PDA

View Full Version : Алфа 156 проблем при палене



borko.k
08-11-2011, 22:53
Здравейте колеги.Преди време ми се наложи да сваля акумулатора си за зареждане,беше се изтощил.След като го поставих всичко беше наред и колата си палеше от раз.И в един момент сядам аз с намерението да тръгна обаче не.Завъртам ключа и всички тоци изчезнаха,започна да свети само една червена лампичка отляво на волана.Това което ми доиде на акъла беше да откача плюса на акумулатора за 2-3мин.Проблемът се оправи но за няколко паления,след което пак същата работа.Та молбата ми е ако някой знае как да го оправя това ще му бъда мн благодарен.Поздрави надявам се да помогнете.

milenmilan
08-11-2011, 23:23
Провери клемите дали не са клеясали, и дали са добре сложени и стегнати. На мен, на 155-цата от преди ми правеше такива номера.

i.ganchev.ganchev
09-11-2011, 00:19
+1 за горния пост!

benji_gb
09-11-2011, 16:15
Здравейте колеги.Преди време ми се наложи да сваля акумулатора си за зареждане,беше се изтощил.След като го поставих всичко беше наред и колата си палеше от раз.И в един момент сядам аз с намерението да тръгна обаче не.Завъртам ключа и всички тоци изчезнаха,започна да свети само една червена лампичка отляво на волана.Това което ми доиде на акъла беше да откача плюса на акумулатора за 2-3мин.Проблемът се оправи но за няколко паления,след което пак същата работа.Та молбата ми е ако някой знае как да го оправя това ще му бъда мн благодарен.Поздрави надявам се да помогнете.

Доколкото съм запознат алфите не чистят бъгове като се откачи някоя клема от акумулатора. Компа има някаква памет.
Колегата правилно ти казва да провериш и да зачистиш ако е необходимо.

borko.k
14-11-2011, 23:28
ok,проблема е решен.акумулатора се е скапал и отчасти в разхлабени клеми,за което благодаря на колегите които благоволиха да ми отговорят:).СПЕЦИАЛНИ благодарности на колегата иво,"pinifarina",рядко свестен човек.

marian todorov
15-11-2011, 07:37
по принцип падне ли ти ведъж akyмолатора единстwеният вариант е нов...няма такова несхо като зареждане...алфите и фиатите са мн.4уствителни към амперите.малко да паднат и краи-не палят.така 4е купувas си Варта и карас 2 год.

NightRider
15-11-2011, 08:51
по принцип падне ли ти ведъж akyмолатора единстwеният вариант е нов...няма такова несхо като зареждане...алфите и фиатите са мн.4уствителни към амперите.малко да паднат и краи-не палят.така 4е купувas си Варта и карас 2 год.
И е така, и не е така. Карал съм две години с Бг. акумулатор след тоталното му разреждане и след това зареждане.
При колегата проблемът е бил в прекъсване на вътрешна връзка или умряла клетка.
И Варта не е единствения акумулатор. Стига реклами

rusiq86
15-11-2011, 09:09
Има си тема за акумулатори....всеки си решава какъв да сложи...