аз съм фен на опел, а не на Алфа? ха! ОК!

Бобби
10-11-2011, 10:39
Няма начин друг да те определи на кой си фен...ти си знаеш сам за себеси;-)
Изказах само моето виждане(даже нагледно с картинки:)), че Алфа няма смисъл от модна конфекция всяка година....това което тя е сътворила 2006г.....Опел го достигат през 2011г.

bouncer
10-11-2011, 11:33
Друже, как да се определя сам? Имам три алфи от три рзлични генерации, член съм на клуба, но пък не ме кефи на къде отиват нещата. Според повечето юзъри това ме прави не фен. Според мен съм просто обективен.

Дадох пример с Опел, защото ми попадна снимка на Опел. Като са тоооолкова гадни я ми кажете бензиновите двигатели на 159 от къде идват, че не ми е много ясно? Щом взимаме от Опел бензинови мотори не виждам какво има да се говори. Това е показателно колко ниско са паднали ФИАТ. Костваше им ужасно много време да конструират един собствен, свестен бензинов мотор.

И да, това което Алфа са сътворили може би Опел няма никога да стигнат, НО лошото е, че и Алфа в момента нямаш шансове да се върне там. Няма да видим скоро коли като 75, 156, 145, 159 ГТВ, 33, 166, 164, ГТА...... ще има Митковци и Жужи.

Бобби
10-11-2011, 11:38
Мисля, че са обща разработка....както и дизелите....имаше някакъв съюз м/у GM и Фиат
..а бе нещо като брат и сестраса...:))

morfius
10-11-2011, 11:41
Италия е в сериозна криза... и има индикации, че това не е от вчера.
Та глупостите на ФИАТ може и да си имат опашка...
Това не е повод да ги харесваме де, просто за замисляне.

bouncer
10-11-2011, 11:44
Мисля, че са обща разработка....както и дизелите....имаше някакъв съюз м/у GM и Фиат
..а бе нещо като брат и сестраса...:))

По-скоро положението е ние даваме дизелите, вие давате бензините и скоростите са съвместна разработка.

Бобби
10-11-2011, 12:13
По-скоро положението е ние даваме дизелите, вие давате бензините и скоростите са съвместна разработка.
Нещо такова...ама не са лоши, особено дизела:)

bouncer
10-11-2011, 13:49
Нещо такова...ама не са лоши, особено дизела:)

не са лоши, защото са си Алфа/ФИАТ JTD оригиналдъ :)

Kuku
10-11-2011, 14:01
"По-скоро положението е ние даваме дизелите, вие давате бензините и скоростите са съвместна разработка."....... с печалба за нас към милиард евро :tongue:

Susscrofa
10-11-2011, 14:07
Мога ли да попитам тук, този бензиновият на 159, който е 1.8 "некви букви", чия разработка е? Пак ли е на ГМ?

И стига сте се жалвали бе, опел та опел, ааааааамаха.

bouncer
10-11-2011, 14:33
Този бензиновия 1.8 "некви букви" предполагам че е 1850 Tbi и да, това е ЕДИНСТВЕНИЯ бензинов двигател на концерна ФИАТ, който се вгражда в 159. И то за малко към края на модела.

ne0
10-11-2011, 14:36
Този бензиновия 1.8 "некви букви" предполагам че е 1850 Tbi и да, това е ЕДИНСТВЕНИЯ бензинов двигател на концерна ФИАТ, който се вгражда в 159. И то за малко към края на модела.

Да ама има и 130 коньов опел мотор срещан още в Астра, Вектра, Зафира, Инсиниа и т.нн....

А в Гърция видяхме и Ти Ай - ка с 1.8 130/40 коня мотор.... :)

В момента Опел бензинови мотори не се ползват, ползват се FIRE мотори и деривати на ТС

bouncer
10-11-2011, 14:49
Е кое точно от "единствения ФИАТ бензинов мотор" не е вярно бре Ненко? Тва е 1.8 хлопел 130 магарета...не ми се коментира. Тъпо е. Не може да имаш адски агресивно изглеждаща кола, която обаче да тежи колкото бус Ивеко и най-мощния модел да е 3.2 опел бензин. Не се връзва.

ПС - тебе не те ли банираха от тука?!?! :)

Susscrofa
10-11-2011, 14:59
Да ама има и 130 коньов опел мотор срещан още в Астра, Вектра, Зафира, Инсиниа и т.нн....

А в Гърция видяхме и Ти Ай - ка с 1.8 130/40 коня мотор.... :)

В момента Опел бензинови мотори не се ползват, ползват се FIRE мотори и деривати на ТС





Можем само да се радваме, че се включва от време на време.:prescription:

Бобби
10-11-2011, 15:16
Поздрави на всички който харесват италианското:))

http://www.youtube.com/watch?v=N6svn71zQk4

dimitar_vd62
10-11-2011, 19:54
Поправих се, ....сложил волан от Опел....